Прескочи до съдържание

Къде на топло през януари или февруари?


Препоръчани мнения

Травеолани
преди 10 часа, AlexandraKo каза:

Според  мен, хубавото място е Casa de campo.Една виличка там е супер.

 

https://www.casadecampo.com.do/

 

В Пунта Кана бяхме, в хотел само за възрастни. Че бяхме и за две седмици.:(((Ама, зарязахме ол-инклузива и литнахме до Колумбия и Еквадор, та седяхме само едната седмица.

Били сме на много по -хубави места.

Ако не беше Ива, да ни разведе по разни интересни места, съвсем нямаше да сме доволни. :((

Ама, това си е моето лично мнение. 

На други ДР им харесва.

Ние със сигурност ще бъдем в хотел, по-удобно е за нас. За 4 човека цяла къща с 3-4 спални няма смисъл.

 

Аз пак да попитам - някой да е бил в Коста Рика? Ще се радвам да чуя впечатления за там 🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, Травеолани каза:

Ние със сигурност ще бъдем в хотел, по-удобно е за нас. За 4 човека цяла къща с 3-4 спални няма смисъл.

 

Аз пак да попитам - някой да е бил в Коста Рика? Ще се радвам да чуя впечатления за там 🙂

 Ако се вярва на картата за посетени места цели 69  човека . Ние бяхме за 2 седмици с кола  . Туристическо и организирано  е , но в добрия смисъл на думата . 

Може да си намериш всичко което търсиш . Но при толкова много интересни места и изклчючително разнообразна природа да стоиш само на едно място и то на инклузив за мен е необяснимо . За няколко дена в някой луксозен спа курорт с горещи минерални води или кал или и двете може .

 

IMG_20180908_110007.thumb.jpg.cd3fcca18e874035418e87d0b02a1501.jpgIMG_20180907_175249.thumb.jpg.880dfe4564bd6c230694137625d9bf6b.jpgIMG_20180907_175240.thumb.jpg.1749d5ea88af012e46496a5b93ea9260.jpg 

 

Но не и през цялото време .

Усещането на карибския бряг от едната страна  и на тихоокеанския бряг от другата  , алпийското излъчване в планините , вулканите , влажната гореща  джунгла кипяща от живот са толкова  различни че всяко от тях си заслужава .

 

Ако ходите вземете кола и обикаляйте . Напълно безопасна страна . На практика цялата е един голям природен резерват и навсякъде има и луксозни и по малко луксозни места за настаняване . Да не забравяме и зип линиите , които са измислени тук .

 

P8300036.thumb.JPG.dc1f31e911a3073c2051db24fec716d4.JPGP9090204.thumb.JPG.41e5e37e3bc895017d9e2a768be4387a.JPGP9070681.thumb.JPG.9d336370437a14108d47e3b8b3224311.JPGIMG_20180904_120510_1.thumb.jpg.399484fd98113a7f037e17ec2ab468ce.jpg

IMG_20180829_173750.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Травеолани

@ivooo Благодаря за включването! Много диво и екзотично изглежда. Моля те напиши от къде са снимки 2, 3 и 7? Кафе плантация/ферма успяхте ли да посетите там?

Аз вече написах в първия пост, че всичките ни пътувания са обикаляне, наемане на кола, забележителности, природни паркове, и сега искаме да си починем. Не искаме да обикаляме.

Връзка към мнение

 Хотела  от сн. 2 и 3 е този  , но хубави хотели с горещи минерални води много . 

7-та е от Parque Nacional Manuel Antonio . 

 

  Деца , мъж . Да няма никакви  грижи , пълен релакс . Разбирам те предполагам .  В моята лична класация . От всички инклузиви говоря само за истинските .  Примерно в 5 звездни хотели . Между Мексико , Доминикана , Малдиви , Гърция, България , Италия и Турция . Само това са местата на които  съм бил на такъв тип настаняване без никакво колебание номинирам Турция . Като тип храна която харесваме , спа , качество на услугата , анимации и атракции , персонал  и въобще пълно тотално  разложение . Пак ще кажа говоря само за 5 звездните хотели .

Не сме ходили с деца , но на много места можеш да си оставиш детето безплатно за гледане с целодневна програма за деца .  Има отделен ТВ канал в хотела по който на живо да го гледаш ако си притиснителен родител .

 

  А забавното заради което го помня е че повечето завършват с думите . По един или друг шеговит начин казани. Примерно в 23 часа . И не забравяйте да си приберете отрочето 😀 . 

 Проблема на тези места , освен че по някое време омръзват е и бързата загуба на талия , което според мен е абсолютно неизбежно 😀 .

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 23 часа, Травеолани каза:

Да ти кажа не е толкова удобно колкото изглежда. Полет 1 е от YVR до Сан Франциско, полет 2 от СФ до Папете, полет 3 - от Папете до Бора Бора примерно (или някъде другаде) и става три дена път с камили. Там ще е някой ден като сме без децата. Освен това тези тези $500 са USD, като обърнеш в канадски, най-евтиното за отсечката СФ - Папете е CAD 850, което съм успяла да намеря засега. 

 

Приятно изкарване в Колумбия!

Благодаря за предложението, ще го разгледам, там не сме били. За да стигнем до Карибите, най-удобни са от тук полетите на Уестджет през Торонто, но ние това се опитваме да избегнем, че зимата не искам да ходя до източната част изобщо, с тези снегове, които ги има, а и е 5 часа полет.

 

Не, едва ли ще излизаме. Аз бих искала да направя някой тур (ако сме в Мексико примерно), мъжът ми не иска да идва.

 

Добре ни познаваш 🙂 аз си знам, че не е за мен, ама пусто желание за приключения 🙂

 

На Бахамите не искам - стори ми се много нагъчкано и лудница, огромни бетонни хотели.

 

Били сме в Пуерто Рико и на круиз, така че отпада 🙂

 

А какво ще кажете за Коста Рика? Тя ми се върти из главата и като цяло отговаря на всички изисквания. Само в резорта обаче. Някой бил ли е?

Аз съм била в Риу Гуанакастре. Резорта е супер или поне беше преди 4 години, но океана не е спокоен като в лагуните. А Панама? Там има много добри хотели .

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

   Ако сте в този последния хотел много близо буквално до него   и не е за  изпусне Diamante Eco Adventure Park . 

Освен нещо като зоологическа градина има доста екстремни зип линии .    Наистина чувството е от една страна страшно но и опияняващо все едно летиш над джунглата . 

 

IMG_20180909_111609.thumb.jpg.466d1437b1b5806db7f4b46c6a3d9a77.jpg

 

 

1441034347_DiamantePhotoC.Fernandez-23.jpg.c922250dfaf0d08f98fa2fbaf583a4bf.jpg

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Травеолани
преди 6 часа, ivooo каза:

 Хотела  от сн. 2 и 3 е този  , но хубави хотели с горещи минерални води много . 

7-та е от Parque Nacional Manuel Antonio . 

 

  Деца , мъж . Да няма никакви  грижи , пълен релакс .

 Проблема на тези места , освен че по някое време омръзват е и бързата загуба на талия , което според мен е абсолютно неизбежно 😀 .

 

Благодаря ти! Е, ние ще сме там за седмица само, няма да ни омръзне със сигурност. 

преди 4 часа, Роми каза:

Аз съм била в Риу Гуанакастре. Резорта е супер или поне беше преди 4 години, но океана не е спокоен като в лагуните. А Панама? Там има много добри хотели .

 

 

 

Това значи ли, че океанът не става за къпане?

 

Връзка към мнение

Само 1 ден беше бурен, а 3-4 дни ставаше, но не беше тапълно спокоен. Но това е въпрос на вкус. А забравих да кажа от 10 дни почивка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.