Прескочи до съдържание

Египет - бързи въпроси


prozium

Препоръчани мнения

преди 15 минути , Роми каза:

И от мен- за хотел Jazz Fanara и Reef до него. Не като хотели точно, но морето е прекрасно, а рибки и цветни корали са направо на брега. Но разбира се след Галапагос ще ви е твърде спокойно. 

Това имам предвид, комбинация хотел-риф. Иначе има много по-хубави хотели.

А вече не мога да коментирам хотели, не сме ходили на хотел от поне 5 години. Поради отлив на туристи много от хотели не се подържат. Ситуацията е много динамична. Дори нашата любима италианска пекарня в Хадаба е затворена от март.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За първи път сме в Шарм, та на нямам база за сравнение с друго в Египет. Джаз ми дойде много като пари, иначе ми беше първия избор, но рифът на Стела надхвърли очакванията ми след изгледаните подводни клипчета в Ютуб. Много и шарени рибки и може би ок. 25-30% живи корали. Аз съм шнорлелист, но гмуркачите бяха очаровани.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 13.05.2022 г. в 21:50, Lindt каза:

Майтапиш се, но преживях безсънна нощ след прибирането в неделя, терзаейки се как да убедя Жижо, че сме длъжни да ходим на Карибите като придружители на меден месец, щом сестра ми иска да отидем.

Чак четох някакви теми в 3 през нощта, търсейки аргументи, че там не е страшно тъпо. 

 

П.П. После се оказа, че аз само съм длъжна да организирам такава глупост, но не съм поканена и си отдъхнах. 

Въобще не се майтап. Не считам, че Египет е подходяща плажна дестинация. Там се ходи за нещо друго...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Duke каза:

Въобще не се майтап. Не считам, че Египет е подходяща плажна дестинация. Там се ходи за нещо друго...

Както в повечето страни, по-големи по размер от Ватикана, се ходи по различни причини в зависимост от интересите, потребностите и сезона. Тези, които ходят конкретно заради Червено море, в повечето случаи се връщат. 

Вие какво не харесахте? 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, Lindt каза:

Вие какво не харесахте? 

Всичко в Египет ни хареса, но ние отидохме там, за да обикаляме забележителности, а не на море. Круизът по Нил беше изключителен! Последните две нощувки бяхме в Джаз Аквамарин в Хургада на ол инклузив. Чудесен комплекс, огромни тълпи, блудкава храна, плаж, който не става за къпане, а камо ли за плуване, арабска действителност въпреки, че в комплекса никой не е просеше бакшиши, но все пак усещането е друго. За жегата да не говорим. Затова на море на Малдиви или Кариби...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 1 минута , Lindt каза:

ха, точно това гледам за Коледа и Нова година. Вече втори ден най-сериозно оглеждам Египет и е време да се появи по-подходяща коледна алтернатива :girl_haha:

А Египет не е ли по добре да се посети с ТА? Те ползват чартъри и може само хотел и полет от тях, а останалото да си го организираме?

Връзка към коментар
В момента, Madonna каза:

А Египет не е ли по добре да се посети с ТА? Те ползват чартъри и може само хотел и полет от тях, а останалото да си го организираме?

Аз не искам да ползвам агенция. По-добре е, ако искаш същата услуга. Или поне по-лесно. 

Връзка към коментар
преди 7 минути , MayaS каза:

12 дни с полетите ще стигнат ли за Кайро, Александрия, Абу симбел, круиз по Нил със забележителностите, Шарм ел шейх и манастира света Екатерина. 

Според мен ще стане 🙂 Може тук там да подтичвате де.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Lindt каза:

Според мен ще стане 🙂 Може тук там да подтичвате де.  

Мммм не ми се подтичва, а пък отпуска няма повече. Имам 1 час да реша за билетите. Знам, че няма да повторя дестинацията, та да оставя за следващ път.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , MayaS каза:

Мммм не ми се подтичва, а пък отпуска няма повече. Имам 1 час да реша за билетите. Знам, че няма да повторя дестинацията, та да оставя за следващ път.

Зависи от месеца. Круизът не е единственият начин да видиш района и от там може да съкратиш ден. Александрия сигурно може да я пропуснеш, ако нещо не ти достигат дните, ние затова взехме до Кайро. Има вътрешни полети, има нощни влакове. Морето е умерено студено зимата, така че може и там да си по-бърза, ако не ти е приятно. Въобще за 12 дни има сериозно поле за гъвкавост. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Lindt каза:

Зависи от месеца. Круизът не е единственият начин да видиш района и от там може да съкратиш ден. Александрия сигурно може да я пропуснеш, ако нещо не ти достигат дните, ние затова взехме до Кайро. Има вътрешни полети, има нощни влакове. Морето е умерено студено зимата, така че може и там да си по-бърза, ако не ти е приятно. Въобще за 12 дни има сериозно поле за гъвкавост. 

Да аз гледам за началото на Ноември. Шарм му давам 2 дни не повече.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Madonna каза:

А Египет не е ли по добре да се посети с ТА? Те ползват чартъри и може само хотел и полет от тях, а останалото да си го организираме?

Зависи за какво. Ако е само за плаж, може би е изгодно. За екскурзия няма нужда от хотел в курорт, предлаган от агенция.
Други варианти за Египет са уиз през Италия и Пегасъс през Истанбул на наистина по-ниски цени, особено ако хванеш промо. 
Много ми се ходи в Кайро и Бялата пустиня – едно местенце с фантастичен пейзаж, даже малко се зачудих, но засега събирам смелост и чакам някой удобен случай. 
Вероятно съм от малкото хора, дето са ходили примерно в Асуан и гробницата на Тутанкамон в Долината на царете, но не са виждали пирамидите в Гиза. Срамота. 🙂
Успешни пътешествия на всички и повече търпение при контактите с местните. 🙂

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 30.05.2022 г. в 22:26, MayaS каза:

Да аз гледам за началото на Ноември. Шарм му давам 2 дни не повече.

Мая, ноември е перфектен и за разходки и за море. Водата е между 25-28 градуса.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На летището в Кайро има ли нещо работещо нощем? Кацаме около 2 през нощта на Терминал 3 и може би е добра идея да излетим отново от там в 7 към Асуан, запълвайки времето си с виза, карта за мобилен интернет и хапване.  

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 30.05.2022 г. в 23:58, Argentique каза:

Зависи за какво. Ако е само за плаж, може би е изгодно. За екскурзия няма нужда от хотел в курорт, предлаган от агенция.
Други варианти за Египет са уиз през Италия и Пегасъс през Истанбул на наистина по-ниски цени, особено ако хванеш промо. 
Много ми се ходи в Кайро и Бялата пустиня – едно местенце с фантастичен пейзаж, даже малко се зачудих, но засега събирам смелост и чакам някой удобен случай. 
Вероятно съм от малкото хора, дето са ходили примерно в Асуан и гробницата на Тутанкамон в Долината на царете, но не са виждали пирамидите в Гиза. Срамота. 🙂
Успешни пътешествия на всички и повече търпение при контактите с местните. 🙂

И аз съм като тебе. Бил съм в Луксор и Асуан, но не и в Кайро. На всеки, с когото се заговоря за Египет, почвам да обяснявам за оазисите и за Бялата пустиня при Фарафра, колко много искам да отида, и срещам само мигащи погледи. Също и за Уади ел-Хитан, най-голямото "гробище" на праисторически китове...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Лесно е.Сами не може да го направите , но си харесвате някой от туровете предлагани от местните агенции и отивате.По едно време беше забранена зона за туристи ,но мисля че вече всичко е мирно и няма проблем.

Същото се отнася и за Siwa. Там може да се отиде и напълно самостоятелно с обществен транспорт.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
3 hours ago, Lindt said:

На летището в Кайро има ли нещо работещо нощем? Кацаме около 2 през нощта на Терминал 3 и може би е добра идея да излетим отново от там в 7 към Асуан, запълвайки времето си с виза, карта за мобилен интернет и хапване.  

 

Съдейки по полетите през цялата нощ със сигурност ще има работещо обменно бюро  и магазини на мобилните оператори. 

 

Хвърли един поглед тук :

https://www.cairo-airport.com/Flights/All-Flights

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , stanimir каза:

Съдейки по полетите през цялата нощ със сигурност ще има работещо обменно бюро  и магазини на мобилните оператори. 

 

Хвърли един поглед тук :

https://www.cairo-airport.com/Flights/All-Flights

Май ще стане 🙂 Доста се чудя колко да изчакваме егейците да ни наместват полетите преди да наглася вътрешните. 

Очертава се доста странна Бъдни вечер, но може пък да имаме Коледа в Абу Симбел и Нова Година с гледка към пирамидите.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 1.01.2022 г. в 21:31, mililia каза:

С поста си @Яничка ме подсети, че не съм пуснала също полезно инфо за Египет.

 

За желаещите да правят Египет самоорганизирано могат да ползват тур агента на хостел Дахаб в Кайро: https://www.dahabhostel.com/our-tours.html. Търсете Kareem El Tamamy. Абсолютен професионалист и се грижи туристите да останат доволни. Цените, които поддържа са ниски в сравнение с цените на всички останали агенции, но качеството с нищо не отстъпва. Ползва агенции по места. Имахме само един гаф в началото /не по негова вина/, но той го оправи бързо, а отделно компенсира неудобството ни. През цялото време комуникирахме с него по WhatsApp при всеки проблем, включително 5 мин закъснение на кола да ни вземе. Реагира много бързо и намира решение на всяка прищявка. След последния организиран от него тур се обади да попита, дали сме останали доволни. От пакета, който той предлага отказахме пътуването с влак и хотелите и си букнахме полети и хотели самостоятелно. 

Чрез него организирахме трансфер в Кайро, Асуан и Луксор, круиз по Нил 3 дни/2 нощувки, екскурзията до Абу Симбел, екскурзия до храма на Изида в Асуан, Коптско и Ислямско Кайро и като подарък за букнатия пакет получихме полет с балон в Асуан и екскурзия до пирамидите, която е по-богата от предлаганите в България екскурзии. 

 

В Луксор препоръчвам ресторант Sofra https://www.sofra.com.eg/ , който e добре да резервирате предварително, ако е вечер, тъй като места трудно се намират. Друг добър ресторант отново в Луксор е Aisha https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g294205-d4206696-Reviews-Aisha_Restaurant-Luxor_Nile_River_Valley.html 

Супер инфо, което ми даваш за пътуването. Разгледах и сайта на хостела за туровете, определено ще му пиша каква ни е програмата и какво би ни предложил. И аз ще си резервирам полетите и хотелите отделно, освен ако за хотелите не предложи нещо добро. Благодаря.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Може ли съвет за посещение на Абу Симбел и как е най-добре да се направи - с група, с тур само за нас, просто с такси? 

Гледам във viator, че private tour е около 52 $, но не знам това ли е най-удобното решение. 

Връзка към коментар
преди 50 минути , Lindt каза:

Може ли съвет за посещение на Абу Симбел и как е най-добре да се направи - с група, с тур само за нас, просто с такси? 

Гледам във viator, че private tour е около 52 $, но не знам това ли е най-удобното решение. 

Само за вас е най-добре. С такси не знам дали е удачно, защото по пътя има много проверки. Ние ползвахме частен тур, като дори тръгнахме в някакво по-късно време от през нощта. 8 или 8,30 ч.май беше. Искаха ни паспортите предварително сканирани по ел.поща, заради проверките.

Като пристигнахме всички групи си бяха вече тръгнали и беше много, много приятно и празно. А мястото е много впечатляващо.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , desislavna каза:

Само за вас е най-добре. С такси не знам дали е удачно, защото по пътя има много проверки. Ние ползвахме частен тур, като дори тръгнахме в някакво по-късно време от през нощта. 8 или 8,30 ч.май беше. Искаха ни паспортите предварително сканирани по ел.поща, заради проверките.

Като пристигнахме всички групи си бяха вече тръгнали и беше много, много приятно и празно. А мястото е много впечатляващо.

На мен даже ми се иска да e по-късно, защото гледам полет от Кайро, който каца в 8:25. А поне едно от предложенията е с взимане най-късно в 9.  Ако наистина е 10 часа цялото приключение, то ще се прибираме по тъмно и не знам дали реално може да се направи.    

Явно груповите посещения тръгват към 4 сутринта. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

 Ако наистина е 10 часа цялото приключение, то ще се прибираме по тъмно и не знам дали реално може да се направи.   

Около 3 часа или малко повече е пътят с кола в посока с кратка почивка. 10 часа вероятно се отнася за групи с автобуси. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Към 15 ч. трябва да започне връщането от Абу Симбел, за да се успее за излизането от района. Мястото е контролирано от военните и влизане - излизане от него се допуска само в светлата част на деня 6-18ч. Говоря не само за мястото, където е храма, а за цялата територия, която се охранява от военните. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.