Прескочи до съдържание

Египет - бързи въпроси


prozium

Препоръчани мнения

преди 12 минути , Mamas каза:

Може би малко странен въпрос, но фобиите са си фобии.

Бих искала да посетя Египет и най-вероятно ще порзвам агенция, но имам страх от влечугите - з..и. Даже думата предизвиква ужас в мен. 

До сега тази дестинация я бях задраскала, но според приятели няма опасности да се видим с  тези животни.

У нас по морето заобикалям, когато знам че има такива атракции.

Доколко е вероятността да срещна нещо такова в хотела, или на някои от евентуалните екскурзии?

 

Първо трябва да уточним дали лошата дума включва гущери и гекони или се отнася по-скоро за змии 🙂  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да попитам

Трябваше да пътуваме с нощния влак от Кайро до Асуан и после до Луксор да пътуваме с кораб. Сега агенцията е сменила програмата и ще се пътува обратно. Ядосана съм защото го избрах точно заради най-краткото пътувание с автобус Луксор-Хургада, но какво да се прави сега ще пътуваме до Хургада от Асуан.

  1. Въпросът ми е колко време приблизително се пътува от Асуан до Хургада?
  2. Имаме само това време в Хургада-след като пристигне автобуса там, на другия ден пътуваме към България. То е ясно, че едва ли нещо въобще ще можем да видим в Хургада, но знаете ли дали има курс следобед подводницата Sindbad?
  3. Колко време се пътува от Асуан до Абу Симбел? Гледам в програмата е дадено това посещение да се случи след Едфу и Ком Омбо. Нощно ли ще е това посещение направо се чудя?!

Разбира се, всички тези въпроси отправих към агенцията, но освен дълбокомислено почесване по главата друг отговор не получих. Да не изпадам в подробности да кажа как бях погледната като попитах дали ще разглеждаме музея в Кайро на старото или новото му място 🤣

Връзка към коментар
Биляна Димитрова

В Кайро все още се посещава само стария музей, новия още не са го открили. Бях там на 24 септември. Малко експонати са останали. Много от залите са празни или са пълни с опаковани експонати. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, feel_the_rush каза:

От Асуан до Абу Симбел - около 2 часа.

Може, с bmw.....🤣

@Jane*, тръгването от Асуан за Абу Симбел при всички положения е рано сутринта. Пътят в посока е минимум 3 часа, в повечето случаи около 3,5 часа. Събират ви на рецепцията на кораба в 4:30, докато тръгнете ще мине 5:00. Прави се една почивка по средата на пътя. Съобразено е с това да може да се върнете навреме за отплаването на кораба, което обикновено е около 14:00. И да закъснеете, няма страшно, корабът няма как да тръгне без вас....😄 Всъщност, вие приключвате в Асуан? Значи сутринта ще е Абу Симбел и след него остров Филе, Недовършеният обелиск, така ли? Следобед ли отпътувате за Хургада, ако е така ще пристигнете посред нощ....

В Кайро, на 100%, ще ви заведат в стария музей, до площад Тахрир, новият не е открит.

Странно, за Хургада би трябвало да ви остане един цял ден, дори и при променената програма.....

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може би е отговаряно някъде, но какви са разликите между Хургада, Шарм ел Шейх и Марса Алам? По-скоро: за хубав хотел и почивка през ноември кое е по-добро и препоръка за хотел!

Връзка към коментар

Шарм за мен е много по-добро решение от Хургада, но не съм била в Марса Алам. А и това е , ако искате най-вече море. ако искате да видите Кайро и/или Луксор, Хургада е вашето място.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Jane* каза:

Да попитам

Трябваше да пътуваме с нощния влак от Кайро до Асуан и после до Луксор да пътуваме с кораб. Сега агенцията е сменила програмата и ще се пътува обратно. Ядосана съм защото го избрах точно заради най-краткото пътувание с автобус Луксор-Хургада, но какво да се прави сега ще пътуваме до Хургада от Асуан.

  1. Въпросът ми е колко време приблизително се пътува от Асуан до Хургада?
  2. Имаме само това време в Хургада-след като пристигне автобуса там, на другия ден пътуваме към България. То е ясно, че едва ли нещо въобще ще можем да видим в Хургада, но знаете ли дали има курс следобед подводницата Sindbad?
  3. Колко време се пътува от Асуан до Абу Симбел? Гледам в програмата е дадено това посещение да се случи след Едфу и Ком Омбо. Нощно ли ще е това посещение направо се чудя?!

Разбира се, всички тези въпроси отправих към агенцията, но освен дълбокомислено почесване по главата друг отговор не получих. Да не изпадам в подробности да кажа как бях погледната като попитах дали ще разглеждаме музея в Кайро на старото или новото му място 🤣

Стегни се и се приготви за нощния влак, автобуса не е проблем някък си. И не се ядосвай, екскурзията е чудесна, наслади ѝ се! 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Доколкото изчетох темата по диагонал, разбрах, че февруари месец не е подходящ за море и мързел.

Кога най-рано е подходящо за море без да се налага да се правим на герои, влизайки във водата. 

Кой хотел в Шарм бихте препоръчали от лични впечатления?

Ако трябва да се изберат само две екскурзии/активности без драматични придвижвания напред-назад, кои да бъдат те?

Нямам никаква страст към египетски забележителности и музеи, но другите от групата искат да се докоснат до древността.

 

Връзка към коментар

На мен много ми помагат видеата в ю тюб Много са подробни в описанията на хотели , храна , климат.Има заглавия 

,, Най- безветрените хотели в Шарм ел шейх,, ,, В Египет през февруари ,, и т н

Ние ще ходим за Нова Година и гледах за миналата НГ , че е било слънчево и хората са били боси и се ориентирах…

Връзка към коментар
преди 1 час, но нейм каза:

Доколкото изчетох темата по диагонал, разбрах, че февруари месец не е подходящ за море и мързел.

Кога най-рано е подходящо за море без да се налага да се правим на герои, влизайки във водата. 

Кой хотел в Шарм бихте препоръчали от лични впечатления?

Ако трябва да се изберат само две екскурзии/активности без драматични придвижвания напред-назад, кои да бъдат те?

Нямам никаква страст към египетски забележителности и музеи, но другите от групата искат да се докоснат до древността.

 

Заложи за началото на май.Ние бяхме средата на Април в Хургада.Водата си беше лед студена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, но нейм каза:

Доколкото изчетох темата по диагонал, разбрах, че февруари месец не е подходящ за море и мързел.

Кога най-рано е подходящо за море без да се налага да се правим на герои, влизайки във водата. 

Кой хотел в Шарм бихте препоръчали от лични впечатления?

Ако трябва да се изберат само две екскурзии/активности без драматични придвижвания напред-назад, кои да бъдат те?

Нямам никаква страст към египетски забележителности и музеи, но другите от групата искат да се докоснат до древността.

 

За Шарм ел Шейх- не по-рано от втората половина на април. В Хургада не става пролетта.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В Шарм Ел Шейк препоръчвам хотел Sentido Reef Oasis Senses Aqua Park. Плажът му се намира до самия коралов риф. 

Единственият негатив е, че е с италианска и руска насоченост, всичко останало е перфектно. 

Топ храм е Абу Симбел, ама си е труден трип. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, mililia каза:

 препоръчвам хотел Sentido Reef Oasis Senses Aqua Park.

Хотелът наистина изглежда много добре - и като цена включително. Руско-италианската насоченост не ми пречи.

 

Някой посещавал ли е манастира "Света Екатерина"? Заслужава ли си?

Предлагат ли се екскурзии до рифовете около тиранския остров, предвид факта, че вече не е египетска територия.

Връзка към коментар
преди 1 час, но нейм каза:

Някой посещавал ли е манастира "Света Екатерина"? Заслужава ли си?

През април т.г. беше затворен за посещения. Четох, разпитах един местен в Шарм, който го ползвахме за транспорт/разходки, той каза, че бил затворен от началото на пандемията. Бях гледала видео за манастира и музейната сбирка и много исках да го посетя, според мен си струва.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Манастирът е отворен 3 часа на обед, според наш гид. Намира се на 260 км. от Шарм. Според него се тръгва в 6 сутринта и успвява да се посети. Ние го оставихме за другия път. Както и Дахаб. В Шарм бяхме в 4 звезден хотел, но с жив риф и в заливче, на което не духаше. Мога да го препоръчам, но зависи от изискванията. Ние правихме тур до Тиран от към Египет. Добър беше. И разбира се, Рас Мохамед индивидуално. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, lesy каза:

Манастирът е отворен 3 часа на обед, според наш гид. Намира се на 260 км. от Шарм. Според него се тръгва в 6 сутринта и успвява да се посети. Ние го оставихме за другия път. Както и Дахаб. В Шарм бяхме в 4 звезден хотел, но с жив риф и в заливче, на което не духаше. Мога да го препоръчам, но зависи от изискванията. Ние правихме тур до Тиран от към Египет. Добър беше. И разбира се, Рас Мохамед индивидуално. 

Кажи хотела. Не знам дали ще отида пак, със смесени чувства съм. Ние бяхме в Jaz Mirabel Beach hotel и въобще не съм доволна от хотела. Води се 5 звезди май, но отговаря едва на 3. Не го препоръчвам, мисля, че и в друга тема за Египет споделих разочарованието си. Не разбирам как има всички пожителни отзиви и висок рейтинг в TripAdvisor. Намира се във ветровития залив Nabq Bay. Там разбрах какво е вятър, когато го имаше не си чувах мислите 😀.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, но нейм каза:

 

 

Някой посещавал ли е манастира "Света Екатерина"? Заслужава ли си?

 

Да, заслужава си . Ако имате време - идете, аз бях купил екскурзията до там онлайн , сега си погледнах майла даже от getyourguide е било за 100 лева, бяхме двама само , другите си останаха в Шарм. Имаше доста хора там, което ме изненада. Има проверки по пътя натам и военни дето следят за сигурността, през 2017 по пътя за този манастир е имало атака на исис към полиция пазеща един от постовете , а терена е много негостоприемен като минавах се чудех къде са се крили там из камъните .

Тура е обикновен, обясняват ти историята на манастира и тн, след това те оставят и сам да обикаляш - дали вътре или извън манастира , където искаш 

Имаше и голяма група американци дето се подготвяха да се изкачват по планината , има такива и дневни и нощни качвания

 

Sharm-El-Sheikh: St. Catherine’s Monastery and Dahab City
We've sent your vouchers
 
Booking reference 
February 20, 2020 6:30 AM | Duration 10 hours
 
 
лв 99.41
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Club reef resort. За седмица само за 2 часа имаше забрана за влизане. От храната можеше повече да се иска. Само ние бяхме българи. Основно италианци, украинци и датчани. Аниматорите бяха много забавни. 

Да добавя, че в самия Шарм са интересни и Коптските църкви. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 часа, lesy каза:

 правихме тур до Тиран от към Египет.

Oт хотела ли си взехте тура или от някой местен гид?

 

 

преди 2 часа, Jenbel каза:

 ветровития залив Nabq Bay. 

В няколко хотела се загледах в този залив, но ще го мислим още. Целогодишно ли духа? Вие в кой период бяхте? П.П. - опс, видях - през април! 

Връзка към коментар
преди 6 часа, но нейм каза:

Oт хотела ли си взехте тура или от някой местен гид?

 

 

От хотела, но проверихме и местните фирми. Все трябва да се пазариш. До Рас Мохамед ходихме с такси. Препоръчвам. Така се избягва тълпата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , lesy каза:

 До Рас Мохамед ходихме с такси. Препоръчвам. Така се избягва тълпата. 

@lesy, като пишеш, че сте ходили с такси имаш предвид някаква сухоземна част от Националния парк ли или сте наели някакво такси лодка?

Екскурзията на Aladdin travel до там е много добра. 

Връзка към коментар

По препоръка на магеланец, който е ходил в Египет многократно, потърсихме вариант сухоземно. Споразумяхме се със собственикът на такситата към нашия хотел за тур от 9 до 14ч. Изпрати ни негов приятел, който дава апартамент на италианци и прави частни трипове. Заведе ни на място за шнорхелинг, където бяхме само ние. До бедуинското селище. След това до друго място, където бяха и организираните екскурзии, но хората тръгваха. Показа ни места за снимки, както и вратата, и езерото. През цялото време ни разказваше. А накрая ни заведе да ни почерпи в местен ресторант. Дори отказа да му дадем бакшиш. На това място заливът е като сърце. Пак от него. IMG_20211111_105853.jpg.8aa09caeb513ebcbd1e1fe9b971a8102.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.