Прескочи до съдържание

Египет - бързи въпроси


prozium

Препоръчани мнения

преди 11 минути , mililia каза:

Към 15 ч. трябва да започне връщането от Абу Симбел, за да се успее за излизането от района. Мястото е контролирано от военните и влизане - излизане от него се допуска само в светлата част на деня 6-18ч. Говоря не само за мястото, където е храма, а за цялата територия, която се охранява от военните. 

A при вас колко време отне стигането до Абу Симбел и общо цялото посещение? Нямаме време за 2 дни за района на Асуан и ако не можем да направим Абу Симбел в деня на пристигането, трябва да обръщам програмата и да започнем с Луксор. 

Връзка към коментар

Най-добре пиши на една-две агенции.

Те го правят всеки ден и отлично знаят в колко най-късно може да тръгнат за да сте ок с тайминга за връщането.Самото място отнема час , час и половина при спокойно разглеждане (на НЕпрофесионални египтолози !) .Ще ви вземат директно от летището за да не се минава през Асуан и да губите време.

Няма да имат никакво желание да ви изпуснат парите ,така че наистина ще направят всичко възможно, ако времето го позволява.

Ние си тръгнахме към 12 на обяд и тепърва пристигаха нови посетители.

Автобусите тръгват в 4 сутринта за да могат да върнат хората по корабите в Асуан, които започват да отплават към 13.30-14.00ч. , а огромната част от туристите са с круизен пакет.

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Lindt каза:

A при вас колко време отне стигането до Абу Симбел и общо цялото посещение? Нямаме време за 2 дни за района на Асуан и ако не можем да направим Абу Симбел в деня на пристигането, трябва да обръщам програмата и да започнем с Луксор. 

Тръгнахме много рано и стигнахме там около 10 ч. Там имахме до 2 часа и си беше голямо бързане. Ние гонихме отпътуването на круиза в 14 ч. 

Аз роптаех, че е трябвало да ни вземат предния ден от полета и тогава гида обясни, че е нямало да имаме повече време, защото в храма можем да сме най-много до 15 ч, за да хванем излизането от района и проверката на военните. 

Връзка към коментар
На 17.06.2022 г. в 16:59, Lindt каза:

На мен даже ми се иска да e по-късно, защото гледам полет от Кайро, който каца в 8:25. А поне едно от предложенията е с взимане най-късно в 9.  Ако наистина е 10 часа цялото приключение, то ще се прибираме по тъмно и не знам дали реално може да се направи.    

Явно груповите посещения тръгват към 4 сутринта. 

Груповите посещения тръгват толкова рано, най-вече, за да има възможност за втори тур- след обяд. При тръгване през нощта, също се птува по тъмно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Който се е запътил към Шарм ел Шейх през периода 8-20 ноември, да знае, че тогава ще се поведе Конференция по промени на климата и ще бъде лудница. Наложи се да сменям билети😂.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Marisha каза:

Който се е запътил към Шарм ел Шейх през периода 8-20 ноември, да знае, че тогава ще се поведе Конференция по промени на климата и ще бъде лудница. Наложи се да сменям билети😂.

Е не е истина, ще трябва да променям програмата.

Връзка към коментар
преди 23 минути , MayaS каза:

Е не е истина, ще трябва да променям програмата.

Хоста ми каза, че не препоръчва посещение тогава, цените на нощувки са увеличили 3 пъти, хотелите са пълни. Ще бъде пълно и с полиция. Лошото, че в началото на ноември има и ваканция при руснаците, и тогава ще е лудница.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Marisha каза:

Хоста ми каза, че не препоръчва посещение тогава, цените на нощувки са увеличили 3 пъти, хотелите са пълни. Ще бъде пълно и с полиция. Лошото, че в началото на ноември има и ваканция при руснаците, и тогава ще е лудница.

Ама, че тъпо, ние кацаме на 3.11 в Кайро и летим обратно на 13.11. Ще говоря с местната агенция, как да пренаредим програмата. Ние в Шарм ще сме само 2 дена, останалото е на други места. Благодаря за информацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Хич не ми се получава планирането на пътуването без много пътуване по земя :scratch_one-s_head: И може би ще ни трябва автобус между Кайро и Хургада, обаче не се справям с избора и дори намирането на фирма. А и не знам коя автогара би била най-близо до летището на Кайро. Някой да е пътувал с автобус и да може да ме упъти? Приемам и други идеи, разбира се, просто първите полети са в 10 сутринта, а аз имам надежда дотогава направо да стигаме..

 

Връзка към коментар
преди 20 минути , Lindt каза:

Хич не ми се получава планирането на пътуването без много пътуване по земя :scratch_one-s_head: И може би ще ни трябва автобус между Кайро и Хургада, обаче не се справям с избора и дори намирането на фирма. А и не знам коя автогара би била най-близо до летището на Кайро. Някой да е пътувал с автобус и да може да ме упъти? Приемам и други идеи, разбира се, просто първите полети са в 10 сутринта, а аз имам надежда дотогава направо да стигаме..

 

https://go-bus.com/search?arrivalDate=17%2F08%2F2020&arrivalStation=1&departureDate=26%2F07%2F2022&departureStation=8&lang=en&passengersNo=1&transportationType=bus&tripType=round

https://ask-aladdin.com/egypt-transport-system/super-jet-bus-company/

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Marisha каза:

 и аз това гледам, но няма за декември същите часове като за сега. И не разбирам откъде тръгва, какво е Tahrir? Иначе теоретично може да хванем това и да стигнем преди самолета: 

 

image.png.ef8b2e5fa7ab3e5bb8968057189f314f.png

Връзка към коментар
преди 8 минути , Lindt каза:

 и аз това гледам, но няма за декември същите часове като за сега. И не разбирам откъде тръгва, какво е Tahrir? Иначе теоретично може да хванем това и да стигнем преди самолета: 

 

image.png.ef8b2e5fa7ab3e5bb8968057189f314f.png

Площад Тахрир

Не знам, дали четеш на руски, но това може да ти помогне

В Каире автобусы прибывают в разные точки города, смотря на какой именно автобус сядете. Можно приехать или на площадь Тахрир, или в район Алмаза (рядом с аэропортом), или в район Наср Сити, или в Гизу. Соответственно, если хотите смотреть пирамиды, то езжайте на автобусе до Гизы. Если нужно в аэропорт, то езжайте до Алмаза. Тогда сэкономите на такси до нужного Вам объекта.

http://jj-tours.ru/articles/Egypt/egypt-bus.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Lindt каза:

Може ли да ми препоръчате шнорхелинг екскурзии от Хургада и да ме ориентирате горе-долу какви цени да очаквам? 

Във всеки хотел се предлагат тези екскурзии, че дори и на плажа обикаляха агенти и досаждаха. Препоръка не мога да дам, но можете да погледнете тук за актуални оферти и цени 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нашето не беше точно шнорхелинг екскурзия, но спряха корабчето на едно място с тази цел навръщане от Ориндж бей. И на това място аз не видях нищо съществено, освен група синкави риби. На плажа пред хотела рифът беше в пъти по-красив и богат. Да не говорим, че и достъпен по всяко време и не прекалено дълбок, което прави рибите и коралите по-близки за гледане.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , dechy каза:

Нашето не беше точно шнорхелинг екскурзия, но спряха корабчето на едно място с тази цел навръщане от Ориндж бей. И на това място аз не видях нищо съществено, освен група синкави риби. На плажа пред хотела рифът беше в пъти по-красив и богат. Да не говорим, че и достъпен по всяко време и не прекалено дълбок, което прави рибите и коралите по-близки за гледане.

А в кой залив е бил хотелът? Ние сме се насочили към Макади бей, но все пак искам да отидем на 1 или 2 разходки с лодка. 

Връзка към коментар

Точно в Макади бей беше. Бяхме в Jaz Saraya. Той е на втора линия и се ползва плажът на Jaz Makadina. Разходихме се и до съседния Cleopatra resort. Там има понтон само за гости на хотела, но срещу 5$ ни пуснаха. На мен ми беше страшничка бездната, която следва след рифа. Иначе беше красиво и по-различно. Но на мен нашият хоум риф ми хареса повече, а и беше доста обширен и с всякаква дълбочина. Рифът е ограден с въжета и ясно очертан.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Гледах изискванията за багаж на EgyptAir и това, което ми направи впечатление е, че никъде не се споменава за personal item. Имаш право на ръчен багаж до 8кг. с определени размери, но не е споменато никъде за дамска чанта или нещо подобно. На повечето компании е описано. Как да го тълкувам? има ли някой летял вътрешни полети с тях и как стои въпроса с малката чанта?

Връзка към коментар
преди 8 минути , MayaS каза:

Гледах изискванията за багаж на EgyptAir и това, което ми направи впечатление е, че никъде не се споменава за personal item. Имаш право на ръчен багаж до 8кг. с определени размери, но не е споменато никъде за дамска чанта или нещо подобно. На повечето компании е описано. Как да го тълкувам? има ли някой летял вътрешни полети с тях и как стои въпроса с малката чанта?

Аз съм летял с тях от Кайро до Шарм , не съм имал проблеми с ръчен багаж,  като навсякъде си е, а раницата ми беше повече от 10 кг и не са ми я мерили даже .

Това което аз си спомням е че не успявах да платя нито с дебитната нито с кредината си карта билета, обадих се в банката и ми казаха че сайта им е blacklisted от Уникредит  и ползвах на брат ми картата от ПИБ

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , infectedmushroom каза:

Аз съм летял с тях от Кайро до Шарм , не съм имал проблеми с ръчен багаж,  като навсякъде си е, а раницата ми беше повече от 10 кг и не са ми я мерили даже .

Това което аз си спомням е че не успявах да платя нито с дебитната нито с кредината си карта билета, обадих се в банката и ми казаха че сайта им е blacklisted от Уникредит  и ползвах на брат ми картата от ПИБ

Аз имам предвид освен куфарчето от 8кг. мога ли да нося и дамска чанта или малка раница. Иначе билетите са купени и не съм имала проблеми с плащането.

Връзка към коментар
Преди 1 час, MayaS каза:

Аз имам предвид освен куфарчето от 8кг. мога ли да нося и дамска чанта или малка раница. Иначе билетите са купени и не съм имала проблеми с плащането.

Да да можеш и дамска чанта 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Прибавям сравнително актуална информация за Египет от преди 2 седмици. Пътувахме в периода 15.10-22.10.2022

Пакет с ТА с включени хотел, полет и екскурзия в Кайро. Летяхме София - Кайро, после ни придвижиха с автобус до Хургада и обратен полет Хургада - София.

Допълнителните екскурзии уговорих от тук с Аладин Травел в Хургада- чат на Viber. Искаха ми по 5 USD над обявените цени в сайта им, защото хотела ни беше извън Хургада / Sahl Hasheesh/ , но се спазарих поне да не ги вдигнат  -  купих 2 екскурзии. От тях взехме Луксор с долината на царете и мега джип сафарито. От първата съм малко разочарована, не ми бе достатъчно времето в Луксор и разказите на гида. А сафарито - на мен ми хареса, макар че можеше малко по-бързо да караме АТВ-тата 🥱 .

Водни атракции/екскурзии не сме купували, защото сме от морето... 

В морето плувахме с full face маска и гледахме рибките на рифа пред хотела. Водата беше ОК за мен , а аз съм силно зиморничава и вода под 25 C за мен е студена 🥶

 

След всичко което разгледах и тук и там, мисля че условията на Аладин Травел са най - добри в съотношение цена - качество. Не ми плащат за реклама - личен опит.

 

Ако някой има интерес / въпроси - да заповяда.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.