Прескочи до съдържание

Кола под наем в Тайланд: ЗА или ПРОТИВ


atrencheva

Препоръчани мнения

Ами да вече се реши, че ще е с кола. Ние сме двама- дано нямаме проблеми с мощността. Няма да бързаме - искаме да се насладим на местата извън туристическия поток. Ще гледам за промоции тази другата/седмица и ще буквам вече.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте

Аз също се колебая дали да не наема кола от Летището в Краби . Ще ходя на Ко Ланта и имам 4 нощувки там . Разстоянието е около 80 км до хотела , а и ще може да разгледаме острова подробно . Трябва ли ми международна шофьорска книжка? @atrencheva  Ако сте наели кола може ли малко подробности като се върнете . Трябва ли КК , блокират ли пари и колко , колко струва допълнителна застраховка и т.н.

Поздрави

Връзка към коментар

Така, понеже ние наехме кола март месец миналата година точно от Краби, мога да си изкажа мнението.

Писах запитвания до почти всички големи компании и всичките искаха кредитна карта.Ние понеже нямахме затова, наехме от някаква местна фирма.Мога да я намеря ако искаш.Комуникацията беше по Whatsаpp, много бяха отзивчиви, не сме плащали нищо предварително

Колата ни я доставиха директно до хотела в уговорения час, може и до летището

2000 бати беше депозита, а наема за ден не помня колко струваше, но  беше много малко.

Най-важното нещо което трябва да знаеш когато взимаш кола или мотор под наем в Тайланд (а и навсякъде като цяло) е да я снимаш абсолютно отвсявсякъде.

При нас винаги един прави снимки, а друг клип.Снима се всяка една миниатюрна забележка или драскотинка.Целта е хората да разберат че не сме заблудени туристи, а сме информирани и наясно с номерата им и че няма как да ни прецекат.

Международна шофьорска книжа по закон трябва, но никъде не ми я искаха.

 

Ако не карате в Банкок, движението не е кой знае какъв проблем.

Ако имаш някакви други въпроси, питай

 

Връзка към коментар

@SpeeDemoN5 Благодаря , ако може да намериш контакти ще е добре , Аз още съм в процес на правене на програмата , но знам че искам кола от летището , не съм решил обаче кога и къде да я върна , 

Връзка към коментар
преди 6 часа, SpeeDemoN5 каза:

 

Международна шофьорска книжа по закон трябва, но никъде не ми я искаха.

 

Ако не карате в Банкок, движението не е кой знае какъв проблем.

Ако имаш някакви други въпроси, питай

 

В момента сме в Банкок с кола под наем.  Полиция ни спря още първия ден. Понеже има доста мнения ТРЯБВА или НЕ международна книжка си дадохме само БГ книжката. Е не стана, поискаха международна. Това беше единственото което го интересуваше. 

Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...
На 19.08.2019 г. в 17:39, Topfly каза:

Всеки сам си решава какво да прави, но има един принцип, който рацоналните турист е препоръчително да спазват. Колкото е по скъпа и уредена една държава, толкова е по изгодно туристът да си вземе кола под наем, която сам да управлява. Колкото обаче е по бедна и неуредена една държава, толкова е по изгодно човек да пътува в кола с нает шофьор. В Индия, Тайланд, Индонезия, Виетнам, Египет и т.н. никога не бих избрал сам да управлявам кола...

 

Свободата и комфорта при кола със собствен шофьор често дори е по голяма, защото не ти се налага да търсиш паркинг, да се оправяш в джунглата от пътища с неразбираеми надписи и т.н. Често освен шофьор има и гид, който ти показва такива места, които сам никога няма да видиш. На остров Бали гидът ни заведе например на разходка в джунглата и ни показа много интересни растения. В Мианмар бяхме малка група, която беше наела микробус. Освен шофьор и гид имахме и стюарт, който се грижеше да имаме постояно влажи кърпички, вода и ни слагаше едно стъпало за да не трябва от високо да слизаме от микробуса 🙂 Имахме и случай да затънем в една пясъчна дюна. Гидът ни качи на случайни коли на които им плати да ни закарат в хотела, а той остана с шофьора да вадят затъналият микробус...На другата сутрин микробусът ни чакаше пред хотела...Всичко това ни струваше доста по евтино от традиционно наемане на кола...

 

 

Здравейте, все още се колебаем  да наемем кола в Пукет и особено ми хареса вашето преживяване с гид и шофьор. Въпросът ми е дали сте използвали в Пукет подобен превоз и може ли да ме насочите към конкретна фирма 🤔.

Ние сме осем възрастни двама тинейджъри и едно 7г.

Благодаря 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.