Прескочи до съдържание

Привет-привет + Въпрос!:) (билет до ЮИ Азия)


Препоръчани мнения

Здравейте! Честито Рождество Христово! Да сте живи и здрави и много пътуващи! Хиляди прекрасни приключения с щастлив завършек!

 

Първо - страхотен сайт, следя го от известно време насам, за съжаление съвсем повърхностно - така и не успявам да намеря време за пътуване напоследък. Благодаря за цялата информация! Много полезно и много вдъхновяващо!

 

Казвам се Коста, занимавам се предимно с изкуство, обичам да пътувам - обикалял съм доста наляво-надясно, предимно с мотор, нямам търпение да отида някъде пак - скоро, все едно с какво:)

 

В случая бих искал да задам въпрос, ако мястото на темата не е подходящо, моля да я преместите където и е мястото:) Искам да подаря на нашите пътуване до Тайланд-Камбоджа-Сингапур за края на януари, две седмици. Намерих билети по 870 долара отиване и връщане до Банкок, но когато се опитах да ги платя, картата ми беше отхвърлена. Плащането беше през Kayak.com - vayama.com. Подозирам, че проблемът е, че картата е дебитна Visa Electron. Опитахме с две карти, не става и с двете. Някой имал ли е такъв проблем? Има ли някъде място, където мога да купя същите билети с дебитна? И какво се случва със застраховката, която добавих към билетите - на Алианс, при която изглежда плащането е минало? Много ще съм благодарен за всякакви съвети,

 

Поздрави!

 

 

Връзка към мнение

Добре дошъл :)

 

Дай точни данни за търсените полети и ще видим дали може да се намерят в някой сайт на същата цена, където би имало по-малък проблем с дебитните карти. 

 

За застраховката вероятно си ти е активна и валидна, имаш ли потвърждение за нея? Обикновено застраховката е обвързана само с датите, а не с конкретен номер на самолетен билет, но все пак може да им драснеш имейлче на vayama да ги питаш.

 

Често начина, по който излизат самолетните билети в извлечението е на части - една част към авиокомпанията, една част към сайта. Предполагам нещо такова е станало и в твоя случай - плащането към застраховката е минало, това за билета е блокирало. 

Връзка към мнение

Здравейте! Честито Рождество Христово! Да сте живи и здрави и много пътуващи! Хиляди прекрасни приключения с щастлив завършек!

 

Първо - страхотен сайт, следя го от известно време насам, за съжаление съвсем повърхностно - така и не успявам да намеря време за пътуване напоследък. Благодаря за цялата информация! Много полезно и много вдъхновяващо!

 

Казвам се Коста, занимавам се предимно с изкуство, обичам да пътувам - обикалял съм доста наляво-надясно, предимно с мотор, нямам търпение да отида някъде пак - скоро, все едно с какво :)

 

В случая бих искал да задам въпрос, ако мястото на темата не е подходящо, моля да я преместите където и е мястото :) Искам да подаря на нашите пътуване до Тайланд-Камбоджа-Сингапур за края на януари, две седмици. Намерих билети по 870 долара отиване и връщане до Банкок, но когато се опитах да ги платя, картата ми беше отхвърлена. Плащането беше през Kayak.com - vayama.com. Подозирам, че проблемът е, че картата е дебитна Visa Electron. Опитахме с две карти, не става и с двете. Някой имал ли е такъв проблем? Има ли някъде място, където мога да купя същите билети с дебитна? И какво се случва със застраховката, която добавих към билетите - на Алианс, при която изглежда плащането е минало? Много ще съм благодарен за всякакви съвети,

 

Поздрави!

Здравей и от мене.И аз не можах да платя с дебитна карта билетите ми за Китай(точно за Каяк става въпрос).Опитай в Expedia.com билетите са на приблизителни цени и при плащане с дебитна проблеми няма.Пробва ли през Trip.bg ?Няма да е лошо да погледнеш и там и ако цената е задоволителна за тебе ги купи от там.

 

Добре дошъл при нас.

Връзка към мнение

Благодаря ви за бързата реакция, това са основните билети, изглежда са ги вдигнали с 50 долара:

 

Review Flight and Fare
The ticket price you found, $848.48, is no longer available, it is now $916.70 per person.
 
 
This flight leaves on Tuesday, January 28 and arrives on Wednesday, January 29.
 
Departure 
Tue, Jan 28
 
SU.png
Aeroflot Flight 2061
Take-off: Tue 1:00p
Landing: Tue 5:45p
SOF: Sofia
SVO: Sheremetyevo
2h 45m
 
 
Coach  | Airbus A321-100/200
 
 
Connection
 
SVO: Moscow, Russia
5h 05m
 
SU.png
Aeroflot Flight 272
Take-off: Tue 10:50p
Landing: Wed 10:30a
SVO: Sheremetyevo
BKK: Suvarnabhumi Airport
8h 40m
 
 
Coach  | Boeing 777-300ER
 
 
Return Flight 
Wed, Feb 12
 
SU.png
Aeroflot Flight 273
Take-off: Wed 12:40p
Landing: Wed 7:40p
BKK: Suvarnabhumi Airport
SVO: Sheremetyevo
10h 00m
 
 
Coach  | Boeing 777-300ER
 
 
Connection
 
SVO: Moscow, Russia
1h 25m
 
SU.png
Aeroflot Flight 3560
Operated by Bulgaria Air
Take-off: Wed 9:05p
Landing: Wed 10:00p
SVO: Sheremetyevo
SOF: Sofia
2h 55m
 
 
Coach  | Airbus A319
 
 
 

 

 

а останалите полети дори не съм стигнал до опитване да ги плащам, но идеята е:

02 feb - BKK - Siem Riep

06 feb - Siem Riep - Singapore

11 feb - Singapore - BKK

 

Имам потвърждение за застраховката, да. Ще опитам с другите сайтове, план Б беше да прехвърля на един приятел в кредитната карта и да платя от там, но това може да се случи чак на 27-ми - банките не работят - та ако има вариант да го направя сам ще е идеално. Наистина съм много нов в търсенето на билети тъй че всякакви предложения и помощ са добре дошли. Благодаря пак!:)

Връзка към мнение

Не бих рискувал  да купувам билет с карта която няма да е у мен по време на пътуването ...

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Bangkok - Siem Reap - http://www.cambodiaangkorair.com/en/

Siem Reap - Singapore - Bangkok -multi-city s http://www.jetstar.com/au/en/home 
 

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Мани майтапа, ама и тая цена изчезна...986 е сега текущата. Сайтовете предложени от красен са ок, пробвай експедиата щом там е потвърдено че върви електрона. 

 

http://expedia.com

http://orbitz.com

http://trip.bg (тук е с една символична идея по-скъпо, но е сайт работещ с българи и почти сигурно картата ти ще мине)

 

Между другото датите фиксирани ли са ти, гледам че с катарците ако върнеш един ден имаш за 945 долара, директно от сайта им, работи с виза електрон, само трябва да е с теб по време на чекин. Ако ще купуваш с твоя карта за други няма да стане тоя вариант, тогава ползвай някой от горните три сайта. 

 

За допълнителните полети...предполагам ги гласиш с Air Asia, Jetstar или подобен местен лоу кост, гледал ли си ги?

Връзка към мнение

Чак сега забелязах какво написа Стефан...ти на практика последния полет SIN-BKK го правиш само за да се позиционираш за полета обратно?

 

Доста ще е по-удобно да комбинираш полетите по следния начин:

София - Банкок

Сингапур - София

 

С луфтханза тая комбинация излиза 714 евро. Малко повечко е пътя с полети през Франкфурт, но мисля, че спестената отсечка си заслужава:

 

2013-12-25_18-49-14.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако те влече, същата комбинация може да се направи от Истанбул, 120 евро по-евтино. Много удобни полети с Emirates през Дубай. Летенето с Emirates си е атракция само по себе си, но не знам дали тоя ефект няма да бъде разрушен от пътуване до Истанбул преди/след това...

 

http://emirates.com

 

2013-12-25_19-07-12.png

Връзка към мнение

Отново благодаря на всички за отговорите - това с картата не го знаех, купувам за други и картата няма да е в тях. А това с връщането в Банкок е наистина за да е раунд трип, мислех че така ще излезе по-евтино. Ако има друг вариант е страхотно - например това с Луфтханза, още повече че избягваме таксата за второ влизане в Тайланд. Проблемът е, че - може би защото съм индианец - същите билети в Луфтханза ги намирам на сайта им с цена от 4000 и нещо лева за човек.  Къде да ги търся, че да ми излязат като на скрийна? Сорри за лейм въпроса, моля да не ме замеряте с чехли:)

Връзка към мнение

Разбирам, на мен там ми излиза това - същите полети на различна цена, не знам какво правя грешно? А мога ли да платя в луфтханза с електрон, или пак трябва да мина през някой от тези сайтове?

 

 

13:45Sofia 15:20Frankfurt icon_LH.gifLH1427 19h50
BGN 4109
BGN 6290 22:05Frankfurt 14:35 +1Bangkok icon_LH.gifLH782   06:55Sofia 08:00Munich icon_LH.gifLH1707 26h40
BGN 4225
BGN 6406 15:00Munich 16:05Frankfurt icon_LH.gifLH111   22:05Frankfurt 14:35 +1Bangkok icon_LH.gifLH782  
Връзка към мнение

В момента си го вадя 1394лв като на скрийншота, влизаш в линка от поста на Георги, даваш на more options и даваш multi-stop, избираш точно тези полети и си излиза цената.

Друг е въпросът, че ми се вижда малко височка цената, но пък ако вече датите са решени и не ти се рискува да чакаш и 50$ не значат много за теб, давай, защото ако изчакаш, може да се случи и обратното.

Връзка към мнение

При така стеклите се обстоятелства с бързо изчезващи билети,ето какво остана:

За датите които искаш

1339,32 €2 619,44 лв.
 
 Крайна цена
Следващ
Заминаване
 
 
 
 
вт. 28/01/2014 - София  Банкок
SU-35b29721f91d502e7812e0fdcacbcc8f.gif 
Aeroflot
  Заминаване Пристигане Спирания     13:00 (SOF) 10:30 (BKK) SVO Детайли 
Само 2 места!    
Връщане
 
 
 
 
ср. 12/02/2014 - Банкок  София
SU-35b29721f91d502e7812e0fdcacbcc8f.gif 
Aeroflot
  Заминаване Пристигане Спирания     10:20 (BKK) 22:00 (SOF) SVO Детайли 
Само 2 места!     12:40 (BKK) 22:00 (SOF) SVO Детайли 
Само 2 места!     12:40 (BKK) 12:05 (SOF) SVO Детайли 
Само 2 места!    
Връзка към мнение

А ето и едно предложение с един ден по-рано но 200 лева разлика.Сам си преценяваш.

 

1239,32 €2 423,86 лв.
 
 Крайна цена
Следващ
Заминаване
 
 
 
 
пон. 27/01/2014 - София  Банкок
SU-35b29721f91d502e7812e0fdcacbcc8f.gif 
Aeroflot
  Заминаване Пристигане Спирания     13:00 (SOF) 10:30 (BKK) SVO Детайли     15:10 (SOF) 10:30 (BKK) SVO Детайли    
Връщане
 
 
 
 
пон. 10/02/2014 - Банкок  София
SU-35b29721f91d502e7812e0fdcacbcc8f.gif 
Aeroflot

  Заминаване Пристигане Спирания     10:20 (BKK) 22:00 (SOF) SVO Детайли     10:20 (BKK) 12:05 (SOF) SVO Детайли
Връзка към мнение

Предполагам, че сега като са почивни дни няма кой да зареди места по тарифите и за това излизат такива луди суми, много е вероятно да има и по-евтини след празниците.

 

П.С. сега виждам, че цената за Красен е за 2 билета, което вече не е толкова зле.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

А ето и какво предлагат катарците.Предложението е добро на фона на останалите.

$942.70Average/person
$1,885.40All passengers
 
Select this departure Leave Tue, Jan 28
3:30 PMSofia SOF
11:35 AMBangkok BKK
2 stops15hr 5min
QR-1.gif
  • Qatar Airways 220 / 220 / 828

This is an overnight flight, which will arrive one (1) day later.

 
Select this return Return Wed, Feb 12
1:40 AMBangkok BKK
2:30 PMSofia SOF
2 stops17hr 50min
QR-1.gif
  • Qatar Airways 837 / 219 / 219
2X ORBUCKS

icon-loyalty-md.png Earn $37.70 logo-rewards-inline-sm.png Join now to earn

Не му мисли много а взимай решение.Вярно,че парите са доста но ти трябва да измислиш плана за действие.Успех и с каквото можем ще помогнем.

Връзка към мнение

ми аз не видях големи суми, дадох си точно датите като Георги и излезе същото като него

Не знам Коста къде гледа, защото там е дал само отиването, а цената излиза като избереш и отиване и връщане (за multi-stop)

Връзка към мнение

Да, цената от 916 се е върнала, но пише само две места, ако искаш тези директно до Банкок посочените от Красен, действай :)

 

Иначе по стъпки подробно за Луфтханза. 

 

1. Отваряш сайта им (Линк)* и цъкаш на Search with More options:

2013-12-25_21-57-32.png

 

2. На следващия екран първо цъкаш Multi-Stop Flights, после попълваш според табличката. Обърни внимание да въведеш двама пътници. 

 

2013-12-25_21-59-31.png

 

3. Цъкаш на Find Flights. Изкарва съобщение за грешка горе, не му обръщай внимание. Тук е важно да избереш втория полет от списъка, този с прекачване от Франкфурт, а не Виена! Мисля, че от тук идва разминаването!

 

2013-12-25_22-01-56.png

 

4. На следващия екран избери първия полет в списъка:

 

2013-12-25_22-03-16.png

 

5. Даваш Continue и си готов :)

 

2013-12-25_22-04-13.png

 

Мисля, че ще си ОК ако платиш с електрона. 

 

*Линка, който давам съдържа код, който идентифицира форума като посредник и малък процент от покупката на билета идва тук, без да ти се отразява на цената :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм за катарците - по-високата цена се компенсира от по-кратките полети. да не говорим колко е престоя в Москва на връщане ...Отделно че ако не се връщаш в Тай ще спестиш и от визата...

Връзка към мнение

А ако става въпрос за кратки полети ето и най-бързите.Както каза Стефан цената компенсира времето. ;)  ;)  ;)

$1,093.19Average/person
$2,186.38All passengers
 
Select this flight Flight 1 Tue, Jan 28
9:25 PMSofia SOF
2:50 PMBangkok BKK
1 stop12hr 25min
TK-3.gif
  • Turkish Airlines1030 / 68
Seat map

This is an overnight flight, which will arrive one (1) day later.

  • Flight 68 Operated by 9W FOR TURKISH AIRLINES
 
Select this flight Flight 2 Wed, Feb 12
12:30 AMSingapore SIN
9:05 AMSofia SOF
1 stop14hr 35min
TK-3.gif
  • Turkish Airlines 67 / 1027
Seat map

This flight departs from a different airport.

Връзка към мнение

Sofia- Bangkok  Sing- Sofia ми излезе 1520лв... 

престой 9 часа на отиване и 3часа на връщане..

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Аз съм за катарците - по-високата цена се компенсира от по-кратките полети. да не говорим колко е престоя в Москва на връщане ...Отделно че ако не се връщаш в Тай ще спестиш и от визата...

Катарците или германците ?

Връзка към мнение

Sofia- Bangkok  Sing- Sofia ми излезе 1520лв... 

престой 9 часа на отиване и 3часа на връщане..

Е да де ама преминаваме психологическата бариера от 3000 лв.Но да кефа цена няма,а и времето е пари(освен за такива като мен на държавна работа)  :lol:  :lol:  :lol:

Връзка към мнение

Катарците или германците ?

Дилема !?!

 

П.П. Тотално омазахме темата на момчето

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.