Прескочи до съдържание

Евтин хотел в Брюксел


Христиан

Препоръчани мнения

Бирата - от 2 евро най-обикновената по заведенията за 250мл, до 5-6 за по-завъртяните. Дювел и Леффе, които силно препоръчвам са около 4 евро в заведение, но то в Белгия колкото вкусове, толкова и бири :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има менюта за около 10-13 евро, които вкл. салата / малка /, рибно меню или миди и чаша вино. Бирата я пихме отделно. 3-4 евро е бирата.И е с по-висок градус. Leffe, една от най-разпространената им бира в България е по-евтина. 330 мл. - 2 лв. Там - в магазин около 1.50 евро. Но да отидеш в Белгия и да не пиеш бира и да не ядеш шоколад... Не съм фен на бирата, обаче там толкова ми хареса тъмното им пиво, че сега си купувам отвреме-навреме. Ако си от София мога да ти дам Пътеводител на Брюксел.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички. Струват ми се високи цените, но може би защото ги обръщам автоматично в левове. Но щом съм решил да ходя ще опитам и шоколада и бирата задължително!

 

Иначе за Атомиума, не може ли само да си направим снимки извън него без да плащаме вход 11 евро? Или е заградено от далеч и не може да се влезне близо до него.

 

 

Има менюта за около 10-13 евро, които вкл. салата / малка /, рибно меню или миди и чаша вино. Бирата я пихме отделно. 3-4 евро е бирата.И е с по-висок градус. Leffe, една от най-разпространената им бира в България е по-евтина. 330 мл. - 2 лв. Там - в магазин около 1.50 евро. Но да отидеш в Белгия и да не пиеш бира и да не ядеш шоколад... Не съм фен на бирата, обаче там толкова ми хареса тъмното им пиво, че сега си купувам отвреме-навреме. Ако си от София мога да ти дам Пътеводител на Брюксел.

 
В София съм, но мисля, че ще се оправя и без пътеводител. Благодаря за предложението! :)
Връзка към мнение

Бирата ...

Като стана дума за Брюксел и за бира - я кажете опитвали ли сте тази - Lambic, която само в Брюксел виреела?

Връзка към мнение

Благодаря на всички. Струват ми се високи цените, но може би защото ги обръщам автоматично в левове. Но щом съм решил да ходя ще опитам и шоколада и бирата задължително!

 

Иначе за Атомиума, не може ли само да си направим снимки извън него без да плащаме вход 11 евро? Или е заградено от далеч и не може да се влезне близо до него.

Да, не ги обръщай в лева, че е лошо! :)

А Атомиума отвън мисля, че може, аз също това смятам да направя, че 11 евро ми се виждат множко. :)

Връзка към мнение

Пак съм аз!

 

Самолетните билети са купени, хотела е запазен! Остава транспорта от летището до Брюксел и обратно.

 

Прегледах http://www.brussels-city-shuttle.com/ 

Цената е 96 евро в момента (не е падала от 2 седмици) за 4 човека двупосочен, което е 26 евро на човек. По-евтино няма да стане като гледам. Максималната цена е 112 евро ако не се лъжа за тоя шатъл за 4 човека. Струва ми се скъпо за сега. Имаше и друг автобус не помня вече от кой сайт го гледах - той беше 22 евро двупосочен (май е фиксирана цената).

Другия вариант е влак, 10 евро е в едната посока, но не знам дали за връщането ще има толкова рано влак (към 4:00-4:30 сутринта). Също и за автобуса не знам дали ще има толкова рано. Докато шатъла пишеше, че тръгва към 3 и нещо. Съвети?

Връзка към мнение

Прегледах http://www.brussels-city-shuttle.com/

Цената е 96 евро в момента (не е падала от 2 седмици) за 4 човека двупосочен, което е 26 евро на човек. По-евтино няма да стане като гледам. Максималната цена е 112 евро ако не се лъжа за тоя шатъл за 4 човека. Струва ми се скъпо за сега. Имаше и друг автобус не помня вече от кой сайт го гледах - той беше 22 евро двупосочен (май е фиксирана цената).

Ако е 96 евро за 4 човека, значи е по 24 на човек, а не 26 както си писал.

При положение, че алтернативата е 22 евро на човек, ако тези 2 евро ти се виждат много голяма разлика, цените в Брюксел като цяло може леко да те втрещят. Свиквай от сега по-добре ;)

Съвета ми е да не се занимаваш с влакове, да дебнеш разписания, и да се притесняваш дали след това ще направиш връзката с автобуса от гарата до летището на време.

Освен всичко друго, тези шатъли обикновено са съобразени с часовете на излитане и кацане (и в Полша - Катовице, Познан, Шчечин разписанието на шатълите е съобразено, това е фирмен модел), следователно са най-сигурни.

 

Все пак ти сам си прецени кое за теб ще е най-удобно като цена и условия

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За отиване до Брюксел може да ползвате влак. Билетите - от автомат до автобусната спирка на летището. Билетът е комбиниран с автобус до гарата в Шарлероа и влак до Брюксел. Аз пътувах директно до Брюж така, но и до Брюксел е същото. За връщането - шатъл. По-евтини няма да станат, а и са от 3ч. Дори и да вземеш влак после трябва от гарата на Шарлероа да стигнеш до летището с някакъв автобус.

Връзка към мнение

Значи всичко е готово.Сега трябва да се заредиш с положително настроение и да си изкараш тези няколко дена незабравимо.И да пиеш няколко бири в повече,без да обръщаш внимание на цената  :grin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Значи всичко е готово.Сега трябва да се заредиш с положително настроение и да си изкараш тези няколко дена незабравимо.И да пиеш няколко бири в повече,без да обръщаш внимание на цената  :grin:

 

Непременно! Ще направя един пътепис (нали така му казвате) като се върна, ако на някой му е интересно да чете!

 

И да знаете, че без всички Вас, досега щяхме да сме си купили само самолетните билети! Благодаря отново!

 

Ако някой се сети за някое неустоимо място за хапване, може да сподели един линк в гугъл мапс. :) Мисля си, че тези картофки, които казвате, че ги продават по улицата, насред зимата няма да работят.

Връзка към мнение

Като стана дума за Брюксел и за бира - я кажете опитвали ли сте тази - Lambic, която само в Брюксел виреела?

 

Добра е, но си иска свикване с вкуса. Някои видове са доста кисели, други - доста горчиви. В http://www.cantillon.be/ (местна пивоварна) правят турове и обясняват как се пият подобни бири :)

 

Непременно! Ще направя един пътепис (нали така му казвате) като се върна, ако на някой му е интересно да чете!

 

И да знаете, че без всички Вас, досега щяхме да сме си купили само самолетните билети! Благодаря отново!

 

Ако някой се сети за някое неустоимо място за хапване, може да сподели един линк в гугъл мапс. :) Мисля си, че тези картофки, които казвате, че ги продават по улицата, насред зимата няма да работят.

 

Ако сте фенове на ребрата, задължително едната вечер в http://www.amadeo-brussels.com/eng/adres.htm . От менюто - "Spare-ribs à volonté". За 16 евро носят ребра докато можете да ядете :). За картофите има будки и продават целогодишно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добра е, но си иска свикване с вкуса. Някои видове са доста кисели, други - доста горчиви. В http://www.cantillon.be/ (местна пивоварна) правят турове и обясняват как се пият подобни бири :)

 

 

Ако сте фенове на ребрата, задължително едната вечер в http://www.amadeo-brussels.com/eng/adres.htm . От менюто - "Spare-ribs à volonté". За 16 евро носят ребра докато можете да ядете :). За картофите има будки и продават целогодишно.

16 евро на човек ли? Аз ще трябва да ям и да повръщам, че да си заслужава.  :lol:

Връзка към мнение

16 евро на човек ли? Аз ще трябва да ям и да повръщам, че да си заслужава.  :lol:

Ти май наистина нямаш представа къде отиваш, и какви са цените в Брюксел. :)

На супермаркет ли смяташ да караш там, се чудя само.  :rolleyes:

 

 

Мисля си, че тези картофки, които казвате, че ги продават по улицата, насред зимата няма да работят.

За картофките - в уличките зад двореца (Grote Markt), няколко със сигурност работят и през зимата.

Само че не очаквай да са по лев и 60 като на Мимас :D

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми знам къде отивам ама 16 евро за ребра са си доста. Като цяло идеята е да идем за възможно най-малко пари. Една малка двудневна екскурзия. Ако трябва и само на супермаркет ще ядем, ако ни се стори много скъпо.

Връзка към мнение

Еми знам къде отивам ама 16 евро за ребра са си доста. Като цяло идеята е да идем за възможно най-малко пари. Една малка двудневна екскурзия. Ако трябва и само на супермаркет ще ядем, ако ни се стори много скъпо.

 

За мен Амадео си е неустоимо място за хапване и задължителна част от програмата :). Иначе 10-11 евро е минимума за основно ястие в заведение по центъра. По-евтини варианти за хапване - дюнери от "Sultans of Kebab". Големият последно беше 5-6 евро, но спокойно можеш да преядеш с един.

 

Ако решите да купувате шоколади - задължително първо проверете в някой Карфур (този е до Grand Place - http://goo.gl/maps/yIqdd ). Освен някои по-завъртяни марки и/или насипен шоколад, останалото можете да го намерите там.

Връзка към мнение

За мен Амадео си е неустоимо място за хапване и задължителна част от програмата :). Иначе 10-11 евро е минимума за основно ястие в заведение по центъра. По-евтини варианти за хапване - дюнери от "Sultans of Kebab". Големият последно беше 5-6 евро, но спокойно можеш да преядеш с един.

 

Ако решите да купувате шоколади - задължително първо проверете в някой Карфур (този е до Grand Place - http://goo.gl/maps/yIqdd ). Освен някои по-завъртяни марки и/или насипен шоколад, останалото можете да го намерите там.

 

Благодаря. Ще се разгледа този Карфур! :) А пък за ребрата ще видим. :-D

Доста са за къде?

Конкретно за мен са доста.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да те върна малко на затворените страници, но видя ли промоцията на airbnb, която пуснах, специално за теб като първа резервация би трябвало да проработи идеално! Ако случайно хотела ви е с безплатна отмяна и можеш да го отмениш: http://onenightairbnb.com/

 

Важи само ако си нов член за първата резервация. Ако бъде отказана пак няма да можеш да ползваш кода, но пък тогава може да направите профил на някой от другите спътници :)

 

Иначе за икономично ядене, освен въпросните картофи, в тая част на Европа основно са дюнери, кебапи и подобни. Има цяла улица в центъра на Брюксел, ей тук се намира: https://www.google.com/maps/preview#!q=Rue+du+March%C3%A9+aux+Fromages%2C+Brussels%2C+Belgium&data=!4m15!2m14!1m13!1s0x47c3c47f243f3957%3A0xdb0ebbcdc3c6f57e!3m8!1m3!1d32534083!2d-95.677068!3d37.0625!3m2!1i1680!2i958!4f13.1!4m2!3d50.8457937!4d4.3530583

 

не че ти трябва карта, със сигурност ще я видите при разходката в центъра, много дюнерджийници една до друга. 

Връзка към мнение

Като каза Георги затворени теми си помислих за една друга скорошна свързана с елитарността...

 

Ако сте фенове на мидите, спокойно може да си поръчате една порция с гарнитура картофи за двама души е достатъчно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да те върна малко на затворените страници, но видя ли промоцията на airbnb, която пуснах, специално за теб като първа резервация би трябвало да проработи идеално! Ако случайно хотела ви е с безплатна отмяна и можеш да го отмениш: http://onenightairbnb.com/

 

Важи само ако си нов член за първата резервация. Ако бъде отказана пак няма да можеш да ползваш кода, но пък тогава може да направите профил на някой от другите спътници :)

 

Иначе за икономично ядене, освен въпросните картофи, в тая част на Европа основно са дюнери, кебапи и подобни. Има цяла улица в центъра на Брюксел, ей тук се намира: https://www.google.com/maps/preview#!q=Rue+du+March%C3%A9+aux+Fromages%2C+Brussels%2C+Belgium&data=!4m15!2m14!1m13!1s0x47c3c47f243f3957%3A0xdb0ebbcdc3c6f57e!3m8!1m3!1d32534083!2d-95.677068!3d37.0625!3m2!1i1680!2i958!4f13.1!4m2!3d50.8457937!4d4.3530583

 

не че ти трябва карта, със сигурност ще я видите при разходката в центъра, много дюнерджийници една до друга. 

За съжалание вече е платен и няма как да го отменим. Иначе в сайта имаше много добри оферти, на много добри цени, но почти за всички апартаменти се искаха депозити от сорта 400-500 долара, които са непосилни за нас сега.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Последно преди заминаването да ви питам нещо.

 

Кажете някакви интересни магазинчета за сувенири. Нещо от сорта на металното Пикаещото момченце и такива неща. И ще има ли проблем, ако си взема някакъв метален сувенир на летището (на прибиране)?

Връзка към мнение

Нямаш проблем с метални сувенири стига да не са измежду забранените предмети като ножове, спрейове и др.

От магазините на летището след контрола може да си закупиш каквото искаш. Имаш право на една торбичка с покупки допълнително към багажа. Разбира се закупените от там неща ще са по скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.