Прескочи до съдържание

Виза за Алжир


Препоръчани мнения

Здравейте! Някой да знае нещо ново по визите за Алжир, някакъв ъпдейт за туризма там, че мисля да ходим през ноември...?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

За съжаление, на нас ни отказаха визи за Алжир. Ходихме преди месец в посолството им в София, подадохме всички необходими документи и зачакахме. След 2 седмици им звъннах и казаха, че имаме отказ и да отидем да си вземем паспортите и парите. Без обяснение 😣

  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

https://www.arabianbusiness.com/travel-hospitality/440174-algeria-looking-to-open-its-tourism-doors-to-the-world?fbclid=IwAR1V4qyh5BD8mBBjA-gwNjsm8DE5TRo0uAI4tuWLMd4aIqdFzqMKBYiSuh4

 

Малко новини за визите. Обаче гледам са се вдъхновили от саудитите и искали предимно заможни туристи, кой знае каква цена ще сложат за виза...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ТУРИСТИЧНА ВИЗА за Алжир. Необходими документи: 

Формуляр за кандидатстване за виза, надлежно попълнен, датиран и подписан (в два екземпляра).
Паспорт с валидност поне 6 месеца плюс фотокопие на първата страница.
2 скорошни фотографии за самоличност
Удостоверение за застраховка за пътуване (репатриране, хоспитализация и медицински разходи), което трябва да бъде поискано от вашата застрахователна компания, вашата туристическа агенция или вашата банка. Този сертификат трябва да е валиден за целия период на престоя. Важно: покритие  30000 евро
Удостоверение за настаняване за по-малко от три (03) месеца, легализирано от кметството по местоживеене на лицето, което покани, като прикачи документ за самоличност или хотелска резервация за целия период на престоя.
За малолетни деца:  акт за раждане на детето.
Доказателство за доходи: Заплата фиш, работно свидетелство,  сертификат за доход.                                                                                                          ............Цената на обикновената виза е 45 евро от Бг, за сведение от Франция е 85 евро!                                                                                                                      ............ Не ми се вижда особено трудно, сравнено с ваденето на визи като за Индия или Китай например!

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, тъй като виждам много въпроси относно туристическа виза за Алжир, ето моя челен опит:

Срокът за обработка от страна на посолството е 10 работни дни. В посолството представих: международен паспорт (минимум 6 месеца да остава от срока и поне една свободна страница), попълнено заявление за кандидатстване за виза, снимка 1 брой, застраховка помощ при пътуване в чужбина (беше с покритие 30000EUR), разпечатка на самолетен билет отиване и връщане (в моя случай бяха различни авиокомпании и маршрути), потвърждение на резервациите от хотелите (бях резервирал през booking и поисках от всеки хотел потвърждение, че имаме резервация с имената ни). Следва кратко събеседване със служителя на консулската служба, в което обяснявате накратко маршрута. Получавате си обратно паспорта и изчаквате да се свържат с вас в рамките на 10 работни дни и да Ви кажат кога да занесете паспортите с таксата от 45EUR за да положат визите. Това отнема около 2часа. Много приятно впечатление ми направи, че служителят от консулската служба говори много приличен български и е изключително възпитан. Впоследствие след като посетих Алжир, си обясних за възпитанието, но за това в друга тема. Относно процедурата по кандидатстване за виза - аз не срещнах никакви трудности.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 12 минути , GeorgiD каза:

А кога се случи това неожидано щастие? 🙂

 

На 20-ти февруари бях в посолството, на 5-ти март получих визите. Паспортите си остават във вас в този период. В деня определен за полагане на визите ги носите в 10ч и ги получавате в 13ч. Аз се бях подготвил с разпечатани билети, потвърждения за хотелски резервации и застраховка помощ при пътуване в чужбина и отидох с попълнено заявление за виза. По пътя си мислех, че ще съм единственият "клиент" на посолството, но след мен дойдоха още 5 човека. Надявам се и те да са успели да осъществяват пътуването. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Алжир: Към въвеждането на електронна виза
за опростяване на формалностите в полза на туристите и бизнесмените.
Алжир, който желае да води динамична и проактивна външна политика, скоро ще създаде eVisa.                                                                                             https://www.tourmag.com/Algerie-Vers-l-introduction-d-un-visa-electronique_a102275.html

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте! В началото на месеца звънях в алжирското посолство да питам за получаване на туристически визи. След като ме прехвърлиха 2 пъти, един ми обясни на развален български, че за виза трябва да си намеря алжирска туристическа агенция, която да ми съдейства. Много тъпо, защото аз се свързах с такава, но искат да ми организират и тур, само виза не ги устройва. Съответно, цените им са мега надути. Някой има ли идея как да изкараме визи и да отидем сами, без агенции?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 54 минути , GeorgiD каза:

Здравейте! В началото на месеца звънях в алжирското посолство да питам за получаване на туристически визи. След като ме прехвърлиха 2 пъти, един ми обясни на развален български, че за виза трябва да си намеря алжирска туристическа агенция, която да ми съдейства. Много тъпо, защото аз се свързах с такава, но искат да ми организират и тур, само виза не ги устройва. Съответно, цените им са мега надути. Някой има ли идея как да изкараме визи и да отидем сами, без агенции?

В момента няма вариант без местна туристическа агенция. Алжир спря да издава визи на самоорганизирани туристи преди известно време.

 

Между другото същото важи за Сирия. Супер досадно (и скъпо).

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение

На мен ми е по-интересен планът за Алжир, в алжирската тема. Колко време, кои градове, места, план? Сирия е съвсем друга риба… от доста време му се каня на Алжир и все не опирам до там. 
 

Алжир-Константин-Оман, друго какво? 
 

Нека няма спам и оффтопик. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има вариант и с хотелска резервация (поне според официалния сайт на външното им министерство, вж.т.7), макар с тур агенция да става по-бързо:

https://www.mfa.gov.dz/services-for-foreigners/entry-visa-to-algeria

Връзка към мнение
преди 3 часа, Kaloyan89 каза:

На мен ми е по-интересен планът за Алжир, в алжирската тема. Колко време, кои градове, места, план? Сирия е съвсем друга риба… от доста време му се каня на Алжир и все не опирам до там. 
 

Алжир-Константин-Оман, друго какво? 
 

Нека няма спам и оффтопик. 

Аз не съм ходил, но знам, че римският град Djemila край Константин много си заслужава. За Алжир има полети през Франция, мисля, че Volotea също летят до страната, другият вариант е да се кацне в Тунис и да се влезе по земя в страната. Други забележителности са Гардая с петте пустинни села, пустинята Timinoun, Константин е страхотен град заради разположението си, а столицата също е много приятна за посещение. Ето тук има много полезна информация: https://www.unusualtraveler.com/category/destinations/africa/algeria/.

Между другото, ако има заинтересовани от Либия, в момента има вариант да се посети. Влиза се с ПСР тест, или ваксина има полети Тунис - Триполи и може да отидете на организирана екскурзия в западната част на страната с този испанец, чийто блог неведнъж съм препоръчвал във форума: https://againstthecompass.com/en/travel-libya/. От там има линк за едноседмичната експедиция през декември. Цената не е ниска, но мисля, че си заслужава. Посещават се много интересни места с местен гид извън Триполи като Leptis Magna, Ghadames и Mistrata. Има и доста други програми за Сирия през Ливан, Мавритания с пустинния влак, Федерален Ирак и Саудитска Арабия. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 часа, Kaloyan89 каза:

Алжир-Константин-Оман, друго какво? 

Освен тях силно препоръчвам Djemila - беше много интересно да се разгледа този доста запазен римски град. Ние го правихме с такси от Константин, въпреки че не е малко разстоянието, но цените на транспорта са ниски.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

Освен тях силно препоръчвам Djemila - беше много интересно да се разгледа този доста запазен римски град. Ние го правихме с такси от Константин, въпреки че не е малко разстоянието, но цените на транспорта са ниски.

Джемила задължително, а също и Тимгад. Гледам, че много ходят и в пустинята, ама е бая далече. А аз пък ще те питам в какво състояние са Крак де Шевалие, Палмира и Алепо...? 🙂

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Някой да е кандидатствал за алжирска виза след 23 януари 2023? Има информации, че след тази дата е възможна Visa on arrival (Информацията е както от официални сайтове, така и от алжирски туроператор от Джане, но запитването ми към консулата във Франкфурт остана, за съжаление, без отговор.) 

Връзка към мнение
На 1.03.2023 г. в 12:09, Elora_W каза:

Има информации, че след тази дата е възможна Visa on arrival

Поне в Timatic информацията си е за предварително издадена виза. На страницата на нашето посолство също не пише нещо различно от 45 евро.

А на тяхното външно министрество (https://www.mfa.gov.dz/services-for-foreigners/entry-visa-to-algeria) също няма подобна информация

Намерих подобно инфо в https://visaguide.world/ , но не звучи официално, дай някой линк?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Каква е ситуацията към днешен ден с визите за Алжир? Ако някой  има опит с алжирски тур оператори нека сподели.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...
Йосиф Милчов
преди 2 часа, Krum4ov каза:

Имам план за лятото за Алжир. Някой може ли да каже нещо за тази виза 🙂

Доколкото съм наясно, виза за Алжир може да вземеш само и единствено ако резервирате тур с местна агенция, която ще ви съдейства за визата.

С други думи не е евтино удоволствие.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.