Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Вероятно го карат на месечно извечение.

 

Разглеждайки рекламите им за салони, при една карта са обявени 550 салона, при друга 600, а на страницата им ФБ вече са достигнали  650. Като гъби никнат.  :lol:

 

Факт, все повече изникват - даже напоследък 2 пъти влизах в салони, в които на рецепция дори липсваше логото на Дайнърс, тъй като съвсем скоро са подписали договор с тях.

 

Иначе леко лирично отклонение - през Май си подобрих рекорда, като ползвах 17 пъти салони в рамките на 1 календарен месец :) 3 пъти висях по над 10 часа и спестих и от хотели.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Вероятно го карат на месечно извечение.

 

Разглеждайки рекламите им за салони, при една карта са обявени 550 салона, при друга 600, а на страницата им ФБ вече са достигнали  650. Като гъби никнат.  :lol:

 

Има нещо такова, но в интерес на истината непрекъснато допълват салоните, а както вече е ставало дума има салони по летища, които не са обявени никъде, но проверено приемат дайнърс-притежатели. В тази връзка, защото конкретно ме интересува второто летище в Банкок, до онзи ден в официалния сайт липсваше салон на него, а при сегашната проверка се установи, че вече такъв е наличен...

 

EDIT: С Матеев сме писали едновременно, сякаш сме се наговорили... :lol:

Редактирано от Duke
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да не стане само устна договорка с Дайнерс и непризнаване на 30-40 евро. Вообще обновяват ли този салонен списък на страницата им. Струва ми се, че само в българската версия на Дайнерс си увеличават бройката на салоните. Реално са над 500 .

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
Георги Матеев

Здравейте Магеланци, може ли с Дайнерс да се плаща в airbnb и ако да отчита ли се като плащане от банката.

 

В airbnb се плаща без проблем с Diners, избирай логото на Discover.

 

Една важна подробност. Airbnb е поредната американска платформа (като Paypal), която очевидно не може да си представи, че по света се издават и не-доларови Diners карти. Та независимо от избраната или показаната валута на квартирата, когато ползваш Diners плащането автоматично се превалутира в $ USD и картата ти се задължава в долари. Което от своя страна води до леко прецакване - от една страна airbnb взима 2-3% за превалутирането от ХХХ към USD, а от българска страна Diners ти продават доларите с една идея завишен курс. За да се ориентираш по-точно: квартира, която по принцип струваше €56 (тоест 109.54 лв), след като я платих с Diners-а накрая ми излезна 113,85 лв - тоест ефективната крайна загуба беше близо 4%. При дребни суми не е фатално и не се усеща много, но при по-скъпа резервация определено би имало значение.

 

Това е напълно стандартно плащане, което се отчита към банката и ти влиза в месечното извлечение, носи ти също и 1% кешбек.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте Магеланци, може ли с Дайнерс да се плаща в airbnb и ако да отчита ли се като плащане от банката.

Да. И на двата въпроса.

П.С. Не ми беше рефрешнало страницата и не видях, че вече са ти отговорили.

Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В airbnb се плаща без проблем с Diners, избирай логото на Discover.

 

Една важна подробност.  е поредната американска платформа (като Paypal), която очевидно не може да си представи, че по света се издават и не-доларови Diners карти. Та независимо от избраната или показаната валута на квартирата, когато ползваш Diners плащането автоматично се превалутира в $ USD и картата ти се задължава в долари. Което от своя страна води до леко прецакване - от една страна airbnb взима 2-3% за превалутирането от ХХХ към USD, а от българска страна Diners ти продават доларите с една идея завишен курс. За да се ориентираш по-точно: квартира, която по принцип струваше €56 (тоест 109.54 лв), след като я платих с Diners-а накрая ми излезна 113,85 лв - тоест ефективната крайна загуба беше близо 4%. При дребни суми не е фатално и не се усеща много, но при по-скъпа резервация определено би имало значение.

 

Това е напълно стандартно плащане, което се отчита към банката и ти влиза в месечното извлечение, носи ти също и 1% кешбек.

Точно се дразнех на валутните маймунджалъци на Airbnb.Резервирах апартамент в Бургас,като хоста ми направи специална оферта за 201лв.Това което е  блокирано по картата в левова равностойност  е 215лв.Най-дразнещото е ,че по неясна причина са ми изтеглили самостоятелно още 1 долар???

Георги,да разбирам ли,че с други карти тези разлики биха могли да се намалят?

Връзка към коментар
Георги Матеев

Най-дразнещото е ,че по неясна причина са ми изтеглили самостоятелно още 1 долар???

Георги,да разбирам ли,че с други карти тези разлики биха могли да се намалят?

Този 1 долар е само проверка за валидността на картата. Не ти е изтеглен реално и няма да се осчетоводи.

 

Ако плащането на квартирата ти е в лева (както е било в случая) и беше ползвала левова Виза или Мастъркард щеше да платиш точно сумата, която ти се е показвала на екрана. Така не би имало никакво превалутиране.

 

Извън airbnb как са нещата, примерно от злота през евро ли и накрая в лева?

Всеки един САЩ базиран сайт ще действа на принципа на Paypal и airbnb, тоест ще има лека греда. Плащанията в абсолютно всички валути (с изключение на EUR и BGN) минават задължително превалутиране през долара и това е неизгодно. Препоръчвам с Diners карта да се плаща директно само в евро и лева, единствено с тези валути няма никакво прецакване.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Както всички знаете револвиращия Diners има кеш бек 1 % ако за 6 месеца направите 2 000 лева оборот . Получих си първото извелечение и в него пише, че може да погасите задължението си през ePay . Реших да проверя, влизам в еPay и погасявам от менюто с предплатени усулги цялата кредитна карата Diners  , но за платежно средство посочих кредитната си карта VISA от ПИБ . С голяма изненада виждам, че и дори ePay не начисляват такса за превода . Получих СМС  от виза картата за плащане на ПОС - търговец Дайнерс . И сега дсе чудя дали няма да прибера след време за едни и същи покупки  1 % от Дайнерс и 1 % от ПИБ - Виза . Следващия месец като дойде извлечението от Виза ще докладвам дали са начислени точки по тази трансакция

 

плащам и аз през Epay с кредитна Visa на ДСК и днес случайно установих, че ДСК имат сериозни такси - за 1000 лв. са ми взели 11. За по-малки суми е по-малка таксата. Ти забелязал ли си такава такса?

Връзка към коментар

плащам и аз през Epay с кредитна Visa на ДСК и днес случайно установих, че ДСК имат сериозни такси - за 1000 лв. са ми взели 11. За по-малки суми е по-малка таксата. Ти забелязал ли си такава такса?

Не съм погасявал с карта от ДСК само с Карта от ПИБ - такса в ПИБ за това плащане няма 

Връзка към коментар

плащам и аз през Epay с кредитна Visa на ДСК и днес случайно установих, че ДСК имат сериозни такси - за 1000 лв. са ми взели 11. За по-малки суми е по-малка таксата. Ти забелязал ли си такава такса?

 

Таксата се налага от ePay. Незнам обаче защо са ти взели 11 лв.

 

Цитат от тарифата на ePay:

С карта Visa/ Diners Club/ American Express и Euroline American Express, издадена от българска банка int_2.pngint_all_n.png 0.95 % от сумата 0.95% от сумата
Връзка към коментар

Здравейте,

Може ли някой да ми предостави списък с таксите на Diners, че хич не ги намирам. Още важи офертата, че когато не се ползва я няма месечната такса, но тя колко е. Колко е минималното на месец, което трябва да се направи за да се ползват салоните?

PS: ИЗвинявам се ако има отговори, но не мога да погледна точно сега.

Връзка към коментар

Здравейте,

Може ли някой да ми предостави списък с таксите на Diners, че хич не ги намирам. Още важи офертата, че когато не се ползва я няма месечната такса, но тя колко е. Колко е минималното на месец, което трябва да се направи за да се ползват салоните?

PS: ИЗвинявам се ако има отговори, но не мога да погледна точно сега.

http://www.diners.bg/bg/page/30/tab/104 и http://www.diners.bg/uploads/Documents/Tariff_DC.pdf

Месечната такса е 4лв, а сумата за ползване на салоните е 500лв за 90 дни

Връзка към коментар

Т.е. за 3 месеца трябва да направя 500 лева за да я ползвам? Правилно ли разбирам? Ако е така явно, че ми е дошло и на мен времето да я вадя.

 

Според условията на картата, потвърдени от няколко потребителя тук, първите три месеца може да ползваш салоните без оборот от 500 лева.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Всеки един САЩ базиран сайт ще действа на принципа на Paypal и airbnb, тоест ще има лека греда. Плащанията в абсолютно всички валути (с изключение на EUR и BGN) минават задължително превалутиране през долара и това е неизгодно. Препоръчвам с Diners карта да се плаща директно само в евро и лева, единствено с тези валути няма никакво прецакване.

 

Не знам през долар или евро превалутират злотата, но нищо не се губи от това да плащаш с картата в Полша. Обменните бюра у нас дори дават по-кофти курс продава и отделно губиш с курс купува. :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
Георги Матеев

Не знам през долар или евро превалутират злотата, но нищо не се губи от това да плащаш с картата в Полша. Обменните бюра у нас дори дават по-кофти курс продава и отделно губиш с курс купува. :lol:

 

Моля те дай конкретни цифри и примерни 2-3 транзакции - на коя дата колко злоти си платил и накрая колко лева реално са изтеглени от картата?

 

EDIT: Всъщност няма нужда. Ето примерни сравнителни курсове от онзи ден за плащане на 100 злоти с Diners и Виза.

 

post-1175-0-40457700-1466709329_thumb.jpg

Според Diners 100 злоти = 45.49 лв.

Според Visa 100 злоти = 44.79 лв.

 

Разликата е 70 стотинки, тоест курса на Diners е бил с приблизително 1.57% по-неизгоден от този на Visa. По този начин дефакто ти открадват целия кешбек от 1%, че и отгоре. Това си е живо дране, ако ме питаш мен.

 

При някои валути съм срещал отклонения до 4-5% (!) спрямо курсовете на Visa. При малко по-голяма сума това може да даде сериозна разлика. А въпросната разлика идва именно заради минаването през долара при Diners.

 

И да, обменните бюра дават по-добри курсове от тези на Diners - стига да знаеш от кои бюра да купуваш.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Извинявам се ако не пиша в правилния форум. Но ако някой си е извадил скоро Дайнърс от ПИБ има ли получен застрахователен сертификат за застраховката която рекламират. На мен ми дадоха само едно листче с телефони на Женерали, но никъде в документите не пише че има застраховка към картата. Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинявам се ако не пиша в правилния форум. Но ако някой си е извадил скоро Дайнърс от ПИБ има ли получен застрахователен сертификат за застраховката която рекламират. На мен ми дадоха само едно листче с телефони на Женерали, но никъде в документите не пише че има застраховка към картата. Благодаря предварително.

И преди се е случвало, прочети назад в тази тема.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз вадих в края на юли. Това е групова застраховка. Имам разпечатка за покритиятя. И нещо важно. Ако не си купил билетите или хотела с тази карта, за да активираш застраховката е необходимо да купиш в чужбина нещо. Аз не намерих къде. Мисля, че в салона в Дубай са ми взели 10 цента и са я активирали. И така при всяко излизане се повтаря активирането на застраховката.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.