Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Ми аз щях да пиша в онази тема, ама не се престраших, защото последно ползвах салоните през 2013. Тогава имаше салон в Т4S в Мадрид, не на Дайнърс, но пускаха с Дайнърс, като салона в софийското летище.

 

И сега го има този салон, но той не е наличен в официалния списък на Дайнърс, което не пречи да бъде пробван. Това беше и първоначалното ми намерение, но после осъзнах, че е трудно изпълнимо. Нарочно ще чекирам багажа от София само до Мадрид (на отделен билет е този полет) с оглед ако има някаква издънка да се разправям още в Мадрид, за да не губя време. Това означава, че при кацане трябва да мина проверка и да си взема багажа. Да приемем, че на гишетата на Иберия го приемат шест часа преди полета до Куба или пък го пусна на автоматичните пунктове за багаж (дали пък и там няма някакво необходимо време преди полет, което трябва да се спази, за да приемат багажа?), следва отново проверка по сигурността и чак тогава проба във въпросния салон. Ако не стане, пак излизане и отиване до Терминал 3. Голяма врътня, но пък от друга страна, така или иначе на отиване не предвиждам да ходим за няколко часа до Мадрид и може пък и тези врътки да се окажат ОК от гледна точка на губене на време...

Връзка към мнение

Мисля, че няма да можеш да ползваш салон в Т3, ако не излиташ оттам, според каквото мернах на страницата. Виж на място в т4 дали пускат с Дайнърс, още като слезеш от самолета. И с багажа не знам, Мадрид им е главното летище и може да стане, но нормално не чекират багаж много време преди полета, само 2-3 часа. Аз лично бих го пуснал директно до края, веднъж вече сработи при мен...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз лично бих го пуснал директно до края, веднъж вече сработи при мен...

 

Не знам, не знам, това го мисля вече няколко месеца. От една страна, естествено, по-удобно е да се разбера със служителите на софийското летище и да чекирам директно до Хавана. От друга страна се притеснявам при смяната от софийския полет на България Ер на този на Иберия в Мадрид да не стане някой сакатлък и да не качат багажа. Щото едно е да се разправям в Мадрид още преди излитане към Куба, а съвсем друго десет часа по-късно в Хавана. Имам предвид да не губя време, ако се наложи да препращат багажа от Европа. Вярно е и друго. На практика ако получа етикет Хавана още в София, после дали ще правя рекламация в Мадрид или Хавана, така или иначе багажа ще ми бъде доставен евентуално в Хавана, а ако загубването се случи в Мадрид ще се наложи да се обяснявам, че имам полет до Хавана след няколко часа със същата компания и те са длъжни да ми изпратят багажа до последната точка на пътуването. Това последното пък ме вкара в размисъл, че май въобще в този случай няма да са длъжни и наистина като че ли ще се окаже по-добре да направя опит за чекиране до Хавана още от София. Голяма драма ми е този багаж!

Връзка към мнение

В интерес на истината има много споделено за загубен багаж при прекачване от Бг Еър към други, вкл. брат ми на два пъти (отиване и връщане), но тогава май ставаше дума за по-малко време между полетите. Иначе дори да го изгубят при първия полет, можеш да им кажеш да го доставят в Хавана, разбира се, щом отиваш там. Но пък не ми се вярва чак толкова да се издънят при директен полет, освен ако не ви качат на Бае-то и тогава багажите си остават в София по подразбиране...

Връзка към мнение

И сега го има този салон, но той не е наличен в официалния списък на Дайнърс, което не пречи да бъде пробван. Това беше и първоначалното ми намерение, но после осъзнах, че е трудно изпълнимо. Нарочно ще чекирам багажа от София само до Мадрид (на отделен билет е този полет) с оглед ако има някаква издънка да се разправям още в Мадрид, за да не губя време. Това означава, че при кацане трябва да мина проверка и да си взема багажа. Да приемем, че на гишетата на Иберия го приемат шест часа преди полета до Куба или пък го пусна на автоматичните пунктове за багаж (дали пък и там няма някакво необходимо време преди полет, което трябва да се спази, за да приемат багажа?), следва отново проверка по сигурността и чак тогава проба във въпросния салон. Ако не стане, пак излизане и отиване до Терминал 3. Голяма врътня, но пък от друга страна, така или иначе на отиване не предвиждам да ходим за няколко часа до Мадрид и може пък и тези врътки да се окажат ОК от гледна точка на губене на време...

Аз не вярвам да ти чекират багажа от София до Хавана, след като имаш билет София-Мадрид и отделен Мадрид-Хавана.

По-рано от 3 часа няма да можеш да чекираш в Мадрид, има си шкафчета за багаж, ако държиш да го оставиш.

От Т4 няма как да стигнеш до Т3 без проверка и скенери.

Връзка към мнение

Duke,предполагам,че си наясно с летище Барахас.Доста време отнема прехвърлянето м/у Т4 и останалите терминали, особено ако наново чекираш багаж.

Имахме доста инфарктна ситуация с полет  до Канарските острови,при положение,че багажа ни беше чекиран до крайната точка и имахме няколко часа между полетите.Вярно,че за първи път летяхме от това летище,а и имаше леко мотаене отначало.

Доколкото виждам,не може да  ползваш салоните,защото няма как да минеш секюрити контрол с бордна карта за Т4,а и единият от тях има условие:

 

Airside - the lounge is located near Boarding Gate D62. The lounge is for passengers departing from Terminal 2 and Terminal 3, Zones C and D only.

Връзка към мнение

Отплесна се темата бая, но все пак: имай предвид, че ако не ти дойде багажа в Хавана, ще трябва да ходиш до летището да си го взимаш, АКО дойде там. 25 евра в посока. Багажните в Мадрид струват 6 евро до 2 часа и 10 евро до 24, на парче. За кой салон можеш с дайнърс в Мадрид - makler може да сподели опит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Самата служителка ми каза, да те новите са с по-добри условия, и аз й казах да пита дали на това основание, мога да си закрия старата и извадя нова, иначе звучи странно сигурно :)

 

Може да го направиш без проблем! НО ще загубиш преференциите по новоиздадената карта, ако закриеш старата. Т.е. губи се смисъла!

Условие на банката е в рамките на 3 месеца след кандидатстване за нова да не си закривал друга КК.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Никой нищо не казва по темата. За това пък аз ще питам - някой може ли да потвърди , че е взлизал в салон без натрупан оборот 500лв в първите 3 месеца ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Днес Diners Club най-сетне пуснаха нещо дългоочаквано: https://my.diners.bg

 

Интерфейс, подобен на my.fibank.bg - чрез който може да правите справки за трансакции и да управлявате Diners картата си.

 

Трябва да се мине и през клон на ПИБ за допълнително потвърждение на онлайн регистрацията.

 

Има и опция за плащане на битови сметки чрез Diners картата, което ще направи доста по-лесно натрупването на 500-те лева оборот за ползване на бизнес салоните.

 

Аз лично съм много доволен.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

да, удобство си е... само аз ли не мога да отворя общите условия? преди да се регистрирам бих искал да видя какво става при злоупотреба с картата да речем...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

да, удобство си е... само аз ли не мога да отворя общите условия? преди да се регистрирам бих искал да видя какво става при злоупотреба с картата да речем...

 

Най-важното не сработва,както винаги. :lol:  С кви такси цакат за плащане на битови сметки и данъци?

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

https://www.epay.bg/v3main/front?p=fee_pay

 

 

С карта Visa/ Diners Club/ American Express и Euroline American Express, издадена от българска банка int_2.pngint_all_n.png 0.95 % от сумата

 

Т.е. за да има оборот от 500 се начисляват такси за Дайнерс около 5 лв. Ако искате оборот, може да го направите и на бензиностанциите на ОМВ.

Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Конкретно данъците може да се плащат с Diners на терминал във всяка данъчна служба без такса. Разбира се не е толкова удобно като да си ги платиш онлайн, но все пак може.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Данъците може да се плащат и през my.diners.bg, както и сметките. 

За сметките, до колкото виждам няма 0.95% от сумата като е Epay, което е още един плюс. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

малко е бъгаво приложението, не ми вървят регистрациите на сметките, но като цяло е приятно. за плащане на сметки, мисля че няма такси, както е в my.fibank.bg. Онлайн можеш да плащаш само данъци към община София, както е в my.fibank.bg :).

Като цяло е доста добре да го има приложението, че до сега беше супер куцо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Разчепках подробно https://my.diners.bg

 

Макар и с леко дървен интерфейс страницата има добра функционалност и е доста полезна за справки и не само.

 

Регистрирах си всичките битови сметки без проблем. Току-що платих няколко от тях + годишните данъци към Столична община. Потвърждавам, че Diners не събират никакви такси за плащане на каквито и да е сметки и данъци. Което е супер свежо - хем си плащаш сметките без такса, хем получаваш обратно 1% кешбек, хем събираш оборот за салоните. И за разлика от MyFibank не иска дразнещите 10 стотинки за оторизация при регистриране на битовите сметки.

 

Също така ми направи приятно впечатление опцията да се заплати месечното Diners задължение с друга кредитна карта БЕЗ вече да се минава през Epay. По този начин може да прехвърлите Diners задължението си към друга карта и така да отложите реалното плащане на сумата с още 3 седмици (до 5-то число на следващия месец).

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Мисля,че плащането на сметки и данъци не участва в кешбека.

 

Услугата "Захранване на микросметка" (наименованието е примерно) от револвираща кредитна карта на портали като www.ePay.bg, www.eBg.bg и www.moneybookers.com (изброяването не е изчерпателно), при които се извършват трансакции на прехвърляне на средства (включително прехвърляне на средства на банкомат), както и всички сайтове за залагания, и трансакции, с които се прехвърлят средства, без трансакциите да се обработват като покупка на стока или услуга при търговец, не натрупват бонус точки в програма CashBack. При спор между страните Дайнърс клуб България има правото да изисква, като доказателство за спазване условията на програмата представянето от Оправомощения ползвател на картата, на фактура или документ за извършена покупка на стока или услуга.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Мисля,че плащането на сметки и данъци не участва в кешбека.

 

Услугата "Захранване на микросметка" (наименованието е примерно) от револвираща кредитна карта на портали като www.ePay.bg, www.eBg.bg и www.moneybookers.com (изброяването не е изчерпателно), при които се извършват трансакции на прехвърляне на средства (включително прехвърляне на средства на банкомат), както и всички сайтове за залагания, и трансакции, с които се прехвърлят средства, без трансакциите да се обработват като покупка на стока или услуга при търговец, не натрупват бонус точки в програма CashBack. При спор между страните Дайнърс клуб България има правото да изисква, като доказателство за спазване условията на програмата представянето от Оправомощения ползвател на картата, на фактура или документ за извършена покупка на стока или услуга.

 

Плащането на сметки и данъци със сигурност участва в кешбека. По същият начин е и в MyFibank. Гарантирам 100%.
 
Платените чрез my.diners.bg сметки и данъци се обработват като директна покупка на услуга при търговец.
Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.