Прескочи до съдържание

дневник Япония - да посрещнеш сред първите Новата 2020.


Дани Магелани

Препоръчани мнения

Дани Магелани

Остана месец до пътуването ми до Япония, а съм до никъде. Въпросите станаха много. Колкото повече чета, толкова повече се омотавам. Ще пътувам само със самолет, без JR пас. Ще ползвам градски транспорт навсякъде и обикновените влакове между Осака и  Киото.

Програма

1.    Пристигам в Токио на 26.12.2019 с Айрофлот към обяд на Т1 на Нарита. Полетът е от Рим с кацане на Шереметиево.

Номерът на полета е един и същ, което предполага, че няма да се излиза от трминала и няма да се иска руска виза. Дали е така?

2.    В късния след обяд летя с АНА пак от Т1 на Нарита за Окинава.   Това е на друг билет.

Предполагам, че трябва да мина граничен контрол на Нарита. Нещо за правене наоколо за около 3 часа?

3.    Наха , Окинава

Вечерно късно кацане на Д терминал и такси до хотела. Ще имам 2 пълни дни и на 29.12 в късен след обяд летя за Осака. Какви атракции в Окинава препоръчвате? Туровете им водят до мостове, носове и изгорелият наскоро замък. Аквариумът показва ли нещо повече от тези в Европа?

4.    Осака

Кацам на 29.12 вечерта с АНА в Осака, летище ITM.

Ще пътувам с автобус до Намба. От там с такси до хотела.

От къде се купуват билетите – от шофьора, автомат или гише? Някви осбености при купуването им?

Ако може някой да даде линк към подходящият автобус ITM- Намба, моля!

5.    Киото

Осака-Киото сутринта на 30.12

Киото-Осака вечерта на 31.12

Възможности – (коя да избера?)

-          Закупуване от Намба на тридневна карта за  влак (Каква?),

-         Закупуване на Суйка 

-         Пътуване с билети.

В Киото вземам Хоп он, Хоп оф, за да не повтарям минали грешки и загуба на време.

Имам огромен поменник със забележителности, че направо се омотах.

Как най-лесно се стига (и от къде се тръгва в Киото)  до Фушими Инари?

Освен Златния и Сребърния павилион, които съм разглеждала, кое е задължителното според вас за Киото? Ще ми бъде ли достатъчен маршрута на Хоп он автобуса?

Прилагам първи и последен час на всяка спирка:

1.Station Гара Киото, Изход Карасума

09:00

17:00

Карасума Годжо

09:07

17:07

храма Byodo-ji. 

Shijo Karasuma / Пазар Нишики

09:12

17:12

Замъкът Ниджо-Джо

09:20

17:20

гара Ниджо

09:24

17:24

Тази автобусна спирка се намира само на 3 минути пеша от гара JR Nijo. - линията Сагано от гара JR Nijo до гара Saga-Arashiyama

6.Sh Храм Китано Тенмангу / Камишичикен

09:37

17:37

За тези, които се отправят към Арашияма, трамвайната гара Randen Kitano-Hakubaicho се намира само на 10 минути пеша от автобусната спирка. Трамвайът Randen предлага удобен достъп не само до Арашияма, но и до обектите на световното наследство на ЮНЕСКО на храма Ryoan-ji и Temple Ninna-ji, както и до храма Myoshin-ji (най-големият храм в Дзен в Япония) и Toei Kyoto Studio Park.

Храм Кинкаку-джи

09:43

17:43

Храм Дайтоку-джи

09:50

17:50

Императорски дворец в Киото (пред Унив. Дошиша)

09:59

17:59

Храм Heian-Jingu / Парк Okazaki

10:10

18:10

Годжо-зака (храм Кийомидзу-дера / Гион)

10:20

18:20

Station Гара Киото, Изход Карасума

10:39

18:39

6.    Осака

Нова година в бара на покрива на моя хотел, специално избран за целта.

01.01- 02.01

И тук вземам Хоп он, Хоп оф и круиз. Ще си позволя да повторя маршрута в Осака на една съфорумка, която наскоро публикува прекрасен пътепис. Специални благодарности!

 

На 02.01 вечерта обратно на летище ITM и полет до Ханеда.

7.    Токио

Кацам с АНА на 02.01 на Ханеда в 19,10 ч на D2.

Трябва да стигна до международния Т2 , как?

Взеам от Т2 , сектор 6 автобус за Асакуса до хотел Асакуса вю. Мисля, че ще успея за 20,45.

Купуват се 1 месец по-рано он лайн.

 Има ли смисъл или по-добре на място?

Има и комбинация автобус + 24 часов билет за метрото за 1800.

https://www.limousinebus.co.jp/en/areas/bus_stop/hnd/asakusa_kinshicho/dep/244/6

Прилагам и схемите от летищата.

Програмата за Токио още я мисля. От 03.01 до 08.01 времето е достатъчно за по-спокойно разглеждане.

И тук поменникът със забележителности не е малък.

Бих била благодарна, ако ми кажете кое е задължително да се види!

 

Накрая вземам на 09.01 автобус в  8,30  от хотел Асакуса вю до Т1 на Нарита. Ще бъде ли достатъчно времето от 10,40 до полета ми в 13,20 или трябва да взема автобуса в 7,30?

 

 

Връзка към мнение

Чудесно пътешествие, Дани!

Веднага на въпросите ти:

 

1. Летяла съм през Москва преди 100 години, но нямаше нужда от виза, ако не излизаш от транзитната зона.

2. На Нарита минаваш граничен контрол, влизаш в страната и се прехвърляш на терминала за вътрешни полети. Ето ти една идейка за нещо за правене.

3. Наха има интересен нощен живот, оригинална кухня и много красива природа. Дори изгорелият замък би бил интересен за посещение, намира се на хълм върху скали с интересна форма. Монорейла до там е също много приятен начин за разходка и разглеждане на града. По това време може да отидеш на круиз да наблюдаваш китове в морето.

4. Линка за автобусите ти пратих, много е лесна ориентацията, има табели за автобусите и си купуваш булет от машинките отвън, има и каси.

5. Според мен просто си купи билети. Суйка няма да ти е по-евтино, ще имаш улеснение , но ако няма да я ползваш много - само ще се губиш време после да връщаш пластиката. За Фушими-Инари се отива с Кейхан или JR от гара Киото. Отиди колкото се може по-рано сутринта, че е лудница! Хоп-он маршрута е много хубав, препоръчвам ти Уджи.

7.Между двата терминала има безплатно бусче, има табели за него, взима се от спирката пред летището, не помня номера, но е лесно и удобно, правила съм го. Според мен може и на место да си купиш билета, но все пак е висок сезон и ако не е сложно онлайн - може би не е лоша идея да си имаш билет. Комбинацията билет и карта за метро е интересна, може би си струва. На теб Токио не ти ли е второ ходене? Или бъркам?

Мисля че 3 часа ще са ти достатъчни, на 9ти вече се е оттекла новогодишната лудница.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 часа, samuraika каза:

Чудесно пътешествие, Дани!

Веднага на въпросите ти:

 

1. Летяла съм през Москва преди 100 години, но нямаше нужда от виза, ако не излизаш от транзитната зона.

2. На Нарита минаваш граничен контрол, влизаш в страната и се прехвърляш на терминала за вътрешни полети. Ето ти една идейка за нещо за правене.

3. Наха има интересен нощен живот, оригинална кухня и много красива природа. Дори изгорелият замък би бил интересен за посещение, намира се на хълм върху скали с интересна форма. Монорейла до там е също много приятен начин за разходка и разглеждане на града. По това време може да отидеш на круиз да наблюдаваш китове в морето.

4. Линка за автобусите ти пратих, много е лесна ориентацията, има табели за автобусите и си купуваш булет от машинките отвън, има и каси.

5. Според мен просто си купи билети. Суйка няма да ти е по-евтино, ще имаш улеснение , но ако няма да я ползваш много - само ще се губиш време после да връщаш пластиката. За Фушими-Инари се отива с Кейхан или JR от гара Киото. Отиди колкото се може по-рано сутринта, че е лудница! Хоп-он маршрута е много хубав, препоръчвам ти Уджи.

7.Между двата терминала има безплатно бусче, има табели за него, взима се от спирката пред летището, не помня номера, но е лесно и удобно, правила съм го. Според мен може и на место да си купиш билета, но все пак е висок сезон и ако не е сложно онлайн - може би не е лоша идея да си имаш билет. Комбинацията билет и карта за метро е интересна, може би си струва. На теб Токио не ти ли е второ ходене? Или бъркам?

Мисля че 3 часа ще са ти достатъчни, на 9ти вече се е оттекла новогодишната лудница.

Много благодаря!

Да. Токио ми е второ ходене и някои забелажителности вече съм ги видяла. До там съм пътувала с влак и логистиката от и към летище не ми е сила. Хвърлих се в четене за Киото, Осака и Токио. Натрупах над 200 страници и стотици забележителности и се омотах. Не мога да преценя кое си струва и кое не, а времето е малко.

Връзка към мнение

За Токио , предполагам, че си видяла най-важните, така че ги пропускам. Ако не си ходила на Роппонги - отиди. На мен ми хареса повече от прехваленото Небесно Дърво (Sky Tree) и гледкато ми се видя по-хубава. Района е някак си модерен и приятен за разходка. Ако си пропуснала Одайба предния път - отиди. На мен ми е любимо място в Токио. Хараджуку ще е интересно също, Шибуя...аз бих ходила на ткива места. В Киото ще ти омръзнат храмове.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Дани Магелани

Честита Коледа!

Пътуването започна.

Както през повечето от последните години, на Коледа и Нова година пътувам. Това е един от двата периода, в който имам гарантиран отпуск. Вторият е 1- 20 август. И през двата цените са високи, логистиката сложна, но нямам избор. В останалото време , до последно , се треса дали ще ме пуснат в отпуск или всичко ще изгори. 

Вчера пристигнах в Рим с България еър на FCO. Билет, еднопосочен,  купен от Алиталия през онези сайтове за не много пари. Обратният също, но през друг сайт. И понеже за Алиталия се чува какво ли не, се подсигурих с билет с Уиз кредит до Неапол, доста скъп, от където има Фликсбус директно до FCO.

Чекирах се успешно за Рим и не се наложи да ползвам план Б. Но чекирах 4ч 30мин преди полета за Неапол, твърде рано, и ми даде 3А. Вероятно след час, чекирането щеше да ме прати на гише, поради липса на места, но моята припряност за пореден път ми прави лоша услуга.

Настаних се в добро хотелче, зад гърба на търговски център Леонардо и срещу гаричка на влаковете от летището за Рим. И така може да се пътува, но понеже съм с куфар,предпочетох сиатъл бус. Цена в една посока 6  евро, при обявени в писмо от хотела 4 евро. Звъниш на телефона на шатъла, питат за кой хотел си и идват да те вземат веднага. Сигурно пътуват и по график. Сутринта взех в 7,15. Имаше и в 7,45, но реших да тръгна по-рано. Може би има и по-рано, не попитах.

1. Гарата

2.3.4. Телефоните и мястото на шатъла

5. Хотелът и задния входна център Леонардо

6. Храна и напитки се купуват от рецепцията и се ползват микровълнови фурни. Има поаста и лазаня за 6 евро. Когато и да пристигнеш, няма да гладуваш. А в Леонардо вторият етаж е пълен със заведения.

Имах среща с приятели в Леонардо, понеже не ми се ходеше до Рим, при това ранно ставане.

20191224_143440.jpg

Screenshot_20191224-092129_Bookingcom.jpg

20191224_093720.jpg

20191224_093732.jpg

20191224_143507.jpg

20191225_065705.jpg

20191225_065712.jpg

20191225_065629.jpg

Сега чакам за чекиране със страх, че нещо с мобилните ми бордни карти е проблемно.

Дано всичко е наред!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Дани Магелани

Наздраве с Просеко!

Вината са безплатни, коктейлите и твърдият алкохол се заплащат в Plaza Premium lounge.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Дани Магелани

Това е за друга тема, но може на някого да свърши работа паролата. Нетът на летището е бавен, а този е супер!

20191225_094851.jpg

20191225_092001.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 19 часа, Stryper каза:

Приятно пътуване и дано всичко да върви по план!

Благодаря! До тук всичко е супер! 

Е руските бюрократи на Шереметиево ме изправиха на нокти.

Неочаквано в транзита се минава на паспортен контрол. Нормално гише и си пише "Паспортен контрол". А аз нямам никаква виза, защото кацам и излитам от един и същ терминал. Нямаше проблеми, но се стресирах малко.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Вече съм на Нарита. Излязох за около 1ч 30 мин , след кацането. След още 30 мин. се чекирах за Окинава и се освободих от куфара. Полетът е след 5 часа, но от АNA са много мили. Сега мога да чета и пиша в Магеланци с безплатен wifi от летището. 

На Шереметиево нямаше тази екстра, а в лоунджа "А.С.Пушкин" (оказа се на Аерофлот, но се влиза с Дайнърс) бях за малко и не пробвах. Не го препоръчвам - претъпкан, няма разнообразна и добра храна, безплатно - само вина, нещо от рода на Порто, също и шампанизирани вина.

Не зная дали на Нарита, вътрешни полети -  D има лоундж. Ако има, ще го проверя.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Преобърнах света, но не открих лоундж, достъпен за вътрешни полети. АNA имат за пристигащи, но не и за заминаващи. Навигацията ме изпрати на 4 етаж, където се чекират международните полети, около МОЛа. Даваше ми 2 мин и 80 м  и- нищо. Може би е някъде навън и да прехвърля сигнала. На 10.01  преди излитане ще търся в международния терминал, след секюрити. Толкова за сега. Отивам към залата на ANA, от където излитам за Окинава. Помотах се доста, но не посмях да сложа малък престой, че съм на различни билети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Практическа информация за пристигащите на Нарита. 

След митническия контрол, в самата зала Пристигащи, тръгвате на дясно, докато стигнете до туристическия център. Там може да закупите билети за влак, карта за метро и др. А също и да поседите удобно, докато ви се зареди телефона, и да четете Магеланци. Слаб е нета, дано кача снимки!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани

Окинава ми хареса много! Субтропически климат, средногодишна температура 23 градуса. Днес беше 18.

До 1972 е била под американско управление и окинавци са ходели в Япония с виза. Също десен волан и единствена валута - долар.

След като си изтърпяват наказанието за участието във Втората световна, преминават към Япония. И днес има американски части, но са малко.

В техен бивш район  сега е създадено Американско село, нещо като място за развлечения - храна, магазини, забавления, но и доста кич. Само там, обаче имаше коледна украса.

В Наха украсата или е семпла, или изобщо няма.

Днес взех организиран тур до:

1. Остров Kouri и мостът до него от почти 1960 м. Има окинавска история за Адам и Ева как са създали човеците точно тук.

2. Аквариум Churaumi, с манти и китови акули, един от най-големите в света. Организаторите на тура са предвидили малко време. Имаше още много за гледане( с допълнителни такси и отстъпка за притежателите на билет за аквариума) - тропически мечти - растителност и орхидеи, костенурки, делфини, етно селище, но нямаше време. Трябва си минимум половин ден.

3. Морски парк Бусена с подводна обсерватория, където си потопен в реалния свят в самото море. Цилиндрична кула надолу, като се слиза по стълби. Вижда се като в лодка с прозрачно дъно, беше си малко мътно, сигурно поради вълнението.

4. Американското селище, което можеше да се спести в полза на парка на аквариума.

И една магеланка е помолена да качи снимки, че от хотела не мога, а на нея по-рано и ги изстрелях през вайбър.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ох много я обичам Окинава! И аз се върнах миналата седмица (остров Ишигаки) и си ходя още с една спокойна усмивка на лицето. Опитай ананасите и сока от захарна тръстика - уникални са!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Гост каза:

@Дани Магелани Гледах снимки от Окинава. Много се впечатлих! Ще се радвам да публикуваш повече 🙂 Весело да ти е! 

Това са основните забележителности и локациите. С наета кола може да ги обиколките за 2 дни. Движението е спокойно, пътищата са супер. Задръствания видях само в Наха.

А туровете от и до летище струват малко повече от таксито ми до хотела. Ще опитам утре да взема такъв.

20191228_090139.jpg

20191228_090228.jpg

20191228_090214.jpg

20191228_090102.jpg

преди 3 часа, samuraika каза:

Ох много я обичам Окинава! И аз се върнах миналата седмица (остров Ишигаки) и си ходя още с една спокойна усмивка на лицето. Опитай ананасите и сока от захарна тръстика - уникални са!

Ананас, сладолед с техния специален лимон и сладолед  със сол опитах. Това ли е сокът?

20191228_082204.jpg

20191228_082302.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Това ли е сокът?

20191228_082204.jpg

20191228_082302.jpg

Сега видях, че май този е лимоновия. Какво трябва да пише?

преди 4 часа, samuraika каза:

Ох много я обичам Окинава! И аз се върнах миналата седмица (остров Ишигаки) и си ходя още с една спокойна усмивка на лицето. Опитай ананасите и сока от захарна тръстика - уникални са!

Май ще ми трябва превод за приготвянето, моля!

20191228_104840.jpg

20191228_105042.jpg

20191228_104910.jpg

20191228_104851.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.