Прескочи до съдържание

Дискриминация, елитарност и затворен ли е форума за новобранци в пътешествиеята


Препоръчани мнения

И аз мисля, че темата се поизчерпи. Мисля да завърша като призова пак, ако някой новобранец се притеснява да пише, да ми напише на лично какво точно го притеснява. Ако се случи да има повтарящ се мотив в притесненията мерки ще бъдат взети. Бих казал, че болшинството от нещата, които правя в последно време покрай форума (календара с промоции, FAQ секцията) са насочени точно към привличане на нови хора, дори без да е необходимо да участват в дискусии и така ще е и за напред, само да си подредя мислите в главата :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък не мога да осмисля как и защо някой ще се притеснява да пише ?

Ами като го увикате ще ви тегли една благозвучна  и няма да се появи повече. Кое е притеснителното ?

Хора все пак форума дава анонимност ,  ако дори на такива места човек не смее да се изкаже какво ли му е в реалния живот  :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък не мога да осмисля как и защо някой ще се притеснява да пише ?

Ами като го увикате ще ви тегли една благозвучна  и няма да се появи повече. Кое е притеснителното ?

Хора все пак форума дава анонимност ,  ако дори на такива места човек не смее да се изкаже какво ли му е в реалния живот  :rolleyes:

 

Аз самия чета в много форуми, но рядко пиша. Трудно мога да изброя конкретна причина, но предполагам така е на много места. Например Trip Advisor. Доста хора черпим информация от там, но рядко пишем, особено ако сме свикнали с допотопната им търсачка. Въпроса е това нежелание за писане да е от липса на имане какво да се каже или от мързел, които са уважителни причини, а не хората да се притесняват :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въпроса е това нежелание за писане да е от липса на имане какво да се каже :)

 

Е, то глупости не всеки може да приказва нон-стоп, требе си талант.  B)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ха-ха, казвах аз на последната сбирка с преспиване да му направим мамба, ама не намерих съмишленици. Ако си навит и дойдеш на следващата можем да му покажем как се прави "делфин", "влакът на уволнението" (тук обаче май ни трябват повече основатели) или пък сапунка... :lol:

Пропусна да споменеш "космонавт" ;) А и му е по специалността, по която трупа академични познания, все пак :)

От личен опит ще споделя, че преживяването остава незабравимо за цял живот  :wacko:  :lol:

 

Да не е офф, ще напиша нещо по темата. Аз не съм от рядко пишещите тук, и то при положение, че саморедактирам и не натискам бутона "Публикувай" на вече написано от мен мнение поне в 10 случая на 100, най-често оффтопици, или по-крайни позиции. Гледам да спестя работа на административно-модераторския екип. :D

И аз като stenk смятам, че прекалено много голямо внимание обърнахте на една случайно изпусната от Стефан фраза, и й придадохте смисъл и светлина, които едва ли той самият е имал предвид, и за цел. На всеки се случва да изпусне някоя дума. Може в този момент да е бил на такава "по-далечна вълна", и да е реагирал спонтанно. А вие го раздухте тук като глобален проблем, едва ли не. Поне аз така смятам, че се е получило. Не бива да се изпада чак в такъв подробен анализ на всяка фраза, защото ако почнем да го правим, форумът ще изгуби повече, отколкото ще спечели. Да не говорим, че ако това се превърне в тенденция, и за всяка (неволна) грешка се отваря такава тема, с по 3 страници мнения, форумът вече няма да е за пътешественици.

Нека пред себе си, не публично, всеки си признае, ако не беше обърнато нарочно внимание, колко от вас щяха да забележат и отчетат като "непростима грешка" повода за цялата тази писаница сега.

За мен този форум (и по-конкретно няколко човека в него), е вдъхновение да пътувам още повече, и по-надалеч. Надявам се да е такъв и за всички други - активно пишещи, малко пишещи, и само четящи. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Хм, цялата тема звучи странно, но си губих времето досега да я изчета, затова смятам имам право на мнение. Никъде не съм видяла елитаризъм или нещо доближаващо се до такъв, напротив смятам всеки получава бързо и точно необходимата му информация. И си мисля, ако пишещите и четящите подхождат към чуждите мнения повече с усмивка и чувство за хумор, може би няма да се налага да си губим времето с глупости.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря за подкрепата, но ми се ще да чуя мнения на повече хора, които не са от редовно пишещите. Може и на лично както казах. Защото само в разстояние на ден се появиха тия три коментара, както и една дискусия в лично съобщение. 

 

Държа да чуя повече хората, които четат, а не пишат. И ако могат да изброят конкретна причина, поради която не пишат, а не от лична свенливост и скромност, което е разбираемо :)

Без да мислил за появата на подобна тема тези дни, преди това бях написал следния коментар в тема "Българският ловец на билети" от 28.12.2013 в 10:55:

"Твоят основен принос Основателю е в концепцията и съпътстващата я подходящо разработена платформа. Да даваш възможност на членовете да споделят спонтано своите "находки", опит и приключения и проблеми и въпроси, с които се сблъскват - това е разковничето на успеха на Магеланци.

Аз също съм посещавал форума на Вински, Трip Advisor и т.н., но винаги съм оставал с усещането за някаква доминация на нечие мнение и обяснение, към което се добавят коментарите на останалите участници като второстепенни и заглъхващи включвания. В Магеланци нещата ми изглеждат много по-балансирани, а мненията сякаш са с еднаква тежест. Не е дразнещо със сигурност и предразполага към сътрудничество от по-опитни и по-малко опитни пътешественици - и по този начин по-правдоподобни." - край на цитата.

 

За изминалата 1 седмица, няма промяна в това ми мнение.

Редактирано от Valley
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"Нека пред себе си, не публично, всеки си признае, ако не беше обърнато нарочно внимание, колко от вас щяха да забележат и отчетат като "непростима грешка" повода за цялата тази писаница сега."

wilks, ти сериозно ли :lol: . Викаш, че не е кофти това дето е казано, а това, че някой му е обърнал внимание... Нямам думи просто...

Връзка към мнение

Причината да се раздуха толкова, е че ме нямаше да реагирам моментално, и съответно не можеше просто нито да се игнорира, нито да се редактира/трие клончето. Притесняваше ме до колко изводите, че форума е недостъпен са фундаментални. Все още ме притеснява, но за това сигурно за десети път да кажа, призовавам хората да ми пишат на лични. Вече, ако и аз ги притеснявам не знам какво да измислим :)

 

И за да не се въртим в кръг, айде едно ключе на темата и да продължим да си говорим за пътуване. 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.