Прескочи до съдържание

дневник Нека да е лято ... топло и (синьо)зелено в Родос :)


ДиянаВ

Препоръчани мнения

Така неусетно премина една седмица в Родос, изпълнена с морски емоции. Месец по-късно обаче, за мен преживените обичайни летни занимания там станаха прекрасни спомени. Ако след време погледна към тази тема, сигурна съм, че ще ми стане сантиментално. Това е очарованието на мястото, зарядът на желанието да си там и “заблудата” на очите, които го гледат😍

Моята лека като лятото родоска тема приключи, но … само тази. Благодаря ви за съветите, за вашите споделени моменти🤗 

Чао, Родос и до нови срещи😇

FF0EF7D5-6E56-4857-893E-DE585F97BC91.jpeg.a150fb69f8d35b61a909969232f64e73.jpeg

 

_____________

Ааа, чета, че щъркелите се готвели да отлетят. Значи може да отваряте коледните теми за подаръци и базари 😉😄. Там съм😂

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 5
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Благодаря ти, @ДиянаВ, за разказа и плановете!

С известно закъснение 🙂 

Тази година още нямам никаква идея къде и кога ще бъде (покрай новородения наследник 😉 ), но определено обмисляме островно лято, а Родос е една от възможните дестинации. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Lyubina каза:

Благодаря ти, @ДиянаВ, за разказа и плановете!

С известно закъснение 🙂 

Тази година още нямам никаква идея къде и кога ще бъде (покрай новородения наследник 😉 ), но определено обмисляме островно лято, а Родос е една от възможните дестинации. 

Да е здрав наследника! Да са здрави и родителите, баби, дядовци и всички, които се въртят около наследника🙂 Това е най-важното. Острови и морета много. Аз също бих повторила Родос с удоволствие. Имам набелязани места за минимум две посещения🙂. Дерт ми беше за това лято Халки, но щерката-тийнейджърка не ще - скучно било, хаха. Все едно купони ще вдигаме, ако сме другаде😄 По стечение на обстоятелствата тази година ще се позиционираме за десетина дни на турския бряг - Кемер и Каш. Не съм ходила досега на море в Турция, та ще видим как ще е. Щерката май е в заблуждение, че я очаква лукс, като в епизодите на Ергенът, снимани в Бодрум, хаха, а на мен друго ми се върти в главата😂. За компенсация може да добавим малко гръцко - остров Кастелоризо. Надявам се да е братчето на Халки🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

По стечение на обстоятелствата тази година ще се позиционираме за десетина дни на турския бряг - Кемер и Каш. ... За компенсация може да добавим малко гръцко - остров Кастелоризо. Надявам се да е братчето на Халки🙂

Записах се да следя темата, защото след четири поредни лета тази година на море в Турция няма да ходя. Да, да. 😁 Но за края на септември на кантар ми са Крит (далеч от Ханя, че там съм била, а и има много народ) или Родос и по-скоро острови Халки и/или Сими.
Харесва ми в коя посока мислиш за турското море. :clapping: По някое време ще си актуализирам тюркоазената тема с миналогодишни снимки, защото най-сетне се добрах до Кастелоризо. Но не мисля, че е като Халки - по-скоро е скала с малко диво плажче. Това не значи, че няма чар. :wink:

Това ми е най-любимата снимка от там. Не че другаде не може да се направи. 
Лятото идва....

 

47.jpg.31483854519d2ee4d710d136f5e243f9.jpg

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към мнение

@Argentique, ще се включа в тюркоазената тема по-нататък. Ще разчитам на теб🤗. Преди това, краткосрочно, трябва да довърша Мадейрата и да проследя на Роца Японията, че е засегнала жизненоважен въпрос за козметиката там😂Без такива подаръци за дъщерята е немислимо да се върна🙉

 

п.п. На Халки водата е същият цвят, като на горната снимка. Братчета са и това е😛

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

По някое време ще си актуализирам тюркоазената тема

Много благодаря!

Обичам зимата,особено,когато има сняг.

Обаче нали бурканите с тюркоаз се консервират за студените дни.И се отварят и консумират с кеф.

Очаквам включване!

П.П.Метеорологично независима съм и обичам всички сезони.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз съм планирала това лято седмица на  Халки, с малко Родос заради логистиката, да видим докъде ще стигнем. Щотото аз и точно преди ковид го бях планирала, но егейците ми канцелираха полетите; а вилата която бях наела затвори 😀

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Бръмбар каза:

И аз съм планирала това лято седмица на  Халки, с малко Родос заради логистиката, да видим докъде ще стигнем. Щотото аз и точно преди ковид го бях планирала, но егейците ми канцелираха полетите; а вилата която бях наела затвори 😀

Ще стигнете🙂. Ще кажеш как е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, Argentique каза:

Записах се да следя темата, защото след четири поредни лета тази година на море в Турция няма да ходя. Да, да. 😁 Но за края на септември на кантар ми са Крит (далеч от Ханя, че там съм била, а и има много народ) или Родос и по-скоро острови Халки и/или Сими.
Харесва ми в коя посока мислиш за турското море. /cdn-cgi/mirage/6941120d16f7eabe4a5b48471db55bb73d3a18659e9a725b14aaa8c3dde0fc05/1280/https://magelanci.com/uploads/emoticons/clapping.gif По някое време ще си актуализирам тюркоазената тема с миналогодишни снимки, защото най-сетне се добрах до Кастелоризо. Но не мисля, че е като Халки - по-скоро е скала с малко диво плажче. Това не значи, че няма чар. /cdn-cgi/mirage/6941120d16f7eabe4a5b48471db55bb73d3a18659e9a725b14aaa8c3dde0fc05/1280/https://magelanci.com/uploads/emoticons/wink.gif

Това ми е най-любимата снимка от там. Не че другаде не може да се направи. 
Лятото идва....

 

/cdn-cgi/mirage/6941120d16f7eabe4a5b48471db55bb73d3a18659e9a725b14aaa8c3dde0fc05/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_02/47.jpg.31483854519d2ee4d710d136f5e243f9.jpg

Иринка, между Сими и Халки твърдо Халки, Сими е прекалено туристически и няма хубави плажове.Аз от няколко години ходя всяко лято на Халки. Комбинирам с Родос и Крит и си правя дълга ваканция. Това лято съм на Халки в края на юни и началото на юли.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Моите впечатления също са, че Сими е по-туристичести, за еднодневно пътуване по-скоро. Но съм ходила само на Сими, за един ден с ферибот от Бодрум. Халки ми се струва повече за дълга, спокойна почивка. Дъщеря ми, като тази на @Диана каза, че сигурно ще я замъкна някъде дето  ще има двама човека на кръст и ще е пълна скука, но поне се утеши с Родос и не мрънка 😀. @Ася Асенова е експертът 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 38 минути , Бръмбар каза:

Моите впечатления също са, че Сими е по-туристичести, за еднодневно пътуване по-скоро. Но съм ходила само на Сими, за един ден с ферибот от Бодрум. Халки ми се струва повече за дълга, спокойна почивка. Дъщеря ми, като тази на @Диана каза, че сигурно ще я замъкна някъде дето  ще има двама човека на кръст и ще е пълна скука, но поне се утеши с Родос и не мрънка 😀. @Ася Асенова е експертът 😀

Аз два пъти съм била на Сими - първия път извън сезона, на един Великден и много ми хареса, защото нямаше много хора и атмосферата беше супер. Вторият път отидох с големите очаквания в разгара на сезона с дей трип от Родос и нямах търпение да си тръгна - навалица, гадни плажове и високи цени. Халки е рай за мен. Там, преди да си измия зъбите, скачам в морето, за да плувам, защото хотелът ми е буквално във водата. Но си е за хора обичащи спокойствието. Храната е прекрасна, морски дарове в изобиле, също така  там съм яла най-хубавия домашно направен сладолед. Нямам търпение пак да отида. В едно от магазинчетата работи българин, живее си на Халки от години. Ако мога да обобщя, Халки е по-добрият вариант на Сими. Има си крепост, манастир, пясъчен плаж Пондамос с много приятна таверна, надвесена над водата, два каменисти плажа, но с кристална вода, предлагат екскурзии с лодка, има какво да се прави. 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, с две приятелки си закупихме билети до Родос през юли. Ще бъдем там  три нощувки .  Естеството на почивката е шляене , плаж и вкусна храна .

Много бих искала да направя еднодневна екскурзия до Сими или Халки /вие препоръчвате Халки/ но по често пътуващите фериботи са към Сими  и то от гр Родос , нали така или греша ? А за да отидем до Халки трябва да отидем до Kamiros Skala или пак се бъркам ?

Основното нещо което искам да попитам е,  в коя част на гр. Родос е хубаво да се настаним : Около новата част / около носа/  или около крепостта ? 

Същевременно да е на място недалеко от спирка откъдето ще се хваща автобус за плаж.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Илиана каза:

Здравейте, с две приятелки си закупихме билети до Родос през юли. Ще бъдем там  три нощувки .  Естеството на почивката е шляене , плаж и вкусна храна .

Много бих искала да направя еднодневна екскурзия до Сими или Халки /вие препоръчвате Халки/ но по често пътуващите фериботи са към Сими  и то от гр Родос , нали така или греша ? А за да отидем до Халки трябва да отидем до Kamiros Skala или пак се бъркам ?

Основното нещо което искам да попитам е,  в коя част на гр. Родос е хубаво да се настаним : Около новата част / около носа/  или около крепостта ? 

Същевременно да е на място недалеко от спирка откъдето ще се хваща автобус за плаж.

Здравей,

 

Родос е много красив, където и да отидете няма да сгрешите. Лично аз избрах Сими за допълнителна екскурзия. Разгледайте екскурзиите до Сими и аккво предлагат.

Повечето предлагат трансфер до пристанището и от пристанището тръгват корабчетата. Пристанището се намира в района на крепостта.

Плаж Ели на носа точно, много красив цвят на водата има, но често и много вятър.

 

Ако искате страхотен залив и плаж, направете една екскурзия до Линдос, намира се на остров Родос, предлага страхотна дестинация за разходка и културен туризъм, а също и плаж. Има редовно автобуси от гр. Родос.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 51 минути , lio каза:

Здравей,

 

Родос е много красив, където и да отидете няма да сгрешите. Лично аз избрах Сими за допълнителна екскурзия. Разгледайте екскурзиите до Сими и аккво предлагат.

Повечето предлагат трансфер до пристанището и от пристанището тръгват корабчетата. Пристанището се намира в района на крепостта.

Плаж Ели на носа точно, много красив цвят на водата има, но често и много вятър.

 

Ако искате страхотен залив и плаж, направете една екскурзия до Линдос, намира се на остров Родос, предлага страхотна дестинация за разходка и културен туризъм, а също и плаж. Има редовно автобуси от гр. Родос.

Линдос  е супер пренаселен в сезона, иначе е много красив. Плажа е човек връз човека. Ели бийч е сравнително тих, духа здраво от другата страна на носа, там са парапланеристи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Илиана каза:

Здравейте, с две приятелки си закупихме билети до Родос през юли. Ще бъдем там  три нощувки .  Естеството на почивката е шляене , плаж и вкусна храна .

Много бих искала да направя еднодневна екскурзия до Сими или Халки /вие препоръчвате Халки/ но по често пътуващите фериботи са към Сими  и то от гр Родос , нали така или греша ? А за да отидем до Халки трябва да отидем до Kamiros Skala или пак се бъркам ?

Основното нещо което искам да попитам е,  в коя част на гр. Родос е хубаво да се настаним : Около новата част / около носа/  или около крепостта ? 

Същевременно да е на място недалеко от спирка откъдето ще се хваща автобус за плаж.

Дей трип до Халки има всеки ден, автобуса те кара до Камирос и оттам на корабчето. Две фирми правят този маршрут. Разходи се край яхтите на Мандраки  и ще видиш фирмите и офертите. Можеш да стигнеш и с Додеканисос, във вторник и сряда ходят до Халки и обратно до Родос.Имаш почти цял ден на острова. Аз лично предпочитам да спя в стария град, но там е по-скъпо. За бюджетно и прилично настаняване препоръчвам хотел Hermes.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Илиана каза:

Здравейте, с две приятелки си закупихме билети до Родос през юли. Ще бъдем там  три нощувки .  Естеството на почивката е шляене , плаж и вкусна храна .

Много бих искала да направя еднодневна екскурзия до Сими или Халки /вие препоръчвате Халки/ но по често пътуващите фериботи са към Сими  и то от гр Родос , нали така или греша ? А за да отидем до Халки трябва да отидем до Kamiros Skala или пак се бъркам ?

Основното нещо което искам да попитам е,  в коя част на гр. Родос е хубаво да се настаним : Около новата част / около носа/  или около крепостта ? 

Същевременно да е на място недалеко от спирка откъдето ще се хваща автобус за плаж.

До Халки е по-дълго пътуването - 1 час с автобус и 45 мин. с ферибот. Аз го предпочетох пред Сими, защото ми изглеждаше по-чаровно, компактно, не толкова туристическо и с уникален плаж /Pondamos Beach/. Билетите и за автобус и за фери купих предварително от Alko Ferries https://alkoferries.gr/en/homepage/ /писала съм по-подробно в началото на темата/.

За настаняването, където и да си около носа е на близко разстояние от стария град, плажа Елли и автогарата. Имай предвид, че от западната страна, вляво на картата, духа много, ама фрапиращо повече от източната страна. Не случайно там са сърфистите, дори растителността по западния склон е трайно “лизната” от вятъра. От тази страна на носа, докато търсех настанявания, излизаха по-евтини хотели, но лично аз не открих голяма полза да съм на първа линия, като не мога едно вино да изпия на терасата без вятър. Такива са и коментарите на гости, ако се зачетеш. За 3 дни си изберете удобно и изгодно място за нощувки. Няма да имате време за застояване в стаята, няма и да купувате имота😄😉

 

C195EA2F-269D-4C74-9828-CC9DEC0B5110.jpeg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря много за изчерпателния отговор! Букнах в близост до автогарата. И на място ще решим  къде  да отидем за еднодневна разходка. 🌸

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ние се сдобихме с билети за 3 дни в Родос в разгара на лятото. Та още преди да съм почнала да хленча как мразя да ми е топло и никъде не ми се ходи, може ли да ми препоръчате някое забито градче с хубав плаж на острова, където да нощуваме и нищо да не правим?  

Или пък да отидем на Халки? 

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

В Халки ми беше по-горещо от Родос😄. От запад духа вятърът, може да ви проветри🙂

Като се връщахме от Халки с маршрутката от Камирос Скала до Родос, се загледах в една двойка с ранички, които сега неволно правя асоциация с вас🙂. На вид завършени пътешественици. Слязоха в Теологос/ Theologos. Загледах го и тогава и сега - харесва ми🙂

За 3 дни пътят до Халки ще усвои по половината от два /зависи и от часовете на полетите/. Мисля, че е по-добре нощувки на големия остров.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Ние се сдобихме с билети за 3 дни в Родос в разгара на лятото. Та още преди да съм почнала да хленча как мразя да ми е топло и никъде не ми се ходи, може ли да ми препоръчате някое забито градче с хубав плаж на острова, където да нощуваме и нищо да не правим?  

Или пък да отидем на Халки? 

 

Пефкос отговаря на така зададените критерии. Доста по-спокойно от най-популярните места на острова; пясъчен плаж - организиран е добре - има чадъри, шезлонги. Не е пренаселено, а в същото време има таверни, заведения и ако толкова ви доскучее - Линдос е близо. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Ние се сдобихме с билети за 3 дни в Родос в разгара на лятото. Та още преди да съм почнала да хленча как мразя да ми е топло и никъде не ми се ходи, може ли да ми препоръчате някое забито градче с хубав плаж на острова, където да нощуваме и нищо да не правим?  

Или пък да отидем на Халки? 

 

Аз съм си фен на Стегна, пясъчно дъъълго плажче, малко камъни, съседното заливче за шнорхели...

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

В Халки ми беше по-горещо от Родос😄. От запад духа вятърът, може да ви проветри🙂

Като се връщахме от Халки с маршрутката от Камирос Скала до Родос, се загледах в една двойка с ранички, които сега неволно правя асоциация с вас🙂. На вид завършени пътешественици. Слязоха в Теологос/ Theologos. Загледах го и тогава и сега - харесва ми🙂

За 3 дни пътят до Халки ще усвои по половината от два /зависи и от часовете на полетите/. Мисля, че е по-добре нощувки на големия остров.

 

 

Ами да, това ми е казусът с Халки - че кацаме в събота следобед към 3 и излитаме във вторник следобед към 4. Реално трябва да опитаме да разгледаме града вечерта в събота (жега, навалица, тълпи), а неделя сутринта да се отправим към острова и да се върнем вторник по обяд. Или пък в събота да тръгнем към Халки и понеделник вечер и сутрин да си оставим за Родос град.  Трябва и фериботите да проветя, че аз иначе хубаво си ги подреждам в главата по часове :

 

 

 

преди 3 минути , searus каза:

Аз съм си фен на Стегна, пясъчно дъъълго плажче, малко камъни, съседното заливче за шнорхели...

Водата там красива ли е? Организиран плаж ли е? 

Връзка към мнение

@Lindt а с автобуси ли ще се придвижвате? Стегна изглежда добре, но ние го пропуснахме. Сега се чудя защо🙂. Вероятно заради транспорта до там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

 

Ами да, това ми е казусът с Халки - че кацаме в събота следобед към 3 и излитаме във вторник следобед към 4. Реално трябва да опитаме да разгледаме града вечерта в събота (жега, навалица, тълпи), а неделя сутринта да се отправим към острова и да се върнем вторник по обяд. Или пък в събота да тръгнем към Халки и понеделник вечер и сутрин да си оставим за Родос град.  Трябва и фериботите да проветя, че аз иначе хубаво си ги подреждам в главата по часове :

 

 

 

Водата там красива ли е? Организиран плаж ли е? 

Ами на мен ми беше достатъчно красива 😉 Организиран е силно казано, има малки ресторантчета, към някои от тях шезлонги с чадъри, но като цяло нямаше особено много такива (да се има предвид, че бяхме по време на ковид...), особено в северната му част (като се слиза към Стегна, вляво от "пристанището"). Там не беше и застроено, освен съвсем малки вилички, на първа линия (голяма част от които се предлагат под наем). В южния му край беше малко по-живо, но ако погледнеш на сателита, ще се ориентираш лесно 🙂 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , searus каза:

Ами на мен ми беше достатъчно красива 😉 Организиран е силно казано, има малки ресторантчета, към някои от тях шезлонги с чадъри, но като цяло нямаше особено много такива (да се има предвид, че бяхме по време на ковид...), особено в северната му част (като се слиза към Стегна, вляво от "пристанището"). Там не беше и застроено, освен съвсем малки вилички, на първа линия (голяма част от които се предлагат под наем). В южния му край беше малко по-живо, но ако погледнеш на сателита, ще се ориентираш лесно 🙂 

 

Добре звучи! Ще погледна, за да се ориентирам, благодаря 🙂

 

преди 2 минути , ДиянаВ каза:

@Lindt а с автобуси ли ще се придвижвате? Стегна изглежда добре, но ние го пропуснахме. Сега се чудя защо🙂. Вероятно заради транспорта до там.

Понатрупали сме опит със стопирането, ама не знам дали и шофьорите ще искат да ни качат, та вероятно с автобуси ще обикаляме :yes: Всъщност аз хич не искам да обикалям, а да си седя 2-3 дни на 1 място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.