Прескочи до съдържание

Филипини


Недялко

Препоръчани мнения

Здравейте,

С още 1 приятелско семейство планираме да отидем някъде на топло за 2 седмици в края на януари 2020, за предпочитане някъде, където не сме ходили. Филипини е такова място. Моля за малко инфо. 

1. Подходящ сезон ли е за пътуване края на януари и началото на февруари?

2. Аз и съпругата ми ходим много пеша, но другото семейство предпочитат повече почивка, така че ако може да препоръчате хубаво място за плаж и почивка.

3. Как се пътува между отделните острови?

4.Има ли опасни места, които трябва да се избягват.

5. Препоръчани места за настаняване. Не търсим лукс, само най.необходимото -самостоятелна стая с баня.

6. Някакви особености в храненето?

7. Възраст 55-65 години

Благодаря предварително

Връзка към мнение

Добре дошъл във форума!

 

Предполагам ще получиш доста полезни съвети , за начало започни с изчитане на всички теми във форума за Филипините - https://magelanci.com/forums/forum/101-югоизточна-азия/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , stanislavpp каза:

Добре дошъл във форума!

 

Предполагам ще получиш доста полезни съвети , за начало започни с изчитане на всички теми във форума за Филипините - https://magelanci.com/forums/forum/101-югоизточна-азия/

Добре заварил! Прегледах ги. Има ценни неща, но мен ме интересува конкретика. Някой, ако може, да помага

Връзка към мнение

С най - добри чуства  - аз също ви препоръчвам да почетете. Преди да искате конкретика, дайте конкретика, защото така зададени , въпросите ви са все едно към туристическа агенция, на която работата и е да направи програма по задание. Може би все пак е добре да си дадете предварителната програма, за да ви кажат кое става и кое няма да се получи. Поне на първите 5 въпроса ще може да си отговорите, ако прочетете темите тук или някаква информация някъде.

 

1. Подходящ сезон ли е за пътуване края на януари и началото на февруари?

Зависи къде на Филипините

2. Аз и съпругата ми ходим много пеша, но другото семейство предпочитат повече почивка, така че ако може да препоръчате хубаво място за плаж и почивка.

Може да погледнете снимки от най - популярните места и да си изберете. Аз поне така направих.

3. Как се пътува между отделните острови?

Кои? Предполагам, че ви интересува коя авиокомпания, но между кои острови се интересувате, във Филипините населените са над 700.

4.Има ли опасни места, които трябва да се избягват.

Аз знам само за Манила. Не съм ходила във Филипините, но ми предстои след месец и затова се интересувам и аз.

5. Препоръчани места за настаняване. Не търсим лукс, само най.необходимото -самостоятелна стая с баня.

Тук пак изниква въпроса - къде, на кое място търсите препоръчани места за настаняване...

 

Когато въпросите са по - конкретни , отговорите са по - лесни:) Сигурна съм , че след това ще е по - лесно да намерите информацията, от която имате нужда, не че някой не иска да ви отговори.

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към мнение

1. И да и не. Може да хванете много гадно време, така че да ви вали дни наред, но може да извадите и късмет;

2. Филипините е страна, където за пешеходеца място няма. Боракай е класическо място за излежаване, с всички салтанати на типичните морски курорти;

3. В зависимост от разстоянията - самолети или ферибот;

4. Гетата в големите градове трябва да се избягват, макар че в болшинството, местните са приятелски настроени има и хора, които могат да те намушкат заращото са пияни, ти си бял и имаш много пари, които искат да вземат;

5. Като цяло настаняването е скъпо, а качеството не особено добро. За добро качество, трябват повече пари - 100-200-300 лв на ден може и да са малко;

6. Морска храна, много свинско, всичкото пържено. Ориза е техния хляб. Като цяло на мен ми допада, но е въпрос на предпочитания;

7. Преди няколко години водих родителите ми, които бяха на 57 и 58 години. Като цяло много им хареса, но аз съм част от местния реквизит и видяха повечето неща, не като туристи, ами като местни. На един остров три дни ядохме само прясна морска храна, което ги озори. После не искаха да погледнат раци, скариди и риба до края. Впечатлиха се и от Метро Манила. В момента подпитват пак кога ще ходим цялата тумба от България.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, Ивайла каза:

С най - добри чуства  - аз също ви препоръчвам да почетете. Преди да искате конкретика, дайте конкретика, защото така зададени , въпросите ви са все едно към туристическа агенция, на която работата и е да направи програма по задание. Може би все пак е добре да си дадете предварителната програма, за да ви кажат кое става и кое няма да се получи. Поне на първите 5 въпроса ще може да си отговорите, ако прочетете темите тук или някаква информация някъде.

 

1. Подходящ сезон ли е за пътуване края на януари и началото на февруари?

Зависи къде на Филипините

2. Аз и съпругата ми ходим много пеша, но другото семейство предпочитат повече почивка, така че ако може да препоръчате хубаво място за плаж и почивка.

Може да погледнете снимки от най - популярните места и да си изберете. Аз поне така направих.

3. Как се пътува между отделните острови?

Кои? Предполагам, че ви интересува коя авиокомпания, но между кои острови се интересувате, във Филипините населените са над 700.

4.Има ли опасни места, които трябва да се избягват.

Аз знам само за Манила. Не съм ходила във Филипините, но ми предстои след месец и затова се интересувам и аз.

5. Препоръчани места за настаняване. Не търсим лукс, само най.необходимото -самостоятелна стая с баня.

Тук пак изниква въпроса - къде, на кое място търсите препоръчани места за настаняване...

 

Когато въпросите са по - конкретни , отговорите са по - лесни:) Сигурна съм , че след това ще е по - лесно да намерите информацията, от която имате нужда, не че някой не иска да ви отговори.

 

 

 

Благодаря ви за подробния коментар, който за съжаление звучи като заяждане. Много писане, пък нищо конкретно не казвате. И двамата нямаме нужда от това. За да има конкретика от моя страна трябва да съм наясно къде точно във Филипините ще отидем, а аз очаквам от вас съвет за това, защото не съм ходил там и не познавам страната. Прочетох всичко, което намерих тук по темата -не чакам наготово смляна информация, както намеквате. Намерих само препоръка за Panglao. Очаквах, че някой, който е пътувал до там и има лични впечатления, ще даде препоръки. Ако можете, помогнете. Ако не- здраве да има

преди 8 часа, Shlosera каза:

1. И да и не. Може да хванете много гадно време, така че да ви вали дни наред, но може да извадите и късмет;

2. Филипините е страна, където за пешеходеца място няма. Боракай е класическо място за излежаване, с всички салтанати на типичните морски курорти;

3. В зависимост от разстоянията - самолети или ферибот;

4. Гетата в големите градове трябва да се избягват, макар че в болшинството, местните са приятелски настроени има и хора, които могат да те намушкат заращото са пияни, ти си бял и имаш много пари, които искат да вземат;

5. Като цяло настаняването е скъпо, а качеството не особено добро. За добро качество, трябват повече пари - 100-200-300 лв на ден може и да са малко;

6. Морска храна, много свинско, всичкото пържено. Ориза е техния хляб. Като цяло на мен ми допада, но е въпрос на предпочитания;

7. Преди няколко години водих родителите ми, които бяха на 57 и 58 години. Като цяло много им хареса, но аз съм част от местния реквизит и видяха повечето неща, не като туристи, ами като местни. На един остров три дни ядохме само прясна морска храна, което ги озори. После не искаха да погледнат раци, скариди и риба до края. Впечатлиха се и от Метро Манила. В момента подпитват пак кога ще ходим цялата тумба от България.

Благодаря ви. Има ли полети до Боракай или само с ферибот се пътува? Спокойно място ли е или е туристическа дестинация?

 

Връзка към мнение
преди 10 часа, Недялко каза:

Здравейте,

С още 1 приятелско семейство планираме да отидем някъде на топло за 2 седмици в края на януари 2020, за предпочитане някъде, където не сме ходили. Филипини е такова място. Моля за малко инфо. 

1. Подходящ сезон ли е за пътуване края на януари и началото на февруари?

2. Аз и съпругата ми ходим много пеша, но другото семейство предпочитат повече почивка, така че ако може да препоръчате хубаво място за плаж и почивка.

3. Как се пътува между отделните острови?

4.Има ли опасни места, които трябва да се избягват.

5. Препоръчани места за настаняване. Не търсим лукс, само най.необходимото -самостоятелна стая с баня.

6. Някакви особености в храненето?

7. Възраст 55-65 години

Благодаря предварително

Преди няколко дни се върнах от Филипините. Невероятна страна с най-готините хора на света. Свръх приятелски и гостоприемни. 

 

1. Сезонът е подходящ, но имайте едно наум, че винаги може да се развали времето и да останете закотвени на дадено място. За Филипините план не ви трябва. Аз попаднах по време на тайфуна и властите затвориха летището в Манила. После в Ел Нидо пропуснах 1-2 тура, заради лошо време. 

 

2. Ел Нидо и Корон на остров Палаван са топ местата. Там наистина не е за ходене пеш. Може да си наемете скутерче и да обикаляте или да използвате трисайкъл.

 

3. Зависи между кои острови. За по-близките може да използвате лодка/фери, но за по-далечните ще ви трябва самолет.

 

4. Единствено може да се избягват гетата в Манила. Навсякъде другаде е спокойно.

 

5. Аз спах само по хостели и останах много доволен. Имайте предвид, че на повечето места няма топла вода.

 

6. Ядох само street food и нямах никакви проблеми. Но всеки с предпочитанията си. Мен не ме е гнус и не съм претенциозен.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 10 минути , Guinness каза:

Преди няколко дни се върнах от Филипините. Невероятна страна с най-готините хора на света. Свръх приятелски и гостоприемни. 

 

1. Сезонът е подходящ, но имайте едно наум, че винаги може да се развали времето и да останете закотвени на дадено място. За Филипините план не ви трябва. Аз попаднах по време на тайфуна и властите затвориха летището в Манила. После в Ел Нидо пропуснах 1-2 тура, заради лошо време. 

 

2. Ел Нидо и Корон на остров Палаван са топ местата. Там наистина не е за ходене пеш. Може да си наемете скутерче и да обикаляте или да използвате трисайкъл.

 

3. Зависи между кои острови. За по-близките може да използвате лодка/фери, но за по-далечните ще ви трябва самолет.

 

4. Единствено може да се избягват гетата в Манила. Навсякъде другаде е спокойно.

 

5. Аз спах само по хостели и останах много доволен. Имайте предвид, че на повечето места няма топла вода.

 

6. Ядох само street food и нямах никакви проблеми. Но всеки с предпочитанията си. Мен не ме е гнус и не съм претенциозен.

Благодаря ви! До остров Палаван има ли самолетна връзка и на коя авиокомпания?  Топлата вода не е проблем. Пътували сме доста в югоизточна Азия и почти навсякъде е така. Резервации за хостелите правите ли предварително или на място? Ние също сме любители на уличната храна

Връзка към мнение
Преди 1 час, Недялко каза:

Благодаря ви! До остров Палаван има ли самолетна връзка и на коя авиокомпания?  Топлата вода не е проблем. Пътували сме доста в югоизточна Азия и почти навсякъде е така. Резервации за хостелите правите ли предварително или на място? Ние също сме любители на уличната храна

Зависи до кое място искате да отидете. Ако идвате от Манила може да използвате компанията AirSWIFT, която има полети до летището в Ел Нидо (El Nido Airport - ENI). Също така може да летите със Cebu Pacific до Пуерто Принцеса (Puerto Princessa International Airport - PPS). Ако искате да отидете до Корон, също може да използвате Cebu Pacific - Francisco B. Reyes Airport - USU.

Хостелите ги резервирах в движение. По-евтино излиза да си направите резервация онлайн, но може и на място срещу малко повече пари. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Guinness каза:

Зависи до кое място искате да отидете. Ако идвате от Манила може да използвате компанията AirSWIFT, която има полети до летището в Ел Нидо (El Nido Airport - ENI). Също така може да летите със Cebu Pacific до Пуерто Принцеса (Puerto Princessa International Airport - PPS). Ако искате да отидете до Корон, също може да използвате Cebu Pacific - Francisco B. Reyes Airport - USU.

Хостелите ги резервирах в движение. По-евтино излиза да си направите резервация онлайн, но може и на място срещу малко повече пари. 

а между Корон и Ел Нидо има си самолетна връзка или е само с лодка

 

Връзка към мнение

В този сайт може да откривате всички възможни начини за пътуване от - до, както и цени - https://www.rome2rio.com/. На мен ми върши отлична работа за дестинации, които не познавам.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Недялко каза:

а между Корон и Ел Нидо има си самолетна връзка или е само с лодка

 

airswift летят между тях. Гледайте ги директно на сайта им, често не излизат в големите търсачки на полети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, аз и съпруга ми също се ориентираме към края на м. Февруари  да посетим Филипини или по-скоро остров Боракай ( сега ни се лежи и почива тъй като ще съм бременна тогава в края на 5ти месец 🙂 ) та се питах дали някой знае как стоят нещата с времето след този тайфун покрай Коледните празници? Четох много и разбрах, че Февруари-Март са спокойни месеци като цяло, но ще съм благодарна ако и някой има “прясна” информация от там. И също така заслужава ли си шнорхелинга там? Благодаря 🙂 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

В края на миналата година бяхме във Филипините с жена ми. Приказно местенце, но природата си е природа и никога не можеш да я предвидиш. Заради един тайфун стояхме закотвени на остров Бусуанга и по-точно в градчето Корон. Провалиха ни се плановете да пътуваме до Ел Нидо заради бурното море. И в крайна сметка трябваше да си купуваме самолетни билети в последната секунда до Манила, за да не си изпуснем полета до България. Но февруари-март там би трябвало да е спокойно, защото е приключил дъждовният сезон, който е до началото на декември. Но никога не е изключено да има някоя спонтанна буря. А и тази земя там е доста лабилна откъм катаклизми, наскоро изригна вулкан, а там ги има доста. И не е ясно дали някой няма да се събуди. Земетресенията са ежедневие, макар че ние за две седмици не усетихме нито едно. Иначе препоръчвам Себу и Корон, Ел Нидо също звучи добре, въпреки че не успяхме да стигнем до него 😄 В Манила избягвайте само гетата, иначе в центъра е просто великолепно. Имат мол, който е голям колкото цялата ни Витошка в София - от Съдебната палата до Южния парк! Няма обикаляне това чудо. Препоръчвам пътуване с вътрешни авиолинии - Cebu Pacific, Air Swift и т.н. Но щом няма да сте в дъждовния сезон, можете да пътувате и с фериботи.

Връзка към мнение

@Tonichka  Такова дълго пътуване до ЮА с бременност в края на петия месец, съвсем не е добра идея и крие доста рискове.

Връзка към мнение
преди 2 часа, stanislavpp каза:

@Tonichka  Такова дълго пътуване до ЮА с бременност в края на петия месец, съвсем не е добра идея и крие доста 

Аз също мисля че трябва все пак да имате едно на ум.В Филипините има денге а на някок места и малария.Ако се решите на това пътуеане Имайте го в предвид

Връзка към мнение
преди 10 часа, Nevena каза:

Аз също мисля че трябва все пак да имате едно на ум.В Филипините има денге а на някок места и малария.Ако се решите на това пътуеане Имайте го в предвид

Преди пътуването ни до Филипините подробно проучих въпроса с маларията и денга-треската там. Според Световната здравна организация, тази страна е една от следващите, които в кратки срокове ще бъдат обявени за malaria-free. Все още тя се среща само в най-южните райони на остров Палаван, в няколко откъснати планински местенца, до които местните власти не могат да достигнат и да проведат мерките си за борба с разпространението на болестта. Доста по-тежко е положението с денгата. Миналата година имаха национална епидемия от тази треска, като имаше и много починали, предимно деца. Четох с интерес местните медии и те твърдят, че всичко се дължи на корупционна схема с ваксината Dengvaxia, с която е имало масово вкасиниране на деца преди време. Съответно те са развили имунитет само срещу един от щамовете, а другите три се оказали смъртоносни за тях. И когато се заразили с тях... Когато ние бяхме там, епидемията утихваше, но все още има достатъчно голям брой случаи. Жена ми не си сложи абсолютно никакъв репелент за две седмици там и нито веднъж комар дори не я доближи. Аз се мазах през 8 часа с местния репелент Off с 25% активно вещество DEET. Само веднъж ме ухапа комар, при това на единственото място, което не бях намазал - на върха на палеца си, точно под нокътя 😄 Комарите, които пренасят денга, са активни и през нощта, и през деня, та се бях притеснил, защото тоя кръвопиец ме налази през деня, но слава Богу всичко е наред. Не знам обаче дали този репелент може да се прилага върху бременни в 5-ия месец жени. На мен ми се появи алергична реакция към него, но може би защото се оливах като невидял. А при бременна жена какво ще е, не смея да спекулирам. 

Иначе като цяло Филипините са изключително развити в медицинско естество, според СЗО те са с най-развита медицина в Югоизточна Азия, като се конкурират единствено със Сингапур. Огромна част от хората от съседните държави отиват там на т.нар. "Медицински туризъм". Така че дори да се случи нещо, не се колебайте да се обърнете към местните лекари, според СЗО са изключително компетентни. Но трябва да се обърне внимание и в кои болници се отива. Най-добрите са в Манила, Себу и Пуерто Принцеса, като в Пуерто Прицеса - столицата на Палаван - има специализирана болница за лечение на малария и денга. Една нормална медицинска застраховка покрива лечение до 10 хил. долара във Филипините, а това е сума, която би покрила подобни разноски. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте. Предстои ни пътуване до Филипини от 28 февруари до 15 март 2023. Програмата ни е следната:

- от 1.03 до 3.03 на Себу, като тук искаме да видим китовите акули и няколко водопада около Ослоб за което ще си вземем моторчета под наем от Ослоб. Въпроса ми по тази част от пътуването е кой е най-добрия вариант да се придвижим от Себу до Ослоб- с градски транспорт, такси или частен трансфер и ако имате координати ще се радвам да ги споделите?

- от 3.03 до 5.03 ще бъдем на Корон, като тук въпроса ми е да ни препоръчате агенция или частно лице за екскурзиите и как е по-добре да ги вземем предварително или на място да се пазарим с тях? И кой е най-добрия вариант да се придвижим от летище Корон до Корон таун?

- от 6.03 до 8.03 ще бъдем на тридневен трип с лодка от Корон до Ел Нидо. Тук ако можете да препоръчате компания, като за сега сме се спрели на keelooma или на el nido paradise.

- от 9.03 до 11.03 сме на Ел Нидо. Тур А и тур С ли са най-добрите варианти или да си вземем частен тур и ние да си определим маршрута и коя компания да ползваме за някой от двата варианта. Има ли компания, при която тура не е частен, но минава по обратния маршрут на тура?

- от 12.03 до 14.03 сме на Боракай, като за там принципно нямам въпроси, защото ще гледаме да си лежим на плажа и да пием бира.

Благодаря на всички отзовали се с помощ и коментари.

Връзка към мнение
преди 28 минути , borislavpetkov84 каза:

Здравейте. Предстои ни пътуване до Филипини от 28 февруари до 15 март 2023. Програмата ни е следната:

- от 1.03 до 3.03 на Себу, като тук искаме да видим китовите акули и няколко водопада около Ослоб за което ще си вземем моторчета под наем от Ослоб. Въпроса ми по тази част от пътуването е кой е най-добрия вариант да се придвижим от Себу до Ослоб- с градски транспорт, такси или частен трансфер и ако имате координати ще се радвам да ги споделите?

- от 3.03 до 5.03 ще бъдем на Корон, като тук въпроса ми е да ни препоръчате агенция или частно лице за екскурзиите и как е по-добре да ги вземем предварително или на място да се пазарим с тях? И кой е най-добрия вариант да се придвижим от летище Корон до Корон таун?

- от 6.03 до 8.03 ще бъдем на тридневен трип с лодка от Корон до Ел Нидо. Тук ако можете да препоръчате компания, като за сега сме се спрели на keelooma или на el nido paradise.

- от 9.03 до 11.03 сме на Ел Нидо. Тур А и тур С ли са най-добрите варианти или да си вземем частен тур и ние да си определим маршрута и коя компания да ползваме за някой от двата варианта. Има ли компания, при която тура не е частен, но минава по обратния маршрут на тура?

- от 12.03 до 14.03 сме на Боракай, като за там принципно нямам въпроси, защото ще гледаме да си лежим на плажа и да пием бира.

Благодаря на всички отзовали се с помощ и коментари.

Привет! Благородно ти завиждам, че ще имаш възможност да посетиш една от любимите ми държави. Много подробно съм описал местата, които посетих, както и екскурзиите, които направих там. Изпращам ти линк към сайта ми, където може да хвърлиш един поглед на различните публикации и тези, за които имаш нужда от информация.

 

https://oneticketjustgo.com/tag/philippines/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Guinness каза:

Привет! Благородно ти завиждам, че ще имаш възможност да посетиш една от любимите ми държави. Много подробно съм описал местата, които посетих, както и екскурзиите, които направих там. Изпращам ти линк към сайта ми, където може да хвърлиш един поглед на различните публикации и тези, за които имаш нужда от информация.

 

https://oneticketjustgo.com/tag/philippines/

Благодаря ти за инфото. Ти предварително ли си запази тези турове или си ги взехте на място, защото не знам при кой от вариантите цената ще е най-изгодна?

Връзка към мнение
преди 3 часа, borislavpetkov84 каза:

Благодаря ти за инфото. Ти предварително ли си запази тези турове или си ги взехте на място, защото не знам при кой от вариантите цената ще е най-изгодна?

Най-изгодно е на място. Всички турове ги запазихме там. Може да си изберете местата, които искате да посетите и да договорите цена.

Връзка към мнение
преди 16 часа, borislavpetkov84 каза:

Здравейте. Предстои ни пътуване до Филипини от 28 февруари до 15 март 2023. Програмата ни е следната:

- от 1.03 до 3.03 на Себу, като тук искаме да видим китовите акули и няколко водопада около Ослоб за което ще си вземем моторчета под наем от Ослоб. Въпроса ми по тази част от пътуването е кой е най-добрия вариант да се придвижим от Себу до Ослоб- с градски транспорт, такси или частен трансфер и ако имате координати ще се радвам да ги споделите?

- от 3.03 до 5.03 ще бъдем на Корон, като тук въпроса ми е да ни препоръчате агенция или частно лице за екскурзиите и как е по-добре да ги вземем предварително или на място да се пазарим с тях? И кой е най-добрия вариант да се придвижим от летище Корон до Корон таун?

- от 6.03 до 8.03 ще бъдем на тридневен трип с лодка от Корон до Ел Нидо. Тук ако можете да препоръчате компания, като за сега сме се спрели на keelooma или на el nido paradise.

- от 9.03 до 11.03 сме на Ел Нидо. Тур А и тур С ли са най-добрите варианти или да си вземем частен тур и ние да си определим маршрута и коя компания да ползваме за някой от двата варианта. Има ли компания, при която тура не е частен, но минава по обратния маршрут на тура?

- от 12.03 до 14.03 сме на Боракай, като за там принципно нямам въпроси, защото ще гледаме да си лежим на плажа и да пием бира.

Благодаря на всички отзовали се с помощ и коментари.

-С обществен транспорт е много по-евтино, от водопадите до Ослоб за такси ни искаха 60-100 долара, с автобус ни излезе около 6-7 долара на човек, сменя се автобуса на едно място, не помня името, но шофьора ти помага - "слез тук и се премести в онзи автобус". Себу е мегаполис, има райони които изглеждат опасни/може и да не са /. Нашето кацане беше по тъмно и имахме трасфер от Себу до Моалбоал.

-От летището до Корон има таксита, чакащи полета - не помня колко струваха, но не беше нещо фрапиращо. В Корон има огромно количество лодки, може да се спазарите и на място, предполагам.  Ако не е тур, а и наемете лодка, трябва да си набележите точно къде искате да отидете, лодкарите не са точно гидове :). 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От посетени 40тина държави и безброй места в тях, до ден днешен смятам, че двете най-големи грешки, които можеш да на направиш в живота, е да не видиш изгрева над Бромо в ясно време и да си вземеш организиран масов тур на Ел Нидо. Разликата в преживяването е неизмерима.

 

Направете сериозно проучване кои точно острови искате да видите и си вземете лодка конкретно за тях. Например, Хеликоптер айлънд с форма на хеликотер. Ми, супер, ама аз не го гледам с хеликоптер, нито имам дрон, отдолу нищо впечатяващо. Някои места искат гмуркане да ги видиш, което не е за всеки. Един от най-впечатляващите Snake island трябва да го видиш при точно определено време на деня при отлив, иначе все едно нищо не си видял и.т. Отделете много време за проучване на островите предварително.  Част от невероятното превижяване на частен тур с малка лодка е да ти сготвят прясна храна за обяд на някой мини плаж само за теб, където големите лодки с много хора няма как да стигнат и да искат.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 16 часа, borislavpetkov84 каза:

Благодаря ти за инфото. Ти предварително ли си запази тези турове или си ги взехте на място, защото не знам при кой от вариантите цената ще е най-изгодна?

 

преди 18 часа, borislavpetkov84 каза:

Здравейте. Предстои ни пътуване до Филипини от 28 февруари до 15 март 2023. Програмата ни е следната:

- от 1.03 до 3.03 на Себу, като тук искаме да видим китовите акули и няколко водопада около Ослоб за което ще си вземем моторчета под наем от Ослоб. Въпроса ми по тази част от пътуването е кой е най-добрия вариант да се придвижим от Себу до Ослоб- с градски транспорт, такси или частен трансфер и ако имате координати ще се радвам да ги споделите?

- от 3.03 до 5.03 ще бъдем на Корон, като тук въпроса ми е да ни препоръчате агенция или частно лице за екскурзиите и как е по-добре да ги вземем предварително или на място да се пазарим с тях? И кой е най-добрия вариант да се придвижим от летище Корон до Корон таун?

- от 6.03 до 8.03 ще бъдем на тридневен трип с лодка от Корон до Ел Нидо. Тук ако можете да препоръчате компания, като за сега сме се спрели на keelooma или на el nido paradise.

- от 9.03 до 11.03 сме на Ел Нидо. Тур А и тур С ли са най-добрите варианти или да си вземем частен тур и ние да си определим маршрута и коя компания да ползваме за някой от двата варианта. Има ли компания, при която тура не е частен, но минава по обратния маршрут на тура?

- от 12.03 до 14.03 сме на Боракай, като за там принципно нямам въпроси, защото ще гледаме да си лежим на плажа и да пием бира.

Благодаря на всички отзовали се с помощ и коментари.

Погледни възможностите за трансфер между Себу и Ослоб тук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

От посетени 40тина държави и безброй места в тях, до ден днешен смятам, че двете най-големи грешки, които можеш да на направиш в живота, е да не видиш изгрева над Бромо в ясно време и да си вземеш организиран масов тур на Ел Нидо. Разликата в преживяването е неизмерима.

 

Направете сериозно проучване кои точно острови искате да видите и си вземете лодка конкретно за тях. Например, Хеликоптер айлънд с форма на хеликотер. Ми, супер, ама аз не го гледам с хеликоптер, нито имам дрон, отдолу нищо впечатяващо. Някои места искат гмуркане да ги видиш, което не е за всеки. Един от най-впечатляващите Snake island трябва да го видиш при точно определено време на деня при отлив, иначе все едно нищо не си видял и.т. Отделете много време за проучване на островите предварително.  Част от невероятното превижяване на частен тур с малка лодка е да ти сготвят прясна храна за обяд на някой мини плаж само за теб, където големите лодки с много хора няма как да стигнат и да искат.

 

Напълно си прав за всичко и така мислим да направим и на Ел Нидо и на Корон, защото най-малкото сме 6 човека и няма да ни излезе толкова по-скъпо отколкото с организирана екскурзия. Просто искам да запазя от тук нещата и там всичко да ни е организирано, а не да губим време в търсене на лодкари и фирми и да се договаряме с тях. Имаш ли някакви координати на фирми организиращи частни турове или на лодкари за да мога да се свържа с тях? Вие ползвали ли сте този трип от Корон до Ел Нидо с лодка за 3 дни/2 нощувки и ако сте го ползвали с коя фирма бяхте?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.