Прескочи до съдържание

Филипини


Недялко

Препоръчани мнения

преди 35 минути , gini каза:

 

Погледни възможностите за трансфер между Себу и Ослоб тук.

Rome2Rio го ползвам много често, но в случая за Филипините тези автобусни компании или нямат сайтове за предварително запазване или не изкарват никаква информация за пътуването или опция за покупка на билет.

Връзка към мнение

Корон -Ел Нидо бяхме с полет с Airswfit, теченията са гадни с фериботите, ако можете летете. Резервирайте на място ,това е най-добрият вариант.  Самите фирми с a,b,c,d ексурзиите предлагат частни. Във форума бях пуснал координатите на един от лодкарите, но по едно време някой беше написал ,че вече нямал лодка. 

Връзка към мнение
преди 5 часа, T.E.Lawrence каза:

Корон -Ел Нидо бяхме с полет с Airswfit, теченията са гадни с фериботите, ако можете летете. Резервирайте на място ,това е най-добрият вариант.  Самите фирми с a,b,c,d ексурзиите предлагат частни. Във форума бях пуснал координатите на един от лодкарите, но по едно време някой беше написал ,че вече нямал лодка. 

Ам намерих номера, който си писал, но този човек няма нито WhatsApp, нито вайбър. А между Корон и Ел Нидо искаме да направим тур с голяма лодка, който тур е 3 дни/2 нощувки и така да видим такива места, където дневните турове и масовите туристи не ходят.

Връзка към мнение
На 1.12.2022 г. в 17:43, borislavpetkov84 каза:

Здравейте. Предстои ни пътуване до Филипини от 28 февруари до 15 март 2023. Програмата ни е следната:

- от 1.03 до 3.03 на Себу, като тук искаме да видим китовите акули и няколко водопада около Ослоб за което ще си вземем моторчета под наем от Ослоб. Въпроса ми по тази част от пътуването е кой е най-добрия вариант да се придвижим от Себу до Ослоб- с градски транспорт, такси или частен трансфер и ако имате координати ще се радвам да ги споделите?

- от 3.03 до 5.03 ще бъдем на Корон, като тук въпроса ми е да ни препоръчате агенция или частно лице за екскурзиите и как е по-добре да ги вземем предварително или на място да се пазарим с тях? И кой е най-добрия вариант да се придвижим от летище Корон до Корон таун?

- от 6.03 до 8.03 ще бъдем на тридневен трип с лодка от Корон до Ел Нидо. Тук ако можете да препоръчате компания, като за сега сме се спрели на keelooma или на el nido paradise.

- от 9.03 до 11.03 сме на Ел Нидо. Тур А и тур С ли са най-добрите варианти или да си вземем частен тур и ние да си определим маршрута и коя компания да ползваме за някой от двата варианта. Има ли компания, при която тура не е частен, но минава по обратния маршрут на тура?

- от 12.03 до 14.03 сме на Боракай, като за там принципно нямам въпроси, защото ще гледаме да си лежим на плажа и да пием бира.

Благодаря на всички отзовали се с помощ и коментари.

Здравей,
Ние го направихме този тур през 2019.
1. Cebu - Oslob. 

За превоз предварително се бях свързал по whatsup с човек препоръчан тук Дани +639061534659 емейл: dannymar07@yahoo.com.ph
Той ми предложи ван на тотал цена 7000 песо за 6 човека за този маршрут(копирам направо от кореспонденцията ми с него):

>>> 6 persons this trip:
>>>> 1. From the port to the hotel in Cebu city
>>>> 2. 2 April - from the hotel to the Whale sharks in Oslob then
>>>> Kawasan falls then back to the hotel in Cebu.
>>>> 3. 3 April morning transfer to the airport

Ние пристигнахме от о-в Бохол на Себу с бърза лодка и там ни чакаше вана, не беше Дани, но някакъв негов човек. 
Обясни ни, че трябва да тръгнем в 4:00 сутринта от Себу към Ослоб ако искаме за 1 ден да видим и китовете и водопадите. Оказа се прав! Китовете си заслужават, но на водопадите ни хареса повече. 
Понеже пътуването е много часове в 2-те посоки ти препоръчвам ван за да можете да спите докато пътувате.
2. Ел-Нидо
Ние 1-во кацнахме на Ел Нидо. Взехме си скутери и обиколихме всички земни атракции като Las Cabanas Beach Zipline и Taraw Cliff ...
През следващите 2 дена направихме една комбинация от тур А, Б и Ц. Има десетки агенции предлагащи тези турове вечер на разходката. Пазариш се, казваш какво искаш и сутринта те вземат.
3. С бърза лодка на PHIMAL FAST FERRY за 4 часа стъпихме на Корон. Купете си билети предварително продават се онлайн за 2-те посоки.
На място спазарихме лодка само за нас и за 2 дена минахме всичко в района. 
И в Ел Нидо и в Корон не е нужно да резервирате турове предварително, то това там е основния бизнес, всеки 2-ри го предлага. И на 2-те места сме били на частен тур, според мен е по-добре защото виждате повече а и се отклонявате или изчаквате тълпите от туристи за да си направите по-добри снимки.
От Корон с полет се прибрахме в Манила.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 часа, spear каза:

Здравей,
Ние го направихме този тур през 2019.
1. Cebu - Oslob. 

За превоз предварително се бях свързал по whatsup с човек препоръчан тук Дани +639061534659 емейл: dannymar07@yahoo.com.ph
Той ми предложи ван на тотал цена 7000 песо за 6 човека за този маршрут(копирам направо от кореспонденцията ми с него):

>>> 6 persons this trip:
>>>> 1. From the port to the hotel in Cebu city
>>>> 2. 2 April - from the hotel to the Whale sharks in Oslob then
>>>> Kawasan falls then back to the hotel in Cebu.
>>>> 3. 3 April morning transfer to the airport

Ние пристигнахме от о-в Бохол на Себу с бърза лодка и там ни чакаше вана, не беше Дани, но някакъв негов човек. 
Обясни ни, че трябва да тръгнем в 4:00 сутринта от Себу към Ослоб ако искаме за 1 ден да видим и китовете и водопадите. Оказа се прав! Китовете си заслужават, но на водопадите ни хареса повече. 
Понеже пътуването е много часове в 2-те посоки ти препоръчвам ван за да можете да спите докато пътувате.
2. Ел-Нидо
Ние 1-во кацнахме на Ел Нидо. Взехме си скутери и обиколихме всички земни атракции като Las Cabanas Beach Zipline и Taraw Cliff ...
През следващите 2 дена направихме една комбинация от тур А, Б и Ц. Има десетки агенции предлагащи тези турове вечер на разходката. Пазариш се, казваш какво искаш и сутринта те вземат.
3. С бърза лодка на PHIMAL FAST FERRY за 4 часа стъпихме на Корон. Купете си билети предварително продават се онлайн за 2-те посоки.
На място спазарихме лодка само за нас и за 2 дена минахме всичко в района. 
И в Ел Нидо и в Корон не е нужно да резервирате турове предварително, то това там е основния бизнес, всеки 2-ри го предлага. И на 2-те места сме били на частен тур, според мен е по-добре защото виждате повече а и се отклонявате или изчаквате тълпите от туристи за да си направите по-добри снимки.
От Корон с полет се прибрахме в Манила.

За сега съм намерил частен тур за Корон по 2000 песо на човек, но не знам това добра цена ли е или не. И ако вземем частните турове директно но място дали ще излезе по-евтино. Успях да намеря тридневно круизче от Сорон до Ел Нидо за 10000 песо на човек, което според мен е супер ниска цена, защото всички по-големи фирми за този круиз искат от 600 лв и нагоре на човек. За китовите акули мислим да останем директно в Ослоб една вечер и от там да си вземем скутери и да обиколим водопадите сами. Сак ти се струва това като идея.

Връзка към мнение
На 10.12.2022 г. в 13:57, borislavpetkov84 каза:

За сега съм намерил частен тур за Корон по 2000 песо на човек, но не знам това добра цена ли е или не. И ако вземем частните турове директно но място дали ще излезе по-евтино. Успях да намеря тридневно круизче от Сорон до Ел Нидо за 10000 песо на човек, което според мен е супер ниска цена, защото всички по-големи фирми за този круиз искат от 600 лв и нагоре на човек. За китовите акули мислим да останем директно в Ослоб една вечер и от там да си вземем скутери и да обиколим водопадите сами. Сак ти се струва това като идея.

Със сигурност на място всеки един тур ще ти излезе по-евтино, защото ще се пазариш. Отделно на място ще можеш да уточниш маршрута, почивките, храната по време на тура. Примерно ние искахме 1-во да гмуркаме и след това да ядем, защото как ще гмуркаш с пълен корем и чак следобед ни приготвиха обяда на някакъв необитаем остров.
Китовите акули са 30 минути, водопадите са около 2-3 часа. Ослоб е едно село и не си струва да спите там. В Цебу има много какво да се види а и нощния живот е страхотен там, но се пази от травеститите че там ми откраднаха телефона 🙄
Ето едно кратко видео от нашата разходка по водопадите: https://www.facebook.com/spear.julian/videos/10214852458006862

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10.12.2022 г. в 13:57, borislavpetkov84 каза:

За сега съм намерил частен тур за Корон по 2000 песо на човек, но не знам това добра цена ли е или не. И ако вземем частните турове директно но място дали ще излезе по-евтино. Успях да намеря тридневно круизче от Сорон до Ел Нидо за 10000 песо на човек, което според мен е супер ниска цена, защото всички по-големи фирми за този круиз искат от 600 лв и нагоре на човек. За китовите акули мислим да останем директно в Ослоб една вечер и от там да си вземем скутери и да обиколим водопадите сами. Сак ти се струва това като идея.

Супер цена е 10 000 на човек за 3 дни Корон-Ел Нидо, ако вкл. храна...нашето беше около 100 US/ на човек/ на ден.

 

Връзка към мнение

Пропуснахме най-важното, на Ел Нидо има голям проблем с намиране на хубави цена-качество места за спане. Затова се резервира възможно най-отрано. После остават кокошарници за по няколко долара или ултра лукс за по няколкостотин. 

Връзка към мнение
На 2.12.2022 г. в 13:19, borislavpetkov84 каза:

Rome2Rio го ползвам много често, но в случая за Филипините тези автобусни компании или нямат сайтове за предварително запазване или не изкарват никаква информация за пътуването или опция за покупка на билет.

На място местните ще ти помогнат.. от Водопада до Ослоб, нямахме идея какъв автобус и къде е спирката.. местните ни питаха за къде сме, като се появи автобус някакъв номер, му махнаха и ни казаха да се качим... после шофьора ни пита за къде сме, на някаква автогара каза- слезта и се качете на онзи автобус, другият автобус ни чакаше / почти нямаше престой /... на следващия шофьор му казахме, за кой хотел сме и той ни спря пред хотела / знаех, че хотела е на главния път /. Резултата беше 1/5 до 1/4 от сумарната цена за такси / за трима човека /, трябва доза авантюризъм.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 10.12.2022 г. в 13:57, borislavpetkov84 каза:

За сега съм намерил частен тур за Корон по 2000 песо на човек, но не знам това добра цена ли е или не. И ако вземем частните турове директно но място дали ще излезе по-евтино. Успях да намеря тридневно круизче от Сорон до Ел Нидо за 10000 песо на човек, което според мен е супер ниска цена, защото всички по-големи фирми за този круиз искат от 600 лв и нагоре на човек. За китовите акули мислим да останем директно в Ослоб една вечер и от там да си вземем скутери и да обиколим водопадите сами. Сак ти се струва това като идея.

Цената за частен круиз ли е, ние бяхме сами и решавахме къде да спрем.

Връзка към мнение
На 14.12.2022 г. в 11:34, spear каза:

Със сигурност на място всеки един тур ще ти излезе по-евтино, защото ще се пазариш. Отделно на място ще можеш да уточниш маршрута, почивките, храната по време на тура. Примерно ние искахме 1-во да гмуркаме и след това да ядем, защото как ще гмуркаш с пълен корем и чак следобед ни приготвиха обяда на някакъв необитаем остров.
Китовите акули са 30 минути, водопадите са около 2-3 часа. Ослоб е едно село и не си струва да спите там. В Цебу има много какво да се види а и нощния живот е страхотен там, но се пази от травеститите че там ми откраднаха телефона 🙄
Ето едно кратко видео от нашата разходка по водопадите: https://www.facebook.com/spear.julian/videos/10214852458006862

 

Ами за момента съм договорил два частни тура на Корон за по 2000 песо на тур и на човек с включен обяд. Цената е около 70 лв на човек и мисля, че е много добра за частен тур. Отделно спазарихме круиза от Корон до Ел Нидо за 10 000 песо на човек за 3 дни/2 нощувки с включено всичко и също мисля, че за момента такава цена няма. Иначе за Ел Нидо туровете мислим да ги договаряме там на място. За китовите акули искаме да останем 2 нощувки, защото първия ден ще можем да видим акулите и да си вземем скутери и да отидем да видим водопадите сами, а на втория ден ще можем да отидем с лодка до Siquijor island  и да го разгледаме и него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 14.12.2022 г. в 13:02, T.E.Lawrence каза:

Пропуснахме най-важното, на Ел Нидо има голям проблем с намиране на хубави цена-качество места за спане. Затова се резервира възможно най-отрано. После остават кокошарници за по няколко долара или ултра лукс за по няколкостотин. 

Ами така е прав си. До сега само нощувките на Ел Нидо не мога да намеря и няма и нищо хубаво на добра цена. В Корон ще спим във Vienna hotel, а в Боракай на Soffia hotel. Даже затова решихме да си увеличим нощувките в Корон, защото изглежда по-красиво там и има какво повече да се види отколкото в Ел Нидо. Проблема на Палаван е че освен острови, плажове и гмуркане няма какво друго да се прави. Няма някои яки и брутални барове с басеина да си пиеш биричка цял ден, както примерно е на Бали. В самото Ел Нидо атракциите са да изкачиш хълма и да се пуснеш по Zip line и това е, няма нищо друго интересно, което да правиш.

Връзка към мнение
преди 22 часа, gini каза:

Цената за частен круиз ли е, ние бяхме сами и решавахме къде да спрем.

Не е частен круиза, но за сега за нашите дати сме само ние шестимата. Лодката е нова и много хубава и е за 20 души, като има соларни панели и може да си зареждаме джаджите. Включени са закуска, обяд, вечеря, нощувка на camp със ток от генератор, безалкохолно, вода и 1 бутилка ром на вечер за партитата около огъня. Иначе маршрута ние казваме какво предпочитаме и те ни го правят според това, което ние харесваме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, borislavpetkov84 каза:

Проблема на Палаван е че освен острови, плажове и гмуркане няма какво друго да се прави. Няма някои яки и брутални барове с басеина да си пиеш биричка цял ден, както примерно е на Бали.

Ами то там се ходи заради гмуркането, не заради баровете. Ако искаш супер як нощен живот направи 1 седмица в Манила и поне 3 вечера в Цебу, ще се разбиеш 😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
На 15.12.2022 г. в 13:28, borislavpetkov84 каза:

Не е частен круиза, но за сега за нашите дати сме само ние шестимата. Лодката е нова и много хубава и е за 20 души, като има соларни панели и може да си зареждаме джаджите. Включени са закуска, обяд, вечеря, нощувка на camp със ток от генератор, безалкохолно, вода и 1 бутилка ром на вечер за партитата около огъня. Иначе маршрута ние казваме какво предпочитаме и те ни го правят според това, което ние харесваме.

Здравей, пътуваме преди вас за там, на 12.02. и цените за тази експедиция са ни доста високи, защото сме само две. Би ли дал координати на тази 20-местна лодка да ги прослушам и аз. Ако решите, че искате малка частна лодка, мога аз да дам. С препоръки от тук е.

Връзка към мнение
На 10.12.2022 г. в 0:26, spear каза:

Здравей,
Ние го направихме този тур през 2019.
1. Cebu - Oslob. 

За превоз предварително се бях свързал по whatsup с човек препоръчан тук Дани +639061534659 емейл: dannymar07@yahoo.com.ph
Той ми предложи ван на тотал цена 7000 песо за 6 човека за този маршрут(копирам направо от кореспонденцията ми с него):

>>> 6 persons this trip:
>>>> 1. From the port to the hotel in Cebu city
>>>> 2. 2 April - from the hotel to the Whale sharks in Oslob then
>>>> Kawasan falls then back to the hotel in Cebu.
>>>> 3. 3 April morning transfer to the airport

Ние пристигнахме от о-в Бохол на Себу с бърза лодка и там ни чакаше вана, не беше Дани, но някакъв негов човек. 
Обясни ни, че трябва да тръгнем в 4:00 сутринта от Себу към Ослоб ако искаме за 1 ден да видим и китовете и водопадите. Оказа се прав! Китовете си заслужават, но на водопадите ни хареса повече. 
Понеже пътуването е много часове в 2-те посоки ти препоръчвам ван за да можете да спите докато пътувате.
2. Ел-Нидо
Ние 1-во кацнахме на Ел Нидо. Взехме си скутери и обиколихме всички земни атракции като Las Cabanas Beach Zipline и Taraw Cliff ...
През следващите 2 дена направихме една комбинация от тур А, Б и Ц. Има десетки агенции предлагащи тези турове вечер на разходката. Пазариш се, казваш какво искаш и сутринта те вземат.
3. С бърза лодка на PHIMAL FAST FERRY за 4 часа стъпихме на Корон. Купете си билети предварително продават се онлайн за 2-те посоки.
На място спазарихме лодка само за нас и за 2 дена минахме всичко в района. 
И в Ел Нидо и в Корон не е нужно да резервирате турове предварително, то това там е основния бизнес, всеки 2-ри го предлага. И на 2-те места сме били на частен тур, според мен е по-добре защото виждате повече а и се отклонявате или изчаквате тълпите от туристи за да си направите по-добри снимки.
От Корон с полет се прибрахме в Манила.

Не отговаря никой на този телефон, а мейла ми го върна като несъществуващ адрес. Да се знае.

А ако имате някой гид, за който не е нужно да обирам банка, давайте координати. Тук съм, в Ел Нидо и обявяват цени от 12 до 16000 песо, тоест, да гледам за банка…

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 17.01.2023 г. в 17:40, Sun4o каза:

Не отговаря никой на този телефон, а мейла ми го върна като несъществуващ адрес. Да се знае.

А ако имате някой гид, за който не е нужно да обирам банка, давайте координати. Тук съм, в Ел Нидо и обявяват цени от 12 до 16000 песо, тоест, да гледам за банка…

Дани ме свърза с Onday, младо момче и всъщност ние пътувахме с неговия бус. Телефона му е +639276254548. Много точен и коректен беше, препоръчвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 14.01.2023 г. в 16:28, само Рени каза:

Здравей, пътуваме преди вас за там, на 12.02. и цените за тази експедиция са ни доста високи, защото сме само две. Би ли дал координати на тази 20-местна лодка да ги прослушам и аз. Ако решите, че искате малка частна лодка, мога аз да дам. С препоръки от тук е.

Здравей. Извинявай за късния отговор. Момичето се пише във фейсбук Jenny Lagan. На нас на човек ни иска 10 000 песо, но ние сме 6 човека. Свържи се с нея във месинджър, като отговаря веднага. Частен целодневен тур за Ел Нидо с най-хубавите според нас 5 забележителности ни взе 3000 песо на човек. От Пуерто принцеса до Порт Бартон и после до Ел Нидо с техния ван ни взе 2000 песо на човек. Във порт Бартон имаме целодневен тур за 1700 песо на човек. По принцип всеки тук казва, че е най-добре на място да си вземаме туровете и да се пазарим, на за порт Бартон и за Ел Нидо няма да имаме време, защото в порт Бартон сме 1 нощувка и мъжа на въпросното момиче ще ни вземе късно вечерта от Пуерто принцеса, ще спи с нас в порт Бартон, ще ни изчака да си направим тура там и ще ни заведе до Ел Нидо. Ако искаш пиши на лично фейсбука си за да мога да ти препратя снимките от експедицията и от тура, която Jenny ми изпрати.

785DD5CC-1B73-4446-A3B7-17C10879D10F.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е официален отговор от филипинското посолство в Будапеща относно мой въпрос дали трябва да направя ПСР тест преди тръгване за Филипини, тъй като имам само една доза на Янсен от преди 2 години. Отговора им е че не трябва да правя тест, защото за тях съм напълно ваксиниран. Прикачвам писмото от тях

50C93AAB-E558-4265-979F-E9942DE0DC6D.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Преди 1 час, mitrov каза:

Здравейте! Някой знае ли дали са отпаднали изискванията за ваксинация и ПСР-тест, при влизане в Страната?

https://www.mfa.bg/en/embassyinfo/philippines

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 15 минути , Shlosera каза:

Някой да препоръча място за настаняване в Ослоб?

През Март бяхме в GT Seaside Inn. Цената е много добра, има гледка към морето, много е чисто, персонала е много услужлив и ни намериха моторчета под наем на много добра цена.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.