Прескочи до съдържание

Филипини


Недялко

Препоръчани мнения

преди 22 минути , borislavpetkov84 каза:

През Март бяхме в GT Seaside Inn. Цената е много добра, има гледка към морето, много е чисто, персонала е много услужлив и ни намериха моторчета под наем на много добра цена.

Благодаря ще го погледна, че ми трябва нещо, което да прилично и евтино. Другата седмица ще ходим към Корон за няколко дни, Ослоб, за който се чудя още колко дни и ще завършим в Себу. Сега яко ни пердаши тайфуна Доксури, не можем носа да си подадем от дъжд и вятър.

Ще съм благодарен да разкажеш как подредихте нещата и основните преживявания в Ослоб и Корон? 

Връзка към мнение
преди 1 час, Shlosera каза:

Благодаря ще го погледна, че ми трябва нещо, което да прилично и евтино. Другата седмица ще ходим към Корон за няколко дни, Ослоб, за който се чудя още колко дни и ще завършим в Себу. Сега яко ни пердаши тайфуна Доксури, не можем носа да си подадем от дъжд и вятър.

Ще съм благодарен да разкажеш как подредихте нещата и основните преживявания в Ослоб и Корон? 

Ами ние в Ослоб бяхме 2 дни - един ден китовите акули и Tumalog waterfall и един ден сардините и тур по каньона на Kawasan falls, като тура беше 4-5 часа и в един момент ни писна да се катерим и да скачаме във водата. След това летяхме за Пуерто принцеса и там бяхме 1 нощувка в порт Бартон където направихме един частен дневен тур с лодка, като имайте в предвид, че там е доста диво и не толкова комерсиално и скъпо като на Корон и Ел Нидо. След това бяхме на Ел Нидо 2 нощувки където направихме 1 комбиниран частен тур на местата, които най-много ни харесаха. След това тръгнахме на експедиция от Ел Нидо до Корон с лодка за 3 дни/2 нощувки и това беше най-невероятното изживяване на Филипините. Минахме острови до които масовият турист не ходи, бяха супер диви и с невероятни плажове. Вечер спяхме в бамбукови колиби на пясъка до водата, правиха ни караоке с огън на плажа и ром. И накрая на Корон направихме 2 дневни тура с най-известните забележителности и се прибрахме.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, borislavpetkov84 каза:

 Минахме острови до които масовият турист не ходи, бяха супер диви и с невероятни плажове. Вечер спяхме в бамбукови колиби на пясъка до водата, правиха ни караоке с огън на плажа и ром. И накрая на Корон направихме 2 дневни тура с най-известните забележителности и се прибрахме.

СНИМКИ, СНИМКИ, СНИМКИИИИИИИ 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 26.07.2023 г. в 18:01, Eva eva каза:

СНИМКИ, СНИМКИ, СНИМКИИИИИИИ 🙂 

Мога да ви изпратя линк с профила ми в Инстаграм, където има много снимки и профила ми в ТикТок, където има клипове с Го про и дрон, че тук ще задръстя темата със снимки, а и клиповете са даже по-хубави.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.07.2023 г. в 16:38, borislavpetkov84 каза:

Ами ние в Ослоб бяхме 2 дни - един ден китовите акули и Tumalog waterfall и един ден сардините и тур по каньона на Kawasan falls, като тура беше 4-5 часа и в един момент ни писна да се катерим и да скачаме във водата. След това летяхме за Пуерто принцеса и там бяхме 1 нощувка в порт Бартон където направихме един частен дневен тур с лодка, като имайте в предвид, че там е доста диво и не толкова комерсиално и скъпо като на Корон и Ел Нидо. След това бяхме на Ел Нидо 2 нощувки където направихме 1 комбиниран частен тур на местата, които най-много ни харесаха. След това тръгнахме на експедиция от Ел Нидо до Корон с лодка за 3 дни/2 нощувки и това беше най-невероятното изживяване на Филипините. Минахме острови до които масовият турист не ходи, бяха супер диви и с невероятни плажове. Вечер спяхме в бамбукови колиби на пясъка до водата, правиха ни караоке с огън на плажа и ром. И накрая на Корон направихме 2 дневни тура с най-известните забележителности и се прибрахме.

Това с пътуването между Корон и Ел Ниво ми се струва най - яката работа 🙂

Иначе как организирахте нещата в Ослоб? Турове или самостоятелно? 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Shlosera каза:

Това с пътуването между Корон и Ел Ниво ми се струва най - яката работа 🙂

 

Така е. Ние 2019 направихме тур с лодка 5 дни / 4 нощи между Ел Нидо и Корон и това беше най-доброто за нас, също. Само човек трябва да приеме нощувка в палатка или рибарска хижа. Но местата, които се посещават са или безлюдни острови, или коралов риф само за нас, или местен остров без туристи. Препоръчвам такъв тур.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте група! Изчетох тук и по други групи, но ми трябва конкретика. :) Март летим за 13 нощувки. Кацаме в Ослоб, излитаме от Манила. Първоначалният план беше: 1нощувка Мактан, 3 нощувки Бантаян, 3 нощувки Себу/Ослоб (заради акулите и водопадите), полет до Бусуанга - 2 нощувки (турове), фери до Ел Нидо - 3 нощувки (турове), полет от Пуерто Принцеса до Манила, където е последната нощувка. Проблема дойде като започнах да гледам месните авиокомпании - на полета до Бусуанга не може да се добави чекиран багаж. Въртях го по всички начини - и не намирам. Смених концепцията: Вместо до Бусуанга и Палаван - да отидем до Бохол и да се върнем в Манила от Панглао. Тук има същият проблем, но с ферито до Бохол - и там може само с ръчен багаж!!!! (гледах 12go и airasia). Може би не гледам на правилното място! Имам нужда от помощ с трансферите. Някой правил ли е подобен план? И как се оправихте с чекираният багаж (няма да е 25 кг., но поне 10 със сигурност). Единственото, което ми излиза както го искам е през airasia, базирано на Киви... Но досега всички ме съветват да купувам вътрешните полети от техните компании.... Направо съм зациклила .... Ще съм признателна за всяка идея! Благодаря предварително за отделеното време!

Връзка към мнение

Най-добре търси в гугъл в чуждите сайтове. Аз например, като ходих, така намерих, че airswift трябва да им пишеш на мейла, да ти добавят багаж. После май го добавиха на сайта. Ферито за Бохол си пътувах с голям куфар, май на място го буквах през местния хотел. Досега не съм видял да няма багаж някъде за транспорт из Филипините, но някои буквания са по-трики.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Катерина каза:

Здравейте група! Изчетох тук и по други групи, но ми трябва конкретика. 🙂 Март летим за 13 нощувки. Кацаме в Ослоб, излитаме от Манила. Първоначалният план беше: 1нощувка Мактан, 3 нощувки Бантаян, 3 нощувки Себу/Ослоб (заради акулите и водопадите), полет до Бусуанга - 2 нощувки (турове), фери до Ел Нидо - 3 нощувки (турове), полет от Пуерто Принцеса до Манила, където е последната нощувка. Проблема дойде като започнах да гледам месните авиокомпании - на полета до Бусуанга не може да се добави чекиран багаж. Въртях го по всички начини - и не намирам. Смених концепцията: Вместо до Бусуанга и Палаван - да отидем до Бохол и да се върнем в Манила от Панглао. Тук има същият проблем, но с ферито до Бохол - и там може само с ръчен багаж!!!! (гледах 12go и airasia). Може би не гледам на правилното място! Имам нужда от помощ с трансферите. Някой правил ли е подобен план? И как се оправихте с чекираният багаж (няма да е 25 кг., но поне 10 със сигурност). Единственото, което ми излиза както го искам е през airasia, базирано на Киви... Но досега всички ме съветват да купувам вътрешните полети от техните компании.... Направо съм зациклила .... Ще съм признателна за всяка идея! Благодаря предварително за отделеното време!

На фери-то от Ослоб до Панглао, никой не проверява багаж. Всеки сам си го качва, може би за това е отбелязан, като ръчен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, gini каза:

На фери-то от Ослоб до Панглао, никой не проверява багаж. Всеки сам си го качва, може би за това е отбелязан, като ръчен.

Много благодаря! Чудесна новина. А Вие как си взехте билетите за ферито - на място или онлайн? 

 

преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Най-добре търси в гугъл в чуждите сайтове. Аз например, като ходих, така намерих, че airswift трябва да им пишеш на мейла, да ти добавят багаж. После май го добавиха на сайта. Ферито за Бохол си пътувах с голям куфар, май на място го буквах през местния хотел. Досега не съм видял да няма багаж някъде за транспорт из Филипините, но някои буквания са по-трики.

Много Благодаря! Обнадеждих се! 🙂

Връзка към мнение

Привет! Ще използвам тази тема за да споделя програмата за Филипини за 14 дена и да помоля за препоръки по нея и по някои въпроси по-долу.Ще пътуваме 4-ма възрастни.

20 Април

00:10-  кацане в Себу-настаняване в хотел в близост до летището

10:00-11:40-директен полет Cebu- El NIdo

Настаняване за 4 нощувки в района на Las Cabanas Beach

Прекарване на остатъка от деня в района-Las Cabanas Beach, Marimegmeg Beach, Vanilla Beach

21 Април

Каяци под наем  от плажа на Corong Corong Beach -преход  до следните плажове-Lapus Lapus Beach, Papaya Beach, Seven Commandos Beach

22 Април

Private boat island hoping tour -засега съм включил следните места- Big Lagoon, Hidden Beach, Secret Lagoon, Shimizu Island, Entalula Beach, Pinagbuyutan Island

23 Април

Мотори под наем за деня.Целта ни ще бъде  да посетим-El Nido Via Ferrata Canopy Walk, Nacpan beach, Duli beach, Lio beach /ако има време за всички/

24 Април

Boat Тour Еxpedition El Nido-Coron 3D/2N

25 Април

Втори ден - Boat Тour Еxpedition El Nido-Coron 3D/2N

26 Април

Трети ден -Boat Тour Еxpedition El Nido-Coron 3D/2N

Настаняване за три нощувки в Coron Town

 27 Април

Private boat-Super Ultimate Tour Coron-ще включим лагуните, езерата и някой друг плаж/остров

 28 Април

Обиколка из острова с мотори и/или още един boat tour-Black Island

29 Април

09:30-10:30- полет Busuanga-Cebu

Кола под наем и поемаме към Ослоб.По пътя посещение на  Monastery of the Holy Eucharist

Нощувка на плажа до  Oslob Whale Shark Center

30 Април

06:00-08:00- Oslob Whale Shark Watching

Поемаме с колата към   следните водопади-Aguinid Waterfalls , Dao Falls , Inambakan Falls /ако има време за всички/

Настаняване за три нощувки в Моалбоал.

1 Май

Сутринта- Canyoneering at Kawasan Falls 

Следобед - Sardine Run Moalboal

2 Май

Сутринта- Snorkelling Pescador Island или  Osmena Peak hike

Следобед поемаме към Себу-ако има време по пътя ще посетим Mantayupan Falls

Настаняване в Себу за две нощувки

Вечерта night market -Sugbo Mercado-IT Park + някакъв нощен живот

3 Май

Посещение на Colon Street, Basilica of the Holy Child of Cebu, Fort San Pedro, Casa Gorodo MuseumSan Diego Ancestral HouseJesuit House Museum, National Museum of the Philippines - Cebu

Привечер ще минем през Colon Night Market и  Carbon Market

4 Май

01:50- Полет за Истанбул

 

1.      Може ли някой да сподели интересни райони,конкретни места за посещения,activities на самият остров Busuanga ?

2.      Препоръки за рент-а-кар агенция или шофьор с кола в Себу?

3.      Водопадите в южната част на остров Себу ,които съм планирал дали ще са интересни с оглед на сухият сезон, в който планираме посещението? Някой има ли лични впечатления ?

4.      Има ли някой лични впечатления от Pescador island и Osmena Peak?

5.      Препоръки за нощни  заведения  в Ел Нидо,Корон и Себу?

Връзка към мнение

Ел Нидо и Корон нощните заведения са почти пълна нула, основно капанчета за хапване. 🙂 Имаше по едно с жива музика Ел нидо на крайбрежната с Боб Марли, Боб Марли и... Боб Марли. 😄 Това на Корон четох, че не е преборило ковида.

 

В Себу ще ги видя какво е оцеляло другия месец, както и какво става с водопадите там. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 часа, T.E.Lawrence каза:

Ел Нидо и Корон нощните заведения са почти пълна нула, основно капанчета за хапване. 🙂 Имаше по едно с жива музика Ел нидо на крайбрежната с Боб Марли, Боб Марли и... Боб Марли. 😄 Това на Корон четох, че не е преборило ковида.

 

В Себу ще ги видя какво е оцеляло другия месец, както и какво става с водопадите там. 

Кога се връщате? Ще следя за нова информация, защото ние ще сме последно Себу

Връзка към мнение

Другия месец и аз съм към Филипините. Полетът ми е Дубай -Манила , със Себу . Интересува ме, чекирането на полета на Сebu Pacific, он лайн ли става или може и чекиране на летището.  Видях, че моят билет е без място и нямам намерение да си купувам, но дали може на летището да се примолим и да ни сложат заедно? Същя въпрос имам и  за вътрешните полети между островите. Предварително чекиране или на летището -с тези авиокомпании са ми полетите -Philippines AirAsia, Air Swift.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Те са два оператора. Уж значително подобрили нета през последните години. Не е мега топ, но ок. Смарт е една идея по-добре.

 

Много се радвам, че си взех голяма отпуска и не вързах колегите, че ще успея да свърша нещо онлайн. По по-малките островите пак често няма ток по цял ден. Пауър банк е задължителна.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Мобилния интернет е трагичен в Манила, Нага, Пуерто Принцеса и Ел Нидо. Взех 2 сим карти на уж най-добрите оператори Smart и Globe. Изобщо не разчитайте да може да водите разговори или да работите нормално. Единствения хубав интернет беше WiFi в Puerto Princesa и Starlink Wifi в Sibaltan, El Nido. Иначе според мен Globe имат обхват на повече места. 

 

За Ел Нидо, резервирайте самолетни билети и спане от рано. В последния момент остават дупки или хотели по 400++ лв.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Някой наскоро да е ходил до Себу? Преправях 10 пъти програмата и последно: летим до Мактан, 4 дена на Бантаян, 3 дена пак в Мактан, 4 на Панглао и последната нощувка в Манила.Проблема се оказа с екскурзиите на Себу и после транспорта ни до Панглао. В крайна сметка продължавам да търся по-изгодни екскурзии от Мактан до Ослоб, Моалбоал и водопадите. Ако някой има идеи - ще бъда много благодарна! :)

Връзка към мнение

Под Мактан предполагам Себу се разбира, че се обърках. 🙂 Точно се върнах от там миналия месец. Себу спокойно може да се пропусне. 🙂 Иначе Airswift летят Себу - Панглао. Тези екскурзии от Себу до известните места няма как да са евтини, защото са далече от града. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 26.07.2023 г. в 16:38, borislavpetkov84 каза:

Ами ние в Ослоб бяхме 2 дни - един ден китовите акули и Tumalog waterfall и един ден сардините и тур по каньона на Kawasan falls, като тура беше 4-5 часа и в един момент ни писна да се катерим и да скачаме във водата. След това летяхме за Пуерто принцеса и там бяхме 1 нощувка в порт Бартон където направихме един частен дневен тур с лодка, като имайте в предвид, че там е доста диво и не толкова комерсиално и скъпо като на Корон и Ел Нидо. След това бяхме на Ел Нидо 2 нощувки където направихме 1 комбиниран частен тур на местата, които най-много ни харесаха. След това тръгнахме на експедиция от Ел Нидо до Корон с лодка за 3 дни/2 нощувки и това беше най-невероятното изживяване на Филипините. Минахме острови до които масовият турист не ходи, бяха супер диви и с невероятни плажове. Вечер спяхме в бамбукови колиби на пясъка до водата, правиха ни караоке с огън на плажа и ром. И накрая на Корон направихме 2 дневни тура с най-известните забележителности и се прибрахме.

Здравейте! Да попитам: къде спахте, когато ходихте до акулите и сардините в Ослоб? Благодаря!

Връзка към мнение
На 10.03.2024 г. в 13:55, Катерина каза:

Здравейте! Да попитам: къде спахте, когато ходихте до акулите и сардините в Ослоб? Благодаря!

Здравей. Извинявам се за късния отговор. Ние спахме в GT Seaside Inn. Като се има в предвид, че няма много хубави хотели този беше хубав, чист и беше на морето и цената беше добре.

Връзка към мнение
На 1.03.2024 г. в 22:27, Катерина каза:

Здравейте! Някой наскоро да е ходил до Себу? Преправях 10 пъти програмата и последно: летим до Мактан, 4 дена на Бантаян, 3 дена пак в Мактан, 4 на Панглао и последната нощувка в Манила.Проблема се оказа с екскурзиите на Себу и после транспорта ни до Панглао. В крайна сметка продължавам да търся по-изгодни екскурзии от Мактан до Ослоб, Моалбоал и водопадите. Ако някой има идеи - ще бъда много благодарна! 🙂

Ние от Себу до Моалбоал, бяхме с траснфер, че кацнахме по тъмно...от Моалбоал до водопадите ходихме с рикша.. от Водопадите до Ослоб с градски транспорт.. от Ослоб до Панглао в фери.

 

На 10.03.2024 г. в 13:55, Катерина каза:

Здравейте! Да попитам: къде спахте, когато ходихте до акулите и сардините в Ослоб? Благодаря!

В Ослоб - Casa Bonita. Близо е до входа, организират китовите акули.. нищо особено не е - да си вземете сами билетите.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.