Прескочи до съдържание

Колумбия през март 2020


Румяна

Препоръчани мнения

Примерната ми програма за Колумбия през март 2020г.

Ще пътувам за чикаго на 12.03 и от там двете с приятелката ми - пътешественичка ще летим до Богота. Връщаме се на 26.03, оставам няколко дена в Чикаго и летя обратно за България на 30.03.

14.03- ПРИСТИГАНЕ В БОГОТА / ДВЕ НОЩУВКИ 14 И 15/

15.03- БОГОТА

16.17- ЛА МАКАРЕНА, КАНО КРИСТАЛЕС / ДВЕ НОЩУВКИ 16 И 17/

18.03 - БОГОТА – МЕДЕЛИН /СЪС САМОЛЕТ//ДВЕ НОЩУВКИ  В МЕДЕЛИН-18 И 19/

19.03 - МЕДЕЛИН

20.03 - МЕДЕЛИН-  ГУАТАПЕ – РЕНТА КАР / 1 НОЩУВКА В ГУАТАПЕ - 20/- /82 КИЛИМЕТРА/

21.03 - ГУАТАПЕ- МОМПАКС- РЕНТА КАР / ЕДНА НОЩУВКА В МОМПАКС - 21//230 КИЛОМЕТРА/

22.03 - МОМПАКС – МЕДЕЛИН

22.03 МЕДЕЛИН – КАРТАГЕНА/ТРИ НОЩУВКИ В КАРТАГЕНА  22,23,24//САМОЛЕТ/

22-25 – КАРТАГЕНА – БОГОТА /1 НОЩУВКА В БОГОТА - 25//САМОЛЕТ/

26.03 -  БОГОТА - ЧИКАГО

Връзка към коментар
преди 3 часа, Tedy каза:

Румяна, през февруари няма смисъл да ходиш на реката, защото няма да има планктон и цветове. 

Жалко, благодаря, ще сменя с Лас Лахас.

 

Връзка към коментар

@Румяна  Момпокс изобщо не се вмества в програма и ще се наложи да го изключите. +700км в посока и над 12часа шофиране, и да искате , няма как да го видите с подобна програма.
 

От Гуатапе с рентакар вижте други места, примерно някое от топ местата в coffee region - Salento , Manizales, Filandia или по-близките Jardin , Santa Fe...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих ви предложила да направите програмата така, че да не е отиване в Богота веднага след Картахена. Сложете нещо между тях. Картахена е на морското равнище, а Богота над 2400 м.н.р. Няма да ви е много ок.

И ако ще наемате кола за района на Меделин, въобще не ви трябва да спите там. Има толкова хубави градчета наоколо, че ще е загуба на време да отсядате в града.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е почти окончателният вариант.

COLOMBIA – March 2020

 

*TH 12 -  arrives at O’Hare Airport – drive to Northbrook

F 13 - Northbrook

*Sat 14 – Fly from Chicago O’Hare Airport to Bogota (10:30-23:05)

Sun 15 – Bogota

Mo 16 – RENT A CAR - From Bogota to Villa de Leyva (182 km – 3.5 hours)

Tu 17 – Tunja, Barichara, El Camino Real to Guane, Villa de Leyva

W 18 – From Villa de Leyva to Guatape (420 km – 10.5 hours)

Th 19 – Guatape, Piedra del Penol

F 20 – From Guatape to Santa Fe de Antioquia (137 km – 3.5 hours)

Sat 21 – From Santa Fe to airport Medellin – RETURN CAR (81 km – 2h15min)

*Su 22 – Fly from Medellin to Cartagena (9:30 -10:39 AM)

M 23 – Excursion from Cartagena to Barranquilla or Santa Marta or Islas

Tu 24 – Excursion from Cartagena to Mompox

*W 25 – Fly from Cartagena to Bogota (21:59-23:29)

*Th – Bogota to Chicago Midway Airport (9:30-19:55)

F 27 – Chicago 530 LSD

Sat 28 – Chicago 530 LSD

Sun 29 – Piano Concert – Andras Schiff (3 – 6 PM)

*Monday 30 – departs from O’Hare Airport

 

Подчертаните са местата където ще нощуваме.

Приемам всякакви препоръки. Благодаря.

 

Връзка към коментар

За Меделин препоръчвам хотел Madeiro. Единствен минус, че ако има прозорец в стаята, гледа към стълбището. Безплатен паркинг, добро местоположение. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар


 IMHO , тази програма е неизпълнима и супер претрупана .

 

Две неща :

 

1. как си представяте за един ден Картахена - Момпокс - Картахена?

 

2. Богота - Лейва и после Лейва  до Гуатапе ще ви съсипе , с такова  дълго шофиране вероятността да ви хареса Колумбия е минимална . 
 

Гоните норма с колониалните градчета ли ? Те едва ли се различават много едно от друго ..., да биете път по 5-10 часа в посока е направо лишено  от смисъл.

 

Аз бих отрязъл Лейва и Момпокс , също задължително бих летял Богота - Меделин , а със спестеното време ще се наслаждавам на Колумбия... , вижте и района на юг от Меделин.

 


Не рискувате ли много , ако вземете последният полет за деня  Картахена - Богота? 
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще го обмислим, може би ще се откажем от Баричара и ще разделим пътя на две от Лейва до Гуатапе. Летим с последния полет от Картахена, защото за Чикаго ще летим на другия ден сутринта и предвиждам да спим в близост до летището. Благодаря за съветите.

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Румяна каза:

Ще го обмислим, може би ще се откажем от Баричара и ще разделим пътя на две от Лейва до Гуатапе. Летим с последния полет от Картахена, защото за Чикаго ще летим на другия ден сутринта и предвиждам да спим в близост до летището. Благодаря за съветите.

 

Ако нещо се обърка и ви анулират полета от Картахена ще изпуснете този за Чикаго. Това не е добра идея. 

Оставете Богота за последните дни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От Богота до Villa de Leyva e 5 часа път с местен шофьор. Минавах разстоянието.

Отделно по пътя до Вила Лейва е Сипакира със солната църква, която не можете да видите на друго място. Районът около Вила Лейва е доста интересен, така че бих ви препоръчала да го разгледате с една нощувка и да се върнете в Богота от където да вземете самолет.

Горният маршрут го минавах с частен тур и на питането на екскурзоводката да спрем за закуска, шофьорът каза, че ще търсим безопасно място. Така че имайте впредвид това, ако ще го минавате с рентакар и не спирайте, където ви падне.

Ако не се купили билети, търсете полети до Богота и от Меделин, за да не губите време във връщане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честита Нова 2020 година на всички магеланци. Бъдете живи и здрави и сбъдвайте мечтите си!

 

Нов вариант на програмата съобразен с препоръките ви.

 

12- Слънчев бряг – Истанбул- Чикаго

14-15 –  Пристигане в Късно на 14 -Богота – един ден за разглеждане на града; 2 нощувки (център)

16 – Рента кар  от Богота – до Вилла де Лейва - 1 нощувка

17 – Вилла де Лейва – до Богота, връщане на колата; 1 нощувка в Богота ( в близост до аерогарата)

18 – Полет Богота-Меделин (8:24-9:28); разглеждане на Меделин; нощувка в Меделин ( в близост до аерогарата)

19 – Рента кар от Меделин до Санта Фе (нощувка – 1 в Санта Фе )

20 – 21 – От Санта Фе до Гуатапе (2 нощувки в Гуатапе)

22 – Гуатапе - Меделин; връщане на колата рано сутринта; полет Меделин-Картагена (9:30-10:39)

22-24 –  Картагена  и околностите(3 нощувки в центъра на Картагена); полет Картагена-Богота (21:59-23:29)

25 – Богота (1 нощувка в района на  аерогарата)

26- полет Богота – Чикаго

26-30- Чикаго

З0- полет Чикаго – Истанбул

31- Истанбул- Слънчев бряг

 

Връзка към коментар

Руми, повече от 2-3 часа трудно ще запълниш в Санта Фе. Пътят от Меделин до Санта Фе е около 1,30 ч. 

За Гуатпе времето също е много, две нощувки там ще ви писне. Вярно, че ви препоръчах да избягвате големите градове, ама щом сте решили да видите само тези две неща може и да нощувате в Меделин и да направите организиран тур до Комуна 13. 

Гуатпе е цветно градче, Санта Фе и Вила де Лейва са бели градчета и доста сходни. Но пък хората харесваме различни неща, та тук препоръка не мога да дам. Аз на Колумбия и харесах колорита и природата на Антиокия, а вие тези неща горе-долу сте ги отхвърлили. 

От природата на Антиокия няма да видите много, а тя е уникална. Джунгла, зеленина. Кафеените плантации ще изпуснете изцяло. 

Природата в района на Богота, вкл. Вила Лейва е близка до българския планински пейзаж. Скали и иглолистни дървета и тук-там широколистни. 

Чудя се изобщо, дали си заслужава наемането на кола, а дали да не ползвате екскурзии, та било и малко по скъпо. Просто това са мои размисли по темата, не е задължително да ме слушаш, че ако харесваме различни неща, може да останеш разочарована. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, mililia каза:

Руми, повече от 2-3 часа трудно ще запълниш в Санта Фе. Пътят от Меделин до Санта Фе е около 1,30 ч. 

За Гуатпе времето също е много, две нощувки там ще ви писне. Вярно, че ви препоръчах да избягвате големите градове, ама щом сте решили да видите само тези две неща може и да нощувате в Меделин и да направите организиран тур до Комуна 13. 

Гуатпе е цветно градче, Санта Фе и Вила де Лейва са бели градчета и доста сходни. Но пък хората харесваме различни неща, та тук препоръка не мога да дам. Аз на Колумбия и харесах колорита и природата на Антиокия, а вие тези неща горе-долу сте ги отхвърлили. 

От природата на Антиокия няма да видите много, а тя е уникална. Джунгла, зеленина. Кафеените плантации ще изпуснете изцяло. 

Природата в района на Богота, вкл. Вила Лейва е близка до българския планински пейзаж. Скали и иглолистни дървета и тук-там широколистни. 

Чудя се изобщо, дали си заслужава наемането на кола, а дали да не ползвате екскурзии, та било и малко по скъпо. Просто това са мои размисли по темата, не е задължително да ме слушаш, че ако харесваме различни неща, може да останеш разочарована. 

 

Да заменя ли Санта Фе с Хардин и Херико ? 

 

 

Връзка към коментар
преди 41 минути , Румяна каза:

Да заменя ли Санта Фе с Хардин и Херико ? 

 

 

Ако имаш тази възможност ще е по-добре. Ще видиш и природа и колоритни градчета. Но пътя си иска време. 

Ние от летището в Меделин отидохме в Гуатапе, преспахме и разгледахме градчето и после се от правихме към Хардин също с една нощувка. Дори и само едното градче да изберете пак ще сте доволни. 

Иначе и Санта Фе е много красиво колониално градче, но ако трябва да се избира, Хардин е за предпочитане. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

преди 6 часа, Румяна каза:

Нов вариант на програмата съобразен с препоръките ви.

Аз бих го направил :
14-  Пристигане в Богота , нощувка  в близост до аерогарата
15 - Полет Богота-Меделин (8:24-9:28)- вземане на колата, Гуатапе 
16 – Санта Фе 
17 – Херико - Хардин
18 – Меделин 
19 – връщане на колата рано сутринта; полет Меделин-Картагена (9:30-10:39)
20 - Картагена
21 – Картагена
22 – Картагена ,късен полет до Богота
23 – разглеждане на Богота
24 - Вила де Лейва
25 – 
26- полет Богота – Чикаго
26-30- Чикаго
З0- полет Чикаго – Истанбул
31- Истанбул- Слънчев бряг

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 22 минути , mililia каза:

после се от правихме към Хардин също с една нощувка.

А бе май тръгнахме за Херико а се оказахме в Хардин ама това си е друга тема 😀   В тая връзка - не вярвайте на maps.me на извънградско, дори не ви трябва карта между градовете

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , stefanrusev каза:

 

Аз бих го направил :
14-  Пристигане в Богота , нощувка  в близост до аерогарата
15 - Полет Богота-Меделин (8:24-9:28)- вземане на колата, Гуатапе 
16 – Санта Фе 
17 – Херико - Хардин
18 – Меделин 
19 – връщане на колата рано сутринта; полет Меделин-Картагена (9:30-10:39)
20 - Картагена
21 – Картагена
22 – Картагена ,късен полет до Богота
23 – разглеждане на Богота
24 - Вила де Лейва
25 – 
26- полет Богота – Чикаго
26-30- Чикаго
З0- полет Чикаго – Истанбул
31- Истанбул- Слънчев бряг

 

Програмата е добра. Ще имате и ден-два за плаж около Картахена. 

На 25 - Солната църква в Сипакира, Pozes Azul и къщата на Мендоса. 

преди 20 минути , stefanrusev каза:

А бе май тръгнахме за Херико а се оказахме в Хардин ама това си е друга тема 😀   В тая връзка - не вярвайте на maps.me на извънградско, дори не ви трябва карта между градовете

Баш си тръгнахме за Хардин, но се оказахме по пътя за Херико. 

Този път не ни подведе мапс.ми, но наистина там не разчитайте на него. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, stefanrusev каза:

 

Аз бих го направил :
14-  Пристигане в Богота , нощувка  в близост до аерогарата
15 - Полет Богота-Меделин (8:24-9:28)- вземане на колата, Гуатапе 
16 – Санта Фе 
17 – Херико - Хардин
18 – Меделин 
19 – връщане на колата рано сутринта; полет Меделин-Картагена (9:30-10:39)
20 - Картагена
21 – Картагена
22 – Картагена ,късен полет до Богота
23 – разглеждане на Богота
24 - Вила де Лейва
25 – 
26- полет Богота – Чикаго
26-30- Чикаго
З0- полет Чикаго – Истанбул
31- Истанбул- Слънчев бряг

 

Благодаря, но билетите са купени и няма как да обърта програмата, така че Богота и Вила де Лейва да са накрая. Но определено ще включа Херико и Хардин.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Извинявам се, че се намесвам в чужда тема, но искам да попитам. Може ли препоръка за безопасен район в Богота . Разбира се и хотел, ако сте доволни от вашия... Заради епидемията в Китай се налага да сменим плановете си за април-май, а сега ми предстоят пътувания и доста работа и нямам време за логистика. Благодаря предварително за магелански съвети 😉

Връзка към коментар

@Роми, аз бих избрала хотел някъде из маркираното в жълто на картата по-долу. Конкретен хотел не мога да препоръчам, защото живеех там близо 4 години, но това да местата, където сме се разхождали денем и нощем без проблем. Всички скъпи вериги имат хотели в тези места. Освен това там е пълно с ресторанти и барове, особено около зона Т и парке 93, не е необходимо такси, за да излезете навън вечер. Знам, че зоната около площад Боливар и Музея на златото е препоръчвана, но за мен е място за разходка през деня. Ако трябва да избирам, не бих останала там.

 

D4753518-94C7-43F0-884D-61F762E3EF4D.png.9c3a0539ab242f173219128044e57c77.png

 

Chico, El Retiro или Chapinero! Така бих ги подредила аз.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Зависи какви са приоритетите при избора на хотел. За мен най-важното е местоположението. Поради тази причина избрах хотел Амбар и не съжалявам за избора си. 

FB_IMG_1580942582121.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз бях в  Hotel Casa de la Vega. Вечер до 8 часа е пълно с народ по улиците, наоколо има заведения, но принципно се намира в Канделария, където се брои за опасна зона. Предлагат собствен проверен трансфер от летището /техен човек с кола/, сградата е старо имение, закуската е супер. На пешеходно разстояние от всичко важно. Пак бих избрала същото място, ако ходя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 часа, DaBo каза:

@Роми, аз бих избрала хотел някъде из маркираното в жълто на картата по-долу. Конкретен хотел не мога да препоръчам, защото живеех там близо 4 години, но това да местата, където сме се разхождали денем и нощем без проблем. Всички скъпи вериги имат хотели в тези места. Освен това там е пълно с ресторанти и барове, особено около зона Т и парке 93, не е необходимо такси, за да излезете навън вечер. Знам, че зоната около площад Боливар и Музея на златото е препоръчвана, но за мен е място за разходка през деня. Ако трябва да избирам, не бих останала там.

 

D4753518-94C7-43F0-884D-61F762E3EF4D.png.9c3a0539ab242f173219128044e57c77.png

 

Chico, El Retiro или Chapinero! Така бих ги подредила аз.

Много благодаря за съвета. Т зоната ще е избора ми

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.