Прескочи до съдържание

Информация за Азорските острови


Тинко

Препоръчани мнения

преди 5 минути , Alexander каза:

В Понта Делгада имаше доста прясна риба на цени  едноцифрени числа.

Ние не сме видели такава. Може би в обедните менюта на заведенията, ако не са бюфет. Но и не гледахме толкова из Понта Делгада, все другаде се хранехме и заради късия ден, рядко стигахме и до обядваме.

Връзка към мнение

Аз само да допълня, че това с цените НЕ се отнася за Терсейра. Там беше по-евтино от България във всяко заведение, в което седнах седнахме,  рибата беше прясна,вкусна и евтина. За сирената да не говорим. За сладките неща, също.

А, и да поспоря с Линдчето,че най-красивия град на Азорите,е Ангра. Пък и е в Юнеско. :). 

П.С .Нарочно правя реклама на Терсейра, често се пропуска, а е изключително приятен ,красив остров с мили хора. В столицата също ни поздравяваха с Бон Диа всеки,който срещнем. А все пак това е голям град.

Ние спахме на три.места (без кола бяхме), --В Бишкойтош, там може би ни беше най-приятно, бяхме в самостоятелна къща ,с двор, от тези автентичните, беряхме си портокали за фреш всяка сутрин, после бяхме в Ангра, там също много ни допадна , спахме в страхотен хотел точно до "плажа" с гледка към Монте Бразил, и накрая в Прая, където най-не ни допадна , иначе там имаше пясъчни плажове ,което наистина го няма другаде на острова. Придвижвахме се само с градски транспорт, минахме по всички пътеки :). Интересното там беше, ако някой отиде за море, да знае,че всички обособени места за плуване се охраняват и имат спасители и си работят и са направени с инфраструктура. Ако намеря снимка, ще покажа. 

20220622_175749.jpg

20220621_162858.jpg

20220622_193700.jpg

20220620_120927.jpg

20220620_082853.jpg

20220620_080823.jpg

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към мнение

А,ето сладкарницата в Бикшйтош, сметката. И къщата ни, която струваше 60.евро на ден ( за 4 човека е). Кафенцето е на нашата верандичка. Не ни се тръгваше:(

20220618_112848.jpg

20220618_112853.jpg

20220618_114508.jpg

20220618_141900.jpg

20220618_140820.jpg

20220621_084115.jpg

  • Харесвам 15
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Lindt каза:

Ние не сме видели такава. Може би в обедните менюта на заведенията, ако не са бюфет. Но и не гледахме толкова из Понта Делгада, все другаде се хранехме и заради късия ден, рядко стигахме и до обядваме.

За магазини ставаше дума.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

@Lindt прекрасни снимки и описания към тях. Чудесно чувство за хумор имаш 🙂

Гледам, добре съм ти уплътнила деня :-). Благодаря ти много за отделеното време. Ще ми е много полезно споделеното.

@luba_rizova и на теб благодаря!

Ще ми трябва малко време да осъзная цялата тази красота и да реша финално

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 22.01.2023 г. в 12:58, Lindt каза:

В Хорта имахме 2 нощувки, 1 цял ден за обикаляне. За разлика от Пико, тук поне можеше да стигнем пеша от пристанището до града и не ни трябваше кола още от вечерта. А я върнахме на следващата сутрин на летището и беше супер удобно. @Фил може да ви разкаже повече за тази материя с колите, а и за магеланското заведение. 

Да дам малко информация за наемането на автомобили. Понеже посетихме 4 острова, трабвяше 4 пъти да се наема автомобил. Ползвахме местни фирми, не  големите доставчици. За ориентация за цените прилагам от архива следната табличка (ще я прикача и като екселски-файл с линковете за фирмите) 
image.png.cd29756b70065e2d539bd6d1700234b9.png

Малко пояснение - на Пико и Фаял излиза по-скъпо първо - защото беше само за по един ден, и второ - защото добавих допълнителна тяхна застраховка ( беше нещо по около 10-тина €) за да свали франшизата и сумата, която се блокира по картата, понеже с четири резервации в рамките на седмица, можеше да не ми стигнат наличностите по двете кредитни карти, които ползвах, плюс, че едната беше Diners, за която далеч не е сигурно, че се приема навсякъде.
За Флореш (Флорес) и Сао Мигел (Сан Мигел) не съм взимал допълнителни застраховки при резервацията.  Иначе както винаги процедирам - взех външна застрохвка за покриване на самоучастието за целия период от Worldwideinsure.
Общо впечатление -  доволен съм - навсякъде всичко мина гладко и без проблеми и при взимането и при предаването на колите.  Служителите бяха много точни и любезни, нямаше и дума с досаждане  за купуване на допълнителни застраховки. Е, на Флореш почаках малко, че имаше двама клиенти преди мен на гишето, но съвсем в рамките на нормалното, не знам защо на Lindt ѝ се е сторило чак толкова безкрайно дълго. :wink:
Иначе на Пико, след като пришпорих малко Ситроенчето по баирите, колата нещо се повреди и лампите на таблото светнаха като на коледна елха. Двигателят не беше прегрял, но започна да губи мощност и едвам се добрахме до паркинга на пристанището. Добре че се случи към края и останалия път беш почти само надолу и без светофари, понеже усещах, че ако спрем, може да не успееем да потеглим отново.  А гонехме вечерен ферибот за Фаял, след като върнем колата, и бях започнал да обмислям план Б - да тръгнат останалите от групата на автостоп или с такси до пристанището да си хващат ферито, а аз да остана да чакам пътна помощ и/или помощ от ренталкомпанията и да гоня фери на следващата сутрин. За късмет все пак успяхме да стигнем някак до пристанището, върнахме колата и си хванахме ферибота за Фаял.

На Фаял пък бях одрал джанта на един бордюр и предполагах, че ще го отчетат при връщането и ще трябва да се занимавам с щети и комуникация с Worldwideinsure за покирването им, но при връщането служителят не каза нищо при огледа и подписа протокола без забележки.
Също така да кажа, че на малките острови (Пико и Фаял) нямаше допълнителна такса за връщане на колата на място, различно от това на взимане, както е обикновено. И затова на Пико взехме от летището и върнахме на пристанището, а на Фаял взехме от офис (оказа се буквално на 10м. от настаняването ни :smile3: ) и върнахме на летището, защото така ни беше най-удобно логистично и финансово. Даже на Пико се оказа по-евтино връщането на пристанището, защото за взимане/връщане на летището има допълнителна такса от 6€.

Още нещо - аз обикновено резервирам кола от най-икономичния клас с 4/5 врати  (освен ако не съм сам или да сме двама, когато може и с 2 врати) и много често (да кажем в 1/4 от случаите) намясто ни дават по-голяма кола. При това пътуване обаче, видно и от таблицата, и на четирите места получихме от най-икономичните коли. На Азорските острови обаче (а същото важи и за Мадейра) има доста стръми улици и пътища и на такива места малките колици виждат доста зор и при трима човека, както бяхме в Мадейра, или особено четирима, както бяхме на Азорските острови, (колкото и да са фини и стройни дамите :smile3:) се налага на някои участъци да се кара на втора предавка, а даже и на първа и става малко тегаво. Затова може би е добре идея да се взимат малко по-мощни коли.

 

 

 

Rent-a-car_Azores_01.xls

  • Харесвам 8
  • Благодаря 4
Връзка към мнение

предполагам, че както са малки острови просто имат повече от най-ниския клас коли

 

иначе съм си правил експеримент - на място като отидеш нямат най-ниския клас и направо ти дават цена за каквото имат, но онлайн може да го резервираш и пак ти дават по-голяма, но без да доплащаш

Връзка към мнение
На 22.01.2023 г. в 15:59, Lindt каза:

Първата вечер седнахме в ресторанта на Дженуино. Преди да отвори ресторант на острова, Дженуино два пъти е преплавал света, а сега посреща всички гости на входа и си разменя по няколко думи с желаещите. Като за 15 евро навсякъде на Азорите, реших че лапаш не е храна, която искам да повторя. Специалитетът  (рибена чорба) също не беше нещо особено, но не беше лоша. 
...
 @Фил може да ви разкаже повече  ....  и за магеланското заведение. 

Да, ресторантът на Женуино (или както там се произнася :wink:, neuromancer да каже) е интересен и с характерна и отговаряща на хобито на собственика обстановка. 
Хартиените подложки са с карта на маршрута на околосветското пътешествие, което е осъществил :
20221112_194344.jpg.6aceee17d7835c87cf976f37c8e467b9.jpg

Под стъклото на масите пък има различни мореплавателски карти от различни места по света:
20221112_193340.jpg.9cd3bc761763b12379902b653ae78123.jpg

а също така  картички и снимки, а точно на моето място се падна eдна ето такава, която вероятно би предизвикала желание и интерес у всеки мъж да посети Френска Полинезия  :grin:

20221112_194229_cr.jpg.293e420d55dae859ad1bf0bca8960086.jpg

 

Иначе съм чел/чувал  от разни приятели и познати, които пътуваха натам последните години, че масово девойките по тия острови вече са доста ... как да кажа ... доста по-пълнички (не че има нещо лошо в това :smile3:)  и не изглеждат точно така като на тази снимка и като на филмите за известните мореплаватели и големите георгафски открития. :grin: 
Явно ще трябва да се провери намясто, или както както казва една руска поговорка, която и Рейгън обичаше да цитира: "Доверяй, но проверяй!"! :biggrin:


Иначе моето филе от риба меч на скара беше хубаво, без да е нещо изключително, ама то хич не е някаква голяма философия да се приготви такова филе на скара:
20221112_195753_01.jpg.d5b45203d55c99e4ed9f7375743dff6a.jpg

Ето и инфо за цените:
20221112_203618_cr.jpg.1c162ca777e3bba19e0965756902d1a2.jpg

На тръгване се заговорихме за кратко със собственика, който беше в залата, а аз го попитах дали знае за капитан Георги Георгиев и "Кор Кароли" и той отговори, че е чувал за него и даже може би са се виждали в Хавана. 

  • Харесвам 10
  • Смея се 2
Връзка към мнение

И още нещо интересно (поне за мен), свързано с Азорските острови.
Сигурно много от магеланците са посещавали места, където се срещат три граници - аз например съм ходил  там, където се срещат Германия, Белгия и Нидерландия, близо до Аахен, а също и на Tres Fronteras (Бразилия, Арженитна, Парагвай) ...
Сигурно много магеланци са посещавали и Гринуич, където са стъпвали с единия крак в източното, а с другия крак - на западното полукълбо...
Знам и за магеланци, които в Еквадор са стъпвали с единия крак в северното, а с другия - в южното полукълбо ... 

Ние пък, при нашето посещение на Азорските острови, за 4 дни се разходихме на ... три тектонски плочи -  Африканската (Пико, Фаял), Северноамериканската (Флореш)  и Евроазиатската (Сао Мигел) 
Ако някой не е обърнал внимание - Азорските острови се намират точно там, където се срещат тези три плочи. 
 

image.png.de1b7ba4f243ff8702e09e7328d4a1a4.png
image.png.f3a07aa90060ced9e0871df23805296f.png
Картите са от https://www.azimap.com/

  • Харесвам 17
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не мога да си трая ей така:laugh:. Преди малко взех билети Лисабон - Понта Делгада - Лисабон 24.12 - 01.01 с TAP за 95евро двете посоки. Мъдрих цял уикенд Андалусия, но не ме обсеби. А и с толкова много нощувки, в континентална Европа ще се разоря:tongue:. Мисля си, че само Азорски остров по коледно-новогодишно време може да замени Мадейра :preved:

Ааааа забравих защо влязох в тази тема :girl_crazy:. За да кажа чувствайте се уверени да пишете повече ... в частност за Сао Мигел:yes:

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 6
  • Браво 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Не мога да си трая ей така:laugh:. Преди малко взех билети Лисабон - Понта Делгада - Лисабон 24.12 - 01.01 с TAP за 95евро двете посоки. Мъдрих цял уикенд Андалусия, но не ме обсеби. А и с толкова много нощувки, в континентална Европа ще се разоря:tongue:. Мисля си, че само Азорски остров по коледно-новогодишно време може да замени Мадейра :preved:

Ааааа забравих защо влязох в тази тема :girl_crazy:. За да кажа чувствайте се уверени да пишете повече ... в частност за Сао Мигел:yes:

Честито! 

Вътрешните полети ще са доста скъпи, така че май наистина ще ти трябват повече идеи за Сао Мигел. Засега не мога да помогна, дори не съм сортирала снимките от този остров. Но Фил има доста снимки, излъжи го някак да сподели 😄

315959586_458556563054939_6191298686767496370_n.jpg.caf7664fe26ad0ee63c2da78ac6dd509.jpg

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Засега не мога да помогна, дори не съм сортирала снимките от този остров. Но Фил има доста снимки, излъжи го някак да сподели 😄

Не че Фил си ги е сортирал и подредил :grin::blush:. Като намеря време да прегледам снимките, ще опитам да пусна.

  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

Честито! 

Вътрешните полети ще са доста скъпи, така че май наистина ще ти трябват повече идеи за Сао Мигел. Засега не мога да помогна, дори не съм сортирала снимките от този остров. Но Фил има доста снимки, излъжи го някак да сподели 😄

315959586_458556563054939_6191298686767496370_n.jpg.caf7664fe26ad0ee63c2da78ac6dd509.jpg

Все още не знам какво искам. Като че ли не клоня към обикаляне между островите. Иначе гледах и такъв вариант 90+ евро в една посока със SATA. По-евтини бяха полетите с TAP до Терсейра, но искам и купон да става, нали се готвя за пенсионерска не Майорка, а Ибиса :dance4:. Осем дни с магеланската помощ на Фил и други готини като него:give_heart: магеланци все ще ги напълня :wink::laugh:. Кратък ден е тогава. Затова си мисля, че друга група Азорски острови би се получила по-добре в отделно пътуване в летен сезон и с дълъг ден.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Според вас Нисан Микра или Опел Корса, и двете ръчни, е по подходяща кола за Сан Мигел?

Тъй като нямаме никакъв опит с наемането на кола, ще ви помоля за съвет. Открих тази рентал компания, която в мапс има пълни 5 звезди от 235 мнения. Устройва ме и цената - около 23 евро на ден излиза с пълна застраховка и депозит 95 евро.

Ако ви е удобно, бихте ли хвърлили едно око? :smile3:

https://amazingisland.pt/en/rent-a-car/booking/

Връзка към мнение
преди 47 минути , ДиянаВ каза:

Според вас Нисан Микра или Опел Корса, и двете ръчни, е по подходяща кола за Сан Мигел?

Не съм много наясно актуалните модели с каква мощност са, а и то въобще не е сигурно дали на място ще ви дадат точно Микра/Корса, но ако Корсата се води по-горна група, вземете нея.  
Колко човека ще сте в колата? Ние бяхме четирима и макар дамската част от групата да са фини и леки като перца, ние с @Gentleman Basta  сме си по около 100 килца, и Фиатчето (Панда) , което май е 70 к.с., доста се озорваше по баирите, а там си има сериозни наклони.  

Връзка към мнение
преди 59 минути , ДиянаВ каза:

Според вас Нисан Микра или Опел Корса, и двете ръчни, е по подходяща кола за Сан Мигел?

Тъй като нямаме никакъв опит с наемането на кола, ще ви помоля за съвет. Открих тази рентал компания, която в мапс има пълни 5 звезди от 235 мнения. Устройва ме и цената - около 23 евро на ден излиза с пълна застраховка и депозит 95 евро.

Ако ви е удобно, бихте ли хвърлили едно око? :smile3:

https://amazingisland.pt/en/rent-a-car/booking/

Цената е много добра.

Аз ползвах друга компания, която беше в центъра  и не искаха депозит.Колата беше точно Опел Корса и се държа доста прилично . Общо излезна 40€ за деня, но отидох спонтанно до там с ластминет билет на TAP буквално от предния ден и резервирах ден преди това.

На Мадейра бях взел Фиат Панда , който едвам издрапваше баирите 😃

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Фил каза:

Не съм много наясно актуалните модели с каква мощност са, а и то въобще не е сигурно дали на място ще ви дадат точно Микра/Корса, но ако Корсата се води по-горна група, вземете нея.  
Колко човека ще сте в колата? Ние бяхме четирима и макар дамската част от групата да са фини и леки като перца, ние с @Gentleman Basta  сме си по около 100 килца, и Фиатчето (Панда) , което май е 70 к.с., доста се озорваше по баирите, а там си има сериозни наклони.  

Двама човека ще сме, общо към 140 килца :laugh:. И на Сан Мигел ли е баиресто? Бях останала с впечатление, че наклоните не са толкова стръмни. Ще взема да попитам фирмата за повече спецификации, че почти нищо не пише. И двете се водят група В. Група А имат Фиат Панда. След малко ще направя снимки от телефона на далите отзиви ползватели.

На шофьора първата кола беше Опел Корса, после имаше още една Корсичка, така че .... :laugh:

Връзка към мнение
преди 23 минути , ДиянаВ каза:

Двама човека ще сме, общо към 140 килца :laugh:.

E, значи няма да е толкова сериозен проблем мощността. 
 

 

преди 23 минути , ДиянаВ каза:

И на Сан Мигел ли е баиресто? Бях останала с впечатление, че наклоните не са толкова стръмни.

Ами, често казано, вече са ми малко поразбъркани в главата спомените за Файал, Пико, Флореш и Сао Мигел :biggrin:, но ми се струва, че и на Сао Мигел си имаше стръмно. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ето ги Корсата и Микрата. На последната пише, че гумите и грайферите не са много добри, а ние ще сме зимата. Може би кармата ни е в Корса😄

Искам отсега да направя резервация, че ще сме по празниците - Коледа и Нова година и не се знае какво ще остане като предлагане.

IMG_1598.png.e09e29d3fee8e02b1519a9b7b628a0e8.png

 

IMG_1599.png.5d945307711c7e4232cfe535049cedf0.png

 

IMG_1602.png.9735006eb3e09fd575a2af3ec89a46bf.png
 

IMG_1600.png.ebba5868c47046e57de153113efdd157.png

Връзка към мнение

То до тогава може да и подменят гумите.

Ама каква зима да има там 😃

Аз бях началото на февруари и си беше пролет.

Вземай Корсата 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , ДиянаВ каза:

И на Сан Мигел ли е баиресто?

След  Пико и Файал, на Сан Мигел не ми се струват чак такива наклоните. Изключение е пътят към Lagoa do Fogo, но до там така или иначе не пускат с rent a car, ползва се шатъл. 
 

за марките коли и тяхната мощност не мога да се изкажа, но и при нас - получихме различни коли от заявените, някакво Мицубиши вместо Фият Панда, и Ситроен 3, вместо Пежо 108

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Svetulche каза:

След  Пико и Файал, на Сан Мигел не ми се струват чак такива наклоните. Изключение е пътят към Lagoa do Fogo, но до там така или иначе не пускат с rent a car, ползва се шатъл. 
 

за марките коли и тяхната мощност не мога да се изкажа, но и при нас - получихме различни коли от заявените, някакво Мицубиши вместо Фият Панда, и Ситроен 3, вместо Пежо 108

Къде на езерото не пускат с кола? 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Svetulche каза:

за марките коли и тяхната мощност не мога да се изкажа, но и при нас - получихме различни коли от заявените, някакво Мицубиши вместо Фият Панда, и Ситроен 3, вместо Пежо 108

принципно не се гарантират точно определени марки коли, а категории (освен ако не става въпрос за гаражна фирма с 3 коли)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.