Прескочи до съдържание

Карнавалът в Ница, Сен Тропе, Монако, Антиб, Кан, Ментон, Езе и ...


ven62

Препоръчани мнения

преди 37 минути , liliya каза:

Е с тази програма дето Вен я е направил , той при всички положения ще трябва да става рано.... към 03.00 ч , за да може да претърчи навсякъде 😂. Иначе , ще има време само за по кафе... какви кактуси.  

Вен, дано времето ви е слънчево и да можете да се насладите на карнавалите и на Лазурния бряг. Декември , когато бях изобщо не очаквах дневни температури от 18 гр. и къпещи се старчета в морето, но ето може. Давайте го по- лежерно и си оставете време за разходки  и розе 🙂 . Със сигурност ще повторите и потретите района.   Аз три пъти съм била и все ми се иска пак да ида. Отделете повече време на Антиб, наистина си заслужава. 

Разбрах те!

...

Няма да се къпя. :wink:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Дани Магелани каза:

Извинявам се, че нахлувам в темата!

Кой автобус или влак да се вземе и къде трябва да се слезе в Антиб, за да е най-бързо и с най-малко вървене, че и  ние ще сме ограничени от към време?

Дани, ние бяхме с кола и паркирахме на порта и оттам пеша джиткахме. Нямам идея кои автобуси вървят натам. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, liliya каза:

Дани, ние бяхме с кола и паркирахме на порта и оттам пеша джиткахме. Нямам идея кои автобуси вървят натам. 

Благодаря все пак!

Мисля, че с влак ще бъде доста по-бързо, но не зная къде спира.

Какво препоръчвате за разглеждане в Антиб, какво не бива да се пропуска?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Дани Магелани каза:

Извинявам се, че нахлувам в темата!

Кой автобус или влак да се вземе и къде трябва да се слезе в Антиб, за да е най-бързо и с най-малко вървене, че и  ние ще сме ограничени от към време?

Най-бързо е с влак.

С влак от Ница / Gare de Nice Ville /до Антиб е 20/25 минути. Ние си взехме билети до Кан, слязохме на Антиб, мисля, че гарата е само една, разгледахме и продължихме до Кан.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ез и Сен Пол дьо Ванс са хубави през деня, по възможност по-рано, че няма туристи. Това, че ще пропуснете Сен Пол дьо Ванс може и да е за добре, по-красиво е през пролетта/лятото:

FB_IMG_1578412970748.jpg.987617dccc7d29f68dca9ba988e5c0eb.jpg

 

FB_IMG_1578413012125.jpg.2cad0a5b2a969e01c9452cc05359ed76.jpg

 

FB_IMG_1578412984077.jpg.a6b2d20e3b83afb8f55134fecf7fa583.jpg

 

FB_IMG_1578413000140.jpg.458143ddb1b6c8e8b10ccfa5d122886b.jpg

 

FB_IMG_1578412977291.jpg.be8c5b923bcd719886f851202c090be9.jpg

 

В Монако има голям подземен паркинг, удобен за спиране. 

 

Програмата изглежда малко претъпкана за 3 дни, може да я оптимизирате и да карате по-лежерно, но то и на място ще видите как ви е най-добре и кое може да се пропусне.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Дани Магелани каза:

Извинявам се, че нахлувам в темата!

Кой автобус или влак да се вземе и къде трябва да се слезе в Антиб, за да е най-бързо и с най-малко вървене, че и  ние ще сме ограничени от към време?

И автобуса и влака спират на едно и също място в Антиб.  От там малко наляво и надолу към пристанището и после надясно покрай крепостната стена до някой от входовете - и се потапяте в централната част.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 минути , adreno каза:

И автобуса и влака спират на едно и също място в Антиб.  От там малко наляво и надолу към пристанището и после надясно покрай крепостната стена до някой от входовете - и се потапяте в централната част.

Много благодаря! Това ми трябваше. Предишният път не остана време за Антиб, сега трябва да успеем!

Връзка към мнение

Някой, който е ходил наскоро, може ли да даде информация за придвижването с трамвай от летището в Ница до града (ние ще отседнем близо до площад Масена), а  също и къде точно е в момента спирката на автобус 100 на пристанището- Благодаря!

Връзка към мнение
преди 33 минути , Contest каза:

Някой, който е ходил наскоро, може ли да даде информация за придвижването с трамвай от летището в Ница до града

Каква по-точно информация имаш предвид? 
По-особеното с ползването на трамвая е по-скоро в посока към летището, защото, подобно на нашето метро към летище София - линията накрая ( при  спирка Grand Arenas ) се разделя на две и трябва  да се внимава да се хване трамвай, който отива към летището!  
Ние така,  още сънени в 6ч. сутринта, не обърнахме внимание какво точно пише на мотрисата и естествено, по законите на Мърфи, хванахме грешния трамвай, та после се връщахме две спирки. :grin:

Nice_tram2_map.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Забравил съм да докладвам:

Купих билети за парада на цветята и парада на светлините в Ница.

И за парада на плодовете в Ментон

 

Гледал съм по телевизията карнавала в Рио.

Не ме интересува, че може да е малко студено в края на февруари и началото на март. Ще ги връщам французойките, докато ме ми дефилират като бразилките - в "приличен външен вид".

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 16 минути , ven62 каза:

Забравил съм да докладвам:

Купих билети за парада на цветята и парада на светлините в Ница.

И за парада на плодовете в Ментон

Надявам се, че си си приготвил парадната униформа! :grin:

 

Цитат

 Ще ги връщам французойките, докато ме ми дефилират като бразилките - в "приличен външен вид".

Колкото до французойките - като цяло са доста разкрепостени, но в тоя сезон си е хладничко, все пак :grin:, така че по-скоро взимаш някоя в квартирата, пускаш парното на 6, отваряш бутилка вино и ... може бързо да паднат дрехи и задръжки :grin:, само не знам доколко г-жа ven е, как да се изразя - доколко е толерантна и широко скроена ... :biggrin:

  • Шок 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 31 минути , ven62 каза:

 

Не ме интересува, че може да е малко студено в края на февруари и началото на март. Ще ги връщам французойките, докато ме ми дефилират като бразилките - в "приличен външен вид".

 

Само да ти дефилират?

  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Само да ти дефилират?

Да, само.

Нали не е забранено "да се чете менюто'.

(кой ли цитирам :wink:)

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 9 часа, .♥.Fancy.♥. каза:

Ще се присламча към темата на Вен, защото е в проект Френската Ривиера и Прованс за около 16 дни през юни. 

Става.:smile:

 

:good:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз вече се присламчих.😂

Има ли някакви транспортни проблеми, във връзка със стачката?

Летим в събота за Ница.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 часа, Дани Магелани каза:

Аз вече се присламчих.😂

Има ли някакви транспортни проблеми, във връзка със стачката?

Летим в събота за Ница.

Когато чисто новите метростанции протекоха при първия дъжд, ескалаторите и асансьорите не вървяха и падаха таванни плоскости на журналистически въпрос: има ли проблеми софийското метро?,   шефа на Метрополитен беше казал: нямаме проблеми, това са работни ситуации.

 

Привидно че има стачка не можеш да разбереш - във вторник се возих на автобус (крайградски) някъде мернах и влак да се движи. Даже успях да стигна с автобус до Сен Лоран дю Вар. Виж - на връщане се оказа, че всичко е било привидно. Стачкуваха здраво - автобуси няма. След кратка справка със сайта на Lignes d'Azur се оказа, че от градските линии в Ница вървят само 1/3, и то второстепенните, на разреден интервал, и до рано, а трамваите пък изобщо. Същото е било и в Антиб, а предполагам и навсякъде. От междуградските (от сорта на 100, 200, 500) - са вървели на доста разреден интервал и до рано.

Жалкият ми опит да преметна системата (с идеята, че влакове има поне до 23ч в посока Ница) завърши с грандиозен провал - затворена гара в 20ч и надпис на таблото следващ влак: 05:20...

Отнякъде се появи един автобус 9, който хванах за 2 спирки (до Форум)... и след това кротко по цялата променада - леви-десни - 6 км.

Междувременно Гугъл, Муувит и дори приложението на Линс д'Азур даваха как автобусите си вървят и информацията е на живо... не им вярвайте.

В сряда и четвъртък автобусите бяха ок, но влакове има отменени все още. За разлика от информацията за автобусите,  информацията за влковете на сайта на SNCF е вярна .

 

Тук може би е мястото да вметна, че за последните няколко месеца (след пускане на трамваите 2 и 3) са направили кардинални промени по мрежата - много линии са преномерирани, други спряни, трети - скъсени, има и доста нови. Например 200 до Антиб и Кан и 400 до Венс вече не стигат до центъра, а до Форум(Прак Феникс). До там - с Т2. Летищните експреси 98 и 99 ги няма, по Променадата се движи вече единствено 12 с електробуси. Нощните градски  N1/2/3/4/5 са спрени, за сметка на няколко линии, които работят до по-късно (1ч)

Имайте го предвид, особено ако гледате стари мнения тук или в някой блогове с насоки за транспорта

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, adreno каза:

Когато чисто новите метростанции протекоха при първия дъжд, ескалаторите и асансьорите не вървяха и падаха таванни плоскости на журналистически въпрос: има ли проблеми софийското метро?,   шефа на Метрополитен беше казал: нямаме проблеми, това са работни ситуации.

 

Привидно че има стачка не можеш да разбереш - във вторник се возих на автобус (крайградски) някъде мернах и влак да се движи. Даже успях да стигна с автобус до Сен Лоран дю Вар. Виж - на връщане се оказа, че всичко е било привидно. Стачкуваха здраво - автобуси няма. След кратка справка със сайта на Lignes d'Azur се оказа, че от градските линии в Ница вървят само 1/3, и то второстепенните, на разреден интервал, и до рано, а трамваите пък изобщо. Същото е било и в Антиб, а предполагам и навсякъде. От междуградските (от сорта на 100, 200, 500) - са вървели на доста разреден интервал и до рано.

Жалкият ми опит да преметна системата (с идеята, че влакове има поне до 23ч в посока Ница) завърши с грандиозен провал - затворена гара в 20ч и надпис на таблото следващ влак: 05:20...

Отнякъде се появи един автобус 9, който хванах за 2 спирки (до Форум)... и след това кротко по цялата променада - леви-десни - 6 км.

Междувременно Гугъл, Муувит и дори приложението на Линс д'Азур даваха как автобусите си вървят и информацията е на живо... не им вярвайте.

В сряда и четвъртък автобусите бяха ок, но влакове има отменени все още. За разлика от информацията за автобусите,  информацията за влковете на сайта на SNCF е вярна .

 

Тук може би е мястото да вметна, че за последните няколко месеца (след пускане на трамваите 2 и 3) са направили кардинални промени по мрежата - много линии са преномерирани, други спряни, трети - скъсени, има и доста нови. Например 200 до Антиб и Кан и 400 до Венс вече не стигат до центъра, а до Форум(Прак Феникс). До там - с Т2. Летищните експреси 98 и 99 ги няма, по Променадата се движи вече единствено 12 с електробуси. Нощните градски  N1/2/3/4/5 са спрени, за сметка на няколко линии, които работят до по-късно (1ч)

Имайте го предвид, особено ако гледате стари мнения тук или в някой блогове с насоки за транспорта

Сърдечни благодарности за подробната информация! Много е полезна!

Връзка към мнение

Понеже Adreno е писал за промяната на линиите на градския транспорт в Ница. Има ли промяна на автобус 100? Понеже искаме да се качим от спирката близо до пристанището, до Монако?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.