Прескочи до съдържание

Грузия, Армения, Азербайджан


Препоръчани мнения

Как е най-изгодно да се пътува до една от трите държави?

Като гледам Buta Air вече не бута, Wizz отдавна спряха Кутаиси, кое е актуалното?

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Ivaylo A. каза:

от солун до кутаиси с уиз , удобно и бързо, стига да имаш транспорт до солун 

Тъкмо се канех да напиша същото. От януари до юни най-скъпите билети са 49 евро (само за 2-3 дати). 95% са между 10 и 30 евро. Има и от Атина, ако те мързи да караш до Солун.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз декември пътувах София - Ереван с Aegian. През някой от "ония" саитове ми излезна 130лв. еднопосочния билет дотам.

Ереван - Тбилиси с кола/маршрутка беше 25лв.

Тбилиси - Баку с Buta летях за 86лв. с багаж.

 

Връщането до България вече беше през Иран.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Уиз и Райън пуснаха полети до Армения и Грузия от Зап. Европа, прегледай ги. Освен това турските лоукостове до Азербайджан и Грузия...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента съм на процес организация на ексурзия  в Грузия и най-доброто за мен / живея в Бургас / е Истанбул - Тбилиси 140 евро двупосочен или Истанбул - Батуми пак толкова или Истанбул - Трабзон 50 евро двупосочен, Трабзон - Батуми маршрутка за около 30 лв . За  Армения и Азърбайджан не съм се интересувала. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Дарчо каза:

Истанбул - Трабзон 50 евро двупосочен, Трабзон - Батуми маршрутка за около 30 лв

Този вариант винаги съм го смятал за най-бюджетен.  От летището на  Трабзон има шатъли до турския град Хопа, близко до  грузинската граница е.  Така че цената може да падне и под 30 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз доста често пътувам за Грузия и определено се интересувам от темата. До момента от редовните авиолинии най- изгодно ми е излизала Луфтханза, при промоция пада до 200 евро с багаж, дали ски екип. Турските винаги са едни и същи цени 330- 360. Някой ми каза, че може би Раиън Еър ще пускат директни полети до Тбилиси от София.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Update: Сега видях, че темата е в Самолетен билет конкретно, не генерално за пътуване до там. Моля игнорирайте ми поста, понеже е за кораб:)

 

@Дарчо ако имаш време и си настроен авантюристично, можеш от Бургас да стигнеш до Батуми, Грузия с кораб. Аз това само съм си го гледала, но живея в София, времето притиска мен или спътника ми и не съм ползвала този транспорт, макар че много ме влече този "мини-круиз" 😉 Мой познат преди години беше пътувал така и беше доволен, има каюта и хранене на кораба.

http://bg.pbm.bg/schedule

В момента пише, че корабът е в профилактика до средата на м. февруари. Това е доста добре, ще е обновен кораба лятото, когато ти планираш пътя.

Цената за възрастен в каюта с 3 хранения дневно е 140$.

Единственото, което ме е спирало е, че два-три дни отиват само в път. 

 

Цени за превоз на Пасажери/при наличие на свободни легла/настаняване в кабина 4 легла/самостоятелна кабина-доплащане
 
  • Пасажерски билет за възрастен140 €/човек
  • Пасажерски билет за Деца от 6 до 12 години - 70 €евро/човек
  • Деца до 6 години - безплатно
  • *Цената на билета включва легло в каюта и храна на борда (закуска, обед и вечеря).
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние тръгваме утре към Грузия, Солун-Кутаиси, двупосочен взехме за 160лв с багаж и прайорити.

Там транспорта и нощувките са изключително изгодни.

Нощувка със закуска 5 евро, автомобил с водач за 27 евро на ден...

Да попитам тук, макр че сигурно ще пусна и специална тема-да носим ли дрон, има ли ограничения?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 часа, Coo каза:

Update: Сега видях, че темата е в Самолетен билет конкретно, не генерално за пътуване до там. Моля игнорирайте ми поста, понеже е за кораб:)

 

@Дарчо ако имаш време и си настроен авантюристично, можеш от Бургас да стигнеш до Батуми, Грузия с кораб. Аз това само съм си го гледала, но живея в София, времето притиска мен или спътника ми и не съм ползвала този транспорт, макар че много ме влече този "мини-круиз" 😉 Мой познат преди години беше пътувал така и беше доволен, има каюта и хранене на кораба.

http://bg.pbm.bg/schedule

В момента пише, че корабът е в профилактика до средата на м. февруари. Това е доста добре, ще е обновен кораба лятото, когато ти планираш пътя.

Цената за възрастен в каюта с 3 хранения дневно е 140$.

Единственото, което ме е спирало е, че два-три дни отиват само в път. 

 

Цени за превоз на Пасажери/при наличие на свободни легла/настаняване в кабина 4 легла/самостоятелна кабина-доплащане
 
  • Пасажерски билет за възрастен140 €/човек
  • Пасажерски билет за Деца от 6 до 12 години - 70 €евро/човек
  • Деца до 6 години - безплатно
  • *Цената на билета включва легло в каюта и храна на борда (закуска, обед и вечеря).

Мен първата ми мисъл беше точно това- Бургас - Батуми, обаче се губят 4 дена в морето / два на отиване и два на връщане / ....а нямам толкова отпуска 

преди 21 часа, Sallys каза:

Аз доста често пътувам за Грузия и определено се интересувам от темата. До момента от редовните авиолинии най- изгодно ми е излизала Луфтханза, при промоция пада до 200 евро с багаж, дали ски екип. Турските винаги са едни и същи цени 330- 360. Някой ми каза, че може би Раиън Еър ще пускат директни полети до Тбилиси от София.

Зависи от къде пътуваш. На мен най-изгодно ми идва Истанбул - Тбилиси 140 евро двупосочен. и 60 лв за автобус Бургас - Истанбул - Бургас. 

За полетите на Райънеър и аз бях чула. Така стана, че тази година няма да мога да осъществя плана си за Грузия /излязоха други ангажименти, които ми изядоха отпуската/ . Надявам се другата година вече да са пуснали въпросните полети и да се насладя на Грузия с цялата и прелест

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 20.01.2020 г. в 8:42, Дарчо каза:

Мен първата ми мисъл беше точно това- Бургас - Батуми, обаче се губят 4 дена в морето / два на отиване и два на връщане / ....а нямам толкова отпуска 

Зависи от къде пътуваш. На мен най-изгодно ми идва Истанбул - Тбилиси 140 евро двупосочен. и 60 лв за автобус Бургас - Истанбул - Бургас. 

За полетите на Райънеър и аз бях чула. Така стана, че тази година няма да мога да осъществя плана си за Грузия /излязоха други ангажименти, които ми изядоха отпуската/ . Надявам се другата година вече да са пуснали въпросните полети и да се насладя на Грузия с цялата и прелест

 Трета година го гледам този маршрут, но след това имаш 7 часа с кола от Батуми за Тбилиси. Говорех за полет от София, и наистина Търкиш са най- удобни, но ако тръгваш от София са и най- скъпи. Пиши как избра накрая, винаги съм любопитна за Грузия, а и пак трябва да ходя началото на май.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 8.01.2020 г. в 14:26, Ou7law каза:

Аз декември пътувах София - Ереван с Aegian. През някой от "ония" саитове ми излезна 130лв. еднопосочния билет дотам.

Ереван - Тбилиси с кола/маршрутка беше 25лв.

Тбилиси - Баку с Buta летях за 86лв. с багаж.

 

Връщането до България вече беше през Иран.

Значи не е проблем с печат от Армения да се влезне в Азербайджан?

Чудя се в каква посока трябва да се завъртят трите държави?

Връзка към мнение
преди 16 минути , Oshko каза:

Значи не е проблем с печат от Армения да се влезне в Азербайджан?

Чудя се в каква посока трябва да се завъртят трите държави?

Първо Армения след това Грузия от там  Азербайджан.Търси си обратен полет от Баку,иначе ще трябва да се връщаш до Тбилиси. Или в обратен ред с полет за връщане от Ереван.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
3 hours ago, Oshko said:

Значи не е проблем с печат от Армения да се влезне в Азербайджан?

Чудя се в каква посока трябва да се завъртят трите държави?

За печатите никакъв проблем няма, освен ако не си посещавал Нагорни Карабах.

Разцъкай през ония сайтове дали няма да излезе нещо с гърците, с тях евентуално можеш да прибереш или започнеш от Ереван.

Също така имай предвид че Ереван - Тбилиси си отнема доста време особено ако е през деня и като цяло е изморително пътуване заради пътя

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 19.01.2020 г. в 13:15, tany каза:

да носим ли дрон, има ли ограничения?

Не мисля, че има. Едни китайци носеха дрон и го пускаха в Ушгули и никой нищо не им каза. Според мен го носете смело.

Връзка към мнение
На 5.02.2020 г. в 10:20, Sallys каза:

 Трета година го гледам този маршрут, но след това имаш 7 часа с кола от Батуми за Тбилиси. Говорех за полет от София, и наистина Търкиш са най- удобни, но ако тръгваш от София са и най- скъпи. Пиши как избра накрая, винаги съм любопитна за Грузия, а и пак трябва да ходя началото на май.

Избрах версията ИСтанбул - Тбилиси. обаче няма да се ходи тази годи /форсмажорни обстоятелства/ , а пък от друга страна добре, че стана така - нали сега пускат самолетна линия Варна - Тбилиси, дано я задържат и другата година, тогава  си взимам две седмици отпуска и отивам  обикалям из Грузия. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , Дарчо каза:

нали сега пускат самолетна линия Варна - Тбилиси

Кога я пускат тази линия? Кой я пуска?  Ако след всяка среща на  хора от общинската администрация на Варна  с  техни колеги от други страни, действително се пускаха линии,  Варна щеше да се свързана поне с  30  града.  Действителността, обаче, е много по-различна.  На работни обяди и симпозиуми лесно се откриват линии.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, epetkov каза:

Кога я пускат тази линия? Кой я пуска?  Ако след всяка среща на  хора от общинската администрация на Варна  с  техни колеги от други страни, действително се пускаха линии,  Варна щеше да се свързана поне с  30  града.  Действителността, обаче, е много по-различна.  На работни обяди и симпозиуми лесно се откриват линии.

То  и за Бургас е същото. Срамота, че на летището могат да кацат такива самолети, дето в София не могат, а зимата имаме два полета на седмица.  А за Варна - Тбилиси четох ето тука, а и медиите гръмнаха много https://dariknews.bg/regioni/varna/zapochvat-chartyrni-poleti-ot-varna-do-tbilisi-tazi-godina-2211268

от 14 май уж трябва да летят , а билети още не съм видяла никъде да се продават. 

Връзка към мнение
На 22.02.2020 г. в 9:15, Дарчо каза:

, а билети още не съм видяла никъде да се продават. 

За  полетите Варна-Тбилиси навсякъде писаха в материалите, че са чартъри, макар в заглавията но повечето четях: "Пускат редовни полети Варна-Тбилиси". Ако са чартъри, то такива чартъри имаше вече през 2013 и 2014 година.  

На 22.02.2020 г. в 9:15, Дарчо каза:

Срамота, че на летището могат да кацат такива самолети, дето в София не могат, а зимата имаме два полета на седмица.

Защо да е срамота?  Софийският пазар и бургаско-варненският са два различни пазара. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.