Прескочи до съдържание

Обзор на платежните инструменти


Препоръчани мнения

Още за World Debit Mastercard на ЦКБ - не знам дали се спомена, че върви със застраховка "ПОМОЩ ПРИ ПЪТУВАНЕ В ЧУЖБИНА",
а също и това - не съм го ползвал досега, но звучи интересно:
Безплатна застраховка, която Ви осигурява допълнителна сигурност. Покрива следните рискове:

  • В случай на кражба и/или случайна щета на артикул, закупен с картата;
  • Ако откриете по-добра цена за артикул, закупен с картата;
  • При кражба на картата с Вашите ключове или документи.

И по отношение изискването за депозит/кредит от 20000лв. - нужно е само за издаването на картата, след това може да си изтеглите депозита, например.:wink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може да е симовлично това изискване за 20000, ама са си сериозна сума, дори да ги намериш само за отваряне/затваряне. Споменавайте ги тези неща 🙂

Платинената Виза още ли е само с покана?

 

Това депозиране/теглене на сума не носи ли допълнителни такси?

Редактирано от Георги
Връзка към мнение
15 minutes ago, Георги said:

Може да е симовлично това изискване за 20000, ама са си сериозна сума, дори да ги намериш само за отваряне/затваряне. Споменавайте ги тези неща 🙂

Платинената Виза още ли е само с покана?

 

Това депозиране/теглене на сума не носи ли допълнитеimage.thumb.png.6234f15d8e3f94c9e5ce25e9e9ee3580.pngлни такси?

Моята World Debit Mastercard съм издал на базата на налични потребителски кредити, които също са с много добри лихви 🙂 .

Минималния лимит на платинената е 10000, такъв си и поръчах, че трябва и да се връщат 😉 , а и се отразява в кредитния регистър 🙂 ...

С покана или без, вероятно ако сложиш едни 20к депозит за дебитната, ще повлияят и за решението за кредитната 🙂 

Иначе не мога да намеря информация дали има включени салони във Виена с тази карта.

Както и World Debit MC, и тази идва със специални опаковки и т.н.:image.thumb.png.6234f15d8e3f94c9e5ce25e9e9ee3580.png

 

Връзка към мнение
преди 28 минути , Георги каза:

Платинената Виза още ли е само с покана?

Да или с гаранционен депозит. Например 11000 лв депозит за карта за 10000 лв

 

преди 28 минути , Георги каза:

Това депозиране/теглене на сума не носи ли допълнителни такси?

Не

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , cybersimo каза:

Да или с гаранционен депозит. Например 11000 лв депозит за карта за 10000 лв

 

А депозитът може ли да се изтегли както с дебитната?

Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги каза:

А депозитът може ли да се изтегли както с дебитната?

Не. Това е "гаранционен депозит" за кредитна карта с лимит 10000 се искат или високи доходи (доказани с документ над 2500 лв на месец) или депозит. На мен всички кредитни карти са ми с депозит, който след година-две си тегля след като изградя добра кредитна история с банката

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 32 минути , Doctor Who каза:

Май очакванията ми към някоя банка вече се изчерпват с това "дано ме натоварва по-малко от предната."

За момента май това се оказва единственият водещ мотив. 

Предимства:

- Не таксуват зареждането на Revolut (засега)

- Ако отговаряш на условията за Word Debit MasterCard я получаваш безплатно и без месечна такса (за разлика от ДСК, където има 5 лв / месец само за картата, а таксата за поддръжка на сметката е допълнителни 2.30 лв), с която титуляр + 1 ползват неограничено салоните на Т2 и във Виена, както и ползват fast track на Т2.

 

Недостатъци:

- Мислех си, че няма по-дървено онлайн банкиране от това на ДСК... Е, вече знам, че тяхното е в 23-ти век в сравнение с това на ЦКБ

- В дървеното им банкиране няма кьорава справка, която да ти показва оторизациите по картите - само осчетоводените транзакции, така че не можеш да разбереш кой какво и колко ти е блокирал, докато не се осчетоводи

- Няма и кьорава справка, която да ти покаже едновременно дебитни и кредитни транзакции - или едното, или другото

- Наличността по картата и по сметката не се изобразва директно при логване в акаунта, а трябва всеки път да натискаш върху хиперлинк, за да видиш текущата си наличност, след което почва 20 секунди "мислене"

- Ако имаш издадена и неполучена карта, наличността по нея е 0 и при проверка на наличността по сметката показва също 0 и ти изкарват ангелите посред нощ...

- Ако нямаш КЕП (за щастие имам) и без това "дървеното" банкиране е още по-дървено и орязано и лимитите за плащане са доста по-малки...

 

 

П.С. Това мнение не е точно за тази тема, така че ще потърся темата на Георги с обощенията по банки и ще го преместя там.

 

преди 30 минути , Zaro каза:

Артисали са им такива карти. Грешен разход за карта без нищо ли да правят сега, само и само да ти угодят.

Ами ако директно ми я бяха издали, да рече човек, че е това. Ама след като ми дават право на избор, значи проблемът им не е, че са имали напечатани. А и при тези пари, които правят банките, е смешно да се правят такива стотинкаджийски сметки за спестяване.

Редактирано от chandni
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , chandni каза:

- Мислех си, че няма по-дървено онлайн банкиране от това на ДСК...

Аха-ха, сивквай! :biggrin:  Аз толкова години съм им клиент и още не мога да свикна с тъпото им онлайн-банкиране.  Неведнъж в клона съм им казвал да предадат на когото трябва, че онлайн-банкирането е трагично, включително това за невъзможността да се видят авторизациите, ама само казват добре и вдигат раменца. 
Между другото - свали си приложението за телефон - като че ли е една идея по-добро от куцото банкиране на сайта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Фил каза:

Между другото - свали си приложението за телефон - като че ли е една идея по-добро от куцото банкиране на сайта. 

Свалено е и на телефона, и на таблета и не бих казала, че е по-малко дървено, На всичко отгоре и лимитите за плащане са по-ниски отколкото в онлайн банкирането с КЕП.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Не съм сигурен дали тук е мястото, но...
Кои са алтернативните банки, които имат BG IBAN и може да заместят сегашните. 

iCard и Paysera знам, че имат. iCard доста промениха условията от началото. 

 

Ако е нужно, моля модератор да отдели в отделна тема. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 12.01.2020 г. в 18:26, zzxxcc каза:

Monese

+ възможността за откриване на английска банкова сметка без доказване на адрес във Великобритания, което е сериозно предимство, особено за новопристигнали в ОК. Сега може да има и други възможности за това, но доскоро мисля, че това беше водещото предимство на Monese.

 

 

 

Когато преди време имаше кешбек 16 паунда си поръчах Monese карта и я получих безплатно май.Не помня дали я активирах с кода пратен ми с картата.Вече се натрупаха 30 паунда и като пробвах да платя с нея пише,че не е активна,а в приложението няма информация за нея и предлагат нова карта с 5 евро доставка.Писах им,но няма още отговор.А сега ми хрумна и си направих виртуална ,и с нея прехвърлих парите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За World Debit Mastercard проверих днес на телефона на ЦКБ и таксата е 2.40 лв. за сметката, картата е безплатна., изискването е 25000 лв и тези пари трябва да са налични през цялото време като минимална сума по сметката (явно са променили условията спрямо написаното по-горе от @Фил и @Георги). Важат си описаните преференции.

В момента по-удачна ми се вижда Mastercard Platinum на TBI (малко смешна банка), но няма минимална стойност за издаване, важат преференциите за летище София и Виена,  дължимата сума за 3месечие е 12.99 лв. Това е за дебитна. 

Връзка към мнение
преди 10 минути , darinamarinova каза:

изискването е 25000 лв и тези пари трябва да са налични през цялото време като минимална сума по сметката (явно са променили условията спрямо написаното по-горе от @Фил и @Георги 

...или съответният служител, с когото си говорила, не е много наясно.   :wink:

Връзка към мнение
преди 3 минути , Фил каза:

...или съответният служител, с когото си говорила, не е много наясно.   :wink:

Може и така да е. Кой знае 😄 Беше по телефон, мислейки си, че тия са по-наясно. 

Връзка към мнение
2 hours ago, darinamarinova said:

Може и така да е. Кой знае 😄 Беше по телефон, мислейки си, че тия са по-наясно. 

Aз лично в моята World debit не държа такава сума, тя беше там точно до момента на вземането на картата ми...... 😜

Връзка към мнение
преди 5 минути , Jorro каза:

Aз лично в моята World debit не държа такава сума, тя беше там точно до момента на вземането на картата ми...... 😜

Идеално. Ще попитам тогава в клона до нас. Просто не знам олигофрени ли са, че служители не знаят такива елементарни работи

Връзка към мнение
1 hour ago, darinamarinova said:

Идеално. Ще попитам тогава в клона до нас. Просто не знам олигофрени ли са, че служители не знаят такива елементарни работи

Ами тази карта като цяло не е популярна и никъде не я познават добре. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Monese с промяна в условията - взигат лимита за top-up с ДК до €1500 месечно и  вече  в  EEA може да се тегли от АТМ до €750€  дневно

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
На 12.01.2020 г. в 22:24, Zaro каза:

BNC10

Затварят за съжаление. Има известие да си вземеш, ако имаш депозирана сума:

Despite all our efforts and enthusiasm during the last 3 years, we have not been able to reach key milestones to maintain bnc10 service as we know.
 

That is why we decided to make a stop on our journey. As we are required to provide you with a 2-month notice following cardholders’ terms and conditions, you will be able to access the app until the 19th of July”

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
преди 7 часа, 招き猫 каза:

Дайте най-евтиния вариант на дебит карта която да е с добро превалутиране, застраховка ЕС и салон в Т2 София (ако е и не само за София е бонус)?

ЦКБ mastercard world debit, но има условия за издаване, ако ги покриеш това за мен е най-доброто. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.