Прескочи до съдържание

Правила за споделяне на еднократни кодове - дискусия


Препоръчани мнения

Дайте ми малко време да помисля по какъв начин да стане обмяната на тези кодове. Спамът не ми харесва, не ми харесва и размяната в лични съобщения. Имам и много силни подозрения, че кодовете разпространявани на лични влизат в употреба, по-скоро доста хора се запасяват да има, за всеки случай. 

 

Просто ми дайте малко време да помисля. 

  • Харесвам 9
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Трудно ще стане запасяването, защото тези кодове в момента са с много кратък живот. При пускането им тук официално, почти е сигурно, че няма да стигне до молителя😀

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

аз имам код за 10% с условие - Минималната изразходвана сума е € 100. Резервирайте преди 6 януари 2020 ... ако някой иска пращам на лични...че няма много време за действие....така е като не си проверявам пощите с които имам акаунти в букинг, оказа се че 3 вече  са изгорели....

Връзка към мнение
преди 1 час, Георги каза:

Имам и много силни подозрения, че кодовете разпространявани на лични влизат в употреба, по-скоро доста хора се запасяват да има, за всеки случай. 

 

Те са валидни 2 дена и се ползват еднократно, не може да се запасяваш

Връзка към мнение

Да речем, че не се запасяваш, а по-скоро се подсигуряваш. Според мен Георги имаше предвид, че някои хора искат код, за да имат в резерв, ако им се наложи, а не, че им е необходим да го ползват със сигурност.

Не знам дали това е правилно, по-скоро не е, но естествено всеки си има своите съображения. Не виждам как реално може да се отсее на кого му трябва за ползване и на кого за подсигуряване/запасяване🙂.

Май са валидни повече дни- към 7.

Връзка към мнение

от тези кодове няма смисъл, ако се пльоснат публично в тема, така никой няма да знае до последния момент дали вече не е използван кода

 

разбирам, че сигурно не е удачно да се върти оборот на лични съобщения, обаче и аз не се сещам за по-удобен начин, в крайна сметка в тези съобщения няма нищо полезно за форума, а само "моля за кода, заповядай, много ти благодаря"

 

така че май най-удобно е, както си е в момента тип "имам код", който се интересува истински и му трябва, ще прояви активност и ще се свърже с човека, за който остава веднага да ъпдейтне, че е даден, за да не го заливат с повече съобщения

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
новобранец-магеланец

В какъвто и вариант да е темата за кодовете определено ще е много полезна. Ето аз до няколко дни трябва да букна за сума около 4-5000лв и един код за 10% разбира се, че ще ми дойде много добре 😀

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

С две думи - споделянето на кодовете ще е публично. Не виждам причина да се ограничаваме само до регистрирани, ако имате някакви задръжки в това отношение може просто да не споделяте, но не ми се иска да давам въобще възможност за някакво сегрегиране по регистрирани и нерегистрирани - в тази тема и други подобни за напред. Един от стълбовете на форума, е че информацията тук е публична и за всички. 

 

В допълнение това е единствения начин да подсигурим, че кодовете на практика се използват, а не просто някой да си събере кодове, които не е задължително да ползва в последствие. 

 

@aleksandrina

Цитат

Малко се губи смисъла с публичното - всеки чете този форум и без регистрация може да види кода.

Аз проблем в това не виждам. Тези кодове не бива да са някаква привилегия за "специални" потребители. 

 

Цитат

А ако някой търси все пак, как точно да попита за код? Търсещият може да провокира някой да си погледне пощата и там да има изпратен код, който така или иначе няма да използва... Но опитай с тези правила, пък дано потръгне и да има смисъл. 

Ами няма как. Разчитаме, че ако получим код, който не смятаме да ползваме ще бъде пуснат тук и така темата ще живее. Във всеки момент всеки може да допусне, че има много хора търсещи код. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не знам какъв беше проблема да си разменяме кодове на лични съобщения? Невъзможно е някой да се запасява с код, при положение, че той е валиден 2-3 дни. 2 пъти споделих публично код и двата пъти го използва някой, който най-вероятно не е написал и 1 мнение тук...  Идеята на форума според мен е да си помагаме взаимно, а не да има само споделящи и само такива, които да взимат наготово. При така създалата се ситуация, не бих споделил код в тази тема повече - оставям ги да изтичат и толкова...

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз също така мисля,че трябва да е или някой пише,че има нужда от код и имащия му пише на лична или някой споделя,че има код и ако на някой му трябва пак се пише на лично. Сега тези споделени кодове как да знам дали са позлвани или не...само едни лайкове се пускат.

 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Както казах, ако ви притеснява това, че ще помогнете на някой напълно непознат, просто не споделяйте. Ако всички са на това мнение, няма да има споделяне на кодове и това е. 

 

Още в началото на форума имахме казуси тип "имам една тайна, ама ми пишете лично и ще я казвам само на този който аз си харесам". Имаше хора, които се мръщеха, че тук публично се споделят неща, щото се вдигало много шум и можело да спрат да работят. Неща, които във форуми стократно по-големи от нашия се споделят публично и свободно. Няма лошо, изборът си е твой. Но си намери друго място и други хора и си избирай кой е заслужил и кой не. Тук, аз лично държа информацията да е публична. И макар и тези кодове да са доста невинно нещо, практиката собственикът на кода да избира на кой да го даде и кой не, вместо да го предложи за всички не ми допада. 

 

Пак казвам, абсолютно валиден аргумент е да желаете да избирате на кой да помогнете, но не е това начинът по който искам да работи форума. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

ОК, нека е публично. Но защо някой да не си поиска код? Това пък какво пречи? Някой търси, друг го слага публично и ако търсещият го използва- ОК. Ако някой го изпревари... да е побързал.

С тези рестрикции не върви и то е очевидно.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

ОК, нека е публично. Но защо някой да не си поиска код? Това пък какво пречи? Някой търси, друг го слага публично и ако търсещият го използва- ОК. Ако някой го изпревари... да е побързал.

С тези рестрикции не върви и то е очевидно.

Искането на код пак попада в категорията "ще помогна на който ми е симпатичен", което не искам да става. Търсещите ти гарантирам, че хич няма да са ок, тези които им предлагат кода да го правят публично, по обясними причини. Иначе най-лесното нещо на света е да направя автоматично повдигане на темата с напомняне "има хора, на които им трябват кодове, пускайте".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хотел, който искам да букна в момента е с 200лв надолу от два месеца следене и в момента, като ми трябва код как трябва дапроцедирам ?! да чакам някой да сподели,че има излишен ли?! и да си чакам цената пак да скочи. Аз не разбирам как трябва да се разменят тия кодове?! Или като две мнения нагоре някой си пуснал код събрал 10 лайка и нито после е редактиран поста,че кода е даден/използван нито някой се е обадил,че го е ползвал?! Е как да стане?

Връзка към мнение
преди 8 минути , Ivko каза:

да чакам някой да сподели,че има излишен ли?!

Точно така. 

 

Маркирането на използван код съм писал как става в онова огнено червено залепено на темата най-отгоре, което можеше да отделиш минутка да прочетеш. Ако си пробвал пуснатия код и е невалиден, можеше да реагираш по съответния начин на мнението. Опита ли го въобще дали работи? Ако да - защо не го отбеляза? 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги каза:

Опита ли го въобще дали работи? Ако да - защо не го отбеляза? 

Конкретно в случая този не съм защото го виждам сега и пише,че е валиден до 9-ти, но визирах като цяло ситуацията

Връзка към мнение
преди 27 минути , Георги каза:

 Но си намери друго място и други хора и си избирай кой е заслужил и кой не. Тук, аз лично държа информацията да е публична. И макар и тези кодове да са доста невинно нещо, практиката собственикът на кода да избира на кой да го даде и кой не, вместо да го предложи за всички не ми допада. 

 

честно казано, изобщо не мога да си представя конкретно за тези кодове някой да си избира на кого да го даде, сякаш е висша награда; презумпцията, конкретно в този случай, че на човек, който разполага с код, ненужен му в момента, ще му е приятно цял ден да получава лични съобщения, докато дойде такова от някой, "който му е симпатичен", вместо всичко да приключи за няколко минути с бърза размяна, и полза поне за един човек, вместо кодът да изгори, не е много валидна.... но, да, ти решаваш как да работят нещата, не пречи все пак да си казваме мнението

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , antea каза:

честно казано, изобщо не мога да си представя конкретно за тези кодове някой да си избира на кого да го даде, сякаш е висша награда; презумпцията, конкретно в този случай, че на човек, който разполага с код, ненужен му в момента, ще му е приятно цял ден да получава лични съобщения, докато дойде такова от някой, "който му е симпатичен", вместо всичко да приключи за няколко минути с бърза размяна, и полза поне за един човек, вместо кодът да изгори, не е много валидна.... но, да, ти решаваш как да работят нещата, не пречи все пак да си казваме мнението

Според мен големия процент от кодовете споделени на лични в последните няколко седмици са си изгоряли неупотребени. Публичното пускане елиминира този проблем и това е основния двигател, заедно с желанието ми неща да не се споделят под сурдинка на дълбоко принципно ниво.

 

Разбира се, няма как да съм сигурен в това и вместо да спекулираме, има ли някой който да систематизира всички заявки за изпратени и получени кодове в темата от началото и да поискаме скриншот с потвърдени резервации за използваните кодове? Ако има практично използване на кодовете над 80% публично ще си изям шапката. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

Внимавай какво си пожелаваш / обещаваш и т.н. 🙂 Да не гледаме клипче как ядеш шапка после? 😄

ОК, може да не я изям, но ще я наджвакам порядъчно. Че не съм сигурен исландска вълна как се яде, а и не ми се ще да я губя съвсем 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение

@Георги ами аз например мога да покажа две резервации, направени до минути/час след като съм видяла съобщение тук за код, писала съм ЛС и съм получила такъв; седмица преди това пък видях в темата, че има искане за код, и съвсем малко по-късно след като си прерових имейлите и намерих активен към момента, го изпратих на човека

тези кодове имат смисъл единствено за кратък период от време и то в конкретен момент за конкретен човек /такъв, който активно планира резервация/; не си ли съгласен, че е малко смотано да стигнеш до финала на резервацията, която си избрал пред други, защото с едни 10% намаление ти идва по-чудесно на плановете, и да установиш в последния момент, че кодът е вече невалиден?

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , antea каза:

@Георги ами аз например мога да покажа две резервации, направени до минути/час след като съм видяла съобщение тук за код, писала съм ЛС и съм получила такъв; седмица преди това пък видях в темата, че има искане за код, и съвсем малко по-късно след като си прерових имейлите и намерих активен към момента, го изпратих на човека

тези кодове имат смисъл единствено за кратък период от време и то в конкретен момент за конкретен човек /такъв, който активно планира резервация/; не си ли съгласен, че е малко смотано да стигнеш до финала на резервацията, която си избрал пред други, защото с едни 10% намаление ти идва по-чудесно на плановете, и да установиш в последния момент, че кодът е вече невалиден?

@Георги, единствения код който аз дадох на ЛС беше именно на @antea. Очевидно го е използвала по предназначение. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз имам 3 резервации след като ми дадоха кодове. Благодаря на всички публично (отдавна им благодарих и на ЛС)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.