Прескочи до съдържание

Правила за споделяне на еднократни кодове - дискусия


Препоръчани мнения

1 hour ago, cybersimo said:

Аз имам 3 резервации след като ми дадоха кодове. Благодаря на всички публично (отдавна им благодарих и на ЛС)

А моя който ти дадох използа ли, защото няколко дни след това получих имейл от Букинг, че имам код, който изтича след 2 дни. Първоначално помислих, че е друг код, защото се обръщаха към мен с едно друго име /на друг акаунт, но по моя имейл/. Пуснах съобщение тук, че имам още един сод и после го пратих на друг човек. След това като прегледах личните си съобщения видях, че на теб и на другия съм дала един и същ код. Другият човек ми писа, че го е пробвал, валиден е и е станала работата.

Много е заплетено. Аз клоня към идеята на Георги кодовете да са публични.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Признавам, че не съм чел темата отначало, но на мен най-естествения начин за обмяна на кодове е следния:

В тази тема пиша едно мнение от типа:

"Хора, имам нужда от код. Бихте ли помогнали. Пратете ми на лични..."  (уточнявам, че съм на фаза резервация. избрал съм хотел, дати, всичко. Чакам само код за да ми е още по-евтино.)

Който иска ми праща на лични.

Аз използвам един от изпратените ми кодове и пиша на останалите (тук или на лични, че не съм се възползвал от техните)

Не виждам някаква причина този подход да е затормозяващ, тегав, вреден и прочие.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Мнението на @ven62 ми се струва най-резонно, без до сега да съм ползвала код за отстъпка, но следя темата, защото скоро ми предстоят резервации и бих искала да знам полезна ли е темата за такива случаи или е загуба на нерви.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

А моя който ти дадох използа ли, защото няколко дни след това получих имейл от Букинг, че имам код, който изтича след 2 дни. Първоначално помислих, че е друг код, защото се обръщаха към мен с едно друго име /на друг акаунт, но по моя имейл/. Пуснах съобщение тук, че имам още един сод и после го пратих на друг човек. След това като прегледах личните си съобщения видях, че на теб и на другия съм дала един и същ код. Другият човек ми писа, че го е пробвал, валиден е и е станала работата.

Много е заплетено. Аз клоня към идеята на Георги кодовете да са публични.

Да, използвах го и имам потвърждение, в което пише че ще получа 10%. Сигурно пак нещо са се омазали Букинг... не е като да не съм получавал награда два пъти и преди 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А къде е проблемът в публичното споделяне, освен че "кодът ми ще се вземе от някой, който може би не познавам?". 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение
1 minute ago, Георги said:

А къде е проблема в публичното споделяне, освен че "кодът ми ще се вземе от някой, който може би не познавам?". 

На първо четене- търсенето и споделянето не съвпадат.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
В момента, Георги каза:

А къде е проблема в публичното споделяне, освен че "кодът ми ще се вземе от някой, който може би не познавам?". 

Проблема е, че резервираш, вкарваш данни и като стигнеш до кода, изненада, той вече не е валиден.  И започваш да питаш отново тук, и отново,  и отново....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
8 minutes ago, cybersimo said:

Да, използвах го и имам потвърждение, в което пише че ще получа 10%. Сигурно пак нещо са се омазали Букинг... не е като да не съм получавал награда два пъти и преди 🙂

А добре, успокоих се, че никого не съм подвела тук в тази объркана работа🙂👍

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , aleksandrina каза:

На първо четене- търсенето и споделянето не съвпадат.

Не мисля, че не съвпадат. Това че този който е употребител кода може да не е регистриран не значи, че не е имал нужда от него и не е влезъл в употреба - точно обратното, използван код е доказателство, че е...използван. 

преди 4 минути , slujitel каза:

Проблема е, че резервираш, вкарваш данни и като стигнеш до кода, изненада, той вече не е валиден.  И започваш да питаш отново тук, и отново,  и отново....

Ако иконките се ползват по предназначение, този проблем ще отпадне. 

 

Всичко според мен опира до:

 

1. Желанието кодовете да са си само за "наши хора"

2. Топлото чувство, което човек получава, когато помогне и получи благодарност от друг, който може би му е симпатичен. Помагайки на анонимен, няма как да ти благодари. 

 

Симпатизирам на второто, но първото не ми харесва хич. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги каза:

А къде е проблемът в публичното споделяне, освен че "кодът ми ще се вземе от някой, който може би не познавам?". 

Това, което предлагаш не пречи да върви успоредно с моя "алгоритъм"

Изразих моето мнение, защото оставам с впечатлението , че няма да бъде добре прието ако в тази тема напиша молба да ми се пратят кодове на лични, защото имам нужда.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 minute ago, ven62 said:

Това, което предлагаш не пречи да върви успоредно с моя "алгоритъм"

Изразих моето мнение, защото оставам с впечатлението , че няма да бъде добре прието ако в тази тема напиша молба да ми се пратят кодове на лични, защото имам нужда.

Не е само впечатление- ще ти итрият искането даже.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги каза:

 

 

1. Желанието кодовете да са си само за "наши хора"

 

Стига бе. Това не ми се вярва.

 

Скоро имах случай. Човек във форума се опита да ми помогне. Аз му благодарих.

А, сигурен съм в това - взаимно не сме си симпатични, ама изобщо. (по дипломатично не се сещам как бих могъл да се изразя)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, antea каза:

@Георги седмица преди това пък видях в темата, че има искане за код, и съвсем малко по-късно след като си прерових имейлите и намерих активен към момента, го изпратих на човека

 

Човекът се възползва и благодари сърдечно на antea!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не мисля, че някой тук е воден от симпатия, по-скоро всички се водим от идеята да помогнем.

Най-практично ми се струва някой да поиска код и да го получи на лс. Иначе идеята се губи - вероятността да попаднеш на публично споделен код, който не е ползван, според мен е минимална и е нужна голяма доза късмет.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
2 minutes ago, Яничка said:

Не мисля, че някой тук е воден от симпатия, по-скоро всички се водим от идеята да помогнем.

Най-практично ми се струва някой да поиска код и да го получи на лс. Иначе идеята се губи - вероятността да попаднеш на публично споделен код, който не е ползван, според мен е минимална и е нужна голяма доза късмет.

А ако видиш, че имаш лични съобщения от 2-3ма души едновременно кого ще предпочетеш? Не е необходимо да чакаш цял ден, за да натрупаш няколко искания и да правиш подбор🙂. За секунди получаваш молби. Аз признавам предпочетох да дам кода на магеланец, който има повече споделяния тук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също поисках един код и го използвах. После правих и нови резервации, но при новите правила изобщо не ми се участва в състезания и минах на линка на Уиз.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

А ако видиш, че имаш лични съобщения от 2-3ма души едновременно кого ще предпочетеш? Не е необходимо да чакаш цял ден, за да натрупаш няколко искания и да правиш подбор🙂. За секунди получаваш молби. Аз признавам предпочетох да дам кода на магеланец, който има повече споделяния тук.

В крайна сметка кода си е твой и не виждам проблем да решиш да го дадеш на който ти си пожелаеш...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, Христиан каза:

@Георги, единствения код който аз дадох на ЛС беше именно на @antea. Очевидно го е използвала по предназначение. 🙂 

И моя единствен код беше даден на @anteaслед като го споделих тук и тя го поиска първа,явно това е втората резервация за която споменава 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 21 минути , ДиянаВ каза:

А ако видиш, че имаш лични съобщения от 2-3ма души едновременно кого ще предпочетеш? Не е необходимо да чакаш цял ден, за да натрупаш няколко искания и да правиш подбор🙂. За секунди получаваш молби. Аз признавам предпочетох да дам кода на магеланец, който има повече споделяния тук.

Ще предпочета първия, който съм отворил т.е. ако е ОК ще го използвам и ще пиша на останалите (защо не и в темата, а не на лични) че не съм използвал кодовете  им и благодаря на всички.

……….

Ама аз наистина не виждам къде е драмата ако поискам публично код.

Мога да искам публично съвет за евтин билет.

Мога да питам до безкрай как точно се ползват карти, сайтове за намаления, врътки.

Мога да питам/помоля да ми се нагласи програмата за някакво пътуване/екскурзия

Мога да питам и да обсъждаме всякакви трикове, коя точно банка да преметнем, че да не ни вземе такса за top up или превалотиране или трансфер или ...

А не е редно да питам за код. Защо?

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

В друга тема по същия начин се искат кодове за Flixbus и там проблеми няма.

А и нерегистрираните потребители няма да оставят реакция иконка при използван или невалиден код 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 49 минути , ven62 каза:

Ама аз наистина не виждам къде е драмата ако поискам публично код.

 

Защото е не по-различно от всичко да е в личните съобщения. Пак можеш да получиш код, пак можеш да не го използваш и да иде зян. Аз съм ок да направя изключение за търсенето на кодове, но само ако след това се публикува мнение, че кода е получен, използван и скриншот, който да показва отстъпка. 

преди 36 минути , Branko каза:

В друга тема по същия начин се искат кодове за Flixbus и там проблеми няма.

А и нерегистрираните потребители няма да оставят реакция иконка при използван или невалиден код 

За това реакциите ще ги оставят регистрираните. Относно flixbus, можеш да си сигурен, че ще взема същите мерки, ако стане масово. 

Преди 1 час, Яничка каза:

Не мисля, че някой тук е воден от симпатия, по-скоро всички се водим от идеята да помогнем.

Най-практично ми се струва някой да поиска код и да го получи на лс. Иначе идеята се губи - вероятността да попаднеш на публично споделен код, който не е ползван, според мен е минимална и е нужна голяма доза късмет.

Пак ще помоля някой да ми отговори, защо според вас публично споделен и използван код се счита за изгорял, неупотребен ефективно и т.н.? Просто някой ви е изпреварил, абонирате се за темата за имейл известия и чакате, ако е наложително. Аз разбирам удобството да пуснеш едно мнение, да се излегнеш и да чакаш кодовете сами да те затрупат, но това макар и да работи за личния интерес не е задължително в полза на колективния. 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Аз разбирам  @Георгии че това е идеята на публичното споделяне,но също като @ven62 не разбирам ,защо някой като търси да не може да пита също публично

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Според мен ще е най-малко затормозяващо, ако някой има код и не смята да го ползва да го пусне публично, за да се избегнат хилядите съобщения на лично, съответно да го използва най-бързият, на когото в момента му трябва код и да остави емотикон. От другата страна пък, ако на човек му трябва код и има магеланец, който не е обявил кода си и няма да го използва, да му го прати и да сложи емотикон някакъв, че молбата е изпълнена. Моделът на @Георги според мен работи само за предлагащите код, но не и за търсещите такъв. 🤔

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Георги каза:

...Аз разбирам удобството да пуснеш едно мнение, да се излегнеш и да чакаш кодовете сами да те затрупат, но това макар и да работи за личния интерес не е задължително в полза на колективния. 

Трябва ли да се чувствам виновен, че искам точно това.

Не ми е ясно какъв точно е колективния интерес в случая и как няма полза за него.

Ако колективния интерес е популярността на форума, то това което предлагам несъмнено води до ползи и за "колективния интерес".

т.е. Като ми предстои резервация на хотел и съм се ориентирал към букинг ще знам, че има един български форум, дето като пусна едно запитване/молба в точно определената тема за минути/часове ще получа код, който ще ми олекоти бюджета с 10% процента.

btw, точно така постъпвам и когато ми се налага да купя някой билет. Отварям темата за rumbo … Чета последните няколко страници, питам ако нещо не ми е ясно и в 99% успявам благодарение на форума т.е. на хората в него да спестя някой лев. Почти винаги след това и споделям какво съм свършил за да съм полезен на следващите.

Разликата с тия кодове е, че те са еднократни и затова е удобно да се пускат на лични т.е. да са максимално ефективни, а не да се състезавам за използването на код без дори да знам кой и кога се е включил в това състезание.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

Не ми е ясно какъв точно е колективния интерес в случая и как няма полза за него.

 

Колективния интерес е кодовете да бъдат използвани, това е. 

 

преди 3 минути , ven62 каза:

 

Разликата с тия кодове е, че те са еднократни и затова е удобно да се пускат на лични т.е. да са максимално ефективни, а не да се състезавам за използването на код без дори да знам кой и кога се е включил в това състезание.

Ами ето тук идва основното разминаване. Аз не смятам, че има разлика между теб и тези, които също търсят код - независимо дали са регистрирани, нерегистрирани и дали са писали изрично в темаат че имат нужда и т.н.

 

Не смятам, и че споделянето на лични е максимално ефективно след като никой няма гаранция, че код споделен по този начин ще бъде използван.

Наистина не мисля, че има смисъл да продължавам да се повтарям. 

 

Сега, сигурно може да си докараме главоболия с някое сложно правило тип "който прати код на лично, след това да иска потвърждение и да публикува потвърждението, и който откаже да публикуваме черен списък и да не може да ползва кодове пак". Ама кому е нужно? Защо никой в прав текст не обясни какъв е проблемът, че някой ще ви изпревари за код (регнат, нерегнат и т.н.) и защо вие смятате, че това състезание е нечестно, а вие имате по-голямо право да го използвате?

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.