Прескочи до съдържание

Правила за споделяне на еднократни кодове - дискусия


Препоръчани мнения

Според мен заради ограниченията за пращане на лс, много кодове ще изгорят, даже са изгорели вече. Най-вече като съпротива на неправилното управленско решение!

Връзка към мнение

Всъщност изпратеният код е личен и този, който го е получил има няколко възможности- да го използва, да го сподели с човек от форума, да го пусне публично.

Аз бих предпочела да го изпратя на някой от форума, който има нужда, но тъй като забраняваш искането на код, няма как да стане.

До тук съм забелязала, че който пусне код, после пише "Изпратен". То в крайна сметка се случва бързо.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Георги каза:

Ама кому е нужно? Защо никой в прав текст не обясни какъв е проблемът, че някой ще ви изпревари за код (регнат, нерегнат и т.н.) и защо вие смятате, че това състезание е нечестно, а вие имате по-голямо право да го използвате

Според мен няма проблем за това,разбрахме идеята ти.

Но така и в прав текст не каза какъв е проблемът да се пита дали има код , когато няма такъв публикуван а на някой е нужен в момента

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги каза:

...Защо никой в прав текст не обясни какъв е проблемът, че някой ще ви изпревари за код (регнат, нерегнат и т.н.) и защо вие смятате, че това състезание е нечестно, а вие имате по-голямо право да го използвате?

Проблемът, че някой ще ме изпревари е, че ще си загубя времето.

И през ум не ми е минавало, че имам по-големи права или че състезанието е нечестно, а само, че е с висока степен на вероятност "губи време".

 

--------

Наистина не виждам особен смисъл да преразказваме по няколко пъти позицията си. Всеки си остава на своето мнение. Случвало се е и друг път. Няма драма. А и в интерес на истината след време съм си отчитал, че ти си бил по-прав в някой от споровете.

Дано и сега да е така, но силно се съмнявам.:smile:

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 минути , aleksandrina каза:

До тук съм забелязала, че който пусне код, после пише "Изпратен". То в крайна сметка се случва бързо.

 Да но зависи колко след като е пуснат тук е изпратен. Знаем,че след определено време не може да си редактираш поста

Връзка към мнение

Аз си признавам,че когато видях някой да търси код,това ме провокира да прегледам пощите си и да пусна такъв и с това помогнах в случая на @antea

А се оказа,че съм имал доста други вече изгоряли кодове ,които ако бях "провокиран " от публикуването,че някой търси ,щях да ги видя и постна преди да изгорят

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
9 minutes ago, Ivko said:

 Да но зависи колко след като е пуснат тук е изпратен. Знаем,че след определено време не може да си редактираш поста

Винаги може да се самоцитира и да го напише. Но обикновено е пратен преди да изтече времето за редакция.

Връзка към мнение
Емил Любенов

Аз също получих два кода на лични и се възползвах от единия, а няколко часа след получаването на втория го пуснах тук, тъй като вече бях сменил програмата. Не се познавам с хората тук, но искрено вярвам, че не съм получил кодовете заради делфина на снимката, а защото има добри хора, които просто гледат да помогнат на магеланец в нужда. Аз също бих върнал услугата и се надявам заедно да стигнем до система, която ще осигури повече използвани кодове и доволни пътешественици. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@Георги инатиш се. Едва ли такова състезание и загуба на време са по вкуса на повечето от нас. Лично аз не бих се занимавала. Иначе всеки си повтаря своето.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Branko каза:

Аз си признавам,че когато видях някой да търси код,това ме провокира да прегледам пощите си и да пусна такъв и с това помогнах в случая на @antea

А се оказа,че съм имал доста други вече изгоряли кодове ,които ако бях "провокиран " от публикуването,че някой търси ,щях да ги видя и постна преди да изгорят

Именно! Повечето от нас са с N на брой профила в Букинг.Мойте са 7 или 9,не помня точно,знам ,че беше щастливо число 🙂

Нямам намерение да ползвам Букинг в обозримо бъдеще.Питането тук ще ме подсети да проверя дали пък не са ми изпратили някой код,който  иначе няма да бъде използван.

А може да почнем като в expedia-понеделник,в 9:00ч Бг време ще пусна 3 кода.Който има нужда,си е вкарал данните от картата,рифрешва страницата и само чака да въведе кода : p

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Какво сте се хванали да пишете надълго и широко по два-три пъти едни и същи тиради. Ето, виждате ли, че може да се пусне съобщение “търся си код, ако някой има желание да ми го отстъпи”😁

Връзка към мнение
преди 52 минути , iMari каза:

Именно! Повечето от нас са с N на брой профила в Букинг.Мойте са 7 или 9,не помня точно,знам ,че беше щастливо число 🙂

Нямам намерение да ползвам Букинг в обозримо бъдеще.Питането тук ще ме подсети да проверя дали пък не са ми изпратили някой код,който  иначе няма да бъде използван.

И аз имам няколко профила в букинг. От както се "развихри" темата с кодовете всеки ден проверявам мейлите си, но досега не съм получила нито един код. Бих го пуснала тук за да не изгори, но явно избирателно изпращат или не знам къде да гледам 😉

 

Връзка към мнение
преди 28 минути , Mary каза:

Кодовете се публикуват в темата и който има нужда се възползва.

Без питания - търся код и без писане - имам код.

Имаш код - публикуваш го в темата.

Защо?Кода си е мой и аз мога да го дам на лични избирателно,на когото аз искам.Още повече,че тук влизат нерегистрирани потребители и ползват нашите кодове,без да са магеланци.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Olianata каза:

Защо?Кода си е мой и аз мога да го дам на лични избирателно,на когото аз искам.Още повече,че тук влизат нерегистрирани потребители и ползват нашите кодове,без да са магеланци.

Правилата са такива. :smile:

Най-отгоре в темата се намират, а днес достатъчно се изписа по темата.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Георги каза:

 

Неща, които във форуми стократно по-големи от нашия се споделят публично и свободно.

 

 А, не може ли по подобие на тези форуми :

 

1. да се появява номер на поста автоматично

 

2. да се деактивира цитирането на предишен пост, което би спряло безкрайното цитиране,  с което пък темите се разводняват до безкрайност

 

3. тежките теми с над 100 страници да се отделят в нова част

Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

 А, не може ли по подобие на тези форуми :

 

1. да се появява номер на поста автоматично

 

2. да се деактивира цитирането на предишен пост, което би спряло безкрайното цитиране,  с което пък темите се разводняват до безкрайност

 

3. тежките теми с над 100 страници да се отделят в нова част

1. Не, системно ограничение, нямаме такава функционалност и не мисля, че липсва. 

2. Не, цитирането е ключова функционалност и помага. Как иначе да разберат другите, че отговарям на теб в момента?

3. Не, това няма никаква практическа полза. Огромните теми дали са от 50 или 500 страници крайния резултат винаги е един и същ - четат се последните 2-3 страници макс. Да разделяме тема от 500 страници на 10 теми от 50 няма да помогне по никакъв начин - архаизъм от времето когато дългите теми затормозяваха базите данни, при нас не е така. 

 

Цитираният форум, който имах предвид е FlyerTalk, който на системно ниво е замръзнал преди 10 години. Могат да си мечтаят там за функционалностите, които имаме тук. Ние може да си мечтаем за аудиторията им, но в техническо отношение са 2-3 поколения назад. 

 

Принципно подобни предложения са за този подфорум, ако искаш да поразвием темата нека продължим дискусията там: https://magelanci.com/forums/forum/18-новини-от-magelancicom-въпроси-и-препоръки/ 

 

След малко ще оформя последен отговор по темата за правилата и също ще преместя голяма част от дискусията там. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

2. С тагване, което освен,че е супер функционално и спомага доста за неразводняване на темите.

 

Ще изчезнат и стотиците ( ако не и хиляди цитирания), които се използват за едно благодаря, вместо да се използва специализираният точно за това емотикон от реакциите...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , stanislavpp каза:

2. С тагване, което освен,че е супер функционално и спомага доста за неразводняване на темите.

Да, де, обаче понякога се отговаря на конкретен пасаж (изречение, дума) от някое по-дълго мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

- Относно усилията необходими да се провери код, отбелязах че има иконка с която да маркирате, че някой код вече не работи. Така 1, максимум 2-ма от вас ще е нужно да проверят вече неработещ код. 

- Кодът си в ваш, правете каквото искате с него, нищо не насилвам никого. Но ако желаете да го пуснете тук, ще трябва да отговаря и на местните правила.

- Причината, поради която има рестрикции и за моленето за код са отново, че това ще изкара кодовете в лични съобщения, което ще прави неизползваеми голяма част от тях. Не държа да се съгласявате с мен, но може ли поне да опитате да ме разберете вместо в 4-5 мнения да се пита едно и също?

- Ако наистина молбите за кодове в темата ви подтикват да си проверите имейлите, няма никакъв проблем да се автоматизира повдигане на темата с напомняне през определен период от време, това не е пречка. Ще е едно от първите неща, които ще направя ако темата потегли.

 

Всичко опира до това дали удобството да си помислите ден-два дали да използвате свеж, неизползван код, без да имат никакво задължение да го използвате е по-важно от това кодът гарантирано да бъде използван, но може и да е от някой анонимен и най-вероятно, ако искате да спестите точно вие няма да имате лукса на голямо чакане и мислене. Аз избирам второто. Разбирам перфектно вашата гледна точка, но опитайте се да разберете и моята.

 

От моята, най-важното е кодовете да се използват и макар и мислено днес да пожонглирах с идеята да моля да бъда добавен във всички лични съобщения с код, само за да проверя в последствие колко от тях се използват и после да пиша тук "аз казах ли ви", то подобна идея много бързо ми се изпари от главата. Имам си по-интересни занимания, сигурен съм че и вие. Сигурен съм, че от ваша страна ви се струва, че в момента си играя на власт и сила. Не мога да убедя никой, че е точно обратното и последното нещо, което предпочитам в петък вечер е да си блъскам главата в стена. Ако искате вярвайте или пък не, ваша воля.  

 

Не виждам смисъл да продължаваме да въртим в кръг. Ако някой смята, че има нещо недоизказано до сега в темата, нека пусне нова. Тази я заключвам до утре, след това клончето с дискусията за правилата ще бъде отделено на правилното място и темата отключена за тези, които желаят да споделят кодове с всички. Ако няма такива - живи и здрави. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.