Прескочи до съдържание

Виза за Оман


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 1 час, slujitel каза:

Не е писано в тази тема отдавна,  @Георги Матеев ходи скоро, а и друг, ако може да помогне.  Има ли виза на летището,  или само онлайн?

Нямаше никаква виза. Печат в паспорта и това е.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ни да ходим до Оман през февруари /  със самолет до Маскат/. Четох доста, много разнопосочна информация видях. Писах и до тяхното МВР и чакам отговор. Интересуваме дали може кацайки на летището да си платим 5 реала да получим хартийката и печатите /така както е на летището в Бахрейн/ или  трябва да си вадим е-visa? 

Благодаря предварително.

Връзка към мнение

 Здравей !

 

Не бих чел на други места , освен на официалният им сайт , според който ти трябва виза с бг паспорт , освен ако не си резидент на някоя

от петте околни държави или пък имаш

билети за СП

в Катар 😉

https://evisa.rop.gov.om/visa-eligibility?p_p_id=visawizard_WAR_visaeligibilitywizardportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=1&_visawizard_WAR_visaeligibilitywizardportlet_myaction=Page2&tabId=14is48

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравей,

 

Няма нужда от виза, ако си до 14 дни престой там https://fm.gov.om/visitors/entry-visas/. Слагат ти печат на летището в Маскат с начална и крайна дата (14 дни след влизането ти)

В България обаче могат да ти направят проблем преди да те качат (поне това се случи с луфтханза ) и е добре да можеш да им покажеш резервации за хотели или най-малкото информацията от сайта на външното министерство на Оман.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Ами не успявам категорично да разбера, само на горния линк към FM.gov.om пише, че е безплатна, но и там като цъкнеш на повече подробности пише 5 риала...

Връзка към мнение

Беше безплатна през 2022г. за престой до 14 дни.Единственото, което искаха на място е паспорта и билет на връщане. Повече обяснения давахме на гишето на турците при чек-ина, като им показахме резервация за няколко хотела и мейл от оманските имиграционни, които потвърждават, че влизането в страната е с виза при пристигане.

Бях писала на този и-мейл, на който потвърдиха условията за влизане и престой: info-OmaneVisa@rop.gov.om - безплатен престой до 14 дни с виза при пристигане или виза до 30 дни, на стойност 47 долара, която пак се получава при пристигане.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, nitsavan каза:

Повече обяснения давахме на гишето на турците при чек-ина, като им показахме резервация за няколко хотела и мейл от оманските имиграционни, които потвърждават, че влизането в страната е с виза при пристигане.

Бях писала на този и-мейл, на който потвърдиха условията за влизане и престой: info-OmaneVisa@rop.gov.om - безплатен престой до 14 дни с виза при пристигане или виза до 30 дни, на стойност 47 долара, която пак се получава при пристигане.

Ако си само с ръчен багаж от Истанбул с Пегасус ,може направо на гейта да идеш и там едва ли ще питат нещо.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Декември 2022-ра влязох в Оман през Дубай с тази оферта: https://www.viator.com/tours/Khasab/Musandam-Khasab-Day-Trip-and-Dolphin-Watching-Dhow-Cruise-from-Dubai/d33746-74088P1

 

Ако влизането ще е еднодневно не изискват да се представи хотелска резервация и само бият печат. 

Връзка към мнение

Ноември бях в Оман за 3 дни и няма виза.

Пътувах от Истанбул с Пегасус и там на гейта ме питаха мен, дали ми трябва виза за Оман 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.