Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 8 минути , master_of_germs каза:

Лично аз предпочитам тоя вариант, да ви кажа. Коронавирусната епидемия да се окаже, че е заразила многократно повече хора, отколкото си мислим, да се окаже, че контактно-битовото предаване е водещо, а не респираторното. Да има множество безсимптомни, които да спомогнат за много по-бързото изграждане на стаден имунитет, който да пази за години напред.

Аз си мисля, че точно така се оформя картината. И не ме притеснява, както казваш - радва ме. Опасенията ми са, че в периода на първоначалното изграждане на стадния имунитет ще има много заразени наведнъж, които да изискват хоспитализация и това да натовари прекалено здравната система. Не чак в степен като в Ухан, но подобно. Както и това, че тази първоначална вълна ще "отнесе" по-слабите и ще изложи на много голям риск медицинските лица. Общества с много младо население - като страните от "третия" свят ще са по-слабо засегнати, но общества със висок процент на застаряло население - като Япония и Европа ще пострадат силно.

А след тази първа вълна ще си съжителстваме с този вирус мирно и тхо, както с грипа, нямам против.

Връзка към коментар
1 hour ago, samuraika said:

 

Притеснителното е, че имаше хора със симптоми на кораба и затова му беше отказано от няколко места (включително от Гуам, които са американска територия и им беше наредено от State Department да приемат кораба). Камбоджа направи огромен PR от цялата работа, премиера долетя на хеликоптер, посрещаше лично с букети с цветя пристигащите. На 20 пътника със симтоми (температура, кашлица и т.н.) са им направени изследвания, които са били негативни. Но лабораторията, която ги е тествала не е била лицензирана от СЗО. На летището в Куала Лумпур скенерите засичат жената, която е с температура и кашлица и снимка на дробовете й показва възпаление - няма как да се случи за ден - два. Правят й тест - положителен. Премиера на Камбоджа поиска да се направи втори тест - направиха го, той също е положителен. Сега иди гони Михаля...

 

Комуникацията по круизната компания през целите тези две седмици беше, че няма заразени:

 

But Holland America said that is not the case.

“The ship is not in quarantine and there are no known cases of coronavirus on board,” the operator told the Mail.

https://nypost.com/2020/02/07/ms-westerdam-cruise-ship-with-2000-aboard-blocked-from-docking-amid-coronavirus-fears/

 

Въпросът е след 2 седмици заразаните просто симптоми ли трябва да имат или вече трябва да са болни? До колко е сериозна проверката и на други хора, които са минали през 2 седмици карантина?

 

 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Topfly каза:

Комуникацията по круизната компания през целите тези две седмици беше, че няма заразени:

 

But Holland America said that is not the case.

“The ship is not in quarantine and there are no known cases of coronavirus on board,” the operator told the Mail.

https://nypost.com/2020/02/07/ms-westerdam-cruise-ship-with-2000-aboard-blocked-from-docking-amid-coronavirus-fears/

 

Въпросът е след 2 седмици заразаните просто симптоми ли трябва да имат или вече трябва да са болни? До колко е сериозна проверката и на други хора, които са минали през 2 седмици карантина?

 

 

Топ, ако нямаш симптоми, като мине карантината, си отиваш, никой не те изследва. Нали разбираш, че никой няма ресурс да изследва абсолютно  всеки освен, ако не е наложително. Много притеснително това за кораба,честно казано. Но жената си е за бой също, ако е имала симптоми, значи 14 дни са си достатъчни, вероятно си е затраяла и това доведе до тези безумия. Та, не знам кой крив и кой прав. Не знам и как сега ще изследват хората и какво ще правят. Щото... В кораба тя се е движила и не е била под карантина, това означава отново 20% заразени. А вероятно си е имало и други. 

Връзка към коментар
1 minute ago, luba_rizova said:

Топ, ако нямаш симптоми, като мине карантината, си отиваш, никой не те изследва. Нали разбираш, че никой няма ресурс да изследва абсолютно  всеки освен, ако не е наложително. Много притеснително това за кораба,честно казано. Но жената си е за бой също, ако е имала симптоми, значи 14 дни са си достатъчни, вероятно си е затраяла и това доведе до тези безумия. Та, не знам кой крив и кой прав. Не знам и как сега ще изследват хората и какво ще правят. Щото... В кораба тя се е движила и не е била под карантина, това означава отново 20% заразени. А вероятно си е имало и други. 

Не знам до колко може да се скрият симптомите, но е възможно 14 дни да са малко? Нали уж карантината се прави защото тестовете не са достатъчно сигурни и това е най-сигурният начин да се хванат заразените?

Връзка към коментар
преди 23 минути , Topfly каза:

 

Въпросът е след 2 седмици заразаните просто симптоми ли трябва да имат или вече трябва да са болни? До колко е сериозна проверката и на други хора, които са минали през 2 седмици карантина?

 

 

Сега в Япония има два случая на установен клъстър от заразени - единия е едно парти на традиционен кораб-ресторант в Токио. Партито е било на 18 януари! Ако помните, тогава бяхме зелени и невинни и си разсъждавахме има ли или не вероятност от зараза човек-на-човек. Та от тогава та до сега - почти месец - започват да разкриват случаи на заразени. Не че не са имали симптоми, но са били много близки до обикновенна настинка. Малка температура от по 37.4-37.5 и лек дискомфорт в гърлото. Никой от заразените не е ходил в Китай и никой не е и предполагал че може да става въпрос за корона вирус. Някои са ходили и на лекар - но обикновен преглед освен да констатира че няма зачервено гърло и подути лимфи - друго не прави. Някои са почивали два дни по съвет на лекар и после са се връщали на работа. Някои така и не са разбрали, докато не са им излязли тестовете, че лекото им неразположение е COVID-19. Някои са с характерната пневмония, някои са и с летален изход, като 80 годишната тъща на единия от присъствалите. Така че 2те седмици са много относителни. Абе коварна гадинка е...

И британеца , дето изпозарази сума ти народ във Франция беше сходен случай.

Така че бързите и лесно достъпни тестова са много необходини, толкова, колкото и ваксина.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Topfly каза:

Не знам до колко може да се скрият симптомите, но е възможно 14 дни да са малко? Нали уж карантината се прави защото тестовете не са достатъчно сигурни и това е най-сигурният начин да се хванат заразените?

Не е, един от британците например беше заразил няколко човека, и той заразен, но без симптоми. После вече е тестван отрицателно, през цялото време му е нямало нищо. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , luba_rizova каза:

Топ, ако нямаш симптоми, като мине карантината, си отиваш, никой не те изследва. Нали разбираш, че никой няма ресурс да изследва абсолютно  всеки освен, ако не е наложително. Много притеснително това за кораба,честно казано. Но жената си е за бой също, ако е имала симптоми, значи 14 дни са си достатъчни, вероятно си е затраяла и това доведе до тези безумия. Та, не знам кой крив и кой прав. Не знам и как сега ще изследват хората и какво ще правят. Щото... В кораба тя се е движила и не е била под карантина, това означава отново 20% заразени. А вероятно си е имало и други. 

жената си е траяла. Тези които са изследвали на кораба за кроонавирус сами са отишли в лекарския кабинет с оплаквания. Т.е ако не ходиш в лекарския кабинет и на въпросниците не пишеш че имаш симптоми няма как да те хванат. А и след като е американка значи се е заразила от някой друг на кораба или при слизането в хонконг, което почти сигурно значи че има и други заразени сред пътниците. А премиера на Камбоджа под карантина ли ще е след като се е здрависвал с повечето пътници.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Хонг Конг вече започва да се превръща във Венецуела. Въоръжени крадци са откранали 600 рула тоалентна хартия... Поради паниката около коронавирус и ограниченията свързани с това в Хонг Конг има дефицит на все повече стоки от първа необходимост...

 

Coronavirus: Armed robbers steal hundreds of toilet rolls in Hong Kong

https://www.bbc.com/news/world-asia-china-51527043

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Topfly каза:

Хонг Конг вече започва да се превръща във Венецуела. Въоръжени крадци са откранали 600 рула тоалентна хартия... Поради паниката около коронавирус и ограниченията свързани с това в Хонг Конг има дефицит на все повече стоки от първа необходимост...

 

Coronavirus: Armed robbers steal hundreds of toilet rolls in Hong Kong

https://www.bbc.com/news/world-asia-china-51527043

На тез разглезени хонг-конгци, някой трябва да им разясни ноу-хау-то с вестник😉😀:smile::party:

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 25 минути , Topfly каза:

Хонг Конг вече започва да се превръща във Венецуела. Въоръжени крадци са откранали 600 рула тоалентна хартия... Поради паниката около коронавирус и ограниченията свързани с това в Хонг Конг има дефицит на все повече стоки от първа необходимост...

 

Coronavirus: Armed robbers steal hundreds of toilet rolls in Hong Kong

https://www.bbc.com/news/world-asia-china-51527043

Как няма да има паника?! Така са нагъчкани, че нямат шанс при зараза. Винаги съм се страхувала да не ги разтресе земетресение тези стари небостъргачи!

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
9 minutes ago, AlexandraKo said:

На тез разглезени хонг-конгци, някой трябва да им разясни ноу-хау-то с вестник😉😀:smile::party:

В ерата на интернет хората се онформират основно онлайн, а с монитора или лаптопа е много сложно да си избършеш задните части 😄

 

В тази част на света освен това не е сигурно как ще реагират властите, ако почнеш да ползваш официалните партийни издания за тоалетна хартия 🙂 

Имам познати, които по време на социализма съвсем съзнателно ползваха Работническо дело, вместо тоалетна хартия! Един вид личен протест срещу системата 🙂

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Topfly каза:

Имам познати, които по време на социализма съвсем съзнателно ползваха Работническо дело, вместо тоалетна хартия! Един вид личен протест срещу системата

Е, та то всяка външна селска тоалетна от онези години беше заредена с Работническо дело и Земеделско знаме 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , AlexandraKo каза:

На тез разглезени хонг-конгци, някой трябва да им разясни ноу-хау-то с вестник😉😀:smile::party:

 

преди 15 минути , Zaro каза:

Е, та то всяка външна селска тоалетна от онези години беше заредена с Работническо дело и Земеделско знаме 😄

Така модерните напоследък он-лайн издания могат да се превърнат в ужасен бич за селските тоалетни ...

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
В момента, Фичо каза:

 

Така модерните напоследък он-лайн издания могат да се превърнат в ужасен бич за селските тоалетни ...

Да го погледнем от другата страна (на онлайн изданията, не на селската тоалетна). Селската тоалетна до кокошкарника е пазарна ниша, в която нито едно онлайн издание не може да проникне.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Zaro каза:

Да го погледнем от другата страна (на онлайн изданията, не на селската тоалетна). Селската тоалетна до кокошкарника е пазарна ниша, в която нито едно онлайн издание не може да проникне.

Новите тенденции при строенето на селски тоалетни, не предвиждат промяна на размера на дупката, нито материала за избърсване, но вече се строят далеч от кокошарници и кочини, заради съответните грипове 😉 ... сега трябва вече и да не са тъмни като пещери, че току виж някой "корона" прилеп се заселил.

Връзка към коментар

Намаляват полетите не само към Китай, но и към Банкок, Сингапур и т.н. Миналата седмица се върна един приятел от Куала Лумпур и каза че самолетът е бил празен, като са могли да се излегнат на няколко седалки и да спят...Нека всеки си чеква редовно статуса на полета, дори да не е към Китай.

 

 

Coronavirus: El Al suspends China and Hong Kong flights, cuts Bangkok service

https://www.businesstraveller.com/business-travel/2020/02/17/coronavirus-el-al-suspends-china-and-hong-kong-flights-cuts-bangkok-service/

 

Coronavirus outbreak: SpiceJet to suspend Hong Kong flights  ..
http://timesofindia.indiatimes.com/articleshow/74131378.cms?utm_source=contentofinterest&utm_medium=text&utm_campaign=cppst

 

South Korea halts more Thai flights

Holiday packages left hanging as coronavirus fears escalate

https://www.bangkokpost.com/business/1857909/south-korea-halts-more-thai-flights

 

Over 70% of Taiwan-China flights canceled over coronavirus

https://focustaiwan.tw/society/202002170011

 

Coronavirus: Thai Airways cuts flights to Singapore and South Korea, extends suspension on China flights

https://www.businesstraveller.com/business-travel/2020/02/17/coronavirus-thai-airways-cuts-flights-to-singapore-and-south-korea-extends-suspension-on-china-flights/

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , Topfly каза:

Намаляват полетите не само към Китай, но и към Банкок, Сингапур и т.н. Миналата седмица се върна един приятел от Куала Лумпур и каза че самолетът е бил празен, като са могли да се излегнат на няколко седалки и да спят...Нека всеки си чеква редовно статуса на полета, дори да не е към Китай.

Много компании - с ключови бизнеси в района - издадоха забранителна заповед за пътувания в цяла Азия. Дори не коментирам Китай. Самолетните затоварвания са в огромна зависимост от командированите. Ако тук можем да взимаме лични решения, то там не става.
 

Основната причина, разбира се, е животът и здравето на служителите, но то самото струва много пари: извън потенциални изгубени човекодни, оттеглените застраховки в района (освен при пътуване по спешност) представляват огромна неизвестна. А неизвестността най-много убива бизнеса -> самолетните затоварвания -> туризма, и обратното. 

Връзка към коментар

 

Не стига паниката около корона вирус, а и разни “шегаджии“ почнаха да се възползват от положението. В московското метро някакъв идиот е “припаднал“ и почнал да вика, че е заразен с коронавирус. Вероятно го очакват 5 години затвор...

 

 

 

Преди около 2 седмици самолет на WestJet от Торонто до Монтего бей е трябвало да се върне заради друг “шегаджия“ който е твърдял, че е заразен...

 

Man claiming to have coronavirus forces plane to return to Toronto

https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/coronavirus-plane-1.5450824

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Според мен японците здраво объркаха нещата с тоя кораб, но няма връщане назад. Много ненормална ситуация. 

 

В Камбоджа са постъпили човешки ,  при положение че са липсвали данни за заразени на борда и нищо чак толкова страшно не се е случило. 

 

Един починал в Европа - 80 годишен китайски турист с куп придружаващи заболявания,  не мисля че е заслужаваща сериозно внимание новина. 

 

Хората с предстоящи пътувания и съмнения имат време да се откажат,  а на видните ни магеланци, които в момента са в Камбоджа пожелавам все така добре да си изкарат докрая. 

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Според мен японците здраво объркаха нещата с тоя кораб, но няма връщане назад. Много ненормална ситуация. 

 

В Камбоджа са постъпили човешки.

 

Не е заяждане, а сериозен въпрос :

 

Щеше ли да си на същото мнение, ако корабът беше акустирал не в Йокохама, а във Варна?

 

И един съпътстващ въпрос :

 

След като корабът в Камбоджа е собственост на американска компания, на борда му има много американци и Амрика е страна с много повече възможности да тества, лекува, репатрира и т.н. всички на кораба, защо Гуам не постъпи човешки, а отказа да преме Уестердам и му се наложи да се мота из океана още 5 дни?

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз също абсолютно подкрепям решението на властите да приемат кораба и хората в него. Що за чудовищно отношение , без доказан случай да откажеш на хората подслон?! Представям си , ако сред тях е имало лабилни психически (каквито има много и в България страхуващи се от въпросния вирус) как са се чувствали. Лично за мен Камбоджа, която съм свързвал само с чудовищни убийства и режим в миналото и един сезон на сървайвър сега ми изглежда,като далеч по-интересна дестинация. Иначе , да. Предполагам че , ако тук дойде кораб с предполагаеми болни от корона вируса няма да се очудя ,ако видя пред парламента една камара протестиращи с искане кораба да бъде запален с все хората в него, като превантивна мярка 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.