Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 минути , Фичо каза:

Важно е те да те забележат :wink:

Прав си. Просто специално гледах за сканиращи устройства. Не видях. Би трябвало сканирането да е сравнително отблизо, иначе целият терминал ще бъде отметнат наведнъж. А иначе тук има увеличаване на заразените - включително и личен лекар...

Връзка към коментар
преди 4 минути , Rainy каза:

Би трябвало сканирането да е сравнително отблизо, иначе целият терминал ще бъде отметнат наведнъж.

Не мисля, че трябва да е отблизо. Предполагам имат камери, свързани с компютър и софтуер, който реагира при повишени показатели.  Само предполагам, де. 

 


image.png.0d1ab5468b4c220984e001817ace0113.png
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Новостите (за мен) могат да се синтезират със следните няколко думи:
- изнесена беше (малко непредставителна - само от 1 болница, но все пак) статистика, според която от 130 заразени, 60 са прихванали грипа в болницата (40 от тях медицински персонал, а други - дори в онкологията или на операционната маса поради грешни направления). Ясно е че места като училища, метра, молове, болници и кораби лесно се превръщат в огнища; да си на кораб даже е лукс. Ясно ми стана също, че китайците вдигат новите (тясно специализирани само за 1 вирус) болници не поради недостиг на капацитети в другите болници, а за максимална изолация.
- изнесено беше изследване, споменаващо инкубационен период от 24 дни. СЗО все още му се инати, но е възможна промяна и в тази посока. Думата карантина все пак идва от "40 дни".
- Чък Норис хванал коронавируса, обаче му дожаляло и го пуснал.
 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Преди много години, веднъж, на влизане в Хонг Конг, с ферибот, имаше такива термокамери, та разбрах  за пръв път , за съществуването им. Като се замислих, било е след 2003 година, след предишната епидемия на САРС.

Полицаите се грижеха, тълпата да се движи ветрилообразно, а не - на куп. Обясниха ни, че е заради термосензорите.

 

 

A0338618-5821-4982-B338-357BA2064158.jpeg.a2e575429ff010113325dfdc6b81c005.jpeg

 

B38764C7-2C22-45FA-8927-D5078AFE6E36.jpeg.55a03a419510a6b08c971633ad3c6898.jpeg

 

50591AE8-D9D3-4F59-99BF-7D4B80081679.jpeg.c44bea6c4f6cee22d4620f852f07de88.jpeg

Връзка към коментар
преди 4 минути , Topfly каза:

От печата в паспорта, от дестинацията от която идва самолета и от декларация на пътника...

Какъв печат, това е въпроса - минаваме масово на електронните гейтове...

 

На Терминал 5 не съм гледала от колко дестинации пристигат, но при положение, че е базата на British Airways там, не вярвам да са малко. 

 

Декларации не се попълват.

Връзка към коментар
3 minutes ago, Rainy said:

Какъв печат, това е въпроса - минаваме масово на електронните гейтове...

 

На Терминал 5 не съм гледала от колко дестинации пристигат, но при положение, че е базата на British Airways там, не вярвам да са малко. 

 

Декларации не се попълват.

Коментарът ми беше за влизане във Виетнам и предишно посещение на Китай. Що се отнася до електронните гейтове вроятно и там правят връзка с имената на пътниците в самолетите...

 

В Южна Корея са спряли премането на круизни кораби независимо от къде идват...

 

S. Korea to Temporarily Suspend Entry of Cruise Ships Amid Coronavirus Outbreak

http://world.kbs.co.kr/service/news_view.htm?lang=e&Seq_Code=151213

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А в блока ни в Надежда, двама китайци се прибраха онзи ден. И сега познайте......половината блок се вози с маски в асансьора. То пък бива психоза, бива, ама чак пък толкова!

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Драмата с круизния кораб Westerdam е на път да се реши след като след отказа на 5 държави да акостира на тяхна територия, получи разрешение от Камбоджа...

 

After 13 days at sea and refusal by 5 ports, passengers aboard the Westerdam cruise ship are slated to disembark in Cambodia

https://www.businessinsider.com/westerdam-cruise-ship-cambodia-port-five-refusals-coronavirus-fears-2020-2

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

https://www.vesti.bg/sviat/preduprezhdenie-smyrtonosniiat-koronavirus-e-po-opasen-ot-terorizma-6105631

 

Сигурен съм, че вируса е по-опасен от тероризма да 🙂 Или поне в последния месец, където от тероризъм най-вероятно са умрели по-малко хора отколкото от вируса 🙂 (това @Topfly съм сигурен ще го потвърди с една статистика) 🙂

Извинявам се за сърказма, ама статии от тоя тип според мен целят да плашат обществото, а не да го информират. Имайте го предвид!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Crazy Horse каза:

Ето статистика как се развиват случаите на корона вирус, глобално и по държави.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Вместо да го пускаме този линк през 5 мнения, по-добре е да се "бодне" в началото на темата.

 

На сйта публикуват новите случаи в Китай ок. 8-9 сутринта наше време. Тази сутрин щях да се задавя с кафето си като видях 15К нови случая и 250 нови умрели...После видях, че са сменили дефиницията и сега ще отчитат и клинично диагностицираните. Алилуя! Най-сетне да се вземат в предвид ограниченията на тъпия му тест.

Та, отсега нататък като "потвърдени" случаи ще се включват не само тези, чиито тест е отчел положителен резултат, но и тези, които след преглед на лекар и апаратура сочат за наличие на COVID-19. Кртинката ще придобие по-реален облик. Иначе, ако се гледа по старата методика - има сериозен пореден спад на новите случаи - 1508.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
6 hours ago, boogy83 said:

https://www.vesti.bg/sviat/preduprezhdenie-smyrtonosniiat-koronavirus-e-po-opasen-ot-terorizma-6105631

 

Сигурен съм, че вируса е по-опасен от тероризма да 🙂 Или поне в последния месец, където от тероризъм най-вероятно са умрели по-малко хора отколкото от вируса 🙂 (това @Topfly съм сигурен ще го потвърди с една статистика) 🙂

Извинявам се за сърказма, ама статии от тоя тип според мен целят да плашат обществото, а не да го информират. Имайте го предвид!

Има и по отговорни медии, които не всяват паника и напълно успокояват българите 🙂

 

Хората, които пият, коронавирус не ги лови

Това косвено потвърди и директорът на Националния център по паразитни и заразни болести проф. д-р Тодор Кантарджиев
https://blitz.bg/razvlechenie/khorata-koito-piyat-koronavirus-ne-gi-lovi_news725376.html

Връзка към коментар

Кризата явно няма да е много кратка...

 

United joins American, Delta in suspending China flights until late April

https://eu.usatoday.com/story/travel/airline-news/2020/02/11/coronavirus-american-airlines-wont-resume-china-flights-until-april/4723966002/

 

13 Japanese airports to suspend flights to mainland China

https://www.japantimes.co.jp/news/2020/02/10/national/13-japanese-airports-suspend-flights-mainland-china/#.XkTfLyN7nIU

 

China Southern Airlines has now put on hold all services between Guangzhou and Adelaide until at least the middle of June.

https://www.9news.com.au/national/coronavirus-concern-forces-suspension-of-adelaides-only-direct-flight-to-china-mainland/07f0e3cb-0d2f-4a76-926c-f3de0379e7ac

Връзка към коментар
преди 4 часа, samuraika каза:

 

 

На сйта публикуват новите случаи в Китай ок. 8-9 сутринта наше време. Тази сутрин щях да се задавя с кафето си като видях 15К нови случая и 250 нови умрели...После видях, че са сменили дефиницията и сега ще отчитат и клинично диагностицираните. Алилуя! Най-сетне да се вземат в предвид ограниченията на тъпия му тест.

Та, отсега нататък като "потвърдени" случаи ще се включват не само тези, чиито тест е отчел положителен резултат, но и тези, които след преглед на лекар и апаратура сочат за наличие на COVID-19. Кртинката ще придобие по-реален облик. Иначе, ако се гледа по старата методика - има сериозен пореден спад на новите случаи - 1508.

 

Ето това изказване в онзи прословут сайт не мога да разбера:

 

Цитат

Of the 14,840 cases added, 13,332 are due to the new classification while 1,508 are new cases.

Аз не разбрах това еднократно приравняване ли е, т.е. единично включване на случаи, които предишния месец по новата методика биха се водили заразени или отсега нататък се очаква порядъците да са подобни с по 15к на ден. Това би свалило доста смъртността на вируса като процент, но пък жертвите като абсолютна стойност ще се покачат. 

Връзка към коментар
преди 35 минути , Георги каза:

 

Ето това изказване в онзи прословут сайт не мога да разбера:

 

Аз не разбрах това еднократно приравняване ли е, т.е. единично включване на случаи, които предишния месец по новата методика биха се водили заразени или отсега нататък се очаква порядъците да са подобни с по 15к на ден. Това би свалило доста смъртността на вируса като процент, но пък жертвите като абсолютна стойност ще се покачат. 

Мисля, че да. Може би и в следващите няколко дни ще има някакво „наместване“ на данните, но след това графиката би трябвало да очертае нова тенденция. Може и да се запазят характеристиките на старата, де, не се знае.

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Малко съм подценил броя на круизните кораби. Явно има доста отностелно малки кораби..

 

How many cruise ships are in Asia right now? 

The Cruise Lines International Association — which represents around 90% of global cruise capacity — says around 10 of its 272 member ships are currently in Asia. Only the Diamond Princess has confirmed cases of coronavirus, the association said. Six of the 10 ships have cancelled their itineraries for the time being, including Royal Caribbean's Spectrum of the Seas and MSC's Splendida.

 

Have any ships been allowed to let passengers off?

Yes. On Sunday, Dream Cruises said passengers on its World Dream were cleared to disembark in Hong Kong after screenings found no positive tests for the virus. The ship had arrived in Hong Kong four days earlier. In Italy, more than 6,600 passengers and crew were allowed to disembark from Carnival's Costa Smeralda on Jan. 31 after a Chinese passenger was found to have the flu and not the virus.

 

Вентилационната система по принцип не трява да е причина за многото заразени на круизния кораб в Япония...

 

Can passengers catch the virus through the ventilation systems?

Japanese health ministry official Masami Sakoi said the cabins on the Diamond Princess have separate air conditioning systems, so guests aren't sharing the same air. "We do not consider the air conditioning system as the cause of spreading infections," he said.

 

Ако човек вярва в дългосрочното розово бъдеще на круизната индустрия, такива моменти са добри поводи да си купи акции на промоция...

 

cruise.JPG.89c4c59d0de551d0827304c230b440c0.JPG

 

https://www.cbsnews.com/news/coronavirus-cruise-ships-passengers-quarantine/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Topfly, добре, а коя е причината тогава? Не може един човек да зарази 250. Ветоятно някой от екипажа се е заразил и така е станало, каквато и да е хигиената, работата е мАни мАни при тоя вирус, дето заразява и през маска и ръкавици. Иначе, благодаря за идеята, аз вярвам в светлото бъдеще, ама трябва да проуча откъде и как мога да си купя акции. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

 

Аз не разбрах това еднократно приравняване ли е, т.е. единично включване на случаи, които предишния месец по новата методика биха се водили заразени или отсега нататък се очаква порядъците да са подобни с по 15к на ден. Това би свалило доста смъртността на вируса като процент, но пък жертвите като абсолютна стойност ще се покачат. 

Понеже вирусът е нов, не се знае много за болестта - какви са симптомите, как протича, не е като лекарите да са се нагледали на хиляди такива случаи и с един поглед да могат да ти кажт - имаш грип или варицела. Затова принципа беше да се изнасят само данни за потвърдени случаи на корона вирус с тест. Когато нищо не се знае за болестта е важно да не се "замърсяват" данните с грешки и това да води до изкривявания. И затова като развалена плоча повтярях, че не е толкова важен общия брой (дали са 10, 100, 1000 или 10К) а да се спазва точно съотношението и тренда на нарастване/спад, болни/умрели и т.н.

Но бройката стана много голяма и се появиха опасения, че данните не са точни, а се изкривяват от простият факт, че се достига капацитета на възможностите за тестване в Ухан. Почнаха да дават "потвърдени случаи" и "предполагаеми случаи" по едно време.

Сега вече са събрали доста опит в клиничното тестване на заболяването и вкарват в термина "потвърдени" и тези, които са прегледани от лекар и имат характерната за короната пневмония, потвърдена на скенер. Същото е и за починалите - има хора, които умират преди да им излязат резултатите и техния брой не се е включвал в точи на потвърдените - до сега. Сега вече ще влиза. Даже имаше случай на починал японски гражданин в Ухан, който беше от недиагностицираните.

 

С това общия брой ще се приближи повече до истината, но това пак ще означава само тежките случаи. Асимптоматичните или тези при които болестта протича като настинка пак няма да са в кюпа. А не е много ясно те колко са като процент и другото мъгляво е - доколко са заразни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
4 minutes ago, luba_rizova said:

@Topfly, добре, а коя е причината тогава? Не може един човек да зарази 250. Ветоятно някой от екипажа се е заразил и така е станало, каквато и да е хигиената, работата е мАни мАни при тоя вирус, дето заразява и през маска и ръкавици. Иначе, благодаря за идеята, аз вярвам в светлото бъдеще, ама трябва да проуча откъде и как мога да си купя акции. 

За сега според мен най-вероятната причина за бързото разпространение на вируса е, че над 80% от пътниците на конкретния круизен кораб са били над 60 годишна възраст. Това е най-рисковата група и явно тяхната имунна система най-бързо се предава...

Що се отнася до купуване на акции има доста опции. Ако инвестираш дългосрочно можеш да се обърнеш и към банката която те обслужва. Най-вероятно и през нея ще можеш да купиш акции.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От целия вирус, на кацане в Банкок от Виетнам за 16мин слязох от самолета, взех VOA и бях в А1 за Мочит... Имаше термокамера минавахме в редица по един, азиатците ги дърпаха за проверка с ръчен термометър, тука последните станахме първи... На VOA опашката, явно мразят индийци и тъй като бях единственият бледолик ме викнаха веднага и после на гишето също, въпреки че номера ми беше след 100 човека... Иначе на ДОН Муанг на таблото си имаше полети на AirAsia за Wuhan....

На летище София на никой не му дреме от де идваш и не питат... Иначе има лека паника в Азия, в Да Нанг някой барове бяха временно затворили, с табели заради вируса... Университета също бил двуседмична почивка... В Патая като няма китайци, момите свалили цените, в баровете белите пак сме желани клиенти, не като предни години не си ли с дръпнати очи си невидим... Абе има полза от тоя вирус 🙂

Редактирано от Георги
  • Харесвам 4
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 41 минути , luba_rizova каза:

@Topfly, добре, а коя е причината тогава? Не може един човек да зарази 250. Ветоятно някой от екипажа се е заразил и така е станало, каквато и да е хигиената, работата е мАни мАни при тоя вирус, дето заразява и през маска и ръкавици. Иначе, благодаря за идеята, аз вярвам в светлото бъдеще, ама трябва да проуча откъде и как мога да си купя акции. 

Според мен там се заразяват от храната. Това е разликата между контакта на хората на кораб и самолет. Ако се заразяваха от криматичната инсталация би пламнала цяла Европа при толкова много полети...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , Topfly каза:

За сега според мен най-вероятната причина за бързото разпространение на вируса е, че над 80% от пътниците на конкретния круизен кораб са били над 60 годишна възраст. Това е най-рисковата група и явно тяхната имунна система най-бързо се предава...

Що се отнася до купуване на акции има доста опции. Ако инвестираш дългосрочно можеш да се обърнеш и към банката която те обслужва. Най-вероятно и през нея ще можеш да купиш акции.

 

Да, това определено е фактор.

Но има и друго - знае се за един пътник с потвърдена диагноза, който е бил на кораба и слязал в Хонконг. Но там (НК) са се качили 800 човека...Може сред тях да е имало няколко заразени.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Приятел, който живее в Дубай ми каза, че имало за сега 8 регистрирани случай с вируса. То там масово китайци има аз не знам дали не ограничават прииждащите. Средата на март ще пътуваме до там и се чудя трябва ли да се замислям.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.