Прескочи до съдържание

Доминикана или Барбадос


VASILEV

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци, този коронавирус буквално ми разказа играта. Два месеца планове и подготовка, (че и повече) за Филипините заминаха на вятъра. Отложих тази дестинация защото полета ни имаше и в двете посоки дълъг престой в Шанхай. Късмет, какво да се прави, поне си върнах всички пари за самолетни билети и букнати турове (с изключение на вътрешните полети със себу пасифик, с тях не можах да се справя)

Сега се сблъсквам с проблем, който трябва да реша почти светкавично. Отпуската ми за Февруари е факт и си търся плажна дестинация за да избягам от дъждовен и неприветлив Лондон. Имам на разположение време между 11 Февруари до 28 Февруари. Карибите е първото нещо което ми минава през главата. Разгледах Барбадос, супер е, но и мн. скъп. Изглежда най- скъпия от всички карибски острови. Доминикана - прилича ми на Тайланд (не че съм ходил там) доста пренаселено. Това което търся са бели плажове, тюркоазена вода, места за шнорхелинг и що годе приемливи цени на билети от Лондон. Другото нещо е колата под наем. В Барбадос убийствени цени започващи от $50 на ден, в Доминикана за целия период около 14 дни около £100. Така, за Куба нямам виза, Мексико, не намирам евтини билет за този период. Моля помагайте, че вече ме заболяха очите да се взирам в компютъра и да търся подходящо място, а ми беше толкова приятно целия този "гъдел" при организирането и подготовка на поредната екзотична дестинация.

Благодаря ви и се надявам с помоща на негово величество магеланеца, да имам един топъл, морски Февруари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доминикана е много по - голяма, съответно с много повече възможносни. Има карибски плажове на юг, Атлантик от северо изток. Много огромни и хубови комплекси ол-ин, около Пунта Кана, на които може да се уцели страхотна промоция. Лас Теренас е диво и робинзонско, Бейайбе е кроткото и хубаво карибско море.

Възможностите за изгоден полет също са предимство.

На Барбадос има страхотен плаж със скатове и костенурки. 

Все пак аз съм бил само за ден на Барбадос, а за 15 на Доминикана.

Но бих избрал Доминикана

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Барбадос е традиционно място за почивка за англичаните, затова е по-скъпо, сигурно и полетите не са евтини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , VASILEV каза:

Здравейте магеланци, този коронавирус буквално ми разказа играта. Два месеца планове и подготовка, (че и повече) за Филипините заминаха на вятъра. Отложих тази дестинация защото полета ни имаше и в двете посоки дълъг престой в Шанхай. Късмет, какво да се прави, поне си върнах всички пари за самолетни билети и букнати турове (с изключение на вътрешните полети със себу пасифик, с тях не можах да се справя)

Сега се сблъсквам с проблем, който трябва да реша почти светкавично. Отпуската ми за Февруари е факт и си търся плажна дестинация за да избягам от дъждовен и неприветлив Лондон. Имам на разположение време между 11 Февруари до 28 Февруари. Карибите е първото нещо което ми минава през главата. Разгледах Барбадос, супер е, но и мн. скъп. Изглежда най- скъпия от всички карибски острови. Доминикана - прилича ми на Тайланд (не че съм ходил там) доста пренаселено. Това което търся са бели плажове, тюркоазена вода, места за шнорхелинг и що годе приемливи цени на билети от Лондон. Другото нещо е колата под наем. В Барбадос убийствени цени започващи от $50 на ден, в Доминикана за целия период около 14 дни около £100. Така, за Куба нямам виза, Мексико, не намирам евтини билет за този период. Моля помагайте, че вече ме заболяха очите да се взирам в компютъра и да търся подходящо място, а ми беше толкова приятно целия този "гъдел" при организирането и подготовка на поредната екзотична дестинация.

Благодаря ви и се надявам с помоща на негово величество магеланеца, да имам един топъл, морски Февруари.

Споменаваш Куба -не е лошо като идея. Колкото до визите ,няма такива практически. Има някавви туристически карти вместо виза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, bay_kolio said:

Доминикана е много по - голяма, съответно с много повече възможносни. Има карибски плажове на юг, Атлантик от северо изток. Много огромни и хубови комплекси ол-ин, около Пунта Кана, на които може да се уцели страхотна промоция. Лас Теренас е диво и робинзонско, Бейайбе е кроткото и хубаво карибско море.

Възможностите за изгоден полет също са предимство.

На Барбадос има страхотен плаж със скатове и костенурки. 

Все пак аз съм бил само за ден на Барбадос, а за 15 на Доминикана.

Но бих избрал Доминикана

@bay_kolio Благодаря за споделеното. Определено Доминикана има повече възможности. Там е работата, че намирам по евтин и директен полет до Барбадос за около £400 с вклчен багаж, а до Доминикана полети от Барселона със стоп в Мексико. Абе забатачил съм се яко.

1 hour ago, eugene.kn said:

Споменаваш Куба -не е лошо като идея. Колкото до визите ,няма такива практически. Има някавви туристически карти вместо виза.

Това на място като кацна ли?

Връзка към мнение
преди 10 минути , VASILEV каза:

@bay_kolio

Това на място като кацна ли?

В 99% от случаите ти я дават от самолетната компания (включена в цената на билета). Но трябва да се провери, ако си с прекачване. Отделно, в София също издават от консулството. (15 Евро, ако помня добре). 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И по интернет се продават от разни фирми.                                                                                                      https://booktocuba.com/fr/tourist-card.html

touristcard-1.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз на Барбадос не съм ходил, но на Доминиканската бях и там е страхотно. Има всичко....както bay_kolio е казал от ол инклузив до готини и самотни плажове, страхотен пясък и вода с неописуемо красиви цветове. В ол инклузив не съм седял, но обиколихме цялата Доминиканска и нямаше нещо което да не ни хареса. Цените са като в България, тоест евтини....и хотели и коли под наем и ресторанти. Мятайте се в Доминиканската, ако не сте ходили и хич не го мислете 🙂 

Аз съм решил, че пак ще ида там и определено ще остана повече време в Samana. Много ми хареса там...В центъра хотелче за 40-50 лева нощувка (двойна стая), екскурзии си правиш да гледаш китове, острови обикаляш, наблизо е пълно с плажове....абе идеалното местенце ми се стори за една седмица да си почиваш или да правиш турове.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
11 minutes ago, boogy83 said:

Аз на Барбадос не съм ходил, но на Доминиканската бях и там е страхотно. Има всичко....както bay_kolio е казал от ол инклузив до готини и самотни плажове, страхотен пясък и вода с неописуемо красиви цветове. В ол инклузив не съм седял, но обиколихме цялата Доминиканска и нямаше нещо което да не ни хареса. Цените са като в България, тоест евтини....и хотели и коли под наем и ресторанти. Мятайте се в Доминиканската, ако не сте ходили и хич не го мислете 🙂 

Аз съм решил, че пак ще ида там и определено ще остана повече време в Samana. Много ми хареса там...В центъра хотелче за 40-50 лева нощувка (двойна стая), екскурзии си правиш да гледаш китове, острови обикаляш, наблизо е пълно с плажове....абе идеалното местенце ми се стори за една седмица да си почиваш или да правиш турове.

Благодаря Боги, мисля го ...

Връзка към мнение

Защо не си намериш самолетни билети, които не са през Китай към Филипините ако имаш там полети, които не може да отмениш?

Връзка към мнение
6 minutes ago, Topfly said:

Защо не си намериш самолетни билети, които не са през Китай към Филипините ако имаш там полети, които не може да отмениш?

Topfly, билетите през Китай за мен и съпругата ми бяха в двете посоки малко под 600 паунда. Едва ли ще намеря такава цена. А и аз съм от тези дето само като кихнат и вече си мислят ,че са с пневмония, с този вирус в района забрави😀 Давай съвети за Карибите...

Връзка към мнение

Има директни полети на Aeromexico до Мексико сити  ( около 430 паунда на човек) и след това вътрешните до Канкун са по 30 паунда на посока за вашите дати и около тях

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Барбадос е няколко класи над Доминикана и не  е по-скъпо заради англичаните, а защото е друг клас дестинация. Ако е в бюджета , не бих се замислил изобщо. Също  бих предложил и Санта Лучия пред Доминикана, има и удобни директни полети от Лондон.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 minute ago, stanislavpp said:

Барбадос е няколко класи над Доминикана и не  е по-скъпо заради англичаните, а защото е друг клас дестинация. Ако е в бюджета , не бих се замислил изобщо. 

Stanislav, мисля си го същото, но не искам да си го призная. Доминиканската република е по известна и по посещаема, но не мисля , че Барбадос и отстъпва по нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента, Доминикана и Пуерто Рико са ударили дъното откъм цени, по доста причини и ако някой има неистово желание да ги посети, сега е момента. 

От Лондон , бих избрал несъмнено някой от директните полети до Барбадос, Санта Лучия или топ топ дестинацията Британските Вирджински острови ( Търкс и Кайкос). 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , VASILEV каза:

Stanislav, мисля си го същото, но не искам да си го призная. Доминиканската република е по известна и по посещаема, но не мисля , че Барбадос и отстъпва по нещо.

Бил съм и на двете. Барбадос е едно миниатюрно островче с площ около 430 кв км няма нищо особено там освен едни плажове!

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Определено Барбадос е друга категория. Но има и нещо друго- как е положението с водораслите в Доминикана?  Мои колеги бяха там есента и страшно се оплакаха от водораслите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, VASILEV каза:

@bay_kolio Благодаря за споделеното. Определено Доминикана има повече възможности. Там е работата, че намирам по евтин 

Изкачат, често. От Брюксел, Копенхаген ...

Ето един от скоро

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-flights-from-switzerland-to-punta-cana/

Успех

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-flights-from-belgium-to-punta-cana/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Божествени плажове, мързеливи, надрусани или пияни местни и яки мизерийки. Това очаквай от Карибите.
Круиз му е майката. Там има само от първото.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 30 минути , Sun4o каза:

Божествени плажове, мързеливи, надрусани или пияни местни и яки мизерийки. Това очаквай от Карибите.
Круиз му е майката. Там има само от първото.

Круизите са евтини, но не усещаш изобщо мястото на което си. А Карибите не заслужават това. Круизите стават колкото да набележиш място, на което да отидеш след това. Е има и круизи с поне по 1 нощ на пристанище. Те вече са друго нещо

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
2 hours ago, Sun4o said:

Божествени плажове, мързеливи, надрусани или пияни местни и яки мизерийки. Това очаквай от Карибите.
Круиз му е майката. Там има само от първото.

Тя мизерията е и на Филипините, в Тайланд и на много други места, но всички ходим заради красивата природа и всичко останало , което кара всеки един от нас да продължава да пътува и да се наслаждава на видяното и усетено през всичките сетива.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако не си артист , фотограф , художник а обикновен човек и искаш да изкараш нормално . Забрави за Куба .

Леко ти завиждам защото от Лондон има непрекъснато ласт минети 🙂 на ТУИ основно до къде ли не .

Погледни и  Коста Рика .  Подходяща е за гмуркане ,за плаж  ,за трекинг , рафтинг , зип линии , сърф . Прекрасни  плажове , планини ,  вулкани , хотели , извори с гореща минерална вода , кални бани  , хубава храна и невероятна природа  . 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
7 minutes ago, ivooo said:

Ако не си артист , фотограф , художник а обикновен човек и искаш да изкараш нормално . Забрави за Куба .

Леко ти завиждам защото от Лондон има непрекъснато ласт минети 🙂 на ТУИ основно до къде ли не .

Погледни и  Коста Рика .  Подходяща е за гмуркане ,за плаж  ,за трекинг , рафтинг , зип линии , сърф . Прекрасни  плажове , планини ,  вулкани , хотели , извори с гореща минерална вода , кални бани  , хубава храна и невероятна природа  . 

Ivoo, благодаря за Коста Рика. Една от държавите с най-ниска престъпност в района. 

Връзка към мнение

 

преди 8 часа, Роми каза:

Круизите са евтини, но не усещаш изобщо мястото на което си. А Карибите не заслужават това. Круизите стават колкото да набележиш място, на което да отидеш след това. Е има и круизи с поне по 1 нощ на пристанище. Те вече са друго нещо

 

 

преди 6 часа, VASILEV каза:

Тя мизерията е и на Филипините, в Тайланд и на много други места, но всички ходим заради красивата природа и всичко останало , което кара всеки един от нас да продължава да пътува и да се наслаждава на видяното и усетено през всичките сетива.

Аз да предупредя, с останалото съм съгласен.

Връзка към мнение

Здравейте магеланци, все още търся моята перфектна февруарска почивка. Какво мислите за този круиз @Таньо, @darinamarinova

 

https://www.cruisenation.com/fusion/detailcruise3.pl?sessionkey=4732E17B~F61Fi4729-8F10-107695A03B3D&chosencruise=218_0.0&depselected=&cid=1438774&depair=CO

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.