Прескочи до съдържание

С автомобил до Владивосток и обратно


binel

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Radnev каза:

си помисли не си ли заслужава повече да направиш една невероятна обиколка в друга посока и по други места, отколкото да бримчиш милиони километри по лошо асфалтираните пътища на безкрайната руска степ, че после и на обратно:huh:

.

В същото време, почти всичко на изток, което е интересно (поне за мен) е там, където пътищата са просто ужасни или въобще ги няма. И ако там те застигне повреда или проблем, просто няма, ама наистина няма кой да ти помогне. 

😀

Благодаря за съвета! Другата посока вече съм я минал в известна степен. Дори миналата година минах Мурманск - Нордкап и обратно.

Както писах и по-горе най-притеснителният участък е Иркутск - Хабаровск, където ако имам проблем ще почакам доста за помощ. По това, което чета в руските публикации, вече са асфалтирани всички участъци от миналата година и се пътуват нормално. Сигурно ще ми се прииска да кривна някъде извън магистралата, където пътят ще е лош, но това ще е по-скоро изключение.

преди 54 минути , SLX каза:

и съм готов да наредя едно биропиене с моите познати.

Бих ви придружил до границата между Украйна и Русия, ако фиксирате удобни дати, аз ще съм с мотора. 

Това с биропиенето е супер идея, само уточни от къде сте, че да го направим удобно за всички.

Втората идея също не е за пранебрегване. Компания никога не е излишна! Ще се възползвам ако реша да го правя!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поздравление за идеята, ние също бихме отишли и до Владивосток. Имаме си и ние такива "луди" мечти, да стигнем до най-далечните точки с личен автомобил :laugh: със самолет е лесно нали :wink:

Но в момента планирам пътуване само до Узбекистан. Маршрута ни е през Турция - Грузия - Русия - Казахстан - Узбекистан и обратно. Ако посоката ни беше Владивосток, може би пак бихме избрали през Грузия и нагоре. Моята голяма дилема е, в какво състояние са пътищата до там. Зная само за Калпакстан, че били много зле, ама те нашите в България да не са много хубави :laugh: Преминаването през Украйна го изключвам напълно.

Дали е нова колата или по-стара, машина е и не може човек да предвиди дали ще се развали или не, всичко е на късмет. Затова винаги казвам, грабваме голямата торба с късмет и тръгваме смело. И гледам много да не го мисля, че иначе няма да мръдна от къщи.  

Следя с интерес темата ти, дано някой да е ходил в тая посока и да сподели. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Роси 777 каза:

Маршрута ни е през Турция - Грузия - Русия - Казахстан - Узбекистан и обратно. Ако посоката ни беше Владивосток, може би пак бихме избрали през Грузия и нагоре. Моята голяма дилема е, в какво състояние са пътищата до там. Зная само за Калпакстан, че били много зле, ама те нашите в България да не са много хубави :laugh: Преминаването през Украйна го изключвам напълно.. 

Благодаря за подкрепата!

Маршрута през Грузия също ми е под въпрос. Има въведени ограничения за движение на чужди граждани от руска страна в района на Владикавказ, според МВнР и посолството на Русия. Не съм сигурен, че която и навигация да е ще улучи правилният път. Миналата година така пътувах от Мурманск към Норвегия, добре че с местен гид, където от дясно на пътя било зона забранена за чужденци, а отляво можело да се спира и минава. Ако бях сам посмъртно нямаше да разбера за подобни ограничения.

Имам познати украинци, които казват че нямало проблем за Украйна, но не съм много убеден.

Най-логичен ми е маршрута или през Беларус или през Прибалтика. Дали през Турция или през Прибалтика, километрите са същите.

По отношение качеството на пътищата, руснаците пишат по форумите, че в далечният изток вече няма неасфалтирани участъци. Пък и като им видях пътищата зад полярният кръг, не се притеснявам много.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Сега с тази Грузия ме хвърляш в шах 😂 Смятам да караме по грузинската военна магистрала от Мцхета и през пункта  на Verkhny Lars влизане в Русия и от там по главния път за Владикавказ към Астрахан. За този път ли ми казваш, че е проблемен? 

МВнР не им вярвам много, че за Иран пишеше толкова страшни неща, човек като ги чете да се чуди, защо иска да ходи там .

Връзка към мнение
Преди 1 час, binel каза:

но не съм много убеден.

Бъди убеден, @binel. Дори за  руснаците вече не е проблем минаването през Украйна,  още повече е спокойно отношението към чужденците.  Вече сме 2020 година.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Роси 777 каза:

 За този път ли ми казваш, че е проблемен? 

МВнР не им вярвам много

http://base.garant.ru/104408/#friends

Това е първоизточникът на информацията явно. Като гледам постоянно се изменят зоните. Точка 19 е за района на Владикавказ.

333.PNG

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
На 13.12.2020 г. в 21:12, DidoXT каза:

В крайна сметка каво се случи?

След месец визите ни изтичат и нищо не можа да се случи. Ситуацията както навсякъде за съжаление беше невъзможна / трудна за пътуване. Искрено се надявам възможно най-бързо да има възможности за пътуване в това направление.

Иначе по руски форуми попаднах на съмишленици, които ми помогнаха да получа разяснения от местните власти по отношение на необходимите документи и правилата за пресичане на границата с автомобил. Получих и доста ценни идеи и съвети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
На 29.05.2023 г. в 8:24, binel каза:

скоро няма да се случи този маршрут.

Човек не трябва да се отчайва!  По последна информация от 1ви юли 2023 година  се възобновява издаването на електронни визи за Русия.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , neuromancer каза:

Ама маршрута минава през фронта..

До сега не съм чувал туристически маршрут да минава през зона на военни действия. Разбира се, че през Турция и Кавказ, но нека първо пуснат визите, де.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори да ги пуснат , подозирам че руснаците ще са меко казано нервни и мнителни към туристи от "неприятелски" държави.Ще има не една и две (в най-добрия случай просто досадни) проверки по трасето.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , stanimir каза:

Дори да ги пуснат

Първо да видим дали ще  пуснат електронните визи и за "недружествените" страни или само за  някои от "дружествените". Индикациите са, че ще бъдат пуснати и  за  "недружествените",  което означава, че много са го закъсали за твърда валута и са открили най-накрая "топлата вода"- туризма, като средство за привличане на твърда валута. Любопитен факт е, че днес Русия е увеличила доставките на газ за Европа по газопровод, минаващ през територията на Украйна. Ще видим дали е военно-политическа тактика това с газа  или е реална нужда от валута.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, stanimir каза:

Дори да ги пуснат , подозирам че руснаците ще са меко казано нервни и мнителни към туристи от "неприятелски" държави.Ще има не една и две (в най-добрия случай просто досадни) проверки по трасето.

Стан, скоро моя позната се върна от самостоятелно туристическо пътуване в Русия. Каза че навсякъде и всички са се отнасяли изключително мило и любезно, след като разберат, че е българка. Не е открила никаква разлика в отношението сега и преди войната.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 11.06.2023 г. в 16:05, epetkov каза:

Човек не трябва да се отчайва!  По последна информация от 1ви юли 2023 година  се възобновява издаването на електронни визи за Русия.

Ако ги пуснат, първо ще направя една екскурзийка до Байкал. Отдавна го бях планирал, но вируси, войни... Объркаха плановете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.