Прескочи до съдържание

За опасностите в Лондон и как да се опазим


dmovdid

Препоръчани мнения

Здравейте, Магеланци,

В края на Март ще ходим с жена ми в Лондон за 5 дни. Хотелът ни ще е около Ситито, близо до станциите на метрото Aldgate i Aldgate East. 

Но се зачетох по-обстойно за опасностите в Лондон и започнах да съжалявам защо въобще ще ходя там. Голяма престъпност, нападения с ножове, заливане с киселина и тн. Че и взех билети за един мюзикъл и ще се налага да се връщаме около 23 часа до хотела едната вечер.

Наистина ли е толкова опасно в Лондон и какви мерки да вземем за да се предпазим? Няма връщане на зад- всичко ми е с невъзвръщаема стойност. Чувствам се отсега много притеснен.

Благодаря Ви!

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Изобщо не се притеснявайте. Всичко ще мине прекрасно и съм убеден, че ще имате незабравими спомени. Винаги имайте едно наум и избягвайте крайните райони. Милиони туристи посещават Лондон годишно. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Лондон надвишава населението на цяла България, така че е нормално в този многомилионен град да се случват разни неща.

Ако се движите по туристическите и централни пътища, не вярвам рискът да е по-голям, отколкото в собствения ви град.

Ако си го тръсите, може навсякъде да си го намерите 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между това което четеш в медиите и реалността има доста голяма разлика! Умишлените убийства във Великобритания, въпреки терористичните атаки и всякакви други шумни медини събития са значително по малко от колкото в България на глава от населението!

 

Number of intentional homicide victims relative to population highest in Lithuania, lowest in Austria

Relative to its population, Lithuania recorded the highest number, with 5.89 intentional homicide victims per 100 000 inhabitants, ahead of Latvia (3.37), Estonia (3.19), Bulgaria (1.79) and Cyprus (1.77).

The lowest number of intentional homicide victims relative to population was recorded in Austria (0.51 intentional homicide victim per 100 000 inhabitants), the Netherlands (0.62), Spain (0.65), the Czech Republic (0.75) and Italy (0.77).

 

c2f4298b-dda6-493d-9e12-38774785602b?t=1

 

https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/EDN-20180222-1

 

При обирите статистически положението във Великобритания е доста по зле, но от личен опит знам, че в Изтона Европа полицията много често отказва да регистрира обирите, а и много хора смятат за излишно да търсят съдействието на полицията, когато ги оберат.

 

Crime_statistics_robbery-02.jpg

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=File:Crime_statistics_robbery-02.jpg

 

Ако не си сам и пиян или дрогиран не мисля, че ще имаш проблеми в Лондон. Като във всеки голям град, човек е добре да спазва някви минимални правила за сигурност, но изобщо не изпадай в параноя, че нещо ще ви се случи. И през деня и вечерта Лондон си е относително сигурен град и ще си прекарате много добре. В началото може да е малко шокиращо, многото чернокожи, индийци, мюсюлмани и т.н., но съвсем скоро ще разберeш, че и те са си нормални хора като теб...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , dmovdid каза:

Здравейте, Магеланци,

В края на Март ще ходим с жена ми в Лондон за 5 дни. Хотелът ни ще е около Ситито, близо до станциите на метрото Aldgate i Aldgate East. 

Но се зачетох по-обстойно за опасностите в Лондон и започнах да съжалявам защо въобще ще ходя там. Голяма престъпност, нападения с ножове, заливане с киселина и тн. Че и взех билети за един мюзикъл и ще се налага да се връщаме около 23 часа до хотела едната вечер.

Наистина ли е толкова опасно в Лондон и какви мерки да вземем за да се предпазим? Няма връщане на зад- всичко ми е с невъзвръщаема стойност. Чувствам се отсега много притеснен.

Благодаря Ви!

 

Няма никакъв проблем. А 23 часа в Лондон не е като 23 часа в Люлин - улиците са пълни и е далеч по-безопасно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Като съвет- хубаво си прочети отзивите за резервирания хотел. Има места, които не са много за туристи, дори в центъра, но винаги може да се ориентираш по отзивите. Макар че и те трябва да се четат скептично. Примерно преди няколко месеца бяхме във Виена, като доста отзиви имаше за това, че този бецирк бил станал турски квартал. Представях си шалвари, маанета, мурафети - нищо подобно. Освен, че имаше дюнери, айрян в Била и отворени заведения дори в неделя, никакви негативи не забелязах.

Дебне ви голямата опасност да обикаляте по 20 км на ден 🙂

Лондон е страхотен град, тръгнете с позитивна настройка 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря за бързите отзиви.

Хотелът е Travelodge London City. Нов хотел, не е от тези старите, истински туристически хотели. Намира се в източната периферия на първа зона.

В крайни райони въобще няма да стъпим, В първа зона има достатъчно много забележителности като за 5 дни.

Връзка към мнение

Има и една друга опасност, за която трябва да си подготвен, ако ходите на пъб в петък вечер. Пияни лондончанки могат да те заградят и даже да бъдат агресивни към жена ти. Не се шегувам 😁

Хотелът изглежда ок. Четейки отзивите, бих поискала по-висок етаж, защото не нося на шум.

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Тъй като не съм от София,2-3 пъти бях нощувал в един хостел до Лъвов мост преди пътуване в чужбина.То се оказа,че било публичен дом и чистачката ме пита-Какво правя тук.Знаеш ли какви неща съм виждала.

 

  • Смея се 8
Връзка към мнение

Миналата година бяхме на концерт в Лондон, който свърши късно. Излизането от залата явно съвпадна с край на футболен мач. В метрото ченгетата бяха заградили с ленти и не допускаха смесването на феновете с обикновените хорица. От града съм само с хубави впечатления и бих се върнала за още. Ние дори не спахме в центъра и пак не ми е били притеснено.

А, най-голямата опасност, с която се сблъскахме, бе около 5 часа привечер, когато в Ситито приключиха работния ден, по улиците се изсипаха стотици хиляди препускащи като стадо бизони хора, не вървят спокойно, а направо подтичват - могат да те смажат и от теб да стане само лист магелански календар.

преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Тъй като не съм от София,2-3 пъти бях нощувал в един хостел до Лъвов мост преди пътуване в чужбина.То се оказа,че било публичен дом и чистачката ме пита-Какво правя тук.Знаеш ли какви неща съм виждала.

 

Хотел Цура ли🤣🤣🤣

  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 24 минути , Аzia каза:

Хотел Цура ли

Hostel Shura           бул. „Христо Ботев“ 116

 
 

 

преди 1 час, tch каза:

Не, но ни е интересно, хаха

Не е приятно да си чистачка в такъв хотел.

Връзка към мнение

В city-то има камери по улиците. Аз съм се разхождала сама след полунощ и нямаше проблеми. Не се притеснявай. Ако видиш нещо опасно  се отдалечи.

Връзка към мнение

То камери по улиците май има в цял Лондон. 😉

 

Аз само ще добавя, че при посещението ми на Лондон ноември към 23 часа на метрото на Лестър скуеър в петък вечер имаше задръстване от пешеходци по-голямо от това между Сердика 1 и 2 в час пик.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Лестър скуеър може да попаднеш на пешеходно задръстване по всяко време. Излизаме там от някакъв нощен клуб към 4 сутринта и.... стотици Дядо Коледовци, навсякъде 🤣🤣🤣

Така и не разбрахме откъде и защо. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Вярно е, че не съм бил в Лондон от 2014 насам, ама това сигурно е последното място на света, което бих асоциирал с думата "опасно“. Ако човек не е бил в толкова голям град, може да го стреснат мащабите, количеството хора, трафика, ама опасно? Както във всеки по-голям град има джебчии, има далавераджии, има някакви опасности, но чак да се плашите 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Миналата седмица се върнахме от Лондон. Никъде и по никакъв начин не сме се чувствали в опасност. В района на Уембли имаше доста индийци, но по никакъв начин хората не са нарушили личния ни комфорт. Да, човек винаги и навсякъде трябва да спазва определени правила за безопасност, но за мен Лондон никога не е бил опасен. Били сме там доста пъти. Пътувайте смело и се забавлявайте. Не тръгвайте с негативни мисли и нагласа. 

Връзка към мнение

Лондон е моя любим град. Има нещо магично, нещо притегателелно в този град. С тези стари и красиви сгради. Двамата със синът ми се разхождахме около полунощ през миналото лято, без никакво притеснение. След концерта на Селин Дион, имаше такава организация за улеснение на хората, каквато само можем да мечтаем. Най-важното е да не пропуснете да отидете в магазин Хародс и магазин Селфриджис.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря Ви за положителните мнения. Разсеяхте отчасти съмненията ми.

Обещавам, като се върна да дам изчерпателен отзив от пътуването си.

Поздрави на всички!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Спокойно, всичко ще е наред! Заливанията с киселина наистина бележат сериозен ръст в UK през последните години, но става въпрос за уреждане на лични спорове и сметки. Някой от вас да е зарязвал гадже в Лондон?

Най-сложно, доколкото знам, е в по-наситения с емигранти Източен Лондон, но аз съм нощувал там, и късно вечерта съм бил по улиците, без да ми се случи нищо. Просто бях по-внимателен, това е.

От друга страна, горещо ви препоръчвам да посетите парка Гринуич и околните забележителности. Не е в Първа зона, но определено си заслужава. И е последното място, което бих определил като опасно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.