Прескочи до съдържание

дневник С Патагония в сърцето - пингвини, ледници и върхове!


Mary

Препоръчани мнения

преди 28 минути , MayaS каза:

@Mary, @Гост страхотно преживяване и чудесно пътуване сте имали. След всеки пътепис за Патагония желанието ми да отида там става неистово. Дано скоро се оправят нещата с пандемията и пътуванията, че май това ще е следващата ми детинация. Благодаря за прекрасния разказ и още по прекрасните снимки.

Пожелавам на всеки да му се случи Патагония! :wub:

Уникални места, природа и хора.

А темата ме подсети, че не съм я довършила. Тези дни ще го направя. :cool:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Дълго се мотах, но вече ще се види края на описанията ми.

 

Денят е 8-ми февруари и имаме купени билети за ферибот от Буенос Айрес до Колония Дел Скараменто.

Билетите купихме от Buquebus, като цената е около 50 евро двупосочен билет.  Нашите часове бяха сутринта в 8,15ч. тръгване и връщане в същия ден 17,01ч.

 

IMG_7915.JPG

 

Предварително бяхме прочели, че трябва да се отиде доста по-рано, но ... не го направихме. Да, отидохме по-рано, но не достатъчно рано. Стълпотворението от хора беше голямо - денят е събота и доста хора отиваха на плаж в Скараменто. Поне два часа по-рано трябва да се отиде, защото освен чакане за билетите има и чакане за граничен контрол на две държави - Аржентина и Уругвай. 

 

IMG_7913.JPG

 

IMG_7917.JPG

 

 

Успяхме да минем и да се качим навреме на ферибота, но вече нямаше никакъв избор на места къде да седнем. Единични седалки тук-там и повечето на кофти места. Аз изкарах пътя на стол в кафенето, гледайки през прозореца калните води на Рио де ла Плата и красивите гледки към Буенос Айрес откъм водата.

 

IMG_7961.JPG

 

IMG_7927.JPG

 

IMG_7936.JPG

 

IMG_7950.JPG

 

IMG_7947.JPG

 

Пътуването е около час и половина и от далеч се вижда старата част на Скараменто.

 

IMG_7960.JPG 

 

Вече бяхме минали проверките още в Аржентина, та тук направо слизахме от ферибота. 

И ето вече сме в Уругвай:

 

IMG_7977.JPG

 

IMG_7984.JPG

 

Нямахме някаква програма или план за Скараменто. На картата бях отбелязала разни неща, но предвид преситените ни сетива от красотата по време на цялото пътуване, тук просто се разхождахме без цел и посока. Снимахме, бъбрехме, влизахме в магазинчетата и пак снимахме.

 

IMG_7991.JPG

 

IMG_8013.JPG

 

Колония де ла Скараменто е основан през 1680г. Първоначално е бил военна крепост, после се разраства, като постепенно около крепостта се е оформил старинен град. Днес цялата старинна част на града е включена в списъка на ЮНЕСКО за световно наследство под името Historic Quarter of the City of Colonia del Sacramento. 

Днес градът е запазил колониалното си очарование в старата част, където на тесните калдаръмени улички са се разположили сгради в колониален стил, обградени със зеленина и цветове. 

 

IMG_8020.JPG

 

IMG_8128.JPG

 

IMG_8146.JPG

 

IMG_8264.JPG

 

IMG_8249.JPG

 

На фара може да се качите и да се насладите на гледката от високо. Ние не го направихме. Както вече казах, просто се мотаехме и са наслаждавахме на спокойствието, купихме си някакви сувенири и се заехме да изберем място за обяд.

Тук е момента да кажа, че нямахме уругвайско песо, но навсякъде имаше обявени цени в уругвайско, аржентинско песо, както и в долари. Та може да се плаща с каквато си искате валута - те ще ви я пресметнат по някакъв си курс, но ще го направят с усмивка и очарование.

 

Следва...

 

  • Харесвам 18
  • Браво 2
Връзка към мнение

И следва последната част от проточилия се разказ за това незабравимо пътуване с @Rainy

Първо ще покажа няколко снимки от симпатичните магазинчета, които примамват с всякакви цветни неща.

 

IMG_8070.JPG

 

IMG_8118.JPG

 

IMG_8116.JPG

 

IMG_8295.JPG

 

Вече беше станало време за обяд. Има доста заведения в старата част на града. Не бяхме проучвали ресторантите и от втория опит избрахме този: Restaurant Y Parrilla Santa Rita. Нищо особено не беше, но близо до брега, обслужването ставаше, яденето също.

 

IMG_8278.JPG

 

IMG_8279.JPG          IMG_8280.JPG

 

След обяда продължихме с разходката без цел и посока по калдъръмените улички, докато не дойде време да се отправим към ферибота.

 

IMG_8286.JPG

 

Този път бяхме по-прецизни с времето и отидохме по-рано. Минахме бързо проверките, почакахме докато стане време за бординг и имахме богат избор от места за сядане. Докато стана време да тръгне корабът, отново всичко беше пълно.

Бързо стигнахме до Буенос Айрес, качихме се на такси и отидохме до хотела. По пътя видяхме още места, които останаха за следващо посещение...

 

IMG_8315.JPG

 

IMG_8317.JPG

 

IMG_8322.JPG

 

Кратка почивка в хотела и после отново в търсене на място за вечеря - това е лесно в Аржентина, а още повече в Буенос Айрес, а пък в район Палермо съвсем лесно - там на всяка улица има по няколко ресторанта. Само в един(Don Julio Parrilla) имаше толкова мераклии да вечерят, че за него е задължителна резервация. При следващо ходене в Буенос Айрес, непременно ще видим защо е толкова желан този ресторант.  На случаен принцип избрахме и седнахме в Calden del soho Grill. Добър беше изборът ни, яденето беше чудесно, обслужването - също.

 

IMG_8339.JPG

 

IMG_8342.JPG          IMG_8343.JPG

 

IMG_8347.JPG

 

IMG_8334.JPG          IMG_8335.JPG

 

IMG_8344.JPG

 

Доволно преяли се отправихме за последната ни нощувка в Буепос Айрес.

На сутринта с лек елемент на притеснение зачакахме таксито. Този път не разчитахме на хотела, а се бяхме уговорили с таксито, което ползвахме предния ден. Предложи ни по-добра цена и ние решихме да пробваме, пък ако не дойде, ще ни повикат такси от хотела. Човекът се оказа сериозен и дойде в уречения час. Времето беше чудесно и тъга си тръгвахме от топлата Южна Америка към студената Европа.

 

IMG_8388.JPG

 

Казахме довиждане на Буенос Айрес с надеждата, че отново ще се видим някой ден.

 

IMG_8407.JPG

 

IMG_8414.JPG

 

Отново къса клечка със самолета - доста стар, без съвременна мултимедия, без изводи за зареждане на телефон ... отново дълги часове скука. Поне седях на широк ред, без проблем със ставането, та в разходки и приказки с Рейни мина времето.

 

IMG_8438.JPG

 

Като гледам снимките с храната се чудя дали и кога ще се върнем към тези толкова обикновени към м. февруари 2020г. дейности...

Вечерята:

 

IMG_8428.JPG

 

Закуската:

 

IMG_8442.JPG

 

В Лондон след промяната на полетите ми се отвори чакане около 5-6 часа, които изкарах в салона, посрещнах и изгрева:

 

IMG_8454.JPG

 

Помотах се из летището, докато дойде време за полета. После казах довиждане е на Лондон, посрещнах и залеза докато разгледах снежна Европа от въздуха:

 

IMG_8482.JPG

 

IMG_8500.JPG

 

IMG_8510.JPG

 

Както винаги с огромно удоволствие се върнах в София:

 

IMG_8520.JPG

 

Това беше краят на първото ми пътуване за годината. По това време изобщо не предполагах, че ще е и последното...благодарение на Ковид 19. 

Щастлива съм, че поне имахме възможността да видим тези невероятни места, които сега ми изглеждат нереални. Гледам снимки, гледам хора, самолети и ... все едно е било в друг живот...

Искам си нормалното, искам отново свободата на пътуване и възможността да избираме в коя посока на света да отидем!

 

Благодаря на @Гост за прекрасната компания и на всички вас, които прочетохте писанията ми.

Поздрав с една от многото ми любими снимки от това пътуване:

 

2-IMG_4011-1.JPG

 

Бъдете здрави! :wub:

  • Харесвам 18
  • Благодаря 7
  • Браво 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , Mary каза:

И следва последната част от проточилия се разказ за това незабравимо пътуване с @Rainy

Първо ще покажа няколко снимки от симпатичните магазинчета, които примамват с всякакви цветни неща.

 

IMG_8070.JPG

 

IMG_8118.JPG

 

IMG_8116.JPG

 

IMG_8295.JPG

 

Вече беше станало време за обяд. Има доста заведения в старата част на града. Не бяхме проучвали ресторантите и от втория опит избрахме този: Restaurant Y Parrilla Santa Rita. Нищо особено не беше, но близо до брега, обслужването ставаше, яденето също.

 

IMG_8278.JPG

 

IMG_8279.JPG          IMG_8280.JPG

 

След обяда продължихме с разходката без цел и посока по калдъръмените улички, докато не дойде време да се отправим към ферибота.

 

IMG_8286.JPG

 

Този път бяхме по-прецизни с времето и отидохме по-рано. Минахме бързо проверките, почакахме докато стане време за бординг и имахме богат избор от места за сядане. Докато стана време да тръгне корабът, отново всичко беше пълно.

Бързо стигнахме до Буенос Айрес, качихме се на такси и отидохме до хотела. По пътя видяхме още места, които останаха за следващо посещение...

 

IMG_8315.JPG

 

IMG_8317.JPG

 

IMG_8322.JPG

 

Кратка почивка в хотела и после отново в търсене на място за вечеря - това е лесно в Аржентина, а още повече в Буенос Айрес, а пък в район Палермо съвсем лесно - там на всяка улица има по няколко ресторанта. Само в един(Don Julio Parrilla) имаше толкова мераклии да вечерят, че за него е задължителна резервация. При следващо ходене в Буенос Айрес, непременно ще видим защо е толкова желан този ресторант.  На случаен принцип избрахме и седнахме в Calden del soho Grill. Добър беше изборът ни, яденето беше чудесно, обслужването - също.

 

IMG_8339.JPG

 

IMG_8342.JPG          IMG_8343.JPG

 

IMG_8347.JPG

 

IMG_8334.JPG          IMG_8335.JPG

 

IMG_8344.JPG

 

Доволно преяли се отправихме за последната ни нощувка в Буепос Айрес.

На сутринта с лек елемент на притеснение зачакахме таксито. Този път не разчитахме на хотела, а се бяхме уговорили с таксито, което ползвахме предния ден. Предложи ни по-добра цена и ние решихме да пробваме, пък ако не дойде, ще ни повикат такси от хотела. Човекът се оказа сериозен и дойде в уречения час. Времето беше чудесно и тъга си тръгвахме от топлата Южна Америка към студената Европа.

 

IMG_8388.JPG

 

Казахме довиждане на Буенос Айрес с надеждата, че отново ще се видим някой ден.

 

IMG_8407.JPG

 

IMG_8414.JPG

 

Отново къса клечка със самолета - доста стар, без съвременна мултимедия, без изводи за зареждане на телефон ... отново дълги часове скука. Поне седях на широк ред, без проблем със ставането, та в разходки и приказки с Рейни мина времето.

 

IMG_8438.JPG

 

Като гледам снимките с храната се чудя дали и кога ще се върнем към тези толкова обикновени към м. февруари 2020г. дейности...

Вечерята:

 

IMG_8428.JPG

 

Закуската:

 

IMG_8442.JPG

 

В Лондон след промяната на полетите ми се отвори чакане около 5-6 часа, които изкарах в салона, посрещнах и изгрева:

 

IMG_8454.JPG

 

Помотах се из летището, докато дойде време за полета. После казах довиждане е на Лондон, посрещнах и залеза докато разгледах снежна Европа от въздуха:

 

IMG_8482.JPG

 

IMG_8500.JPG

 

IMG_8510.JPG

 

Както винаги с огромно удоволствие се върнах в София:

 

IMG_8520.JPG

 

Това беше краят на първото ми пътуване за годината. По това време изобщо не предполагах, че ще е и последното...благодарение на Ковид 19. 

Щастлива съм, че поне имахме възможността да видим тези невероятни места, които сега ми изглеждат нереални. Гледам снимки, гледам хора, самолети и ... все едно е било в друг живот...

Искам си нормалното, искам отново свободата на пътуване и възможността да избираме в коя посока на света да отидем!

 

Благодаря на @Rainy за прекрасната компания и на всички вас, които прочетохте писанията ми.

Поздрав с една от многото ми любими снимки от това пътуване:

 

2-IMG_4011-1.JPG

 

Бъдете здрави! :wub:

Благодаря за чудесния разказ! Записах още една дестинация в плановете си за след пандемията.

Бъдете живи и здрави! И всички магеланци да сме живи и здрави, за да видим тези и други прелестни места!

И... още страдам за снимката с ледника!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
4 hours ago, Mary said:

Искам си нормалното, искам отново свободата на пътуване и възможността да избираме в коя посока на света да отидем!

И аз искам, а предполагам и всички магеланци. Мноооогооооо.

Благодаря за прекрасния разказ и снимки. 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Дани Магелани каза:

Благодаря за чудесния разказ! Записах още една дестинация в плановете си за след пандемията.

Бъдете живи и здрави! И всички магеланци да сме живи и здрави, за да видим тези и други прелестни места!

И... още страдам за снимката с ледника!

Благодаря, Дани! Я да я сложа и тук снимката! :smile:

 

1-IMG_6833-2.JPG

 

преди 45 минути , MayaS каза:

И аз искам, а предполагам и всички магеланци. Мноооогооооо.

Благодаря за прекрасния разказ и снимки. 

Пожелавам го на всички нас! :wub:

 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 3
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 10 часа, Mary каза:

Благодаря на @Гост за прекрасната компания... :wub:

@Mary, и аз ти благодаря - удоволствието беше - и е - изцяло мое! :wub:

Когато ми кацне музата за писателстване за онези земи, имам откъде да черпя точните знания, локумите ги мога... :grin:

 

Патагония е изумителна. Очакванията ми бяха огромни. Тя ги надхвърли...

И след всяко пътуване си задавам въпроса - това не беше ли най-омагьосващото?

И стигнах до отговора: Не.

Най-омагьосващото е следващото.

Пожелавам си го, пожелавам ви го!

 

преди 10 часа, Mary каза:

Поздрав с една от многото ми любими снимки от това пътуване:
:wub:

 

И аз да не остана назад - ще оставя един спомен. Една малко по-лична снимка 🙂 Първата ми най-любима - лична - вече съм успяла да я презентирам. За тази помня как се молех да се задържа на краката си след бруталното - за нас - изкачване до лагуната на Fitz Roy.  Но успяхме. Такова щастие беше... Всъщност е.

 

 

84871707_10218687976567924_6303393883074068480_n.jpg.1c51258a34a652e90765c575e77426a1.jpg

 

Бъдете здрави! :wub:

Връзка към мнение

И аз благодаря за разказаното и най вече за богатият снимков материал от който човек , придобива поне елементарна представа . Ще се ходи .😂😍😍

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.