Прескочи до съдържание

Европейска здравна карта


Препоръчани мнения

На 10.07.2023 г. в 11:34, yordanov каза:

А адресът за доставка съвпада ли с постоянният/настоящият адрес? Може ли да се даде различен? Бях тръгнал да подавам онлайн, но ме спря това, че няма да ме намерят на адреса по ЛК и не се ориентирах дали мога да посоча различен.

Какъвто искате адрес става. 

 

Аз вадих през май месец и дойде супер бързо на адреса, който посочих, без да съм регистрирана на него. Във формуляра ми извади адресът по регистрация, но описах другия в поле за коментар. 

 

Стъпките при мен бяха следните (Боян Юруков още не беше пуснал статията и се мъчих с телефонни разговори с кой ли не), копирам мнението си от тогава в друг форум:

 

1. Инсталирате Евротръст приложението например (или на Борика, но е по-дървено) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evrotrust.app

2. Правите си профил в системата https://edelivery.egov.bg/

3. Изтегляте заявлението от сайта на НЗОК
https://www.nhif.bg/bg/people/ezok

4. Попълвате го и го изпращате от меню Съобщения с получател Национална Здравноосигурителна Каса, като в заявлението посочвате къде искате да ви пратят картата, може и по куриер. Добавете и копие на лична карта. 

5. След има-няма 7 дни сте се обзавели с картата, без да ходите до офис на ДСК.

Вярно, че навсякъде пише, че заявление се подава само лично в офис на ДСК, но след 7 разговора с администрацията днес, стана ясно, че услугата я има и онлайн, но не могат да я обявят в секция Услуги , щото нямало наредба, щото нямало правителство (изненада), но не могат да не уважат писмо през Системата за сигурно електронно връчване 👌 Така че ако зловещо не ви се ходи до офис на ДСК, както и на мен, имате вариант.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Не знам вече колко пъти съм попъвал този формуляр и всеки път се чудя на посоченото място ID, номера на личната карта ли трябва да попълня?

Смущава ме това, че той е 9 цифрен, а отгоре на това и има два реда. Чета указанията и не разбирам.😒

И като попълвам ЕГН отдолу как да подчертая правилното, сигурно на ръка след като разпечатам.

Сега виждам че отгоре пише "Тези полета се попълват от служител на РЗОК" - и за тях ли се отнася.

Някой, ако е попълвал скоро да сподели.:smile:

 

87592839_Screenshot2023-11-07082536.png.c154de31d7795a0c160e5f357a55afc4.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , traveler каза:

Не знам вече колко пъти съм попъвал този формуляр и всеки път се чудя на посоченото място ID, номера на личната карта ли трябва да попълня?

Смущава ме това, че той е 9 цифрен, а отгоре на това и има два реда. Чета указанията и не разбирам.😒

И като попълвам ЕГН отдолу как да подчертая правилното, сигурно на ръка след като разпечатам.

Сега виждам че отгоре пише "Тези полета се попълват от служител на РЗОК" - и за тях ли се отнася.

Някой, ако е попълвал скоро да сподели.:smile:

 

87592839_Screenshot2023-11-07082536.png.c154de31d7795a0c160e5f357a55afc4.png

Всичко се попълва безплатно от служител на банката,май ПИБ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 47 минути , traveler каза:

Не знам вече колко пъти съм попъвал този формуляр и всеки път се чудя на посоченото място ID, номера на личната карта ли трябва да попълня?

Смущава ме това, че той е 9 цифрен, а отгоре на това и има два реда. Чета указанията и не разбирам.😒

И като попълвам ЕГН отдолу как да подчертая правилното, сигурно на ръка след като разпечатам.

Сега виждам че отгоре пише "Тези полета се попълват от служител на РЗОК" - и за тях ли се отнася.

Някой, ако е попълвал скоро да сподели.:smile:

 

87592839_Screenshot2023-11-07082536.png.c154de31d7795a0c160e5f357a55afc4.png

Предполагам, че пускаш заявката онлайн. Аз скоро попълвах на място в офис на ПИБ. Нямам спомен в детайли, но ID трябва да е номер на ЛК, на ЕГН пишеш ЕГН, нищо не подчертаваш. Пусни го така, ако има проблем система няма да те пусне да продължиш, предполагам.Цялата информация за теб я имат в регистрите, попълването е формалност. ДСК даваше готова попълнена бланка с моите данни, само за подпис. 

Полетата за попълване от РЗОК мисля, че са само тези в горните две квадратчета. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , iMari каза:

ДСК даваше готова попълнена бланка с моите данни, само за подпис. 

Сега се сетих, че беше така и евентуално съм попълвал формуляра преди години.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.