Прескочи до съдържание

Европейска здравна карта


Препоръчани мнения

преди 1 час, vorbis каза:

Закойто има електронен подпис и не му се разхожда:

Как да си извадим европейска здравна карта, без да се кланяме на гишета

 

Тази статия на Дневник е писана от нашия форум и блога на Боян Юруков. Виж малко по-назад в темата.

 

преди 27 минути , jul каза:

Трябва да се провери дали не става и с ПИК на НАП. Последните месеци правя с него всичко електронно през портала.

Като пише електронен подпис, се има предвид КЕП, и то не всеки. Единият, с който преди работех с институциите, изтече и не съм го подновявала, защото не ми трябва. Другият, който ползвам и мобилно /Евротръст/ е по-удобен, но последно не можех с него да подпиша за някои институции, понеже не са им клиенти. Той има опция за безплатно подписване даже /май до 3 на година беше/.

За статията - което се споменава за децата - достатъчно е един родител, няма изисквания да са двамата /това е само за паспорт/.

 

 

Вижте малко по-назад в темата, има линк към блогът на Б.Юруков там е описано и за дете, а по-назад в темата дискутирахме за различните начини за влизане в ССЕВ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Оф, да идва Бил Гейц да ни чипира и да свършва тая мъка!
Усещам как тук (а може би и не само тук, в България) хартиената бюрократска бумащина бавно и полека се превръща в електронна "бумащина" - то е ровене по сайтове, пък попълване на електронни формуляри, пък на кого да се изпрати формуляра, пък ПИК, пък Е-автентикация, пък КЕП, ама единият не става щото не-знам-си-какво, пък другия не става, понеже някаква институция не им е клиент ... WTF? 
Сигурно ми е много лаишко-тъп въпросът, ама щом може с три клика на компа да провериш дали има места за полета на 03.02.2024 между два острова някъде на г@за на географията в Папуа Нова Гвинея, толкова ли не може в най-развитата част на света - ЕС - всеки гражданин (който пожелае), да има някакъв универсален осигурително-данъчно-индентификацианен номер и ако се наложи проверка, просто в болницата в Малага, например, като го въведат в компа на рецепцията и да светва: а) зелено - здравно осигурен за ЕС, или б)червено - здравно неосигурен за ЕС?
 

И пак се сетих за вица за заека и вълка

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

покрай този блог маса народ ще си извади карти /примерно и ние, досега все сме ги подминавали/, ама пък щом може да стане за 2-3 минути и да си ги получим с куриер, защо не, така и РЗОК ще посвикнат да работят електронно покрай "навалицата", която е прочела 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, antea каза:

покрай този блог маса народ ще си извади карти /примерно и ние, досега все сме ги подминавали/, ама пък щом може да стане за 2-3 минути и да си ги получим с куриер, защо не, така и РЗОК ще посвикнат да работят електронно покрай "навалицата", която е прочела 🙂

Наистина сега е много по-лесно. Преди каква мъка беше.  Минавайки покрай офиса на ДСК банк на Джумаята(Пловдив) трябваше да се отбия и да загубя max 20 Мин ако има хора. Там има изключително любезни служители и за две минути бях готов. След 2 седмици минавайки някой ден си в вземам. ГолЕма мъка!:wink:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От 8 юли 2023 г. заявленията за издаване на европейска здравноосигурителна карта (ЕЗОК) ще се приемат в 120 дистрибуторски центрове на „Първа инвестиционна банка“ АД на територията на цялата страна. В тях гражданите ще получават и готовата ЕЗОК до 28 юли 2023 г. вкл.

 

При възникнали въпроси или проблеми при подаването на документи за ЕЗОК и получаването на готовите карти, гражданите могат да се обръщат за информация към  ДЗЗД „КОНСОРЦИУМ КИМ-2000“-ДЕМАКС“, e-mail: office@kim2000.bg

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 30.06.2023 г. в 7:10, vorbis каза:

Закойто има електронен подпис и не му се разхожда:

Как да си извадим европейска здравна карта, без да се кланяме на гишета

 

Някой да е минал по пътя и да знае в какъв точно формат трябва да си въведа телефонния номер?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Zaro каза:

Някой да е минал по пътя и да знае в какъв точно формат трябва да си въведа телефонния номер?

Мисля, че трябваше да е с - 088**********

Връзка към мнение
преди 15 минути , agenta каза:

Мисля, че трябваше да е с - 088**********

Това не е - The value entered does not match the format of the field = "999-9999"

 

Други предложения?

Връзка към мнение
преди 21 минути , Zaro каза:

Това не е - The value entered does not match the format of the field = "999-9999"

 

Други предложения?

При мен стана така, като след като написах номера цъкнах отстрани и ПДФ-а си го промени на (088) *** - ****

Връзка към мнение

Сега в Исландия ако имах ЕЗК нещата щяха да са много по-лесни. Разболях се с висока температура и от болницата ме питаха дали имам за да мога да мина като местните, без да плащам нищо, за съжаление се наложи да мина през застрараховката на Дайнърс. Т.е. звънях на кол център, платих си на място, взех документи и тук трябваше да ходя на място в Generali да си заявявам възстановяване на разходите, което очаквам да се случи в рамките на 15-20 дни ако всичко е наред.

 

Т.е. препоръчвам всеки да си изкара карта, аз лично ще го направя сега, макар и със закъснение 😄 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
преди 47 минути , iMari каза:

След кода на страната няма нула, например.

+359-88......

Изобщо не ми дава да въведа +, а след четвърта цифра спира да приема каквото и да е.

 

преди 33 минути , agenta каза:

При мен стана така, като след като написах номера цъкнах отстрани и ПДФ-а си го промени на (088) *** - ****

Не става. Може би друг браузър да пробвам.

Връзка към мнение

пробвай да спазиш формата, тоест 3 цифри, тиренце...

или направо са огелпили кода и просто не бачка

Връзка към мнение

системата с електронното подаване бачка добре, миналия понеделник вечерта си пуснахме исканията, тази сутрин картите дойдоха на адреса ни с Булпост, 3,25 лв доставка

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 минути , antea каза:

системата с електронното подаване бачка добре, миналия понеделник вечерта си пуснахме исканията, тази сутрин картите дойдоха на адреса ни с Булпост, 3,25 лв доставка

А адресът за доставка съвпада ли с постоянният/настоящият адрес? Може ли да се даде различен? Бях тръгнал да подавам онлайн, но ме спря това, че няма да ме намерят на адреса по ЛК и не се ориентирах дали мога да посоча различен.

Връзка към мнение

ние не писахме различен адрес, така че са взели автоматично посочения във формуляра, но мисля, че беше обяснено в онзи блог, че можеш в самото съобщение, което изпращаш към РЗОК да напишеш на кой адрес искаш да я получиш - пишеш, че това ти е адреса за кореспонденция

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Днес ми звъняха от ДСК,че картата е готова и щели да работят до 28 юли с такива карти.Друг път ми казваха да дойда след 14 дни,а толкова ставаха другия вторник.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.