Прескочи до съдържание

Жените ви гладят ли?


stanislavpp

Препоръчани мнения

Сега е моментът, за усъвършенстване на всякакви домашни изкуства - гладене, готвене, плетене, бродиране, за тези, дето са си в къщи.

Задава  се, още един месец извънредно положение....

Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 56 минути , Роца каза:

А аз днес с потрес се сетих, че Евровизия е отменена... Отиде ми гладенето за полугодието! 😂

Винаги можеш да пуснеш миналогодишното издание (или което много те кефи). Не трябва да се губи тренининг.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 31.03.2020 г. в 15:16, ДиянаВ каза:

Да се оплача. Днес гладих. Маски. Много се мачкат, че и плисирани ръбовове имат, за да ми е още по-гадно при вида им☹️

Ех, ако бях чернокож, щях да кажа, че това белите хора напълно са се побъркали 🤣

  • Смея се 7
Връзка към мнение
24 minutes ago, Lindt said:

Ех, ако бях чернокож, щях да кажа, че това белите хора напълно са се побъркали 🤣

Да отбележа, че съм нормално побъркана, защото хич не ми пукаше, че ръбът е двоен, троен и т.н.😁

Гадно ми беше не от вида на калпаво огладен ръб, а от самата гледка на маска.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Граф Вронски
На 3.03.2020 г. в 10:19, Граф Вронски каза:

И така до преди 5 години, когато спрях да гладя, защото просто нямах време (т.е. не ми е приоритетно) . Първоначално ми беше доста некомфортно, но свикнах. Преди 2 години мама ми беше на гости в София за 10 дни. Тя естествено забеляза, че не гладя вече. Обясних ѝ защо. След като се прибрах беше изгладила всичко. Така и аз започнах да ходя на работа отново с гладени тениски 😄 Тя си тръгна, и след това аз по инерция пак започнах да гладя, защото отново свикнах. Но на третия ден осъзнах, че  нямам време за това. И оттогава досега само веднъж съм гладил (тениската беше наистина парцал) 😄 

Ще се самоцитирам, за да припомня случката от преди години.

Тази седмица тя ми беше на гости. И познайте какво ме попита в сряда: "Искаш ли да ти изгладя тениските?" (ей така от нищото). Естествено казах НЕ. Та, да се похваля, че успях ги опазиля до днес, за да не ги изглади  😄 Ще продължа да си ходя със смачкани тениски. :dance2:

Естествено разказах ѝ за тази тема и умряхме от смях. 😄 😄 😄 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Не гладят жените 😉. Живо доказателство от тази вечер.

Аз - за 4 дни изхарчих, по-скоро усвоих точки за сумата 280 лв., като насреща имам 6 резервации и 14 билета за полети на Уиз.

Съпругът - преди 4 дни почна нова работа и тази вечер е изхарчил 380 лв. за ето тия неща. Голям прахосник е 😂

2F62ED80-1BD7-4E0C-BCE6-059928BFCA19.jpeg

60790B95-6B80-40D3-9462-95ABD1880D19.jpeg

  • Смея се 12
Връзка към мнение

Може да ви шокирам,  но аз гладя. Предпочитам го пред готвенето, особено когато по-голямата част от гардероба е подбрана така, че да минава без гладене:)

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, lyusi каза:

Може да ви шокирам,  но аз гладя. Предпочитам го пред готвенето, особено когато по-голямата част от гардероба е подбрана така, че да минава без гладене:)

Знаех си аз,че не може да нямаш никакъв порок, като не готвиш....:curtsey:

  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Знаех си аз,че не може да нямаш никакъв порок, като не готвиш....:curtsey:

Е, никой не е безгрешен😆

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
On 9/27/2020 at 11:01 PM, ДиянаВ said:

 за ето тия неща. Голям прахосник е 😂

2F62ED80-1BD7-4E0C-BCE6-059928BFCA19.jpeg

60790B95-6B80-40D3-9462-95ABD1880D19.jpeg

Аз, че не обичам да гладя едно на ръка, но ако и ютията не глади, става тя. Да ви кажа, че горната ютия, която купи съпругът, без да се допита до мен, не става. Ама така е като не гледа клипчета на руснаци в ютуб, отива в магазина неподготвен и се доверява на консултант /мъж/, който също не е много огладен. След като пет дни ходи на работа със затоплени и намачкани ризи, върнахме BOSCH-a. Май, май и на тази Виолетка не може да се разчита /също като на Wizz/. Сега ще видим как ще се представи тази елегантна французойка 🙂

 

770F7EFA-D85E-4845-8A16-043257A0CB73.jpeg.371f368f2a43ab31e46ee84c65f9b279.jpeg

 

Мен ако питаш, на старата ни ютия нищо и нямаше 🙂

 

3CA655CB-113D-436C-99A6-7853CD1372C0.jpeg

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
На 27.09.2020 г. в 23:01, ДиянаВ каза:

Не гладят жените 😉. Живо доказателство от тази вечер.

Аз - за 4 дни изхарчих, по-скоро усвоих точки за сумата 280 лв., като насреща имам 6 резервации и 14 билета за полети на Уиз.

Съпругът - преди 4 дни почна нова работа и тази вечер е изхарчил 380 лв. за ето тия неща. Голям прахосник е 😂

2F62ED80-1BD7-4E0C-BCE6-059928BFCA19.jpeg

60790B95-6B80-40D3-9462-95ABD1880D19.jpeg

Чудесно е, че мислите един за друг! Ето - ти си му накупила билети да попътува, а той на теб... Браво! Браво и на двамата! 

 

P.S. Мерцедесът на ютиите е Rowenta.

  • Смея се 2
Връзка към мнение
53 minutes ago, Goal & Boss said:

Чудесно е, че мислите един за друг! Ето - ти си му накупила билети да попътува, а той на теб... Браво! Браво и на двамата! 

 

P.S. Мерцедесът на ютиите е Rowenta.

Е той глади, а ризи по-бързо и от мен. Но аз пък по-добре сгъвам дрехите в куфар🙂

Не исках Роуента, заради същия неогладен консултант, който все към тази марка ни насочваше 😛. Пък и много надупчено ми изглеждаше покритието🙂

Истината е, че ако човек ще си взема паров център за гладене, трябва да е скъп. Почват от 550 лв. нагоре. За 250 лв. нито пара пуска, нито глади. А и такъв уред е за хора, които в неделя гладят цялото пране. Т.е. не е за нашето семейство. Отделно, че за да го прибираме някъде, трябваше да свия мястото на кутиите с обувки😁. Безсмислено! По-добре за тия пари е ютия от висок клас🙂

  • Шок 1
Връзка към мнение

Не е до марки , а до класове 🙃 . В тази връзка , тази вечер на съседната маса подочух следният разговор между две дами :

 

- Where are your boobs from ? From Germany?

 

- No , from Austria and they are the Lamborghinis of implants !

 

Нали съм порядъчно възпитан и тук положих свръхсвръхусилие  да не се обърна ...

  • Смея се 9
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Да се похваля - не гладя. От поне 2-3 десетилетия. До онзи ден не знаех къде съм потулила уреда за гладене, парен -

 

купих  го с мерак след дълго избиране и допитване в зората на т.н. демокрация, когато Кореком още не беше затворен и стоките бяха оригинални Ровента, Бош, Сименс итн. Тогава още си въобразявах, че като си набавя нещо съвременно, добро и красиво, та ще гладя/чистя с прахосмукачка/парочистачка итп. направо с песен на уста. Колкото до важната притурка като дъска за гладене, супер проста, тя е изправена в тясна ниша, надлежно увита в найлон, да се праши по-малко и лесно се намира. Погледнах за нещо в раклата под дивана и се успокоих, че все пак знам къде ми е ютията.. Ако случайно потрябва.

 

Избягвайки всячески тази дейност, простирам направо съвършено - просто няма нужда от гладене. При по-капризни материи, не центрофугирам, а оставям да се отцеди и простирам мокричко, като добре изпъвам ръбове, шевове, подгъви... Предадох го и на сина ми, и двамата сме мързеливи и винаги имаме нещо по-приятно за вършене.

Когато си шиех всичко, което носех, майка ми се натискаше да поизглажда в процеса на творчество, важно е за по-добрия резултат, понякога и неизбежно, както  и завършената дреха. Също и когато бързах за коктейли, тя взимаше ютията от ръката ми. Просто никой не го можеше по-добре от нея, а и беше сигурно, че няма да съсипя нещо скъпо - според нея.

 

Да не пропусна - първата ютия, която държах в ръка беше бая тежичка. Не, не се пълнеше с въглени и не се грееше на печката. Беше все пак електрическа и от желязо, с направо тъп връх. Позволяваше ми се накрая на голямото гладене да се постарая над спалното бельо и носните кърпички на семейството, от плат... За ръбовете на панталоните и получаване ефекта на парно гладене се ползваше определена за целта памучна кърпа, която или се мокреше и добре изстискана се разстилаше върху материала за гладене, или се напръскваше с вода по време на процеса. Гладехме върху кухненската маса върху постилано одеялце с нагънат на няколко ката чаршаф върху него, на същата маса пишехме и домашните си.

 

А  в бившето ГДР на работещите жени по закон се полагаше един ден в месеца отпуск за пране и гладене и си го взимаха, когато им е удобно.

 

И аз някога предложих да изгладя ризи на приятел. У тях, с неговата ютия. От приличие ли, от куртоазия ли.. Преди до тръгнем за общата ни месторабота по разпределение. Погледна ме как несигурно подходих, и не издържа - не посмя да повери в ръцете ми нито еднаот копринените си ризи и сръчно си я изглади. Ами когато някой прави нещо по-добре и по-бързо от мен, не се натискам. 

Като ерген съпругът ми беше свикнал да носи ризите си ежеседмично за пране и гладене в местоработата си, имаха такава услуга. Ами запази си навика, не че не съм изгладила и аз някоя и друга риза, ама майка ми и тук обичаше да се стараае. Пелени гладих кратичко, памперси тогава нямаше, а 1 пакет от Париж се къташе за специални излизания. Настана жежко лято и слънцето си вършеше работата, само добре ги изпъвах, да си запазят формата. За едно повиване - 2 бархетни и 2 тензухени пелени бяха на първо време.

 

Много интересна тема и за проследяване 😃

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.