Прескочи до съдържание

Жените ви гладят ли?


stanislavpp

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Goal & Boss каза:

Аз по принцип много обичам да гладя и го правя добре, но само в работно време... е, понякога и допълнително поработвам, ако има улица за спешно асфалтиране и се налага да мина с валяка...

@Goal & Boss, разкрих те. Ти си шефа на АПИ 😉😄

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, jungfraujoch каза:

Които въпреки умората и малкото свободно време, успяват да поддържат външния си вид и са в хармония със себе си.Защото не всяка жена може да си позволи домашна помощница или готвачка.😀

Домашната помощница реално трябва да си я позволи мъжът в това семейство (т.е. да си предвиди да изработи и за това) и той да се сети да я предложи - за да върши частта, с която реално той не помага на жена си. Ако не може или не иска, то просто ще работи наравно с нея - да пере, глади, готви, чисти и т.н. Ако и двамата работят де и ако иска да си дели и сметките с нея. От толкова живот на изток и на запад мога смело да кажа, че познатият ни тук модел е най-лош - жената и да работи, и децата да гледа, и къщата и сметките по равно, и да е с перфектна визия и вечер да не я боли глава. Радвам се да прочета, че с времето умира и повече мъже се сещат, че не е редно да бъде така. В София (и големите градове) особено ми се струва, че животът е доста "европейски" - повечето домове са с миялни, сушилни, двама работещи и помагащи си. Но останалата част на БГ май е по-различно. Може и да греша де, ако съм срещала все такива хора...  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 8 часа, Фил каза:

Защо да ги пуска някой, има свободни ( от тези, гладещите, а подозирам, че правят и мусака :smile3: )

Извинявам се, че не е по темата...ама....

Аз за гладенето не толко, обаче тия с мусаката може ли поименно да ги кажеш? :lol: 

Навит съм да гладя веднъж седмично, ако ми правят мусака 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 13
Връзка към мнение
преди 1 час, boogy83 каза:

 

Аз за гладенето не толко, обаче тия с мусаката може ли поименно да ги кажеш? :lol: 

 

Вечната житейска мъдрост - че една жена трябва да може да прави 70 неща

Спойлер

мусака и 69 🙂

 

Аз, щото сте тръгнали да хвалите домакините, да си кажа и аз. Дето вика @AlexandraKo, "добра домакиня" ми е работа - буквално. Супер хост съм 5 години без прекъсване. 3 деца, две къщи за гости, представете си, такива чудеса от героизъм правя, че свекърва ми ме ожалва и все ми вика да си почивам повече!

 

Но твърдо се застъпвам за българските мъже! Според мен в голямата си част споделят задълженията и им идва някак естествено, не подари моди, ценности и т.н. В българското общество винаги в семейството нещата са се поделяли. И пазаруват, и готвят, много помагат с децата - и то без списъци със задължения окачени на хладилника по скандинавски модел. И задълженията се разпределят според дарбите и предпочитанията на двамата, не се мери на кантар "ти така, затова аз - онака". И това го забелязват чужденките - и от Изток и от Запад. Друг е въпросът, че българките имат малко по-завишени стандарти към дом и семейна визия, западните жени са по-неглиже.

 

Когато работех на пълен ден мъжът ми се стараеше да поема и той колкото може от домакинската работа - без изобщо да съм отправяла молби или да сме си разпределяли. Вечер бях труп и си лягах с децата в 9.30. На сутринта намирах измити чинии в миялната, разчистена маса, прибрана храна, пусната прахосмукачка. Като се роди третото станя ясно, че няма как двамата да сме на пълен работен ден в отсъствие на баби и детегледачки - захванах се с малък бизнес с плаваща заетост и настана щастие. Сега аз върша ежедневните неща, но той , абсолютно самонициативно, се захваща с разни по-глеми "проекти" като разглобяване и почистване на кухненския аспиратор, основно почистване на баня и т.н.

В семейството на брат ми са обратно - жена му е на работа с фиксирано време, а той е с малък бизнес и гъвкава заетост - той върши всичко - от пазаруване до готвене и пренос-превоз на деца по уроци.

Аз не мисля, че израза да се "помага" в къщи е правилен - двама души живеят в тази къща, споделят си взаимно, а не единия да помага на на другия.

  • Харесвам 25
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, samuraika каза:

Вечната житейска мъдрост - че една жена трябва да може да прави 70 неща

  Покажи

мусака и 69 🙂

 

Аз, щото сте тръгнали да хвалите домакините, да си кажа и аз. Дето вика @AlexandraKo, "добра домакиня" ми е работа - буквално. Супер хост съм 5 години без прекъсване. 3 деца, две къщи за гости, представете си, такива чудеса от героизъм правя, че свекърва ми ме ожалва и все ми вика да си почивам повече!

 

Но твърдо се застъпвам за българските мъже! Според мен в голямата си част споделят задълженията и им идва някак естествено, не подари моди, ценности и т.н. В българското общество винаги в семейството нещата са се поделяли. И пазаруват, и готвят, много помагат с децата - и то без списъци със задължения окачени на хладилника по скандинавски модел. И задълженията се разпределят според дарбите и предпочитанията на двамата, не се мери на кантар "ти така, затова аз - онака". И това го забелязват чужденките - и от Изток и от Запад. Друг е въпросът, че българките имат малко по-завишени стандарти към дом и семейна визия, западните жени са по-неглиже.

 

Когато работех на пълен ден мъжът ми се стараеше да поема и той колкото може от домакинската работа - без изобщо да съм отправяла молби или да сме си разпределяли. Вечер бях труп и си лягах с децата в 9.30. На сутринта намирах измити чинии в миялната, разчистена маса, прибрана храна, пусната прахосмукачка. Като се роди третото станя ясно, че няма как двамата да сме на пълен работен ден в отсъствие на баби и детегледачки - захванах се с малък бизнес с плаваща заетост и настана щастие. Сега аз върша ежедневните неща, но той , абсолютно самонициативно, се захваща с разни по-глеми "проекти" като разглобяване и почистване на кухненския аспиратор, основно почистване на баня и т.н.

В семейството на брат ми са обратно - жена му е на работа с фиксирано време, а той е с малък бизнес и гъвкава заетост - той върши всичко - от пазаруване до готвене и пренос-превоз на деца по уроци.

Аз не мисля, че израза да се "помага" в къщи е правилен - двама души живеят в тази къща, споделят си взаимно, а не единия да помага на на другия.

Точно така.Няма мъжка и женска работа.Има семейство и дом.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само да напомня, че темата започна за гладенето, а не процентът от семейните задължения на всеки. Щото границата вече започна леко да се преминава.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, boogy83 каза:

Аз за гладенето не толко, обаче тия с мусаката може ли поименно да ги кажеш? :lol: 

Виж сега ... това е доста чувствителна (и ценна) информация ...
Но айде понеже съм ларж - срещу едно стъкло с шотландски дестилат (на прилична към преклонна възраст) бих ти споделил това-онова на лични. :wink:

  • Смея се 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

@ДиянаВ Хора , ходещи до магазина по пижама за удобство , даже и нямат ютиени трепети . Не само не гладят ,но милениълите нямат и ютии . В редките случай, когато не искат да са посмачкани ползват спрейове за изправяне на гънки или пускат в сушилнята. Освен това , смачканото е и стилно - дори и покривките е хубаво да са понамачкани , гънките улавяли светлината по-добре и изглеждали по-добре  , споделят модни корифеи...

 

Ти остави това , а признай за мъжката половина на форума , можеш ли да правиш мусака? 😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 1 минута , samuraika каза:

Ама отклонения от темата в посока мусака (поименно) не те смущават , нали?

 

Мъжете, за каквото и да почнат да си говорят, някрая с мусака завършва...

Ние не гоним негрите в Америка 🙂

 

Подобен род теми винаги завършват с призив за революция в отношенията между половете и затова избягвам да гледам на тях извън сферата на майтапа. Ама като се пръкнат сериозните умозаключения, че някой трябва да прави нещо, и ме хващат лудите.

Нямам толкова много свободно време, че да чета сериозни теми във форум за свободно време.

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Zaro каза:

 винаги завършват с призив за революция в отношенията между половете

Аз ли криво чета, ти ли негонен бягаш...но подобни призиви не видях. 🤪

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хахаха! На вкус и на Цвет... Една жена може и да не глади, може и да не чисти, ноо ако знае да прави баница, мусака и сърми, ще има цялата мъжка обич на света. 

Между другото имаше подобна тема в мамата, и как да кажа, хич не са на почит вече жени, които се грижат за мъжете си. Какви подигравки отнасяш като кажеш, че му готвиш, божеее. Нормално в днешно време е да се готви (и глади и всичко) за себе си и(евентуално) за децата, а мъжа кучета го яли. Сякаш егоизма е взел превез в новите поколения и всеки гледа него си. То за това и семейството започва да изчезва, не е модерно да се грижиш за друг, освен за себе си. Да не се мине човек нещо. Няма мъжка и женска работа, ама аз нито мога да дупча с бормашина, нито да сглобявам мебели, нито да сменям чаркове, нито брави, все някакви дребни незабележими неща, ама като дойде да си останеш сам и се оказва, че някой друг ги е вършил. 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Тая тема дано не я изтрият ....Важна ми се види ...   
Не е като некоя  “как да намерим евтин билет” или “ споделете код за отстъпка” ..😃

  • Браво 1
  • Смея се 20
Връзка към мнение
3 minutes ago, stanislavpp said:

Тая тема дано не я изтрият ....Важна ми се види ...   
Не е като некоя  “как да намерим евтин билет” или “ споделете код за отстъпка” ..

Моля администратор, модератори и т.н., не влизайте тук. Аз билети имам, но не се знае дали ще пътувам😆

  • Смея се 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , stanislavpp каза:

Тая тема дано не я изтрият ....Важна ми се види ...   
Не е като некоя  “как да намерим евтин билет” или “ споделете код за отстъпка” ..

Голям проблем си създаде с тази тема! Предполагам, че първоначалната ти идея е била да докажеш на половинката си нещо. Напр. "виж как другите жени се грижат за мъжете си" и от сорта. Ама какво стана? Повечето жени май почти не гладят. А пък доста мъже гладят. 

преди 2 минути , ven62 каза:

Свикнал съм на хейтване. :wink:

Всички съседи ме мразят и не ме поздравяват :laugh:  , защото като мия прозорците (гол над кръста) и съседките като влизат/излизат от входа не пропускам да ги заговоря - "Здрасти..., колко ти е часа..., как са децата..."

:grin: 

Те, съседките, сигурно през 5 минути си измислят работа, за да минат покрай теб.

Ако съм на жена ти - никакво миене на прозорци и простиране!

Защото мъжете-съседи с линч ще те изселят от квартала за разваляне на дисциплината и лош пример.

😀

  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 32 минути , luba_rizova каза:

Хахаха! На вкус и на Цвет... Една жена може и да не глади, може и да не чисти, ноо ако знае да прави баница, мусака и сърми, ще има цялата мъжка обич на света. 

Между другото имаше подобна тема в мамата, и как да кажа, хич не са на почит вече жени, които се грижат за мъжете си. Какви подигравки отнасяш като кажеш, че му готвиш, божеее. Нормално в днешно време е да се готви (и глади и всичко) за себе си и(евентуално) за децата, а мъжа кучета го яли. Сякаш егоизма е взел превез в новите поколения и всеки гледа него си. То за това и семейството започва да изчезва, не е модерно да се грижиш за друг, освен за себе си. 

Верно? Ужас, тоя форум така или иначе е събрал какви ли не... 

Аз пък си мисля друго - една жена/мъж от любов и респект може да почне да прави всичко. Може би сте забелязали как в предишни връзки с един партньор сте били едни, с друг - други. Някой като е егоист той/тя самият/самата, няма какво да се чуди, че не получава. Има хора, които постоянно се борят за надмощие - кой да слуша другия, кой да е все отгоре. 

Има мъже (жени), които изискват от теб, без да дават насреща. А има и такива, които толкова се стараят да се погрижат всичко да ти е добре и спокойно, че можеш да го/я приемеш с всякакви бонуси - живот със свекърва/тъща, деца от предишни бракове, да му миеш и масажираш краката и да му носиш закуската на табличка в леглото. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , Happy_Traveler каза:

 

Има мъже (жени)... които толкова се стараят да се погрижат всичко да ти е добре и спокойно, че можеш да го/я приемеш с всякакви бонуси - живот със свекърва/тъща, деца от предишни бракове, да му миеш и масажираш краката и да му носиш закуската на табличка в леглото. 

Ех младост! Като навъртиш 25 години брак, пак ще говорим. Дали ще бъдеш на същото мнение?

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Тая тема дано не я изтрият ....Важна ми се види ...   
Не е като некоя  “как да намерим евтин билет” или “ споделете код за отстъпка” ..😃

Темите за билети са актуални най-много седмица.

А тази навлиза в дебрите на непреходните житейски истини - няма как да я изтрият! Аз даже бележки си водя докато я чета тази тема!

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 15
Връзка към мнение
преди 40 минути , Дани Магелани каза:

Ех младост! Като навъртиш 25 години брак, пак ще говорим. Дали ще бъдеш на същото мнение?

Надявам се. Имам много такива примери пред себе си. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, ven62 каза:

Свикнал съм на хейтване. :wink:

Всички съседи ме мразят и не ме поздравяват :laugh:  , защото като мия прозорците (гол над кръста) и съседките като влизат/излизат от входа не пропускам да ги заговоря - "Здрасти..., колко ти е часа..., как са децата..."

:grin: 

@ven62Венчооо, да не ти излезе име?
После, върви, та обяснявай, че нямаш сестра:)))

преди 11 часа, Happy_Traveler каза:

Верно? Ужас, тоя форум така или иначе е събрал какви ли не... 

Аз пък си мисля друго - една жена/мъж от любов и респект може да почне да прави всичко. Може би сте забелязали как в предишни връзки с един партньор сте били едни, с друг - други. Някой като е егоист той/тя самият/самата, няма какво да се чуди, че не получава. Има хора, които постоянно се борят за надмощие - кой да слуша другия, кой да е все отгоре. 

Има мъже (жени), които изискват от теб, без да дават насреща. А има и такива, които толкова се стараят да се погрижат всичко да ти е добре и спокойно, че можеш да го/я приемеш с всякакви бонуси - живот със свекърва/тъща, деца от предишни бракове, да му миеш и масажираш краката и да му носиш закуската на табличка в леглото. 

Много смислено това, за мен е точно така:))))

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , ДиянаВ каза:

.... или на него нещо му има😁...

Значи - зависи.

Ако по останалите точки от 70 пунктовия списък няма проблем - значи е някакво дребно изващение, приемаме го за нормално. Но ако и там се появяват колебания - бързо при личен лекар, докато не е тръгнала вълната от коронавирус, че трудно ще вземете направление после!

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, Дани Магелани каза:

Голям проблем си създаде с тази тема! Предполагам, че първоначалната ти идея е била да докажеш на половинката си нещо. Напр. "виж как другите жени се грижат за мъжете си" и от сорта. Ама какво стана? Повечето жени май почти не гладят. А пък доста мъже гладят. 

Те, съседките, сигурно през 5 минути си измислят работа, за да минат покрай теб.

Ако съм на жена ти - никакво миене на прозорци и простиране!

Защото мъжете-съседи с линч ще те изселят от квартала за разваляне на дисциплината и лош пример.

😀

Ами то добре че вече килимите не са на мода, иначе и ако килими тупаше, не мога да ги мисля съседите 🤣🤣🤣

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Супер се развеселих с тая тема. От час наваксвам да изчета от начало коментарите. Голяма забава.

 

Аз по принцип мразя миризмата на изгладено от дете - майка ми гладеше освен дрехите и чаршафите. Изпере ги с някакъв супер кът прах за пране от Турция, размирише се къщата на хубаво, на пролет, пък после ги мине с ютията и край! Всичкото ухание се превръща в отврат. Молих й се с рев поне чаршафите да спре да глади. Естествено, като дойде моят ред да се науча да гладя, отказах. 
Първият ми мъж много искаше да ме накара да му гладя ризите, да го пера, да му готвя, да чистя сама цялата къща, абе да съм перфектната домакиня, а той да си почива на дивана с вдигнати крака. Всичко си изпълнявах, само за гладенето не позна, а преди да се запозная с втория ми мъж четох в селф-хелп книга, че колкото повече се грижиш за един мъж, толкова повече той те приема за даденост, не се бори за теб, дъра-бъра, че той едва ли не трябва да ти прислугва, а не ти на него. Реших да го пробвам с втория ми мъж и проработи 😍 Още от началато му казах, че не гладя, не чистя с прахосмукачка и не мия чинии (най-омразните ми), той прие това и сега сме си със строго разделени задължения. Дори синът ми от първия брак знае, че “мама не глади” и моли втория си баща да му глади някоя официална риза, както и аз разчитам само на мъжа ми за гладенето. Иначе правя невероятни сърми, мусака и баница, като последните две са най-любими на мъжете вкъщи и може би заради тях ме търпят още такава не гладеща, не прахосмукираща и не миеща чинии домакиня 😂

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Marusinka каза:

... абе да съм перфектната домакиня...😂

 

Понеже темата така или иначе епизодично преминава в развлекателно-хумористичния жанр и като спомена перфектна домакиня, се изкушавам да споделя една история, обаче понеже е леко нецензурна,  пуританите, а и крайните феминистки могат да пропуснат :grin:

 

Спойлер

Имам един приятел, родителите му са разведени още като е бил малък  и в общи линии е отгледан и възпитан от майка си.
Та в някаква тийнейджърско-юношеска възраст подхванали разговор за живота, за жените ... и майката на моя френд му споделила известната максима за перфектната жена и нейните основни отличителни характеристики:
   - дама в обществото 
   - **рва в леглото 
   - слугиня в кухнята

като същевременно му обърнала внимание много да внимава да не попадне на най-лошия вариант, а именно:
   - дама в кухнята 
   - **рва в обществото 
   - слугиня в леглото
Приятелят ми кимал разбиращо, но задал един уточняващ въпрос: 
   - А какво е "слугиня в леглото"?
На което майка му, която не си пада много по превземките и иносказателната или завоалирана реч, отговорила:
   - Какво ли - търсейки подходящ пример - това е ... ти я чук@ш, а тя си бърка в носа.
:grin:

 

( така и не посмях да попитам, дали майка му не му е споделяла и древната китайска притча за жените и перлите.  :grin: )

 

Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Обещах да направя на някоя сбирка обучение на мъже магеланци как да си я готвят.

Само не разбрах защо реши, че някои магеланци не могат да готвят мусака, и съответно имат нужда от някакво обучение ... но няма лошо де - който има нужда и желание - нека се възползва. :grin:

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.