Прескочи до съдържание

Жените ви гладят ли?


stanislavpp

Препоръчани мнения

преди 1 час, Mistress of Germs каза:

Начи гледай си работата, Новия Световен Ред го правя аз, потапяйки столици и филии в ядрен Армагедон и в микровълновата  и унищожавайки цели галактики (вж. по-назад в темата, стр. 2). Ти гледай да се провъзгласиш за тартор на галактика пък, да те видим как ще се справиш с пикселираната ми армада. 
Докато ти мечтаеш за господство, ама си клатиш краката, аз на компа и на живо държа здраво юздите на няколко различни колонии, включително и космически и не на последно място и домашни - от бухове и мъжове. Бухалската колония е плюшена и не е придирчива, само я пера и гладене не иска, но мъжовската иска гладене редовно - главно по главата и по гърба, понякога и с масажи. 
Космоса го управлявам аз по воля Божия с умениято си за правене не просто на мусака, ами на КОСМОСака, която е толкова добра, че е добила интергалактическа известност (и е носител на награда "По-добра от на мама!", както каза @master_of_germs. You can't touch this!, дето казва ЕмСи Хамър) Прибави към това и баницата с кайма и доматен сос с босилек, пиле S класа и легендарната ми крем-супа с бекон и собствените ти армии ще те зарежат да дойдат при мене на вечеря. Да видим как ще си защитаваш Галактиката.

O, aз бях на много места. И водих много битки. Изградих Цивилизации от нулата - от каменната ера до първия им колонизаторски космически кораб. Предвождах армии из дюните на Аракис - и с атреидите и с харконите и ордосите, няколко пъти свалихме техния императора на (тогава) познатата вселена (такива бяха времената) и установихме контрол над пазара на Подправката Меланж. Заедно с храбрите рицари защитавах Азерот от орките, че и отвъд тъмния портал. След което с орките видяхме сметката на Азерот. Водих успешни кампании с древните египтяни, вавилонци, гърци, японци, лично помогнах за съдаването на Римската империя, след което в Средновековието в битките бях рамо до рамо до Уилям Уолъс, Жана Д'Арк, Саладин, Чингиз Хан, Барбароса, Атила, Ел Сид, Монтезума, Дракула, Сфорца, Франциско Де Алмейда, Гаджа Мада, Суряварман и Ле Лой. Надлъж и нашир обиколих Енрот с лорд Айрънфист, а после и с двамата му сина - Арчибалд и Роналд, развихме легендарни умения в магията и в стратегията, като по едно време разполагах с над сто черни дракона (!!!!!!). Бях на алтернативна Земя, където във Втората Световна се е развила по-друг начин и съюзниците се биеха със Съветския Съюз, бих се и на страната на съюза, а даже и на страната на японската империя. Заедно с кушанците пребродих половината тяхна галактика, за да намерим родната им планета, и не е като да не потрошихме доста народ по пътя. Помогнах на един куп римски граноначалници да изградят и управляват невероятни градове в името на Цезар. Създадох грандиозна транспортна компания, която превзе шосейния, железопътния, морския и въздушния транспорт от 1950та до 2050та. Спасих земята от демони неведнъж, победих нацистите в замъка Волфенщайн, водих Смъртоносни Битки с кого ли не. Помогнах на Принца на Персия да си върне Мадамата! А колко успехи пожънах по пистите и пътищата поради Нуждата от Скорост ... Заедно с Дюк Нюкем спасихме земята от извънземните. Рамо до рамо с тераните победих в Копрулу Сектор, след което го съсипахме със зергите, след което установихме контрол над него с протосите. Няколко пъти. Джим Рейнър ми е пръв приятел ...

 

Но! Да не се самоизтъквам. Изморен съм ... Искам спокойствие ... Искам живот на по-бавни обороти. Да си медитирам. Да си изучавам спокойно Силата ... 

  • Харесвам 1
  • Браво 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
43 minutes ago, Дани Магелани said:

Мъж мечта!

Момичета, не спете!

По тоя повод, случвало ли се е магеланци да се запознаят през сайта или на сбирка и да се залюбят? Стана ми интересно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Стига бе! Аз, сега, повредена ли съм нещо щом ме кефи да гладя?  И гладя почти всичко, даже хавлиени кърпи, гащи и чаршафи, но винаги в комбинация с поглеждане и слушане на някой средно интересен филм или бъбрене с някой.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , Marusinka каза:

По тоя повод, случвало ли се е магеланци да се запознаят през сайта или на сбирка и да се залюбят? Стана ми интересно.

Преди няколко месеца се роди първото (поне първото обявено официално!) бебе на хора запознали се изцяло чрез сайта и на сбирка.

  • Харесвам 16
  • Браво 9
Връзка към коментар
9 minutes ago, iaia_mama said:

Стига бе! Аз, сега, повредена ли съм нещо щом ме кефи да гладя?  И гладя почти всичко, даже хавлиени кърпи, гащи и чаршафи, но винаги в комбинация с поглеждане и слушане на някой средно интересен филм или бъбрене с някой.

Не си! И майка ми също обожава - с часове може да стои пред телевизора и да глади. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, ven62 каза:

- някои умни жени не са достатъчно красиви и мъжете (тъй като не сме сложни същества) сме по-малко склонни на компромиси.

Красотата е толкова субективна и комплексна. За едни си красив, за други не толкова. Има изследвания, които доказват, че колкото по-често виждаш даден човек, толкова по-симпатичен започва да ти изглежда. Красотата е и излъчване, чар, да се чувстваш добре в собствената си кожа, а важно е и какъв си като човек. 
Да се избира партньор само по критерий дали е красив или не, е доста повърхностно и такива връзки обикновено не продължават дълго - примери много. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
1 hour ago, Травеолани said:

Красотата е толкова субективна и комплексна. Има изследвания, които доказват, че колкото по-често виждаш даден човек, толкова по-симпатичен започва да ти изглежда. 

Аааа, затова значи има толкова много сбръчкани, гадно изглеждащи чичковци със супер мадами до тях - явно доста често са се виждали. 😇

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, Mistress of Germs каза:

Начи гледай си работата, Новия Световен Ред го правя аз, потапяйки столици и филии в ядрен Армагедон и в микровълновата  и унищожавайки цели галактики (вж. по-назад в темата, стр. 2). Ти гледай да се провъзгласиш за тартор на галактика пък, да те видим как ще се справиш с пикселираната ми армада. 
Докато ти мечтаеш за господство, ама си клатиш краката, аз на компа и на живо държа здраво юздите на няколко различни колонии, включително и космически и не на последно място и домашни - от бухове и мъжове. Бухалската колония е плюшена и не е придирчива, само я пера и гладене не иска, но мъжовската иска гладене редовно - главно по главата и по гърба, понякога и с масажи. 
Космоса го управлявам аз по воля Божия с умениято си за правене не просто на мусака, ами на КОСМОСака, която е толкова добра, че е добила интергалактическа известност (и е носител на награда "По-добра от на мама!", както каза @master_of_germs. You can't touch this!, дето казва ЕмСи Хамър) Прибави към това и баницата с кайма и доматен сос с босилек, пиле S класа и легендарната ми крем-супа с бекон и собствените ти армии ще те зарежат да дойдат при мене на вечеря. Да видим как ще си защитаваш Галактиката.

Вече си имам идол!!! Царице моя... Не! Каква царица?!?  Богиньо моя!!! Смирено те моля за купичка крем-супа, малко пиленце и ако може мъъъъничко мусакичка.

@Брани, много ми харесваш. Ти беше предишния ми идол ... Ама неможеш да правиш мусака бе пич. Или поне не съм информиран за тази ти способност.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Marusinka каза:

Аааа, затова значи има толкова много сбръчкани, гадно изглеждащи чичковци със супер мадами до тях - явно доста често са се виждали. 😇

Eeeми, нали знаеш приказката "Богат - грозен няма."  🙂
П.П. инфо: аз си падам по грозни чаровници с готина усмивка 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Marusinka каза:

Аааа, затова значи има толкова много сбръчкани, гадно изглеждащи чичковци със супер мадами до тях - явно доста често са се виждали. 😇

Доста често са виждали и направо медитирали над портфейлите и банковите сметки на тези чичковци, но това е вече отделен въпрос.😀

 

Иначе по темата, нито аз, нито жена ми сме вманиачени на тема гладене. Аз не гладя, а жена ми глади само като се налага за разни официални поводи като конференции, приеми, откриване и закриване на учебната година и други подобни поводи, които се събират максимум 1 на 2 месеца. И аз я моля да ми глади само ризи и панталони, чак до бельото не стигаме. Все пак, аз обикновено говоря пред публика, а не правя стриптийз да ми гледат и бельото. Но, лошо няма, който го кефи, що да не глади?!

 

Мен ме озадачи друго, че се бъзикате с мусаката. Без майтап, обожавам мусака! Без баница, кюфтета и други традиционни български/балкански ястия мога да мина, но без мусака, сложно. Веднага щом започнахме да живеем с жена ми заедно я научих да прави мусака, плюс останалите ми любими ястия, естествено, защото е ясно, че аз руско-украински манджи няма да проям. Но, като се замисля сега и на мен не ми харесва традиционната българска мусака само с картофи. Аз предпочитам гръцка мусака, в която се слагат и патладжани.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 часа, Брани каза:

Както обещах, ето я моята красавица:

41CEF104-7179-44BF-9BF4-4AC2715854AE.jpeg.35b2bab9ed8a220934955b36c4297ae1.jpeg

Ъ!

Ти като каза, че твойта е зелена, аз очаквах да е това!

 

180335659.rowenta-dw-6010-eco-intelligence.jpg.2479b42c11b41718d580401a23f6577a.jpg

 

преди 2 часа, iaia_mama каза:

П.П. инфо: аз си падам по грозни чаровници с готина усмивка 🙂

От раз се сетих за Жан-Пол Белмондо 🙂

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Marusinka каза:

Аааа, затова значи има толкова много сбръчкани, гадно изглеждащи чичковци със супер мадами до тях - явно доста често са се виждали. 😇

Явно така ще да е станало 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, iaia_mama каза:


П.П. инфо: аз си падам по грозни чаровници с готина усмивка 🙂

И аз не харесвам особено т.нар. красиви мъже - тип български мачо или мистър Ливан. Харесва ми груб чар, по-остри черти. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Goal & Boss каза:

От раз се сетих за Жан-Пол Белмондо 🙂

Както викат гърците: *Мозе, мозе, цицко мозе  🙂
Но и Челентано също - мнооого ми е любим.

Жокерче, примерно: Innamorato pazzo (Лудо влюбен)

Ако на някой му се догледа,  ето го.

 

(*може, може, всичко може)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Crazy Horse каза:

Но, като се замисля сега и на мен не ми харесва традиционната българска мусака само с картофи. Аз предпочитам гръцка мусака, в която се слагат и патладжани.

А какво ще кажеш за китайска мусака? Вместо картофи ...ориз...бляк 🙂

Не се заяждам, ама мусаката си е само една и тя се прави с картофи и кайма. Да живее мусаката! :lol:

 

преди 5 часа, Брани каза:

Както обещах, ето я моята красавица:

41CEF104-7179-44BF-9BF4-4AC2715854AE.jpeg.35b2bab9ed8a220934955b36c4297ae1.jpeg

Малеее, ма тя няква готина....с прозрачно горнище...баси яката 😄

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 10 часа, Дани Магелани каза:

Момичета, не спете!

Не спим, не спим! Аз нали казах, че си водя бележки. Ето как изглеждат до тук :

 

1. Венчо (сори, ама веднъж като ти излезе име....)

2. Сънчо

3. Граф Вронски

4. Crazy Hoarse (извратен)

 

☝️ Всичкото горе задраскано:

 

Mistress of Germs

 

Но да не се отклоняваме от темата! Очаквам още снимки на уредите ви. И внимавайте какви снимки пускате, ей! Че ще вземем да генерираме нежелан трафик и да вкараме Основателя в приключения!

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
35 minutes ago, boogy83 said:

Малеее, ма тя няква готина....с прозрачно горнище...баси яката 😄

Рева!! 😂😂😂

 

37 minutes ago, boogy83 said:

Не се заяждам, ама мусаката си е само една и тя се прави с картофи и кайма. Да живее мусаката!

:lol:

Мъжа ми ме пита какво толкова правя в тоя сайт и му преразказах за мусаката, а той човекът като си помисли, че ще правя, се развълнува и ми вика: “Oh, yes!!! Muzikah, dubre, mnogo dubre!” 😂 После посърна като му обясних, че нямаме нито кайма, нито картофи и ония ден градинарят по погрешка ми окастрил магданоза, защото мусаката правилно е само една - с кайма и картофи!!

  • Харесвам 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 55 минути , boogy83 каза:

А какво ще кажеш за китайска мусака? Вместо картофи ...ориз...бляк 🙂

Не се заяждам, ама мусаката си е само една и тя се прави с картофи и кайма. Да живее мусаката! :lol:

 

@boogy83, наистина ли не ти харесва мусаката с патладжани, картофи и кайма?!
Ето как се прави да си оближеш пръстите. А, ориз, моля те не споменавай. Да си го ядат китайците!

 

От гладене тръгнахме, и до мусака и китайски перлени мъдрости стигнахме. Неведоми са пътищата магелански! Но, мусаката е наистина едно от най-важните 70 неща, които една жена трябва да прави и аз си държа на гръцката мусака с добавяне на патладжани.


Колкото до нашата ютия, да си призная, дори не знам как изглежда и къде я държи моята любима, но ако се сетя утре, ще я питам да щракна и аз една снимка.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, samuraika каза:

Не спим, не спим! Аз нали казах, че си водя бележки...


И ние не дремем :

 

1. @samuraika - дълги крака

 

2. @Дани Магелани - блондинка и майстор мукаса

 

3. @Marusinka и @Mistress of Germs - правят легендарни мусаки

 

4. @елказелка и @jungfraujoch -  мастъри на гладенето, демек - гладят , та цепят 

 

5. @DenitsaS и @luba_rizova - грандмастъри на гладенето  ( опаткват ризи без усилия за три до пет минути )

 

6. @ДиянаВ - познава добре чия, лимец, киноа и други интернационални думички

  • Харесвам 2
  • Смея се 16
Връзка към коментар
Дани Магелани

Социолози и психолози могат да извлекат от темата доста материал за НЕпредставително проучване на народопсихологията на българина в началото на 21 век, по отношение на някои домакински дейности. Не задължения, защото май повечето не ги приемат като такива.

За превръщането на готвенето на мусака в хоби и предпоставка за щастлив любовен живот...

За гладенето на дрехи като пазарна ниша...

За ролята на мъжа и жената в семейството...

За изборите в живота...

Доста дисертабелни теми се натрупаха.

А тръгнахме от един невинен въпрос на Станислав за гладенето в къщи.

Изводите оставям на вас.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Marusinka каза:

 @samuraika само така си я представям 😆

Така, нали?😉

Не, просто @samuraika живее в Япония - то не е трудно да си с дълги крака тук...

 

Допълвам списъка :

 

@Фичо - проктолког, последовател на конфуцианството.

 

@stanislavpp - философ, търсач на житейски истини, вълнува се от злободневните теми в обществото.

 

@T.E.Lawrence- low maintenance, носи се неглиже, няма нужда от гладене.

 

@Брани - още по-low maintenance , ако го пуснеш да се разходи из къщи с леко влажно наметало и праха ще обере.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 2
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Плача от смях ... 🤣🤣🤣

Мислех да не си снимам ютията, но се сетих, че за процесът на гладене голямо значение има и дъската за гладене. Трябва да е стабилна, че да не стават инциденти. Е, моята дъска е специална и има допълнителна функция - става на мини стълба 😄

 

20200307_085753.jpg.5dc3be1ba4fa38ab02e63f27df342536.jpg

 

20200307_085822.jpg.dc95bd5568b9c8c06644af4e4816719e.jpg

 

Аз като един нетипичен ексцентричен граф, нямащ прислуга, трябва и прах да забърсвам на високото, да сменям пердета и крушки, мисля, че добре съм се ободурвал 😄 😄 😄 

  • Харесвам 16
  • Шок 2
  • Браво 9
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.