Прескочи до съдържание

COVID-19 - обща дискусия


Goal & Boss

Препоръчани мнения

преди 22 минути , stormbringer каза:

В България са ваксинираните, да, ама не мисля, че той това имаше предвид. Обаче нуждата да се поясняват тези неща, показва ясно и необходимостта да обясняваме разликата между МАС адрес и bluetooth сигнал на ваксиниран 

Напротив, това, че на вас ви се иска нещо,  не означава,  че е така. Много добре ви разбрах,  но това просто не е вярно. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 минути , slujitel каза:

Напротив, това, че на вас ви се иска нещо,  не означава,  че е така. Много добре ви разбрах,  но това просто не е вярно. 

На мен конкретно, нищо не ми се иска, освен евентуално да пишем за пътувания в този форум, а не как има рестрикции, които правят това сложно, дали едни не вярват във вирус, други в мерки, трети в теглилки, а четвърти са привилигировани, защото са се продали на бил гейтс 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 17 минути , stormbringer каза:

На мен конкретно, нищо не ми се иска, освен евентуално да пишем за пътувания в този форум, а не как има рестрикции, които правят това сложно, дали едни не вярват във вирус, други в мерки, трети в теглилки, а четвърти са привилигировани, защото са се продали на бил гейтс 

 

Всички това искаме, но за съжаление...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , slujitel каза:

Може ли да поясниш какво точно е общото благо и кой е нарушения личен комфорт? Извинявай,  руса съм, не сванах.

Кои са малцинство,  ваксинираните?

Искаше ми се да не задълбавам повече, ама щом обществото иска. Stormbringer-ът ме е пояснил по-добре отколкото първоначално се изказах аз:

 

Преди няколко месеца, а някои и все още, ни обяснявахте надълго и нашироко колко несправедливи са ограниченията в България заради вируса, защото "имало много малко жертви" (че на всичкото отгоре и основно възрастни) и не било честно цялото мнозинство да страда и да си стои вкъщи и да носи маски като излезе, и изобщо като цяло да си нарушава личния комфорт заради "шепа хора" и заради "общото благо".

 

А сега, когато някой каже, че личният му комфорт да пътува по-бързо до офиса и обратно е по-важен от "общото благо" децата ви да ходят на училище, бива демонизиран (макар че за мен това всъщност е комплимент!).

 

Та дайте да се уточним кое е по-важното: личният комфорт или общото благо? :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 2 минути , Брани каза:

Та дайте да се уточним кое е по-важното: личният комфорт или общото благо? 🙂

Подстрекател!

През страница палиш фитила, а после защо се разгаря дискусията!

  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 23 минути , stormbringer каза:

На мен конкретно, нищо не ми се иска, освен евентуално да пишем за пътувания в този форум, а не как има рестрикции, които правят това сложно, дали едни не вярват във вирус, други в мерки, трети в теглилки, а четвърти са привилигировани, защото са се продали на бил гейтс 

 

Ми, някои пишем, де!:))))

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Подстрекател!

През страница палиш фитила, а после защо се разгаря дискусията!

Ни най-малко. Обикновено си мълча и гледам да зачитам възгледите и мнението по наболелите теми на всеки и да не си налагам моето (макар че да съм убеден, че винаги съм прав 🙂 ) Но когато видя някой да се опитва да си налага агресивно неговото, инстинктивно се активирам! И просто поставям огледала, в които хората като се погледнат и не се харесват и се почва олелия колко криво е огледалото 🙂 Всеки си има приоритети и важни неща в живота, но е хубаво да помни, че светът не се върти около него и има още милиарди хора, които също имат такива 🙂

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 38 минути , tch каза:

Хем имаме 3-4 пъти по-ниска нива на ваксинация от Западна Европа, хем даваме за пример как там учениците по-малко били пред компютрите. 

Извън ЮК, децата в Западна Европа преимуществено ходеха на училище, далеч преди ваксинацията. Приоритетите там в това отношение са други. 

Брани, Наистина изобщо не си разбрал какво някои от нас са искали да кажат и няма нищо общо с личния комфорт. Защото от тежки ограничения полза НЯМА, ако имаше, вируса щеше да е изчезнал. Не спасихме никой. Не можем да спасим никой. А вредата от тежките ограничения, която никой няма и не иска да измери в пораженията в психиката, в депресиите, в хората, от страх не отишли да получат помощ и си отишли под земята, в пъти надвиши някакви имагинерни ползи. Да не говорим за ограничение да не се излиза от къщи или да не се ходи в парк или вечерен час има единствено за цел да плаши, а не да е полезно. Да не говорим, че се опитват да внушат, че който се ваксинира, го прави за общото благо при все лицемерния факт, че ваксините по никакъв начин не намаляват разпространението и всеки се ваксинира по лични причини - да пътува, да не се разболее тежко, и т. н. Не за да не се разболее баба Пенка. Ама никой не иска да го признае. Или поне не и тези, дето размахват с пръст. Ама то същото като това някой да се възмути колко много хора има на място, където е и той в момента. Цялата работа е такава. Прав си за огледалото, да.

Интересно, омбудсмана слушах сутринта, и тя не вярва на науката ма политиците, изпратила запитване към ЕК защо антителата не се признават за европейския сертификат, защо положителен антигенен тест не се признава като се смята за преболедуването от 6м.,а само ПСР, ей такива едни нечестни и ненаучни въпроси. 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 9 минути , luba_rizova каза:

Да не говорим, че се опитват да внушат, че който се ваксинира, го прави за общото благо при все лицемерния факт, че ваксините по никакъв начин не намаляват разпространението и всеки се ваксинира по лични причини - да пътува, да не се разболее тежко, и т. н. 

 

И презервативите по НИКАКЪВ НАЧИН не предпазват от нежелана бременност или болести предавани по полов път 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

И на мен ми харесва да няма задръствания и да не смърди София на сажди и бензин цяла зима, но това става като не се вози по един човек в бричката си до офиса, мола...а ползва алтернативи. Защото моите наблюдения са, че повечето автомобили се ползват соло. Да, и в тая сфера може да се мисли за 'колективното благо', което изненадващо не е някаква нова концепция от времената на Ковид.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, logist13 каза:

Странно ми е, че се говори за мислене в едно обучение, което главно е насочено към заизустяване и папагалско повтаряне на чужди мисли. И в което всяко по-нестандартно изразено мнение или дори решаване на задача по нестандартен начин се наказва със съответната ниска оценка. И няма никаква разлика дали това се случва присъствено или онлайн.

Странно е, че не се говори. Ясно, нямаш ученик, което обяснява грешната посока на разсъжденията.

Разликата е съществена. Но все едно да ти говоря за диалектите в китайския, които и двамата не познаваме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , luba_rizova каза:

Извън ЮК, децата в Западна Европа преимуществено ходеха на училище, далеч преди ваксинацията. Приоритетите там в това отношение са други. 

 

Да де, ама през това време в Западна Европа почти всичко беше затворено. Няма начин всички да са доволни. В Западна Европа са избрали учениците пред кръчмите, при нас беше обратното. Сега Западна Европа е избрала ваксинацията и някаква степен на свобода, докато в България ще е пак на етап кръчми и пълни болници. Приоритети на населението.

 

преди 10 минути , luba_rizova каза:

Интересно, омбудсмана слушах сутринта, и тя не вярва на науката ма политиците, изпратила запитване към ЕК защо антителата не се признават за европейския сертификат, защо положителен антигенен тест не се признава като се смята за преболедуването от 6м.,а само ПСР, ей такива едни нечестни и ненаучни въпроси. 

 

По въпроса с антителата вече е обсъждан. Има много различни тестове и е трудно да се унифицират различните им стандарти. Освен това някой може да си направи такъв тест малко след евентуално заболяване и да има много антитела, а друг след 12 месеца и вече да има малко над референтната стойност. Колко месеца ще е валиден сертификата на първия, колко на втория? И всякакви подобни въпроси, които няма как да се решат.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

О, по отношение на транспорта е голям ужас,не само в София. Ние живеем в родопската яка, и е някакъв ад, по 1 човек в 1 кола. Няма да е така, ако има алтернативи за транспорт - градска зелена железница, малки електрически бусове на всеки 15 минути до града, велоалеи. Ще доведе до голям напредък, вместо това използваха пандемията да намалят бусовете и вече е почти невъзможно да си без кола. Говоря за хиляди хора. И за 5 км от табелата на Пловдив. А защо няма велоалея??? Милиарди ли струва? Аз също бих я използвала, сина също иска да ходи с колело на училище, ама как да стане, като пътя е доста опасен в момента... Не знам за каква Зелена енергия след 10 години говорим, пълен фарс. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 14 минути , luba_rizova каза:

Да не говорим, че се опитват да внушат, че който се ваксинира, го прави за общото благо при все лицемерния факт, че ваксините по никакъв начин не намаляват разпространението и всеки се ваксинира по лични причини - да пътува, да не се разболее тежко, и т. н.

Категорично не съм съгласен. Има нещо егоистично лицемерно да се твърди, че ако някой мислел за общото благо, това било лицемерно. Има хора, които мислят само за себе си, но когато не могат да го правят, оревават орталъка, че са им нарушени правата. Милите!

Но ... мисля, че вече го споменах преди известно време - случаите на повторно разболяване са пренебрежимо малко на фона на броя чипирани и второ, ако ваксината попречи на човек да се разболее тежко и някой каже че няма ефект от нея, бих помолил учтиво да ходи и да се гръмне или да си инжектира съветски препарат за баня.

 

Българите сме хора егоисти, които мислят само за себе си, а всички други трябва да го духат. Но винаги мислещите за масата са лицемери.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Виж сега, ваксината категорично предпазва от тежко боледуване и за това 2 мнения няма. За това мотива на всеки трябва да е превенцията от тежко боледуване. Много различен е въпроса със заразяването и аз за наистина отдавна не намирам логично в Израел (ЮК) да си броят заразените и въз основа на тях да има мерки. А 3 доза ми е ту мач, и то целта пак била срещу разпространението? Нямам против някой да си мисли, че като се ваксинира, няма да зарази баба Пенка, но това просто не е вярно. Много по-полезно би било самата баба Пенка да се ваксинира. И какво значи българина е егоист? Всеки човек е егоист, а ако не е, горко му. Егоизма ми е приемлив. Лицемерието хич. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 9 минути , Zaro каза:

.... и второ, ако ваксината попречи на човек да се разболее тежко и някой каже че няма ефект от нея, бих помолил учтиво да ходи и да се.... 

 

 

Така е. 

Тук един карикатурист е пресъздал казаното от теб на картина:

FB_IMG_1629370617630.jpg.98f8cd908a9e57b92219723c5ad73b5b.jpg

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Брани каза:

Искаше ми се да не задълбавам повече, ама щом обществото иска. Stormbringer-ът ме е пояснил по-добре отколкото първоначално се изказах аз:

 

Преди няколко месеца, а някои и все още, ни обяснявахте надълго и нашироко колко несправедливи са ограниченията в България заради вируса, защото "имало много малко жертви" (че на всичкото отгоре и основно възрастни) и не било честно цялото мнозинство да страда и да си стои вкъщи и да носи маски като излезе, и изобщо като цяло да си нарушава личния комфорт заради "шепа хора" и заради "общото благо".

 

А сега, когато някой каже, че личният му комфорт да пътува по-бързо до офиса и обратно е по-важен от "общото благо" децата ви да ходят на училище, бива демонизиран (макар че за мен това всъщност е комплимент!).

 

Та дайте да се уточним кое е по-важното: личният комфорт или общото благо? 🙂

Аха, разбрах. Ами добре, нормално е да спрем учениците от училище тогава.

Връзка към коментар
преди 3 часа, stormbringer каза:

В България са ваксинираните, да, ама не мисля, че той това имаше предвид. Обаче нуждата да се поясняват тези неща, показва ясно и необходимостта да обясняваме разликата между МАС адрес и bluetooth сигнал на ваксиниран 

Е, тази с MAC адреса не е от форума, да не преувеличаваме. Някой я беше публикувал просто някъде.

 

 

Връзка към коментар
преди 48 минути , ivailo_radev каза:

Е, тази с MAC адреса не е от форума, да не преувеличаваме. Някой я беше публикувал просто някъде.

 

 

Знам, че не е от форума, но неразбирането на "огледалото на Брани" и нуждата от обяснения, ме накара да направя това сравнение. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, stormbringer каза:

Знам, че не е от форума, но неразбирането на "огледалото на Брани" и нуждата от обяснения, ме накара да направя това сравнение. 

Всички много добре разбираме, просто не сме съгласни с вас. И това го дъвчем вече 404 страници. И с огледало не съм съгласна,  сравняваме ябълки с круши, но вече не ми се разправя и се съгласих.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , slujitel каза:

Всички много добре разбираме, просто не сме съгласни с вас. И това го дъвчем вече 404 страници. И с огледало не съм съгласна,  сравняваме ябълки с круши, но вече не ми се разправя и се съгласих.

Ура. Победихме ви!

 

:P

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

гледам, че днес сте обсъждали децата

 

само ще оставя няколко линка (иначе са десетки такива ежедневно) за размисъл - какво се случва в САЩ в щатите, в които децата вече тръгнаха на училище и където губернаторите премахнаха задължителните маски

 

просто сега вече става дума за много-много по-различен вариант на вирус от тоя, на който му бяхме "свикнали" - като ниво на заразност и засягане на децата и околните около тях

 

 

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Смъртност в САЩ https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid_weekly/index.htm 

Смъртността 0-17 за година и половина от ковид е около 340 деца. Последните 2 месеца? Никой. 

Да напомня, че там бяха затворени и децата не ходеха на училище, много родители и на работа, възрастните са ваксинирани, нормално е в момента повече деца да боледуват. Това не променя факта, че вируса е един и същ с предния, а не различен, просто групата, в която се разпространява, е друга. 

Ако дете има проблем, родител има проблем, може спокойно да си учи в електронна среда, навсякъде има тази възможност. Та, нека не влошаваме обучението на 25 деца, защото това, което е вкъщи не било равнопоставено. Защото това са аргументите да не се самоизолират децата с хронични проблеми. 

П. С. Аз помня. Същите приказки и същите графики колко много децата, именно децата страдат от британския вариант, бяха показвани.щ януари месец. И същите лекари говореха същите неща:вируса засяга деца и млади хора, болниците в ЮК са пълни с деца. 

В ЮК има починали 25 двца от ковид за пандемията.

П. С. П. С. В добрите стари времена, когато имаше грип, дъщеря ми на година и половина нямаше как да влезе в болницата заради пневмония, защото беше пълна с деца. Никой не ревеше тогава и не спря цялата държава и не показваше графики. Грипната ваканция си беше 7 дни и това е. 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.