Прескочи до съдържание

Втора виртуална сБирка на по бирка. 28.03, 16:00. Тема: Канада от океан до океан


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Запис на сбирката: https://www.youtube.com/watch?v=00Wdr1Baf-c

 

Препоръчани мнения

И ние изпуснахме, вече ми се сливат дните, усмирителната риза ме доближава все по-бързо, а аз мислех че презентацията е утре. Яд ме е, че пропуснах, благодаря за записа, ще го изгледам с кеф.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за интересната презентация, @Crazy Horse! Ако не е било много страшно, бих си поръчала една лекция за Испания, с малко повече история, някъде от Великите географски открития докъдето стигнем за един час 🙂 Е, ако имаш друг предпочитан период, пак ще придобия около 95 % повече знания от настоящите.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

Благодаря за интересната презентация, @Crazy Horse! Ако не е било много страшно, бих си поръчала една лекция за Испания, с малко повече история, някъде от Великите географски открития докъдето стигнем за един час 🙂 Е, ако имаш друг предпочитан период, пак ще придобия около 95 % повече знания от настоящите!

Аз също се присъединявам към "поръчката" на @Lindt

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз не разбрах достатъчно за дейността ти с индианците. Те как живеят всъщност? И как се е зародил интересът ти към тях? А по-приятно ли е да се срещаш с тях, отколкото да четеш за миналото им? 

преди 17 минути , Crazy Horse каза:

Ами добре @Lindt и @Граф Вронски. В бъдеще ще гледам да направя презентация за Испания, но още не се чувствам готов. Трябва да посетя още 3 региона, за да съм по-уверен.

Когато си готов, ние нямаме спешна работа 🙂 Всъщност на мен ми е по-любопитен професионалният ти поглед, отколкото туристическият преглед на страната, но пък обичайно съм статистическа грешка и съм свикнала 🙃

П.П. Вероятно е нормално да искаш непосредствени и лични впечатления от местата, които биха били опорни точки. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Lindt, интересен въпрос задаваш. Може да ти прозвучи наивно, но интересът ми към индианците се зароди от книги като Оцеола, Синовете на Великата мечка и особено Последният мохикан. Дори като се видях с научния ми ръководител и точно това му казах в Отавския университет. Искам да пиша дипломна работа за превземането на Форт Уилям Хенри от французите и техните индиански съюзници през 1757 г както е описано в Последния мохикан! 😂 Той много се смя. После ми каза малко да се успокоя и че този случай е описван доста често и по-добре да намеря по-оригинална тема. Така стигнах до британски и американски представи за френско-индианските съюзи  по време на Седемгодишната война, 1756-63.
А, колкото до това какво точно работех с индианците, имаx два контракта. Първият много кратък, 3 месеца, с министерството на риболова, да проучвам 3 индиански племена на западния бряг и дали наистина са наследници на индианците подписали договор с британците през 1857 г. А, вторият договор беше с индианското министерство на Канада Indian and Northern Affairs Canada, което вече не съществува между другото, да проучвам случаи на физическо и сексуално насилие над индианци в т.нар. индиански пансиони/Indian residential schools и да одобрявам обещетения. Много помия мина през очите ми. Тогава видях и тъмната страна на Канада и канадската политика, която беше доста далече от моята романтична представа за милите готини канадци веещи кленови знамена.
Много по-добре е да видиш индианците на живо, разбира се. Книгите са 90% художествена измислица, макар че и в тях има доста интересни неща и исторически факти.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И аз да се присъединя към благодарните за чудесната презентация. 

Въпреки голямото желание, не успях да се включа. 

Но току що изгледах записа, благодаря за възможността.

 

Връзка към коментар

И аз току що изгледах презентацията - благодаря, интересно ми беше за източната част на Канада, тъй като съм била само два пъти в Торонто. Само да кажа, че нашият западният район беше леко застъпен :). 
 
Ако има интерес може да се пробвам и аз да разкажа повече за Британска Колумбия и за Скалистите планини, или за Хаваи или Калифорния.  

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 45 минути , Травеолани каза:

И аз току що изгледах презентацията - благодаря, интересно ми беше за източната част на Канада, тъй като съм била само два пъти в Торонто. Само да кажа, че нашият западният район беше леко застъпен :). 
 
Ако има интерес може да се пробвам и аз да разкажа повече за Британска Колумбия и за Скалистите планини, или за Хаваи или Калифорния.  

Да, Травеолани, една твоя презентация би допълнила моята. Аз претупах Западна Канада, защото основно живях в Онтарио, а във Ванкувър съм бил два пъти и двата як дъжд, едва направих по няколко хубави снимки. Долината Оканаган може да включиш и разни интересни места около Ванкувър. От Западна Канада най-много ми хареса Британска Колумбия. За Манитоба и Саскачеуан, че и за Албърта, освен за природата, не мога да кажа много положителни неща. Виж колко съм тактичен и политкоректен днес, като истински канадски гражданин.😀

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Crazy Horse каза:

Да, Травеолани, една твоя презентация би допълнила моята. Аз претупах Западна Канада, защото основно живях в Онтарио, а във Ванкувър съм бил два пъти и двата як дъжд, едва направих по няколко хубави снимки. Долината Оканаган може да включиш и разни интересни места около Ванкувър. От Западна Канада най-много ми хареса Британска Колумбия. За Манитоба и Саскачеуан, че и за Албърта, освен за природата, не мога да кажа много положителни неща. Виж колко съм тактичен и политкоректен днес, като истински канадски гражданин.😀

Да, разбира се, нормално е като си живял на другият край на континента. И на мен източна Канада ми е пълна мъгла, друг далечен свят. 

 

Само да получа потвърждение/зелена светлина от @Георги и ще спретна една презентация :). 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Само да кажа и аз- много благодаря за презентацията. Беше интересно и забавно. Никога не ми е хрумвало, че може да ми се доходи в Канада. Не знам защо , но винаги съм си мислила, че е просто една скучна и подредена версия на Великобритания- сега благодарение на Crazy Horse , освен Ниагара имам и няколко други набелязани местенца за посещение. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пак изтървах, мислех, че е днес,  ама  вчера и нет нямах почти целия ден..

Сега изгледах видеото, добре, че го има. Отдавна съм набелязал западната част на Канада, но виждам, че и източната има много за гледане.

Благодарности за презентацията 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Травеолани каза:

Ако има интерес може да се пробвам и аз да разкажа повече за Британска Колумбия и за Скалистите планини, или за Хаваи или Калифорния.  

...най-добре all of the above 😉

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Този проблем със нета си мислех, че само аз го имам от вчера. Сега разбирам, че и в Бг си нямате нет чат пат. Интересвоно ,че при мен има някакво ограничение имам месенджер, нямам вайбър. Мога да влизам във facebook, но немога да отварям сайтове. Та се бях притеснила за тази виртуална среща, но изгледах всичко. Благодаря за представянето! много леко, интересно и неусетно премина. И без друго предстоящото ми Великденско пътуване до там отпада и Канада почти я бях отписала, сега отново се амбицирам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.