Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

преди 41 минути , дядо Пепи каза:

Нямам нищо против всякакви режими и схеми на хранене. И аз започвам деня си с чаша топла вода със супена лъжица ябълков оцет. Но определено ми е много, много  трудно да си предстравя, че ще опека едно джоланче, или любимите ми ребърца, и ще ги преглъщам с вода с лимон. Да не говоря за вратната пържола, или кюфтаците от скарата.  Все си мисля, че някои неща си вървят по дефолт.  Естествено това е лично мнение. Моята баба на времето казваше:"Душа яла, душа патила". Та и моята работа така. Лек и успешен ден и............. да Ви е вкусно!!!🍷 🙂

Така се зарадвах, че пишеш тук. 

Викам си - след безсмислената (за мен) хвалба с ракията (все едно слушам баща ми) дойде ред на луканките и суджуците, изместили с гордост прането на простора. (помня аз, помня :smile: )

Пък то ...

Ей, да не забравиш да се похвалиш. 

Ти, адреса остави на нас.

:wink:

Връзка към коментар
преди 17 минути , ven62 каза:

Ей, да не забравиш да се похвалиш. 

Шъ, шъ! Задължително!  Тече подготовка за тазгодишната амброзия. Ще намерим с какво да се изфукаме. 😄

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 29.09.2022 г. в 23:15, ДиянаВ каза:

И аз така си мислех със стачката🙂

За добро или зло виното реши да ми прави номера, след като години ми е било верен другар😄. Просто мен нацели за жертва, при други мои приятелки не е така🙂. От края на миналото лято започнах да качвам по малко, но постоянно килограми и общо станаха 5-6, а най-редовно тренирам и то не йога🙂. През юни се стигна до там, че всеки ден правех високоинтензивна тренировка и пак същото. Страшно подуто и подпухнало ми беше. Преди да обвиня за неволите си Ваксината, реших да променя нещо и понеже не мога да гладувам, спрях алкохола🙂. Движението надигане на чаша заместих с вода с лимон😄. Не ми липсва виното, даже като си помисля за него, ми става кисело😛. Вероятно причината е била хормонална, не съм ходила по доктори, сама реших, че черният ми дроб е натоварен🙂, но за 3 месеца махнах тези 5-6 кг. и най-важното се чувствам по-добре🙂. Е, като ми спихна лицето, се появиха нови бръчки, но това е от “мръщене” срещу слънцето😉😄.

Слънчев и усмихнат последен септемврийски ден ви пожелавам☀️🤗

Много хубаво, че си намерила твоето нещо, за да се чувстваш добре 🙏 Ама за йогата не съм съгласна. Когато се занимавах редовно с виняса йога, ядях като прасе и бях в най-добрата форма в живота си 🤩 От 5 години се назландисвам да се завърна с гръм и трясък на килима, ама уви, с гръм и трясък само чупя кантара 😂

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 17 минути , Marusinka каза:

Много хубаво, че си намерила твоето нещо, за да се чувстваш добре 🙏 Ама за йогата не съм съгласна. Когато се занимавах редовно с виняса йога, ядях като прасе и бях в най-добрата форма в живота си 🤩 От 5 години се назландисвам да се завърна с гръм и трясък на килима, ама уви, с гръм и трясък само чупя кантара 😂

Давай, физическото натоварване разтоварва психически. Откъсва и от семейното ежедневие и ангажименти, но наистина е трудно съчетаването на задълженията вкъщи с времето за себе си🙂👍

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Давай, физическото натоварване разтоварва психически. Откъсва и от семейното ежедневие и ангажименти, но наистина е трудно съчетаването задълженията вкъщи с времето за себе си🙂👍

То време има, ама желание - тц 😂 Даже явно и мързелът ми получава подкрепа от горе, защото ония ден се бях зарекла да започвам след като сложа дребните да спят и същия следобед паднах и си изкълчих глезена 🤦‍♀️

  • Шок 1
Връзка към коментар

Сред кратки колебания къде да пиша - в "В момента съм ..." или тук - все пак реших. Това си е за кулинарната тема.

 

Рибен фест в парка на Военната академия.

 

Имаше щанд на Метро с доста интересни риби. Жена ми си спомни за някаква риба луна. Била вкусна, та взехме от нея.

 

IMG_1991.JPG.59d3b6329419ed8decd0ffc22ea77288.JPG

 

IMG_1992.JPG.94481e97f458aa776bfb6b31b58c9c65.JPG

 

По останалите щандове предлагаха  риба, морски деликатеси, бира, вино. Има маси и няколко пейки, където може да се хапне.

 

Ние опитахме стриди, някакви "морски череши" (миниатюрни черноморски скариди - т.е. цацата на скаридите), нещо с раци, поднесено в маракуя. Интересно и вкусно, въпреки сополестата консистенция, която не разбрах от раците или от маракуята беше, и естествено риба. Впечатлихме се най-много от халибут

Вид бяла риба от водите около Норвегия. Много вкусна, хем мазна, хем не беше тежка, лично изпечена на скара от шеф Юри Велев.

IMG_1993.JPG.3968899c526e7c59d81377d850d10727.JPG

 

IMG_1996.JPG.99f8b7a73b7d185fe3cc0f571c016b10.JPG

 

IMG_1994.JPG.f4c4073675f8fcd59fa13f0620d29408.JPG

 

IMG_1995.JPG.a499fbe22744738c05a78122d26be5f0.JPG

 

 

IMG_1998.JPG.3f9a58eabe33a42bfbfbea7b90f2ea15.JPG

 

IMG_1997.JPG.e1ac66f0dfeb02ddda82b8c52ea7560c.JPG

 

На последната снимка е Стоян Сейменски (предлагаше скумрия, паламут и др.) Докато си чакахме бургерите си побъбрихме с него. Много приятно и интелигентно момче. Споменавам го, защото Лора, екранната му партьорка в предаването Бон Апети, съм я виждал в няколко видеоклипа, публикувани тук, в Магеланци, от приятеля й/съпруга й.

 

Входът е 6 лв. Днес, неделя, също е отворен рибния фест. 

 

 

 

  • Харесвам 17
  • Браво 4
Връзка към коментар

Толкова съм зациклила на вълна паста тази седмица, че правих равиоли със скариди в сряда, снощи ядохме навън паста с гъби, днес пък сготвих пене с водка сос. Чувствам се креативна 😄

43C3E9A1-A14A-4A8C-9B08-9E8CED5DEA1C.jpeg

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към коментар

Пак съм аз с въпросите: 

Тези фритюрници без мазнина, еърфрайъри де, какво могат да готвят и какви са особеностите? Пържените картофи имат ли вкус на пържени картофи? 

Бих питала @Граф Вронски, ама той е доста странен младеж и не обича пържени картофи :grin:

  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Lindt каза:

Пак съм аз с въпросите: 

Тези фритюрници без мазнина, еърфрайъри де, какво могат да готвят и какви са особеностите? Пържените картофи имат ли вкус на пържени картофи? 

Бих питала @Граф Вронски, ама той е доста странен младеж и не обича пържени картофи :grin:

За мен имат вкус, още повече че не са давени в гореща мазнина. Но все пак може да се капнат няколко капки олио.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Lindt каза:

Пак съм аз с въпросите: 

Тези фритюрници без мазнина, еърфрайъри де, какво могат да готвят и какви са особеностите? Пържените картофи имат ли вкус на пържени картофи? 

Бих питала @Граф Вронски, ама той е доста странен младеж и не обича пържени картофи :grin:

Да ти кажа много зависи от вида/сорта на самите картофи от една страна. От друга страна, трябват няколко опита, докато улучиш как да правиш нещата по вашия вкус. Ние обожаваме пържени картофи, ама не трябва да ядем и хич не съм ги пробвала в еърфраер. Други неща правя там. В нашия случай е по-скоро като фурна, отколкото като фритюрник. Например сьомга - две парчета за двама ни стават за има-няма 10 мин от включването на уреда. Не че не мога да ги сложа във фурната, ама там ще отиде поне половин час със загряването на фурната, да не говорим и чистенето й. На всичкот отгоре при фурната трябва да се следи как върви печенето, докато нафраера изобщо не му баеш. А на нашата машинка кошниците се мият и в съдомиялната. Пекла съм също чушки и патладжани вътре. Много неща могат да се правят.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Lindt каза:

Пак съм аз с въпросите: 

Тези фритюрници без мазнина, еърфрайъри де, какво могат да готвят и какви са особеностите? Пържените картофи имат ли вкус на пържени картофи? 

Бих питала @Граф Вронски, ама той е доста странен младеж и не обича пържени картофи :grin:

@Lindt Аз съм яла само на гости, но да - имат си вкус на картофи, но трябва да са правилен сорт - общо взето на проба-грешка. Аз поръчвам онлайн вече продукти за вкъщи, така че идея си нямам как бих ги избрала. 😄 И трябва да му намериш място, защото е доста обемен тоя уред - заема си половин шкаф място, или трябва да седи на бар плота нон-стоп. Лично аз си предпочитам най-много стария парти грил, с който сме израснали вместо тоя модерен уред, а и нямам вече място от уреди 😄 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , darinamarinova каза:

@Lindt Аз съм яла само на гости, но да - имат си вкус на картофи, но трябва да са правилен сорт - общо взето на проба-грешка. Аз поръчвам онлайн вече продукти за вкъщи, така че идея си нямам как бих ги избрала. 😄 И трябва да му намериш място, защото е доста обемен тоя уред - заема си половин шкаф място, или трябва да седи на бар плота нон-стоп. Лично аз си предпочитам най-много стария парти грил, с който сме израснали вместо тоя модерен уред, а и нямам вече място от уреди 😄 

Ако не станат като пържени, защото не съм уцелила сорта, сигурно пак ще са си картофи. Аз освен онези студените в салати, всякакви други картофи обичам. Нямаме място на плота наистина, до голяма степен защото съм разхвърляна. Може би ще заеме мястото на робота в ъгъла. 

 

@DaBo, а заради пърженето ли не може да ядете картофи или заради нишестето и някакви такива картофени специфики? 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , Lindt каза:

Ако не станат като пържени, защото не съм уцелила сорта, сигурно пак ще са си картофи. Аз освен онези студените в салати, всякакви други картофи обичам. Нямаме място на плота наистина, до голяма степен защото съм разхвърляна. Може би ще заеме мястото на робота в ъгъла. 

 

@DaBo, а заради пърженето ли не може да ядете картофи или заради нишестето и някакви такива картофени специфики? 

В момента в Т Маркет имат симпатични маломерни на Mühler, както и малки фритюрници; тъкмо минахме с кученцето навръщане от кварталното училище, та ги огледах. 

Приятелки се хвалят от този уред, на мен сякаш засега не ми е нужен като добавка към наличните. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

 

@DaBo, а заради пърженето ли не може да ядете картофи или заради нишестето и някакви такива картофени специфики? 

Заради въглехидратите е. Ама си хапвам навън, просто гледам вкъщи да готвя по-здравословно уж.

Да, уредът си заема място, но аз не го държа на плота, а в шкаф. Вадя го, когато ми трябва. То на плота е само кафе машината, всичко останало съм го скрила по шкафовете.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Пак съм аз с въпросите: 

Тези фритюрници без мазнина, еърфрайъри де, какво могат да готвят и какви са особеностите? Пържените картофи имат ли вкус на пържени картофи? 

Бих питала @Граф Вронски, ама той е доста странен младеж и не обича пържени картофи :grin:

аз съм писал по-нагоре

всичко могат да готвят, особено всякакво месо, което иначе се прави на тиган или на фурна. Аз картофи никога не пържа, така че така поне правя. Докато са топли са хубави. По принцип не обичам да пържа, така че го използвам много. Само кюфтетата не стават като пържените.

Малък е, та ако са ти дошли 3-4 души на гости не можеш да разчиташ само на него или трябва добре да планираш на етапи...

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Pantelej Putnik, много вкусно изглежда. Как ги сготви тези рибета? 

От мен - сладки с круши и шоколад. Рецепта - http://yoli-www.blogspot.com/2012/02/blog-post.html?zx=699bbe26bc0f2ac6

Модифицирах рецептата, като вместо пюре от моркови сложих 4 малки круши, намачкани с вилица. Кокоса замених с шоколад.

DSC_0287-2.jpg

  • Харесвам 12
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 41 минути , Eva eva каза:

@Pantelej Putnik, много вкусно изглежда. Как ги сготви тези рибета? 

Наистина стана много вкусно. 

Двете риби са около 1,8 кг. Паламуд, което е малко рибе все от семейството на риба тон. Почистих ги и разрязах на половинки. Леко посварих картофи и моркови, които сложих на дъното на тавата, за да не започне рибата да ври с сосовете, че тогава не става вкусна, а седи като варена. Отделно леко запържих лук заради вкуса му, който пасва на рибата. Поставих рибата сурова върху картофите и морковите, върху рибата по един дафинов лист, резени домат, лука, черен пипер на зърна, и чаша бяло вино. В предварително загрята на 220-250 градуса фурна за 15-20 минути, докато се запече. В последните 5 минути включих вентилатора на фурната, че да изпари леко сока в тавата и да се запечат връхчетата на продуктите. Покрил съм рибата умишлено с резените домат, за да не изсъхне рибата и да стане суха. Освен това киселината от домата овкусява рибата. В резултат се получиха сочни печени филенца от рибата. Точно както трябва да бъдат. Нито сухи, нито с варен вкус 🙂 Всичко това с чаша бяло вино за преглъщане на храната 😉 

Сега ще си взема от твоите хубави бисквити, ще си сръбна от кафето и ще съм готов да отида да гласувам. 🙂 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към коментар

Дадоха ми една кора яйца и след два пъти приготвяне в солен вид, ми писнаха🙂. Имам и много орехи още от миналата година. Днес ме хвана муза и забърках бързи ореховки🙂

с белтъци

CD47BD1D-10C6-450C-A331-0A0F528D6EF8.jpeg.db9dd609453d0811c4d92f0d934f5ed1.jpeg

и с жълтъци😛

AFA0ECF6-7C09-4EB3-A726-A9730DD891B2.jpeg.c5f917c08b8d37982cdcfd840d2413a1.jpeg

Тия сладкари що не измислят рецепта с цели яйца за по-лесно😄

 

Ей, никой не се сеща да ми подари решетка за охлаждане и снимки😂😉

 

Сега с още 3 яйца ще направя палачинки и пилешка солена плънка за вечеря😋

  • Харесвам 10
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.