Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

На 25.09.2022 г. в 22:37, DaBo каза:

За кога може да се уреди? 😉😘 То сега грехота за един гост такъв брънч... 🤗

 

На 25.09.2022 г. в 22:49, Marusinka каза:

А, един, пътуваме в комплект - 5 броя 😂

Предусещам магеланска инвазия в наше село 😂

 

преди 3 часа, ДиянаВ каза:

 

Ей, никой не се сеща да ми подари решетка за охлаждане и снимки😂😉

 

Ако имаш микровълнова фурна с грил, решетката на грила става чудесно и за охлаждане 😂

 

Тия дни у нас имаше любимото ми португалско ястие, бакаляо а браз, което е толкова вкусно, колкото и нефотогенично 😂 , последвано снощи от рамен, а тази вечер - от супа мисо (снимките са стари, но пак така си изглеждат).

А брънчът беше от три вида скоунс - с карамелизиран лук и фета, с бекон и сирене тип "кашкавал" и много шоколадови. Плюс вариант на торта Виктория, но вместо със сметана и малиново сладко, с гръцко кисело мляко и сладко от кайсии.  

 

28062020-IMG_0106.jpg?w=600&ssl=1

 

 

20211021_192736-01.jpeg

 

20201230_195958.jpg

 

20221002_114847.jpg

  • Харесвам 13
  • Шок 1
  • Браво 7
Връзка към коментар

Ето ги моите палачинки ала мексикана 😄 Пълна измишльотина:

палачинки по български с плънка от дърпано пилешко бон филе, добавка сладко и леко люто чили, мексикански микс /готов от замразените/. За пръв път правя дърпано месо, пробвах го, много добре се е получило, хареса ми😋. И как иначе,  с 3 тигана, 1 тава и 1 тенджера в цялата галимация😛. Много компоненти, много нещо. Уморих се и оставям на домашните любимци да си ги сглобяват😄

64F429CE-A735-40F2-B4E7-9B6856D8545F.jpeg.7fec60949f312a8e9a7083406029abe0.jpeg
 

EE09AA8B-618A-40DE-880E-35D677E11C3B.jpeg.0c615bae2776d5f062e4324fad125053.jpeg

 

FF8C4A41-64CF-4B38-A851-1C49C60DB781.jpeg.ac999a4a4ad957706b4a846ddcbf26cf.jpeg

  • Харесвам 11
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 49 минути , Madonna каза:

Моля за рецептата на тортЕто 🙂

 

преди 47 минути , Eva eva каза:

Първа стъпка - подгответе продуктите за бисфидите и замесете тестото 😄 

Изобщо няма да се доближавате до фурна, само до миксер. По рецепта продуктите са:

300 мл сладкарска сметана,

2 с.л. пудра захар,

250 гр маскарпоне,

200 гр млечен шоколад,

300 грама какаови бисквити. 

Разбивате сметаната с пудрата захар, след което добавяте маскарпонето и разбивате леко. Разтапяте шоколада и добавяте постепенно при останалата смес като разбивате за кратко. Накрая натрошавате бисквитите и ги разбърквате с шпатула към сместа. Аз облепих отвътре една метална купа със свежо фолио и изсипах сместа вътре. Оставих в хладилника за през нощта да стегне и на сутринта украсих с натрошени бисквити и разтопен бял шоколад. В разреза бисквитите не се забелязват, защото бяха какаови и се сливат с шоколадовия крем, но са натрошени на едро. Имах и натрошени бисквитки Орео, та затова има и черни точки. Ползвах остатъци от бял, млечен и черен шоколад за разтапяне.

Бисквитите, които ползвах бяха Петит бьор. @Eva eva Аз ако правя домашни бисквитки, няма да ги прежаля за такова тортЕ. Мога само да си ги топя в горещ шоколад! 😀

Позволява доста импровизации. Обичам такива рецепти! 

Най-трудната част е да изчакате да стегне няколко часа в хладилника 😄 

Ние сме само трима, така че тортето не е голямо. Ако ви трябва голяма, удвоете продуктите.

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

@ven62, специални благодарности за инфото за рибения фест. Гласуваме наблизо и отидохме уж да видим какво е положението и отиде коня у рЯката... С едни приятели, случайно срещнати там, изпихме една бутилка вино. Втората я поделихме и с още едни приятели... накрая дойдоха още едно приятелско семейство, накрая станахме хора като за малка сватба, но се получи страхотно без дори да сме го планирали. Но нещата не свършват дотук, защото Метро направиха 50% намаление на едни калканчета и утре имаме повторение на рибния фест с едното семейство на пържен калкан.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, Lindt каза:

Пак съм аз с въпросите: 

Тези фритюрници без мазнина, еърфрайъри де, какво могат да готвят и какви са особеностите? Пържените картофи имат ли вкус на пържени картофи? 

Бих питала @Граф Вронски, ама той е доста странен младеж и не обича пържени картофи :grin:

Първо - не мога да повярвам, че друг човек освен моите две момичета не ядат пържени картофи. Това е светотатство!!

 

За еърфрайъра - не знам защо има значение сорта - всички стават супер. И пилешки крилца, и карфиол цяла глава, и кюфтета!!! Не мога вече без еърфрайера. Особено, ако е мултикукър, ще се родиш!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Marusinka каза:

не мога да повярвам, че друг човек освен моите две момичета не ядат пържени картофи

Не, че нещо, но у наше село не употребяваме картофи и ориз има- няма вече 4-5 години. Просто ги занестваме с други по-ядливи за нас неща. 🙂 Все пак всичко е въпрос на вкус. 

Дядо Коледа подари на съпругата един еърфрайър. Използваме го мног, много често. Последното ми постижение беше да пека чушки в него. А след това капията залята с доматен сос, а Ютите чушленца с чесън, магданоз, сол и захар. И се получават едни фантастчни неща.  😄   

  • Харесвам 8
  • Шок 1
Връзка към коментар

Влизам набързо в тази тема да отговоря на Линд, че като ви чета и огладнявам зверски, а още няма 10 ам 🙂

Аз ползвам Tefal Activfry, TEFAL ACTIFRY GENIUS XL AH960830 AH960830 от около 10 години. Купих го само и единствено за пържени картофи и до преди 3 години само картофи правех в него. Той е много удобен понеже е с бъркалка и не се занимавам даже да го наглеждам. Обаче въпреки, че имаме ХЛ размер за нашето семейство е много малък - правя 4 кошнички поне картофи като гарнитура 🙂 А децата много обичат с тонове кетчуп, и сладко-лют сос. Но аз никога не съм правила пържени картофи у дома по друг начин. И миналата година си взех Нинджa Ninja Foodi Dual Zone Air Fryer - AF300UK - Ninja UK (ninjakitchen.co.uk) Отново най-големият размер, но пак ни е малка. Нинджата е много хубава, обаче няма бъркалка и трябва да се разбъркват/разклащат нещата на всеки 10тина минути. Хубаво е, че мога да правя 2 неща независимо едно от друго, с различни програми. Цяло пиле в Нинджата става много добре, сандвичи, кроасани, пъжоли, бургери.

Любимо във фрайер ми е моркови с портокал и розмарин, гъби със соев сос и чесън, запечени камби различни цветове.  Не се получават добре тиквички при мен.

Ако фрайерът беше достатъчно голям щях да готвя само в него. Обаче най-голямата тава на фурната ми е еднократна доза...а децата все още не са съвсем порастнали 🙂

Мисля, че за малко семейство е идеален вариант за готвене. Ако нямах мултикукър (аз имам Инстант пот) щях да си взема  комбиниран на Нинджа или Инстант пот. 

Какво да гледаш като купуваш? Покритие на кошницата и реноме на марката, поне аз това гледам.  

 

Ако имаш други въпроси, just ask 🙂

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, DaBo каза:

@ven62, специални благодарности за инфото за рибения фест. Гласуваме наблизо и отидохме уж да видим какво е положението и отиде коня у рЯката... С едни приятели, случайно срещнати там, изпихме една бутилка вино. Втората я поделихме и с още едни приятели... накрая дойдоха още едно приятелско семейство, накрая станахме хора като за малка сватба, но се получи страхотно без дори да сме го планирали. Но нещата не свършват дотук, защото Метро направиха 50% намаление на едни калканчета и утре имаме повторение на рибния фест с едното семейство на пържен калкан.

Ао сте гласували след рибния фест ще пиша на ЦИК да ви анулират гласовете.:wink:

 

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , ven62 каза:

Ао сте гласували след рибния фест ще пиша на ЦИК да ви анулират гласовете.:wink:

 

Тц, преди феста гласувахме. Изрядно си спазваме законите и правилата. 😜

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 53 минути , DaBo каза:

Тц, преди феста гласувахме. Изрядно си спазваме законите и правилата. 😜

https://novini.bg/bylgariya/izbori/741061 Тоест не сте били в това състояние? 😄 

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 час, darinamarinova каза:

https://novini.bg/bylgariya/izbori/741061 Тоест не сте били в това състояние? 😄 

Нееее, бяхме свежи като репички по времето на вота. За след феста ще си замълча. 😉

 

Сега, който е правил пържени картофи във фраера, да казва как ги прави, че към шаранчето съм решила да има и малко пържени картофи. Ще изгледам някое друго клипче в ютюб също и дано да станат!

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 52 минути , DaBo каза:

Сега, който е правил пържени картофи във фраера, да казва как ги прави

И аз се присъединявам към молбата, че съм запланувала такава покупка (и досега тайничко четох мненията). 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

1. Не се заблуждавайте, че са баш пържени. Все пак - вкусни са и не са като печени.

2. Режете на пръчици като Макдоналдс. Да не заемат повече от 1/3 от кошницата. Разбърквате ги с малко олио. Аз първо пускам за десетина минути на 160 градуса, после на 200, докато станат. Бъркат се чат-пат. С всякакви картофи става по това време на годината, не ми става с пресните като излязат, защото са доста воднисти. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

не ми става с пресните като излязат, защото са доста воднисти. 

А в такъв случай може ли да ги "докара" като задушени ?

 

Аз и на такива не се мръщя, даже май ги предпочитаме у дома.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Lyubina, трудно ми е да ги определя 🤔 Просто не са ми толкова вкусни.

 

Днешното меню:

Шакшука за обяд - https://www.supichka.com/рецепта/521/шакшука-лесна-рецепта-за-яйца-в-доматен-сос

 

IMG_20221003_121116.jpg

 

За вечеря едни мили жени сготвиха вместо мен. Вчера бяхме в Одрин, където много харесвам пазара на домашните храни - бюрек с праз, със спанак и сирене, домашен хляб, сармички, чий кюфте, домашно мляко... Страшно вкусно! Това са част от нещата, другата е вече изядена 🙂 Някои бяха по 2-3 на различни домакини, че ми беше интересно да пробваме. Измислили са го турците - всичко е регламентирано, проверено и етикирано от дружеството на жените. Евала на съседите! Силно препоръчвам, ако някой посещава Одрин в неделя.

IMG_20221003_201915.jpg

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

@Lyubina, трудно ми е да ги определя 🤔 Просто не са ми толкова вкусни.

 

Днешното меню:

Шакшука за обяд - https://www.supichka.com/рецепта/521/шакшука-лесна-рецепта-за-яйца-в-доматен-сос

 

IMG_20221003_121116.jpg

 

За вечеря едни мили жени сготвиха вместо мен. Вчера бяхме в Одрин, където много харесвам пазара на домашните храни - бюрек с праз, със спанак и сирене, домашен хляб, сармички, чий кюфте, домашно мляко... Страшно вкусно! Това са част от нещата, другата е вече изядена 🙂 Някои бяха по 2-3 на различни домакини, че ми беше интересно да пробваме. Измислили са го турците - всичко е регламентирано, проверено и етикирано от дружеството на жените. Евала на съседите! Силно препоръчвам, ако някой посещава Одрин в неделя.

IMG_20221003_201915.jpg

Много ми хареса идеята за такъв пазар :girl_wink: Започвам силна агитация за посещение, макар че кой ще се навие на 300 км за сарми, не знам. Какво друго готвят съседките? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, DaBo каза:

Ето при нас как се получиха картофите:

 

1F5084D0-E7EA-4B7C-BA3E-0103C6ED1495.jpeg.290d0e6f24e811e185b058e0310799b2.jpeg

 

Вкусът не е точно като пържени в много мазнина, но и хич не са лоши. 

Браво, чудесни са се получили! Основната тънкост е да се сложи малко картофи за да може въздуха да циркулира свободно в пространството на уреда. Маркетингов трик е да се обявява обема на съда/уреда. Реално едва 1/3 от него е използваема за да работи както трябва. Това го казвам за тези, които тепърва ще купуват. Обикновено е указано от производителя колко кг картфи могат да се правят наведнъж, това е по-полезно като информация от общия обем.

преди 2 минути , Lindt каза:

Много ми хареса идеята за такъв пазар :girl_wink: Започвам силна агитация за посещение, макар че кой ще се навие на 300 км за сарми, не знам. Какво друго готвят съседките? 

И аз си помислих същото 🙂 започвам агитация от сега 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Коя каквото е приготвила имаше, сезонно и домашно. Има и mekitsa corner 😂 Поне 5-6 лели пържеха мекици и пред всяка - опашка. Беше ми неудобно да снимам за жалост. Само в неделя се провежда, да знаете за агитацията. Мястото е Синият пазар зад Марги аутлет. Ние спахме в близост, мога и място за хапване да издам. 

Съчетайте с посещение на Музея на здравето, препоръчвам. 

Одрин не е само алъш-вериш 😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Lindt каза:

Много ми хареса идеята за такъв пазар :girl_wink: Започвам силна агитация за посещение, макар че кой ще се навие на 300 км за сарми, не знам. Какво друго готвят съседките? 

А, ние, ние! Даже си мислим за една разходка до Истанбул, ей така за кулинарен туризъм и разни домашни потреби, ама програмата на съкровището е пълна до края на ноември, а декември не съм убедена, че времето е много ок.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , DaBo каза:

А, ние, ние! Даже си мислим за една разходка до Истанбул, ей така за кулинарен туризъм и разни домашни потреби, ама програмата на съкровището е пълна до края на ноември, а декември не съм убедена, че времето е много ок.

Ама искате да ни вземете с вас ли, да се съберем веднъж пристигнали или ми се фукаш как бързо решавате :biggrin:

 

Ако се фукаш, ще ти кажа, че вчера взехме сьомга от щанда на метро със 75 % отстъпка, тоест струваше колкото доматите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Lindt каза:

Ама искате да ни вземете с вас ли, да се съберем веднъж пристигнали или ми се фукаш как бързо решавате :biggrin:

 

Ако се фукаш, ще ти кажа, че вчера взехме сьомга от щанда на метро със 75 % отстъпка, тоест струваше колкото доматите. 

Ако решим да ходим, наистина няма проблем да ви вземем. 🤗 Ама и бързо решаваме. 😉 Но наистина програмата на мъжа ми е доста натоварена, а и още има неща за правене в апартамента, аман с тях, де.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.