Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

На 18.11.2022 г. в 21:01, Lyubina каза:

В следващите дни опитите продължават. 

Честита придобивка! Тепърва ще разкривате силата и удобството на тоя уред. Боря се със себе си дали да не пробам да направя и шкембе чорба с AIr Fryer. Шегувам се , разбира се. Иначе какво ли не слагахме в него. Много ме кефи как пече чушки и се бели само ципата, а другото остава, как приготвя цвекло, моркови като солетки и какви ли не други вкусотии. За мръвките да не говорим. Всичко става лесно, бързо и вкусно. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ох, ще ме кандърдисате за един фраъйр, значи! Само дето после ще се чудя къде ще го държа 🤣

 

Ние вкъщи тази седмица боледувахме на смени, но събрах сили за малко азиатска кухня - бирияни със зеленчуци, направо от тенджерата, корейски нудъли (от сладки картофи) с говеждо и зеленчуци и една супа мисо (остана неснимана).

 

20221116_203159-01.jpeg

20221119_132158.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 7
Връзка към коментар

Не, това аз не съм го готвил, но просто си мечтая да мога и аз така да готвя ( и се чудех дали @Роцаняма да вземе в тях за два месеца и да ме научи да готвя подобно на това, както и нейният преден коментар го доказва, тя си ги умее). Късен бранч в едно заведение в Барселона:

 

20221120_163905-01.jpeg.80d7831ff6dc1dea4bdce1ad107c3205.jpeg

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Граф Вронски тоя брънч много 😋!

 

Аз пък днес се подготвих да не готвя в следващите 2 дни с месо и ориз за тако порции, защото Денят на благодарността наближава и да имам време за пазар и приготвяне на баклави/пайове. За първи път сервирах на мъниците всичко отделно, а не в купа както обикновено правя, и си ометоха чиниите.

 

 

760713D7-FDC7-48AF-82A9-974D30B2BA5A.jpeg

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към коментар

Аз днес направих една любима гръцка супа - авголемоно. По принцип я купувам от гръцки ресторант до нас, но в последните няколко месеца спряха да я предлагат и се налага да си я правя вкъщи. Не е от най-здравословните супи, но е много вкусна и е лесна рецепта.


69E301B8-7949-495B-9E8B-DEB57B9C0673.jpeg.49b8da7b460c4c4ac1d846d681b86300.jpeg

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Травеолани каза:

Аз днес направих една любима гръцка супа - авголемоно. По принцип я купувам от гръцки ресторант до нас, но в последните няколко месеца спряха да я предлагат и се налага да си я правя вкъщи. Не е от най-здравословните супи, но е много вкусна и е лесна рецепта.


69E301B8-7949-495B-9E8B-DEB57B9C0673.jpeg.49b8da7b460c4c4ac1d846d681b86300.jpeg

Какво представлява?

Връзка към коментар

Снощи хвърлих едни зеленчуци по провансалски (замразени, бях ги купувала от Лидл преди време) във фраеара. Станаха за 12 мин. 

Днес още не знам. Чакам вдъхновението да ме посети по късно днес 😀

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lyubina каза:

Снощи хвърлих едни зеленчуци по провансалски (замразени, бях ги купувала от Лидл преди време) във фраеара. Станаха за 12 мин. 

Пиши дали стават за ядене след това, вкусни ли са или просто стават/не стават.

Връзка към коментар
преди 1 час, bobole4e каза:

Пиши дали стават за ядене след това, вкусни ли са или просто стават/не стават.

 Ами при мен се получиха добре, но те си бяха предварително овкусени. 

Аз леко се притеснявах дали ще стане номера, защото имаше доста лед натрупан по тях. Само го отръсках, овалях с една лъжица зехтин и ги метнах вътре, на програма за пържени картофи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, bobole4e каза:

стават за ядене след това,

Стават и то много са добри. Единственото, което направихме , след като се сдобихме с уреда е да потърси и се снабдим с един пулверизатор за зехтин, олио, или кой там каквото ползва. Напръсквам зарзавата, размесвам го и отива да се приготвя. .  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, Травеолани каза:

Аз днес направих една любима гръцка супа - авголемоно. По принцип я купувам от гръцки ресторант до нас, но в последните няколко месеца спряха да я предлагат и се налага да си я правя вкъщи. Не е от най-здравословните супи, но е много вкусна и е лесна рецепта.


69E301B8-7949-495B-9E8B-DEB57B9C0673.jpeg.49b8da7b460c4c4ac1d846d681b86300.jpeg

Откакто се помня, това е основната супа в семейството. Но не се занимавам с приготвяне на бульон отделно, а сварявам 1 бутче и 1 пилешко филе (обира се пяната или се прецежда бульона) и после- по рецептата. Количеството на месото е според желанието на публиката. Много е здравословна😊, защото съм ги научила, че като се почувстват кофти, тази супа оправя всичко.

P.S. Слагам само жълтъците, да е по- лека и като се претопли, да не се пресича. И по- малко ориз.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 часа, marycap каза:

Откакто се помня, това е основната супа в семейството. Но не се занимавам с приготвяне на бульон отделно, а сварявам 1 бутче и 1 пилешко филе (обира се пяната или се прецежда бульона) и после- по рецептата. Количеството на месото е според желанието на публиката. Много е здравословна😊, защото съм ги научила, че като се почувстват кофти, тази супа оправя всичко.

P.S. Слагам само жълтъците, да е по- лека и като се претопли, да не се пресича. И по- малко ориз.

Аз също използвам истински пилешки бульон, но не слагам месото в супата после. Понякога цели яйца, понякога само жълтъци. Последния път като сложих само жълтъци, нещо се случи (може би я преварих) и станаха като на конци. 
Децата не я ядат тази супа, само аз и мъжа ми. Много ми хареса изречението ти, че оправя всичко - съгласна съм 😉

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

У дома опитите продължават. Днес хвърлих едни кюфтета. Малко се препекоха за 20 мин. Но имам проблем с каймата. Ще трябва да си правя май. Иначе станаха за ядене.

 

 

20221121_203418.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@Граф Вронски, да ти кажа, брънч се готви много лесно (особено като си помагаш с "конфекция"), даже и 2 месеца няма да се ти нужни 😂 А твоят барселонски изглежда много добре (и ми дава идея за един брънч, тип "тапас"... само да видя как ще прекарам тази идея пред съпруг-половин португалец 😂)

 

А аз днес ви черпя с тоЛта - щерката става пълнолетна (затова вече чашите на снимката са 3 😂)

 

 

20221122_103629-01.jpeg

  • Харесвам 10
  • Браво 21
Връзка към коментар

Поздравления за пълнолетието (кога пораснаха тези деца....)!

 

Аз днес опитах сьомга в новата си придобивка. Стана за 12 мин. Вероятно може и за по малко, но ние я обичаме малко по препечена. 

 

Остана да проверя как ще се справи с вратни пържолки.  Затова,  моля, който има опит, да "удари едно рамо"с указания. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Роца каза:

@Граф Вронски, да ти кажа, брънч се готви много лесно (особено като си помагаш с "конфекция"), даже и 2 месеца няма да се ти нужни 😂 А твоят барселонски изглежда много добре (и ми дава идея за един брънч, тип "тапас"... само да видя как ще прекарам тази идея пред съпруг-половин португалец 😂)

 

А аз днес ви черпя с тоЛта - щерката става пълнолетна (затова вече чашите на снимката са 3 😂)

 

 

20221122_103629-01.jpeg

Честит празник! Жива и здрава да е! 🎂🎉🎂🎉🎂🥂

 

Ще хвана да разгледам. И днешният бранч беше трепач(още идеи 😄) :

 

20221122_135343.jpg.3301880b7a101c258e895ae9ea87ae6c.jpg

 

20221122_135322.jpg.67ca5b8f4f891972ef0ecdadf076b760.jpg

 

20221122_135355.jpg.473c6fdbcb4112df87738196c2025e61.jpg

 

 

20221122_143016.jpg.8d35ba137f0b736cecf4b87030978cee.jpg

 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар

Много обичам пастет, всякакъв. За съжаление, последните години не смея да купувам готов, не се чувствам спокойна да го ям и ни отива цялото удоволствие на кино. Решила съм да пробвам да си направя сама -някой може ли да помогне с изпитана рецепта, максимално опростена, да видя как ще ми се получи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Роца Да е успешна и да има късмет! Весел да е празника ви!

От мен един тарт почти веган, без брашно и подсладители, но с бял шоколад. Основата е от фурми и бадеми, а крема от кокосово мляко, бял шоколад и кокосови стърготини.

Коледно ми е вече!

IMG_20221122_133634.jpg

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 12 минути , bobole4e каза:

Много обичам пастет, всякакъв. За съжаление, последните години не смея да купувам готов, не се чувствам спокойна да го ям и ни отива цялото удоволствие на кино. Решила съм да пробвам да си направя сама -някой може ли да помогне с изпитана рецепта, максимално опростена, да видя как ще ми се получи.

http://kulinarenelixir.blogspot.com/2015/11/blog-post_25.html?m=1

Аз ползвам тази рецепта и много се харесва вкъщи. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lyubina каза:

Остана да проверя как ще се справи с вратни пържолки.  Затова,  моля, който има опит, да "удари едно рамо"с указания. 

И аз се включвам към молбата - отскоро го имам еър-фрайера и още го разучавам!  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.