Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

Обядвахме яйца по панагюрски:

 

09D8AB49-8ED6-4933-A980-2391DFBCAF40.jpeg.1d1351e5429988faa001e74e8e1e28eb.jpeg

 

Моят мъж, откакто ни дойде багажът от Киев (разбирай монитор, принтер и бля-бля), не иска да ходи в българския им офис. Хем си има собствен кабинет и всички екстри, познава си колеги от преди да заминем… но не. Работи си от вкъщи. Цял Ковид го изкара в офиса в Киев, а сега си е вкъщи… и като стане 12-12:30 и дойде и каже: Какво ще обядваме? … и ми идва да му разпиша еднопосочния билет за…. офиса, де, за офиса, хаха! 🤣🤣🤣

 

Сега във фурната съм сложила пълнени чушки, ще има за обяд утре! 😉

  • Харесвам 6
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 13 часа, DaBo каза:

пълнени чушки,

Класика в жанра! Преди два дни ги правих, пълнени с яйца и сирене. След което през фрайера и ... на масата. Бяха 6++. 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ние пък за вечеря имахме яйца по панагьорски. Забравих да снимам.

А след вечеря се въртях ли, въртях в кухнята.

Дозата печени ябълки за мама за днес.

photo_2022-12-09_10-38-11.jpg.f5c71219a503190cfa57f31d96c2944e.jpg

Топчета-бонбони с извара, стафиди и кокос за щерката, че днес се прибира от уморителния студентски 8 Декември

photo_2022-12-09_10-38-15.jpg.d52717104a99bc761f8ca4013e9272ac.jpg

Крем-карамел за татко

photo_2022-12-09_10-38-05.jpg.b71291d1ec99ed26690d3b0dd02efa60.jpg

Днес съм оставила мама да се занимава в кухнята. За обяд ще пържи кюфтета.. Ура за домашните защото аз почти нищо не пържа.

За вечеря печено пиле, мамина рецепта.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Горкото месо! Пощадете го, то не е виновно! 😄

 

Аз тези дни почти не готвя, или готвя в почти полеви условия (поради ремонт), та затова карам набързо и несложно.

Не снимах печените пилешки крилца по корейски, само днешния брънч - от три вида скоунс. Два вида солени (с червен лук и чушка и с моркови и кориандър) и един вид сладки (много шоколадови), за да съм що-годе добра майка (понеже в очите на децата, дори и вече порасналите, добротата на майката е обратнопропорционална на количеството зеленчуци в яденето 😂)

 

20221211_111525.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

В момента съпругът ми се вихри в кухнята. Убеден е, че само той може да приготви перфектното болонезе. Аз не възразявам.  

И освен това, няма да е със спагети, о с фарфале, защото счита, че сосът няма да се задържи достатъчно по спагети те. 

За мен остава да си приготвя любимото брюкселско зеле (и ще си го взема утре за обяд в офиса 😉). 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Имам прекрасни горски гъби, домашни яйца и нудли. Иска ми се да си направя нещо като семпъл рамен, но без да убивам гъбения си бульон с меса, бекон и готови бульончета. И мисо паста нямам, но ако настоявате, ще си купя 🙂 

Някой иска ли да ми даде идея, рецепта или просто 2 реда инструкции? 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаш ли соев сос? Ако да, тогава вместо "мисо-рамен" може да направиш нещо като зеленчуков "шою-рамен" - с малко соев сос в бульона.

Ако бульонът ти е с наситен гъбен вкус, сложи му малко соев сос (на вкус). Отделно свари рамена. Ако си в настроение и имаш подръка, може да добавш още и някой друг зарзават - например, замразен спанак (предварително размразен и отцеден). А в един рамен-ресторант преди няколко месеца, ядох рамен с тънки парчета сварена тиква (предполагам на пара) в него. Сега, вярно, че беше някакъв японски сорт, но предполагам и нашата тиква-цигулка ще свърши работа. После слагаш в купичката рамена, добяваш гъбите (аз бих ги обработила предварително, например на тигана), другите зеленчуци (ако ползваш), заливаш с бульона и слагаш сварените яйца разрязани на половина. Отгоре ръсваш, ако имаш - пресен лук и сусамово семе и си готова. Ако имаш сусамово олио, също може да капнеш малко.

Не гарантирам за автентичност, но аз бих процедирала по този начин 😉 (японци да не четат в темата!).

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Роца каза:

Имаш ли соев сос? Ако да, тогава вместо "мисо-рамен" може да направиш нещо като зеленчуков "шою-рамен" - с малко соев сос в бульона.

Ако бульонът ти е с наситен гъбен вкус, сложи му малко соев сос (на вкус). Отделно свари рамена. Ако си в настроение и имаш подръка, може да добавш още и някой друг зарзават - например, замразен спанак (предварително размразен и отцеден). А в един рамен-ресторант преди няколко месеца, ядох рамен с тънки парчета сварена тиква (предполагам на пара) в него. Сега, вярно, че беше някакъв японски сорт, но предполагам и нашата тиква-цигулка ще свърши работа. После слагаш в купичката рамена, добяваш гъбите (аз бих ги обработила предварително, например на тигана), другите зеленчуци (ако ползваш), заливаш с бульона и слагаш сварените яйца разрязани на половина. Отгоре ръсваш, ако имаш - пресен лук и сусамово семе и си готова. Ако имаш сусамово олио, също може да капнеш малко.

Не гарантирам за автентичност, но аз бих процедирала по този начин 😉 (японци да не четат в темата!).

Така си го представях и аз някак, ама някак щях да вмъквам и джинджифил. Имам замразен спанак, ще извадя 2 топчета да се размразят и ще готвя утре.  

Благодаря ти 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Джинджифил, за мен, няма много смисъл, но пък ако обичате, може да настържеш малко, за допълнителна топлина по небцето и хранопровода 🙂 

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Една по-различна картофена гарнитура ви представям, за разнообразие. И едно предложение за десерт. Моля, не обръщайте внимание на "плейтването"😀, доста се изложих, но пък беше много много вкусно - поширани круши с бяло вино, крем маскарпоне със сироп от агаве и филирани бадеми.

Кебапчетата са от българския магазин, а лютеничката си взехме лятото от мама. Картофите също са от там.

IMG_20221211_153525.jpg

 

IMG_20221211_153514.jpg

 

IMG_20221207_155909.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, elenitta каза:

Една по-различна картофена гарнитура ви представям, за разнообразие.

Как са приготвени картофите? Интересно изглеждат. 🧑‍🍳

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Как са приготвени картофите? Интересно изглеждат. 🧑‍🍳

Старателно изчеткани и измити ги сварих в подсолена вода и ги смачках. Разтопих масло, настъргах чесън, сложих черен пипер, копър и сол. Като се запекоха, наръсих пармезан. Може да сложите подправки по желание, магданоз, зехтин.🍻

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Такос както ги правят в Мексико - с дърпано месо върху царевични тортийи и пюре от фасул. Естествено, заквасената сметана и кашкавалът не биха присъствали в традиционното тако.

 

03033EEA-262B-4D31-8B06-600691D9552C.jpeg

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Пак съм аз, този път с малко по-здравословна и супер лесна за приготвяне вечеря - сьомга и кафяв ориз в еърфрайера. Рибата я “изпържих”, а ориза сготвих с бульон и под налягане според указанията в рецептурната книжка на уреда, който използвам. Пишеше, че е готов за 15 мин, но аз го сложих на 17 и въпреки това остана малко ал денте. 

AE6A72AF-4CA5-485A-8243-E5FE2156490D.jpeg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Дежурната доза печени ябълки за мама. Само дето се оказа ненужна доза, защото вече били минали 10те дена от диетата. Сега аз ще ги ям.

И нещо любимо, което отдавна не бях правила. Шведски хрупкав хляб със семена.

photo_2022-12-15_10-03-46.jpg.fa19952a5885da44317f77faffb46a5c.jpg

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар

Шоколадов мус с нахутена вода. Да видим дали татко ще го яде. На мен през цялото време на разбиването ми миришеше... на боб. Като добавих шоколада миризмата изчезна, ама пак не съм сигурна, че направих правилен избор за този десерт.

photo_2022-12-16_09-01-25.jpg.a699cd23b55da0731da0acd00347f86e.jpg

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

След много ядене на сладки, си успокоих съвестта с лека вечеря от супа с печени моркови, джинджифил и къри. Много ни хареса, но следващия път ще пропусна кърито, че въобще нищо не разбрахме от морковите и има ли разлика, ако ги пека, а не ги варя. 

IMG_20221218_202456.jpg.c26c8691f1f75e60a9195ef25c33d053.jpg

 

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар

Рових из тефтерите за рецепта подходяща и за татко. Отдавна не ги бях правила и бях забравила за тази опция на палачинките- бананови катми с масло и  мед. 

Станаха много добре, къща още ухае.

photo_2022-12-19_11-31-35.jpg.1d50a937d807e112ccbbf416b20fad37.jpg

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.