Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

преди 42 минути , Marusinka каза:

Аз си мислех с пилешко да заменя шунката, защото хубавата, която намирам, ми идва малко солена, но може да пробвам и със скариди или бяла риба. Мерси за идеята. А тези глави целина ги варях и пасирах за бебешки пюрета и целина/кервиз/глави целина все едно 🤢

Ако имате хубаво месо и ти се занимава, разбира се, продават шунковари и може да си правиш сама шунка. Навремето в мамите имаше цяла тема за това, споделяха се техники и рецепти, та се бях зарибила. Но по това време бяхме в Колумбия, къде ти шунковар там и само със зарибяването и четенето си останах. Но и тук положението с шунките е очайващо и може пак да възобновя интереса си.

Иначе в оригинала на салатата Оливие се е слагало телешки език. Може да опиташ с някакви остатъци от говеждо печено, ако ти останат, де.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Ако съм разсеяна и ме питате кое е любимото ми ядене, вероятно ще кажа картофено пюре. Иначе, ако се съсредоточа, ще трябва да изброявам само някакви префърцунени неща с повече от 3 съставки. 

За да е щастлив и Жижо, макар картофите да не са печени, правя кюфтенца по цариградски /ако не се правят така, не ми казвайте/

 

324529120_643659177533198_1240846087564870094_n.jpg.903f9fa768801acff20f93112310a715.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Marusinka каза:

Аз си мислех с пилешко да заменя шунката, защото хубавата, която намирам, ми идва малко солена, но може да пробвам и със скариди или бяла риба. Мерси за идеята. А тези глави целина ги варях и пасирах за бебешки пюрета и целина/кервиз/глави целина все едно 🤢

Нашата руска салата в семейството ни, още от детските ми години, винаги е била с бяло пилешко месо. Пробвай смело. А майонезата, за разлика от днешно време, винаги е била от прясно разбити жълтъци. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Последното ми творение е печени сладки картофи на фурна с кус кус и нахут

Положението е въглехидрат с въглехидрати, ама стана вкусно

https://1001recepti.com/recipe/?recipe_id=3326-pecheni-sladki-kartofi-na-furna-s-nahut-i-kinoa

IMG_20230111_184917377~2.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 31 минути , Kalina Ivanova каза:

 графа родопатерапия... с лечебна цел /cdn-cgi/mirage/567669d167dabf9643c5b3d64bfb26a871a39ec02430b92ad609cd82cf36356d/1280/https://magelanci.com/uploads/emoticons/whistle.gif

Предполагам пък на първата снимка в чашата има сироп против кашлица...все с лечебна цел 🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , Pantelej Putnik каза:

Предполагам пък на първата снимка в чашата има сироп против кашлица...все с лечебна цел 🤣

Правилно предполагаш - сок от дренки е

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , Kalina Ivanova каза:

Правилно предполагаш - сок от дренки е

Не е по темата, но....ще се запечете 🤣🤣🤣

 

П.П. Разглезих се, но пък колачетата са направо....да си отгризне човек. Прияде ми се. 😊

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Pantelej Putnik каза:

Не е по темата, но....ще се запечете 🤣🤣🤣

Както стана с тази готварска тема,

гледай че сме осъмнали и  с медицинска такава от утре

Ама ако се наложи -  ще

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 11 часа, Kalina Ivanova каза:

Както стана с тази готварска тема,

гледай че сме осъмнали и  с медицинска такава от утре

Ама ако се наложи -  ще

Наистина няма лошо да има медицинска тема със съвети.Тук има много лекари,фармацевти и други специалисти от сферата на здравеопазването.Пък и народната медицина винаги помага.Особено със сиропите за кашлица в чаши 😀

За не е спам мнението ми,дайте идея какво да сготвя с една кофичка заквасена сметана.

Връзка към коментар
преди 56 минути , jungfraujoch каза:

Наистина няма лошо да има медицинска тема със съвети.Тук има много лекари,фармацевти и други специалисти от сферата на здравеопазването.Пък и народната медицина винаги помага.Особено със сиропите за кашлица в чаши 😀

За не е спам мнението ми,дайте идея какво да сготвя с една кофичка заквасена сметана.

Бисквитева торта: Към сметаната добавете няколко лъжици кисело мляко, за да стане малкооо по-течна сместа, прибавете колкото желаете пудра захар и разбъркайте с миксер. И редите бисквити, сметана, бисквити, сметана и сладко ако имате, примерно от сини сливи, тук там и отгоре. Може и орехи. Става много приятен сладко-кисел десерт. 

Бях го видяла от участник в "черешката на тортата" доста отдавна. Но май, май, точно тази седмица е повторението. Не си спомням кой участник приготви този десерт.

преди 12 часа, Kalina Ivanova каза:

И при нас положението е твърдо въглехидратно.

Пишем тия Колаци в графа родопатерапия... с лечебна цел :whistle:

20230111_183634.jpg.b025844bedc41cd2b72c81069a0f6d92.jpg

 

20230111_194832.jpg.247552d9422b0cba9d2343ddca6f6fe7.jpg

 

20230111_194653.jpg.01c48547c9a19f92897dadf90051ee9c.jpg

 

Такива питки видях вчера на 24 китчън, бяха приготвени от 375 гр. самонабухващо се брашно /може да се замени и с втасала мая с брашно/ и шест лъжици кисело мляко, сол. Тестото втасва, правят се малки топки, разтеглят се с пръсти и олио и се пекат на котлон. Така ли наистина се правят?

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , rdd каза:

Бисквитева торта: Към сметаната добавете няколко лъжици кисело мляко, за да стане малкооо по-течна сместа, прибавете колкото желаете пудра захар и разбъркайте с миксер. И редите бисквити, сметана, бисквити, сметана и сладко ако имате, примерно от сини сливи, тук там и отгоре. Може и орехи. Става много приятен сладко-кисел десерт. 

Бях го видяла от участник в "черешката на тортата" доста отдавна. Но май, май, точно тази седмица е повторението. Не си спомням кой участник приготви този десерт.

Благодаря!

Имам и бишкоти.Сигурно и с тях ще се получи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , rdd каза:

Така ли наистина се правят?

Сигурно има безброй рецепти и всички са вкусни, щом си ги приготвиш с любими продукти.

Нашите са от типа " на око, на усет, щипка това, онова и брашно колкото поеме" напълнихме ги със сирене и кашкавал, пекохме на тиган и ги намазахме смело с масло, без да броим калории.

Сока от дренки не е от особено значение за рецептата:girl_haha:

20230111_175236.jpg.ecdcd64d8d81f7af1f62ddbc2ccc591c.jpg

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , Kalina Ivanova каза:

Нашите са от типа " на око, на усет, щипка това, онова и брашно колкото поеме" напълнихме ги със сирене и кашкавал, пекохме на тиган и ги намазахме смело с масло, без да броим калории.

Абе, не е само със сирене и кашкавал пълнежът! Това зеленото из вътре сиренето ли е, или кашкавалът?! 🤣

 

П.П. За сокът от дренки вече уточнихме, че се ползва за предазвикване на констипация или както се посочва в рекламите по телевизията, точно докато вечеряме - запек. 🤣🤣🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, jungfraujoch каза:

За не е спам мнението ми,дайте идея какво да сготвя с една кофичка заквасена сметана.

Строганоф (телешки, пилешки също правят тук)

тук има само течна сметана, в България правих със заквасена и стана по-вкусно

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В хладилника ми има странни съставки, ама ще трябва нещо топло да си спретна за вечеря, че в тоя студ се понамръзнах яко.

По една консерва грах, червен боб и царевица, краве масло, сирене за мазане и турско сирене на конци, песто и фунчоза.. Нищо не ми идва в ума как да ги комбинирам. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , ВениК каза:

.. Нищо не ми идва в ума как да ги комбинирам. 

Ами те са си комбинирани, само ги слагаш в една тавичка и запичаш до хубаво разтопяване на сиренето и леко порозовяване по краищата. После ядеш, ама докато е топло, че изстине ли е малко като джапанка - не че не се яде, но топло е в пъти по-вкусно. И пие бира тая манджа. И бяло вино й ходи. И кюфтета за гарнитура, евентуално  😉

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Аз със сметана приготвям някакво подобие на пиле жулиен.

 

Ако ще да е сладичко (и е заквасена сметаната), смесваш с кисело мляко, добавяш желатин и сока на един компот (а може и плодовете) и оставяш в хладилника да стегне. 

Няма добавена захар, но си е много приятен десерт.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, neuromancer каза:

Строганоф (телешки, пилешки също правят тук)

тук има само течна сметана, в България правих със заквасена и стана по-вкусно

Благодаря. 

Вече направих торта с бишкоти,почти по рецептата на @rdd.Към заквасената сметана добавих 4 лъжици кисело мляко.

Сложих сладко от ягоди,орехи и настърган шоколад. Останаха ми две бишкоти и тях също ги настъргах.

Добре изглежда тортата и в момента отлежава преди да я сложа в хладилника. 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Напоследък сякаш започнах само да спамя темата, та реших и аз да дам малък принос. Прочетох постовете на @ВениК и @iaia_mama, oгледах се и аз из кухнята, фризера и направих тази манджа

20230112_185718.jpg.2bba592650469fec6146a3f41cde5177.jpg

 

Ние я ядем така (с лъжица кисело мляко)

20230112_190337.jpg.427caef79be6f6c0e1b5466f7a903936.jpg

 

Какво съм сложил вътре? Вече забравих. Вижте сами

20230112_185736.jpg.fe1d46661f9d29f6332ca849c5c036de.jpg

Постно и вкусно!

 

П.П. Никога почти не готвя по рецепти и ми е много смешно някой като ме пита как се казва манджата. Ами тази тук се казва например Димитричка. 🤣

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 16 часа, DaBo каза:

Това прилича на гювеч ала Димитричка. 😝

И ние го ядем с кисело мляко.

 

И от мен едни фахитас наскоро:

 

247725895_IMG_35882.jpg.1ff52bdf5f3772bca6eeb9f70f61adff.jpg

Моля за видовете продукти във фахитас-а.

Връзка към коментар
преди 1 час, rdd каза:

Моля за видовете продукти във фахитас-а.

Пилешко филе на жулиени, мариновани със зехтин, пушен червен пипер, сол, черен пипер, кимион. Има и готови подправки за фахитас по магазините.

Отделно червен лук и три цвята чушки на жулиени. 
Заквасена сметана, лайм, авокадо и някакъв вид wrap. Може да се използва и taco shells, но тогава ще е такоси.

 

Тук съм писала рецептата:

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Закуска за училище🙂, без рецепти, мои хрумвания с охладеното бутер тесто от Лидл🙃

Солени джобчета - намазвам листа тесто с топено сирене и в четирите краища слагам колбас /мортадела, шунка, филе …/, режа на четири правоъгълника, похлупвам и запечатвам страните. Намазвам с яйце, забъркано с твърдо настъргано сирене от малките пакетчета🙂

C3D56A80-AD28-4104-9D15-0958079E61DE.jpeg.2790af403007978e4a000ddbaff91673.jpeg
 

BCBB7A5F-2B32-40A7-A8D5-FF7B262BC1D5.jpeg.dde4ab6360ef269cd488a717aaeb0d49.jpeg

 

Сладки охлювчета - запичам кубчетата ябълки с краве масло в тенджерка на котлона, добавям захар за карамелизиране и оставям да изстине. Разстилам по тестото и този път добавям локум, за да е по-десертно. Намазвам с яйце, забъркано с малко пудра захар, че на ученичката все не са й достатъчно сладки🙂

83D9F649-42CD-48B1-AB4F-47AD8D59D737.jpeg.0934b15fa0c48795512320f46d9105f7.jpeg
 

23CAFA0F-7523-4935-A5BC-37DC8D7FEFE1.jpeg.3af1c13eee9272027a00ed2980218444.jpeg

 

C798D15C-E325-49FB-A6A6-F70C5DFD4359.jpeg.66432034ebd7a2699a97ec13bb904f9b.jpeg

мммм, как ухае😊

89C47406-3121-442C-BF58-0C9258521BCB.jpeg.e9de1e8f54297791a86aaf209df6edf9.jpeg

п.п. Рискувате поне две квадратчета локум да отидат на друго място, още докато го режете😋

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.