Прескочи до съдържание

Голяма латиноамериканска обиколка


Meidj

Препоръчани мнения

Благодаря и аз много за нагледният разчет! Аз заминавам на пътешествие на 26.01 до 31.03. Смятам да обиколя 5 държави: Аржентина, Уругвай, Парагвай, Перу и Чили. Включила съм и Боливия като идея, но все още незнам дали финансите ще ми го позволят. Предвидила съм пътувания предимно сухоземно с автобус и затова исках да те попитам за автобусите, дали от тук сте резервирали билети и как? Искам по възможност максимално да се подготвя от тук, че да се чувствам по-сигурна.

 

Имам и още един въпрос - застраховката. Заслужава ли си, каква точно, и разбира се, ако някой има опит - коя компания предлага най-изгодни условия? 

Браво. Ето това се казва обиколка - повече от 2 месеца.

Застраховки ние имаме едногодишни - сравнително евтини.

За автобусите няма проблеми - нищо не сме резервирали предварително. Билети има и се спи доста комфортно и са едно прекрасно средство за предвижване в този район.

Програмата не ти я знам, но задължително трябва да включиш Боливия. Най-прекрасната и на-евтината страна.

за Уругвай и Парагвай са достатъчни по 2 дни. в Чили също е страхотно, а водопадите Игуасу са на първо място в моята символична класация(да се видят както от Аржентинска, така и от Бразилска страна)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз определено бих включил Боливия вместо Уругвай и Парагвай, по-евтино и много по-интересно. Но вкусовете са различни.

Направи си застроховка, все пак това са два месеца, всичко се случва.

Няма смисъл да резервираш автобусни билети отсега, просто като стигнеш до някое място е добре да проучиш и да си подсигуриш тръгването.

Връзка към коментар

Ей, това 2 месеца си е лукс:) Ние успяваме докъм 20 дни да го докараме, и затова- само Перу:) Чувала съм страхотни неща за Боливия, ама... друг път.

Относно застраховката- ако имаш кредитна карта и направиш транзакция, свързана с пътуването ти (сам. билети или кафе на летището), можеш да се възползваш от застраховката, предвидена в условията на картата ти (за повече подробности се обърни към банката, издала картата). Дано условията да те устройват. Между другото- има отделна тема за застраховките, и там пространно се разискват всички варианти

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за отзвичивите отговори! Мдам, най-хубавото на сезонната работа, каквато е моята, е, че мога да си позволя няколко месеца свободно време за пътешествия. B)  Това ми е първото на такова далечно разстояние и така, с раница на гърба и затова съм малко по-притеснена от обикновено... :unsure: Но и вълнението от предстоящото приключение е също така неизмерно  :P  За застраховките не успях да открия темата, ако някой има линк моля, постнете го...Иначе към момента съм се спряла на пътна застраховка от Generalli, които ми допаднаха с това, че предлагат сам да избереш какво да включиш в полицата. Цената е 60 лв. (останалите застрахователи, които проучих предлагат полици за 80-90лв.)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...

 Обмисляме пътуването януари-февруари 2015 да е из континенталната част на Централна Америка а до преди седмица дори не бях поглеждал картата...

Въпросът ми е  - как се стига до там, от кои летища , кои авиокомпании да следим.  

Моля за снизхождение - въпросът ми е твърде общ, но все от някъде трябва да започнем.

Връзка към коментар

 Обмисляме пътуването януари-февруари 2015 да е из континенталната част на Централна Америка а до преди седмица дори не бях поглеждал картата...

Въпросът ми е  - как се стига до там, от кои летища , кои авиокомпании да следим.  

Моля за снизхождение - въпросът ми е твърде общ, но все от някъде трябва да започнем.

 

Ей човек ти изпусна за седмица точно най-голямата оферта  :

 

http://magelanci.com/topic/2984-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F-250-%E2%82%AC/

 

Понаглеждай Iberia , защото твърде вероятно пак да изникне някоя дупка в цените им. Последната половин година се случва поне на три пъти.

Иначе от София следи офертите и на KLM / Air France

Връзка към коментар

Ей човек ти изпусна за седмица точно най-голямата оферта  :

 

http://magelanci.com/topic/2984-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F-250-%E2%82%AC/

 

Понаглеждай Iberia , защото твърде вероятно пак да изникне някоя дупка в цените им. Последната половин година се случва поне на три пъти.

Иначе от София следи офертите и на KLM / Air France

Направо не мога да спя от яд, въпреки че все още мислихме да се "връщаме" пак в Азия.

Благодаря!

Защо обаче на Иберия не мога да намеря комбинираните полети ? леле,много съм зле!!!

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Защо обаче на Иберия не мога да намеря комбинираните полети ? леле,много съм зле!!!

 

В сайта на Iberia под полето за търсене :

Quiero hacer múltiples trayectos

 

 

или ако избереш английския вариант на страницата им :

I would like to fly multiple routes

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.