Прескочи до съдържание

Голяма латиноамериканска обиколка


Meidj

Препоръчани мнения

Това с времетраенето на пътуването не е нещо задължително. Аз например никога няма да имам един месец отпуск, това значи ли да не отида в Южна Америка? Всеки си знае неговите възможности и си прави маршрута спрямо тях. Не обезкуражавайте хората, че ако нямат 3 месеца свободни, да не помислят за там! Ето го Георги, с няколко дни свободни и вече е на плажа във Флорида :P

Въобще не става въпрос да се обезкуражават хората. Дори напротив - повече хора да посетят тези прекрасни места. Всеки сам определя какво и колко. Можеш да хванеш самолета до Лима, от там до Куско , да идеш до Мачу Пикчу и да се върнеш. Всичко за 1 седмица. Тук май ставаше въпрос за сухоземно пътуване из споменатите държави. А това там е много лесно и евтино, стига да имаш повече време. тогава естествено ще видиш и повече неща.

Връзка към мнение

Колко ми излязоха пътуванията - кратка равносметка

2006 - Перу,Еквадор - 40 дни - 2300 евро

2007 - Аржентина, Бразилия - 40 дни - 2300 евро

2012 - Перу, Боливия, Северно Чили - 35 дни - 3000 евро

2013 - Патагония ( Чили и Аржентина) + Великденски остров - 40 дни - 3500 евро

В тези цени се включва абсолютно всичко - самолетни билети, транспорт. спане (бюджетно, но в стаи двойки, чисти и сам.баня - е, има понякога редки непредвидени изключения), туристически атракции( без да си спестяваме от тях нищо) храна, сувенири, бири.....

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Както се вижда с годините нещата сериозно поскъпват. Аз пътувам доста бюджетно, но не на стоп (мразя го) и не спя на палатка или в дормитори по 15 човека. Евтини държави са Перу, Еквадор и най-вече Боливия. Тук също тур.атракции са надценени и все повече стават. Най-прекрасно е в Боливия. От там се върнахме с 2 раници покупки... Чили, Аржентина и Бразилия са много скъпи - колкото Западна Европа и там трябва много да се внимава и да се планират добре нещата. Но пък са супер уредени държави.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това с времетраенето на пътуването не е нещо задължително. Аз например никога няма да имам един месец отпуск, това значи ли да не отида в Южна Америка? Всеки си знае неговите възможности и си прави маршрута спрямо тях. Не обезкуражавайте хората, че ако нямат 3 месеца свободни, да не помислят за там! Ето го Георги, с няколко дни свободни и вече е на плажа във Флорида :P

 

Ти няма да имаш един месец отпуск, аз примерно няма да имам възможност за 5-6 краткотрайни отивания до ЮА, като във всяко едно от тях се включва най-дебелото перо - презокеанските полети ;) Така зададох темата - голяма обиколка със сухоземно придвижване - и като гледам май аз съм най-обезкураженият тук, защото до онзи ден витаех в облаците, че  месец-месец и малко ще е достатъчен да се обходи голяма част от визирания маршрут, а то... :mellow:  :lol:

Връзка към мнение

Колко ми излязоха пътуванията - кратка равносметка

2006 - Перу,Еквадор - 40 дни - 2300 евро

2007 - Аржентина, Бразилия - 40 дни - 2300 евро

2012 - Перу, Боливия, Северно Чили - 35 дни - 3000 евро

2013 - Патагония ( Чили и Аржентина) + Великденски остров - 40 дни - 3500 евро

В тези цени се включва абсолютно всичко - самолетни билети, транспорт. спане (бюджетно, но в стаи двойки, чисти и сам.баня - е, има понякога редки непредвидени изключения), туристически атракции( без да си спестяваме от тях нищо) храна, сувенири, бири.....

И към теб молбата ми е, ако имаш записки, да ги публикуваш  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Без грам испански се оправих. Нашата екскурзия беше Перу + 1 н. Мадрид и излезе точно 1600лв без полетите. Не успяхме да видим Мачу Пикчу, заради наводненията, но компенсирахме с 1 ден в Боливия и Тиуанако. Имахме включени доста турове и се върнахме с 1 сак повече. Там просто стандарта е нисък и това е. В Боливия е още по-евтино. Нощувките ни бяха от порядъка 15, 20 $ за двойна стая със самост. баня., че и закуска имаше включена в тази цена. В БА и въобще Аржентина излезе доста по-скъпо, защото имахме много полети и ни отрязаха главите. Иначе хостелите бяха около 40, 50$.

Тук Теди е абсолютно права. Испански не е необходим. Хората са много дружелюбни и отзивчиви. Спането е такова в евтините държави 10-20 $ за двойка. най-скъпо е в Птагония - 40-50 Е, ако намериш такива хостели.

Връзка към мнение

Записки имам , но те са по скоро лични и не са за публикуване. За всяко пътуване имам по една голяма папка тип ДЕЛО, където имам най-различни лепушки и диплянки и билетчета и какво ли не...

ако някой тръгне за някъде мога да му помогна, ако иска и наистина мога, че нещата се развиват динамично и всичко остарява, на за мен са си мил спомен...

Връзка към мнение

Ти няма да имаш един месец отпуск, аз примерно няма да имам възможност за 5-6 краткотрайни отивания до ЮА, като във всяко едно от тях се включва най-дебелото перо - презокеанските полети ;) Така зададох темата - голяма обиколка със сухоземно придвижване - и като гледам май аз съм най-обезкураженият тук, защото до онзи ден витаех в облаците, че  месец-месец и малко ще е достатъчен да се обходи голяма част от визирания маршрут, а то... :mellow:  :lol:

Няма да се отчайваш. Започваш е един месец Перу, Боливия. Ще помагаме.

Аз пък искам Венецуела, Колумбия. Ще помагате.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имах предвид нещо кратко и не много лично като маршрут (аз бих оценила по дни с начина на придвижване) и по 1-2 снимка на ден за вдъхновение

Връзка към мнение

Имах предвид нещо кратко и не много лично като маршрут (аз бих оценила по дни с начина на придвижване) и по 1-2 снимка на ден за вдъхновение

Ми то това ще стане цял пътепис.

Съжалявам, но нямам време за това

Постоянно подготвям новите пътувания, А от старите почти месец ми отнема да оправям снимките и записките.

Връзка към мнение

Няма да се отчайваш. Започваш е един месец Перу, Боливия. Ще помагаме.

Аз пък искам Венецуела, Колумбия. Ще помагате.

 

То като гледам, за 30-35 дни може да се направи Перу-Еквадор-Боливия или Перу-Боливия-Северно Чили. За Еквадор какво ще кажеш?

Връзка към мнение

Еквадор е страхотно. И двата маршрута си заслужават. Аз бих заложил на първия, но ако може да се включат и Галапагоските острови (въпреки, че е скъпо)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямам пътепис. За испанския се научават няколко ключови фрази и думи и това стига. При тези големи разстояния и със сухоземен транспорт няма как да стане за 2 седмици. Специално за Перу има ниско бюджетни компании и там може и полети да се включат. А Боливия е лесно достъпна сухоземно от Пуно край Титикака. Не мога да намеря блога на Румяна Николова и Николай Генов. Те направиха точно такава голяма обиколка по земя от Рио до Еквадор или Перу. Мисля 3 месеца им отне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Намери блога на Румяна, тя е журналист, а Николай фоторепортер. Всичко са описали и онагледили отлично. Тя издаде и книга от тази обиколка. http://www.book.store.bg/p70637/spirki-pod-iuzhnia-kryst-rumiana-nikolova-nikolaj-genov.html Но пътеписите он лайн също са доста подробни с много фотографии.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мераклиите за разкази набързо - обиколихме за 10тина дена южно Перу

кацане в Лима и разглеждане на центъра, другия ден летим за Куско, с такси до Олантайтамбо, разглеждаме развалините там, с влака до Мачу Пикчу Пуебло, т.е.  селото където са хотелите, то само хотели има там. Спим там, следващия ден целия из Мачу Пикчу, върха Уайна Пикчу, обратно до портата на слънцето (където свършва трекинга). Спахме пак там, на другия ден обратно с влака до Олантайтамбо, после такси до Куско, намерихме хотел до площада, разглеждахме из града. На другия ден местен тур в свещената долина, Пизак с пазара, Олантайтамбо, Чинчеро.

След това един ден разглеждане на Куско пак, крепостта, Кориканча, през нощта с рейс до Пуно. На сутринта с лодка до плаващите острови, и после пак с рейс до Арекипа. Един тур с микробусче до каньона Колка с кондорите, цял много дълъг ден, обикновено се прави за два, но нямахме време, а и ми откраднаха фотоапарата, та не ми се снимаше

Един ден разглеждане на Арекипа с манастира Санта Каталина, през нощта с рейс до Наска. Летяхме там над линиите сутринта, и с рейс до Лима, спане там и на другия ден летим обратно.

Колко точно дена станаха? Можеше малко да се удължи, да се види Паракас и о-вите Балестас, но без фотоапарат не ми беше интересно.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Можеше да се оптимизира, например Олантайтамбо го гледахме два пъти. Има възможност също да се вземе тура за свещената долина и в Олантайтамбо направо да се хване влака за Мачу Пикчу, пести се време и транспорт, но се пропуска църквата в Чинчеро.

Не всичко може да се предвиди, примерно имаше мъгла в Наска и излетяхме доста късно. Всичко това е без никакви предварителни резервации, отиваме и намираме хотел на място (освен в Лима). Специално заради Наска не бях решил предварително за Паракас, но не остана време и го пропуснахме, при по-голям късмет можеше да се види.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Намери блога на Румяна, тя е журналист, а Николай фоторепортер. Всичко са описали и онагледили отлично. Тя издаде и книга от тази обиколка. http://www.book.store.bg/p70637/spirki-pod-iuzhnia-kryst-rumiana-nikolova-nikolaj-genov.html Но пътеписите он лайн също са доста подробни с много фотографии.

За книгите им знам, но не знаех, че имат и блог. Ако го намериш, кажи, моля.

Връзка към мнение

Сигурно е бил този...

 

www.runitravel.com (Румяна Николова и Николай Генов = RuNi)

http://web.archive.org/web/20120521213516/http://www.runitravel.com/

 

Тук инфо... закрили са го преди година и половина

 

https://www.facebook.com/pages/Runitravel-%D0%9F%D1%8A%D1%82-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9/168095336561380

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно това, затова не го намирах.  Март 2011 започват разказите, но снимките не се отварят.  Та не е проблем да се прочете.

http://web.archive.org/web/20120905161648/http://www.runitravel.com/2011/03/20/%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D1%81%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%BB-%D1%80%D0%B8%D0%BE/

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жалко. За мен това, че има блог, не ме спира да купя книгата, ако това е била причината да бъде закрит.

Друго си е да ти е винаги под ръка и да имаш търсене.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с времетраенето на пътуването не е нещо задължително. Аз например никога няма да имам един месец отпуск, това значи ли да не отида в Южна Америка? 

И аз не мога да си позволя повече от 20-25 дена наведнъж за пътуване. Това не само, че не ме обезкуражава да отида до ЮА , а напротив - стимулира ме даже да направя повече ходения до там, като на едно отиване смятам да обикалям по 1, най-много 2 държави където е възможно. Така обиколката на континента се разтяга във времето, и ще стане за повече години, но пък ще избегна претупването и формално преминаване през повече страни, без да успея да видя нито една както аз искам.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Лили, едва ли това е била причината. Книгата излезе доста след пътеписите.

 

wilks, това е и моя начин да пътувам. Като отида в една държава гледам да разгледам всичко по-интересно и затова правя по-големи престои, иначе времето не стига. Специално в Южна Америка има и красива природа, и архитектура, и животни, и изчезнали цивилизации, и едни от най-големите мистерии в човешката история. 

 

Нашият маршрут в Перу беше: Лима-Паракас - Хуакачина - Наска - Лима. После полет до Куско, Олантайтамбо, руините край Куско, Марас, Морей. Пропуснахме Мачу Пикчу. Пуно, Титикака, Силустани, Тиуанако, Арекипа, Колка каньон, Лима.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.