Прескочи до съдържание

Сейшели


Oshko

Препоръчани мнения

преди 30 минути , digitalpr каза:

Къде според вас на Praslin и La Digue е добре да се спи, предвид че ми се ще на пешеходно разстояние да има плаж който вечер е приятен за разходка, залез, някакво хапване. Не търся барове и купон, а просто красив плаж за разходка вечер с малкия.

La Digue по това, което си написал, като предпочитание. 

Връзка към мнение

Аз за такъв плаж на Ла Диг не се сещам. Всички са малки и накъсани, около тях няма места за настаняване, а островът е всичко друго, само не и добре осветен. 

 

На Пралин има 2 възможни места, обаче - Grand Anse и Cot D'or. Като второто го вкарвам в списъка с особено мнение, защото там е центъра на острова, ако мога така да се изразя и това привлича всички просяци, пияници и прочие, които си надяват да измъкнат нещо от туристите. Едва ли са опасни, но определено са нахални. Бих казала, че Grand Anse е най-добрата ви възможност. Градчето е далеч по-спокойно и има доста добри места за настаняване точно на плажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз съм за Grand Anse - ние бяхме във Villa Aya, определено мога да препоръчам. Плажът беше празен, празен (ама и беше по корона) и беше супер за целта. На Ла Диг си вземете някъде централно места за спане и отидете с колелата до Anse Source d'Argent, изчакайте залеза и за 10 минути сте с колелата обратно. Няма някакви осветени плажове, по които да се разхождаш вечер - на една луна се разчита.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Заминаваме за Сейшели съвсем скоро. Организирам пътуването с местен екскурзовод за някои мини екскурзии и за плаването с каяци на Ла Диг. И двамата поотделно ми поискаха да им нося разни неща, които щели да ми платят после. Например този с каяците поиска да му донеса тениски за него и екипа му в специален цвят и лого, после поиска кит за почистване на дрон и какво ли още не. Жената туроператор ми поиска пък да й взема алкохол от летището. Това нормално ли е? Дори в някои забити държави в Азия не са искали такива услуги от мен като идвам от Европа. 

  • Замислям се 2
Връзка към мнение
7 hours ago, Milos said:

Здравейте! Заминаваме за Сейшели съвсем скоро. Организирам пътуването с местен екскурзовод за някои мини екскурзии и за плаването с каяци на Ла Диг. И двамата поотделно ми поискаха да им нося разни неща, които щели да ми платят после. Например този с каяците поиска да му донеса тениски за него и екипа му в специален цвят и лого, после поиска кит за почистване на дрон и какво ли още не. Жената туроператор ми поиска пък да й взема алкохол от летището. Това нормално ли е? Дори в някои забити държави в Азия не са искали такива услуги от мен като идвам от Европа. 

Не е нормално. Явно искат да спестяват от цена на доставка. 

Бартеросай твоята услуга за тяхната. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Моля за съвет, тъй като пътуването ни наближава и не знаем как да процедираме с парите. Опитах се да сметна г/д разходите ни, за да обменим пари, ще предвидим по-голяма сума за всеки случай. Искам да попитам как да процедираме с обменяването на парите? Да си вземем долари и да обменяме там ли или направо от тук да обменим? Също дали все пак се ползва и плащане с карта, притеснявам се да не останем без пари там, а не ми се иска и да носим много пари в кеш. Благодаря! 

Връзка към мнение

На повечето места може да се плаща с карта. Ние обменихме малко долари на летището при пристигане и после още малко на фери терминала на Ла Диг. Ще ви вземат и доларите, ако ви свърши местната валута. Карти няма на сергийките за плодове и храна по плажа и на будките за take away храна. В заведенията и повечето магазини има картови терминали.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.