Прескочи до съдържание

Сейшели


Oshko

Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

Планирам посещение на Сейшели(второ), но ми направи впечатление че искат някаква форми да се попълни. Първия път когато ходих 2017 нямаше такова нещо. Формите се попълват 10 дена преди пристигане. 

 

Някой може ли да даде опит по темата, това е връзка към формата:

 

https://seychelles.govtas.com/

Връзка към коментар
На 11.01.2023 г. в 10:08, Eva eva каза:

Мисля, че това е добра оферта в топ сезона. 

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/etihad-flights-from-germany-to-the-seychelles-maldives/ 

Защо ти е да обръщаш посоката?

Аз взех билети с Уиз 23 декември -20 януари 2024 до Абу Даби с флекс.

От там пак с Уиз може Мале 6-13 януари, напр.

Може круиз за НГ по държавите в региона, може Сейшели с друга АК да се вмъкнат, може да се отиде до Филипини. Опциите са много. Минал си половината път и имаш избори. Гъвкав си с флекса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 15.01.2023 г. в 7:40, fxtrader каза:

Здравейте, 

 

Планирам посещение на Сейшели(второ), но ми направи впечатление че искат някаква форми да се попълни. Първия път когато ходих 2017 нямаше такова нещо. Формите се попълват 10 дена преди пристигане. 

 

Някой може ли да даде опит по темата, това е връзка към формата:

 

https://seychelles.govtas.com/

През октомври, когото бяхме там ги искаха на влизане и за вътрешните палети. Бяха по 10€ на човек. 

Ето малко от романтичните Сейшели 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 5
Връзка към коментар
На 15.01.2023 г. в 7:40, fxtrader каза:

Здравейте, 

 

Планирам посещение на Сейшели(второ), но ми направи впечатление че искат някаква форми да се попълни. Първия път когато ходих 2017 нямаше такова нещо. Формите се попълват 10 дена преди пристигане. 

 

Някой може ли да даде опит по темата, това е връзка към формата:

 

https://seychelles.govtas.com/

Каква е тази форма, защо я искат? Не съм чувала за това? Това което е посочено като линк сякаш е за граждани на Сейшели...

Връзка към коментар
преди 2 минути , zvezda9001 каза:

Каква е тази форма, защо я искат? Не съм чувала за това?

Информация за датите, през които ще сте в страната, хотели, сертификати, както и полети. Попълваше се преди влизане в страната. На линка, който е дал fxtrader трябва да се провери дали е актуално все още.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , coolpix каза:

Информация за датите, през които ще сте в страната, хотели, сертификати, както и полети. Попълваше се преди влизане в страната. На линка, който е дал fxtrader трябва да се провери дали е актуално все още.

Тоест това е било заради коронавируса, в момента няма изисквания за влизане заради ковид...ще трябва да проуча пак. Ако някой друг има информация моля нека да сподели 🙂

Връзка към коментар

Един бързичък, практичен въпрос.

Ако имате 6 дни, които да разпределите между Праслин и Махе, как ще го направите ?

Аз го  направих 3 на 3 , но след , като изчетох темата , мисля, че може би трябва промяна.

Благодаря предварително на всички 😛 

Връзка към коментар
преди 41 минути , Tesh каза:

Един бързичък, практичен въпрос.

Ако имате 6 дни, които да разпределите между Праслин и Махе, как ще го направите ?

Аз го  направих 3 на 3 , но след , като изчетох темата , мисля, че може би трябва промяна.

Благодаря предварително на всички 😛 

Бих вкарал Ла Диг, пък дори и само за ден. 2 Махе и 4 Прале, като от там отида до Ла Диг.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Tesh каза:

За Ла Диг имам 2, но от останалите 6 се чудя как да ги подредя. 

 

Един от тези 6 е за изнасяне, настаняване и път до другия остров, нали? Понеже там ще си отиде половин ден. Пиши ги, че имате 5 цели и една половинка тогава. Аз бих направил (т.е. така съм го и направил де) - 2 цели на Прале + следобедно фери за следващия остров и останалите 3 на Махе. По-голям е, а си има хубави места:

 

  • Morne Seychellois National Park - Tea Plantation

  • hike to Morne Blanc

  • Mission Lodge

  • Rochon Dam viewpoint

  • Grand Anse

  • L’islette

  • Beau Valone

  • Victoria

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Tesh каза:

За Ла Диг имам 2, но от останалите 6 се чудя как да ги подредя. 

 

Ние пък изкарахме цялото време на Пралин и Ла Диг. От тези 6 дни бих оставил 1 нощувка на Махе (ден и половина) за по-сейфти пътуване и разглеждане на някои основни неща на Махе. Според мен истинските Сейшели или поне тези, които са по снимките и очакваме да видим, са на Ла Диг и Пралин.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , oli_mali каза:

Ние пък изкарахме цялото време на Пралин и Ла Диг. От тези 6 дни бих оставил 1 нощувка на Махе (ден и половина) за по-сейфти пътуване и разглеждане на някои основни неща на Махе. Според мен истинските Сейшели или поне тези, които са по снимките и очакваме да видим, са на Ла Диг и Пралин.

Много интересно мнение. Благодаря , за което сърдечно.

Мислиш ли , че все пак Vallée de Mai Nature Reserve  (част от списъка на Юнеско) и много други неща, повечето от които е изброил @ivailo_radev, не могат да бъдат наречени истинските Сейшели? 

Връзка към коментар
На 17.01.2023 г. в 12:54, zvezda9001 каза:

Тоест това е било заради коронавируса, в момента няма изисквания за влизане заради ковид...ще трябва да проуча пак. Ако някой друг има информация моля нека да сподели 🙂

Говорих със служителката на сайта който посочих по горе тя ми каза че искат да се попълни и прати тая форма 10 дена преди отиване. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 26.01.2023 г. в 13:42, fxtrader каза:

Говорих със служителката на сайта който посочих по горе тя ми каза че искат да се попълни и прати тая форма 10 дена преди отиване. 

Още един ъпдейт по въпроса. Вчера говорих с хотела защото бях оплескал резервацията и между другото попитах служителката им за това изискване. Тя ми каза че най късно 48 часа преди пристигане и ме попита дали сме ваксинирани. Каза че документите се обработвали за 24 часа. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, fxtrader каза:

Още един ъпдейт по въпроса. Вчера говорих с хотела защото бях оплескал резервацията и между другото попитах служителката им за това изискване. Тя ми каза че най късно 48 часа преди пристигане и ме попита дали сме ваксинирани. Каза че документите се обработвали за 24 часа. 

Да дам и аз един ъпдейт. Попълних формуляра и давам обратна връзка. Важно е да го направите, защото , ако не сте може да загубите много време при кацане да го правите намясто. Практически това е нещо, като входна виза, издава се от Seushelles Travel Autorization . Има мобилна и дескстоп версия, направена е супер лесно за работа. Необходими са снимка на паспорта (може и да го сканирате директно) и селфи на пътника. Вътре се попълват данни за престоя , полета и т.н. Важно е да имате застраховка, вкючваща КОВИД-19 покритие. Има изричен въпрос за това във формата.  Искат и снимки на потвържденията за настаняване и самолетните билети. Явно ги гледат, защото аз бях попълнил само островите, на които ще спим, а те във самия документ, който получих бяха нанесли и конкретните места, в които ще отседнем. Тоест са прегледали добре прикачените файлове. Цената на човек е 10.90 евро. Може да се попълни за един или за цяла група до макс 6 човека. Принципно е една идея по-добре да се попълва групово , защото накрая има задължително дарение на сума, което е минимум 10 евра и ако се попълва единично, всеки ще плати по 10, а когато е групово , 10те евра са за всички общо. Има и експресно разглеждане, което беше доста повече от тезо 10.90 на човек, за това попълнете формата, колкото може по-рано. В моя случай макар, че платих стандартна такса получих потвърждението много бързо.  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 17.09.2020 г. в 13:09, bibi каза:

 

       Времето използвахме да обменим пари (в чейндж бюрото до тоалетните), да купим карти за мобилен нет (от синята будка!), да се разтъпчем и да се преоблечем, защото влагата е яко лепнеща, особено, ако си с дънки. Аз вече съм като Виктория от сериала „Кухня“ в главата, но тази битка я бях отписала още в София J.

       

Едно бързо въпросче. За СИМ картата имаш ли нещо конкретно в предвид със синята будка, или просто вие взехте от там. И за чейнджа , не беше ли курса по-лош на летището или не си обърнала внимание. Бях чел, че препоръчват смяната в банкови офиси.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз също съм запазил за Октомври, ще разполагаме с 12 нощувки. Засега нещата изглеждат така:

 

Полет София->Доха->Махе->Пралин  - 4 нощувки

Трансфер Пралин -> Ла Диг  - 4 нощувки

Трансфер Ла Диг -> Махе - 4 нощувки.

 

Мислите ли, че трябва да препразпределим нощувките? Искаше ми се като за първо помещение да имаме еднакъв престой на трите острова за да не вземем грешното решение в крайна сметка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Tesh каза:

Едно бързо въпросче. За СИМ картата имаш ли нещо конкретно в предвид със синята будка, или просто вие взехте от там. И за чейнджа , не беше ли курса по-лош на летището или не си обърнала внимание. Бях чел, че препоръчват смяната в банкови офиси.

То минаха 3 г. и не мога да се закълна защо точно синята, но имам смътни спомени, че нещо беше по-добро на този оператор - или цени, или покритие, или и двете 🙂. Доволни бяхме от нета.

Нямам идея за курса. Сменяли сме на 2 места - на летището и на корабния терминал на Ла Диг. Не съм тип турист- магеланец да тъня стотинките, но не съм усетила дървен курс. 

@LanaD, ти помниш ли повече подробност от мен ?

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 1.02.2023 г. в 11:36, Tesh каза:

Да дам и аз един ъпдейт. Попълних формуляра и давам обратна връзка. Важно е да го направите, защото , ако не сте може да загубите много време при кацане да го правите намясто. Практически това е нещо, като входна виза, издава се от Seushelles Travel Autorization . Има мобилна и дескстоп версия, направена е супер лесно за работа. Необходими са снимка на паспорта (може и да го сканирате директно) и селфи на пътника. Вътре се попълват данни за престоя , полета и т.н. Важно е да имате застраховка, вкючваща КОВИД-19 покритие. Има изричен въпрос за това във формата.  Искат и снимки на потвържденията за настаняване и самолетните билети. Явно ги гледат, защото аз бях попълнил само островите, на които ще спим, а те във самия документ, който получих бяха нанесли и конкретните места, в които ще отседнем. Тоест са прегледали добре прикачените файлове. Цената на човек е 10.90 евро. Може да се попълни за един или за цяла група до макс 6 човека. Принципно е една идея по-добре да се попълва групово , защото накрая има задължително дарение на сума, което е минимум 10 евра и ако се попълва единично, всеки ще плати по 10, а когато е групово , 10те евра са за всички общо. Има и експресно разглеждане, което беше доста повече от тезо 10.90 на човек, за това попълнете формата, колкото може по-рано. В моя случай макар, че платих стандартна такса получих потвърждението много бързо.  

Потвърждавам, снощи около 1900 пратихме за визите и към 0300 сутринта бяха одобрени. Не сме прилагали застраховки и ваксинационни паспорти. Само паспортите си, снимки, резервацията за хотела и билетите за самолета. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За смяна на пари си е най-изгодно в центъра на столицата. Има доста бюра на малък периметър и е добре да се надникне в няколко преди да се решите на най-добрия курс... Опит от 2022г.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Бърз ъпдейт на темата.

Обмяна на валута може да направите още на летището, курсовете там са добри (има 5 обменни бюра).

От летището може да вземе и карти за нет и обаждания, но ако преди вас са слезли много хора, ще се редите доста, така, че може да го направите и после, сравнително на често има офиси на моб. оператори . Лично аз останах с усещането, че най-добрата опция беше покупка на сим карта онлайн с подаване на визата. Отново се налага да посетиш офис на моб. оператор , но много по-бързо се случват нещата и поне това, което аз видях цената излиза най-изгодна.

 

За визата попълнете по-рано информацията, защото , ако го направите в последния момент, може да се наложи да плащате за експресно разглеждане.

Става бързо и лесно. Още един съвет , има опция всеки единично да попълни и да се попълни за група. груповото (до 6 човека) излиза по-евтино. Ето и сайта : https://seychelles.govtas.com/ .

 

За стигане до Ла Диг и Пралин има два варианта малко самолетче(https://www.airseychelles.com/en/domestic) или ферибот https://booking.catcocos.com/ .

И двата са скъпички еднопосочно Джетито, Мае - Пралин е около 130 лв и Пеалин Ла Диг още 30. Така, че понякога е по-добре със самолетче, те са много на често, докато Ферито е 2-3 пъти на ден.

 

Аз също, както други потвърждавам, че има два варианта за храната take away и ресторант. Принципно цените в заведенията са  около 2 или 3 пъти по-скъпи от take away  опцията. Аз лично не намерих ресторант, който да оправдае тази по-висока цена и последните дни изцяло залагах на  take away. 

 

Много изчетох за това , как да разпределим времето между 3те острова. Много хора изразиха мнение да се отдели повече време за Пралин и Ла Диг.

Аз не съм на това мнение на Мае също има много хубави места. Да Виктория не е кой знае какво, но има много други места, които са абсолютно на ниво.

Аз например бях в Такамата и съм супер доволен.  Например Ла диг е малък и повече от 3 дни не виждам, какво можех да правя. По тази тема обаче вски трябва сам да си прецени.

 

Придвижването на Ла Диг колело , а на Мае и Пралин коли (рент а кар). Давам ориентир за цените. За колело не повече от 10 евро на ден, за кола не повече от 50. Това са максимуми, за повече от това си е прецакване.

 

Много внимавайте за триповете с лодки или катамарани около съседните острови. Цените започват от 200 евра на човек, но реално може да го направите за по 50.  Аз лично не успях да намеря особенна стойност в тези трипове.

 

Относно плажовете е много относително. Аз лично харесах такива, които не бяха в топ предложенията на други хора.

На Ла диг най-известния е Anse Source d'Argent, заради отлива може би на мен други ми харесаха повече. Гранд Ансе, Petite Anse и Anse COCOS ми харесаха повче.

 

На Пралин топ избора за мен е Ансе Жоржет, там е необходимо да помлите мястото, където сте отседнали да Ви направи резервация, защото се намира на територията на голяма хотелса верига (Констанц).

 

За Мае без всякакво лично съмнение най-много харесах Anse Intendance. Няма да влизам в повече детайли , защото наистина се убедих, че това с плажовете е много относително. 

 

И последно са ползващите Дайнерс , салона на макар и малкото летище в Мае е супер.

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Въпрос до всички, ползвали фериботи между Ла Диг/Пралин и Махе - колко точни са тезе фериботи по принцип? Уж кадват, че 2 часа от пристигане до ферибота до излитане на самолета са достатъчни, но на мен ми се струва леко рисковано.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.