Прескочи до съдържание

Защо бихте избрали да НЕ пътувате до определена страна?


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Ами като източваме сметките си до 0, за да отидем на поредното пътуване, не е ли отклонение? Нормата е да се спестява нещо, както го правят нормалните хора. 

Като почнах да пътувам активно имах спестени 5800 лв,а по едно време паднаха до 200 лв.Веднъж си теглех депозита и служителката ми вика-Те останаха под 3000.

Чудех се какво да продам на безценица,защото материалните ми вещи вече не ме радваха както духовната наслада от пътуването.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

ще продължа да правя много "странни" неща свързани с пътуване и отдавна не се считам за "нормален" спрямо огромна част от стандартните (и според мен клиширани) стереотипи.

Точно!И аз така!

Скучно е да си "нормален"!

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Заради четирите конника на тревъл апокалипсиса:

- война

- кофти виза

- прекалени ограничения

- епидемия и крайна мизерия

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение
На 26.04.2020 г. в 0:44, Lindt каза:

Неглижираш 😉! Изключително е дразнещо никой да не ти отговаря на въпросите, а да се преструва, че не съществуваш и да се разбира с мъжа до теб. Навремето силно затрудних човек в Шри Ланка, защото Жижо имаше температура и той трябваше да ни осигури помощ, говорейки директно с мен. Всички сервитьори и прочие хорица, които срещнахме там, говореха само с него, все едно съм паметник. А дори не бяха мюсюлмани всичките, просто така си се държаха, неразбираемо за мен. 

И мен това ме е дразнело. Но за тях знаеш ли как е - ти си негова съпруга, не е уважително някой да те заговаря, особено пред мъжа ти. Дамите в тези тъй класови общества не общуват с кой да е, те се възпитават, че едва ли не са кралици и тъй специални, че само избрани могат да разговарят с тях. А понякога е обикновено уважение към мъжа. Иначе те умират да си говорят с тебе, повярвай ми. 🙂

 Затова в Египет пищят, че туристките биват закачани, дори когато са с мъжете си. Смятай колко са изнагляли.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Happy_Traveler каза:

И мен това ме е дразнело. Но за тях знаеш ли как е - ти си негова съпруга, не е уважително някой да те заговаря, особено пред мъжа ти. Дамите в тези тъй класови общества не общуват с кой да е, те се възпитават, че едва ли не са кралици и тъй специални, че само избрани могат да разговарят с тях. А понякога е обикновено уважение към мъжа. Иначе те умират да си говорят с тебе, повярвай ми. 🙂

 Затова в Египет пищят, че туристките биват закачани, дори когато са с мъжете си. Смятай колко са изнагляли.

Ех, за Египет бих направила компромис с предубедеността си 🥰. Въпреки притесненията ми за хора, храна, бедност, нахалство. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, jungfraujoch каза:

Това е обобщаващият отговор и за мен.

Не само за пътешествията.Фокусирайки се върху всичко,което ме прави щастлива,нямам време,още по-малко желание да се занимавам с ненужни занимания,хора и ситуации.

Светът е толкова красив!И ще бъде такъв винаги,без значение дали съм го обиколила.Важното е да съм посетила това,което ме привлича и ме обогатява.Защото пътуването е единственото нещо,за което даваш пари и те прави по-богат!

Бъдете здрави и пътувайте само там,за където мечтаете!

 

31357666_10211777882711437_5665287722869194752_n.jpg

Много мъдри слова! Браво, @jungfraujoch!

И аз така правя, фокусирам се, върху всички тези дестинации, които искам да посетя и това е.

 

@Lindt, аз не че подценявам Балканите, бил съм във всички съседни на България страни, плюс Хърватия и Црна гора, а Словения ми е в списъка за 2021 г. Но, сегa вече имам приоритети за посещение и разсъждавам така - не може да губя време и пари да пътувам до Босна, Косово или Албания, при условие, че още не съм видял Френска Полинезия, Нова Зеландия, Сейшелите, Малдивите и цяла група екзотични карибски острови, плюс водопада Виктория и Ботсуана в Африка и Мачу Пикчу в Латинска Америка. Като посетя всичко това, тогава ще мога да си позволя да отскоча и до страни като Босна, Албания и Косово.

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
13 hours ago, домосед said:

Е, ако е било в Крюгер, най-вероятно си е бил черен. Има малка вероятност да е бил бушмен, тогава би говорил за черните като "те, черните". Ако  е бил черен би говорил за "ние, черните". Оттук за инспектор Стрезов остават три хипотези. 1. Тебе те е подразнила само фразата "the blacks", която в Америка не е ОК, а в Южна Африка е. А човекът не е казъл нищо пренебрежително; 2. Човекът наистина е казал нещо лошо за своите, което може да се тълкува само като опит да се угоди на туристите с нещо, което биха харесали да чуят. С цел лична облага (по-голям бакшиш).  Това обаче е малко вероятно, защото повечето западни туристи на фотосафарита идват с по-политически коректни нагласи, отколкото се очаква. Виж точка 1; 3. Човекът е казал нещо, което ти се е сторило пренебрежително, а в Южна Африка е съвсем приемлив small talk за расови стереотипи. Примерно "черните туристи вдигат много шум и животните бягат" (впрочем същото важи и за италианците 🙂)

Хаха, бая обстоен анализ. 
Да те питам, ти какво намираш в Африка като цяло? Харесва ли ти наистина животът там или ти се е наложило да свикнеш?

Преди пътуването ни до ЮА нямаше един, ама един човек, който да ни каже нещо негативно за страната. Познаваме хора, които от Щатите са отишли на екскурзия и са се преместили трайно в ЮА. С мъжа ми бяхме в потрес как това е възможно и само ние ли сме ненормалните и само на нас ли изобщо не ни е харесало (освен природата) 🤨?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Marusinka каза:

Харесва ли ти наистина животът там или ти се е наложило да свикнеш?

Че често има режим на тока, не ми харесва, но иначе с хубавото се свиква много лесно. Не е да се налага 🙂

Аз съм готов много и нашироко да обсъждаме Южна Африка, но не е за тая тема

Може някой ден да направя и презентация

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 9 минути , Фил каза:

Не може, а трябва! :smile3::yes:

И то скоро, Домосед, докато сме затворени, че дигнат ли забраната за пътуване одма ще се разпилеем в четирите посоки  🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Интересна тема!

За мен има много малко неща, които ме спират, но пък са съществени:

1. Виза (освен ако не е електронна, лесна, без да обикалям по посолства и евтина);

2. Изисквания за ваксина против жълта треска - не искам да си я слагам и ако някъде я изискват просото не ходя... За сега;

3. Прекалено високо ниво на битова престъпност или някакви военни действия;

4. Прекалено рестриктивни закони, които дразнят в много отношения.

Като цяло 1 и 2 са основите ми спирачки.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
4 hours ago, домосед said:

Че често има режим на тока, не ми харесва, но иначе с хубавото се свиква много лесно. Не е да се налага 🙂

Аз съм готов много и нашироко да обсъждаме Южна Африка, но не е за тая тема

Може някой ден да направя и презентация

 

Ами, хайде! Ако може в събота или неделя и пак със същата шапка от предишното ти представяне. Ще ми бъде интересно да чуя как се свиква с живата тел, тенекиените кутии, мисълта, че не може да си оставиш неща в колата, докато е паркирана.

 

4 hours ago, stoyan.gotsev said:

2. Изисквания за ваксина против жълта треска 

Не се бях сещала за това. Може би и мен би ме спряло. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Marusinka каза:

мисълта, че не може да си оставиш неща в колата, докато е паркирана.

Е, че то това е валидно за повечето места по света, вкл. в Европа. (освен ако не говорим за неща в багажника)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , Marusinka каза:

живата тел, тенекиените кутии

Извинявай, пак ти загубих мисълта. Какво значи жива тел? Кои тенекиени кутии?

 

преди 33 минути , Marusinka каза:

мисълта, че не може да си оставиш неща в колата, докато е паркирана

Никога не съм се замислял специално, че такова нещо може да е проблем. Да, на някои места, не е добре да се оставят видими скъпи неща в купето. Ако си паркирал на улицата в търговската част на някой град например. На други оставям цялата кола отключена. Сериозно. Когато отивам примерно на плаж, на река, баир или изобщо - някъде, където има шанс да изгубя ключа, го оставям някъде около колата или даже - в нея - на отключено. Всъщност аз 5 години карах една Lada Niva, която не можеше да се заключва 🙂 

Връзка към мнение
2 hours ago, Фил said:

Е, че то това е валидно за повечето места по света, вкл. в Европа. (освен ако не говорим за неща в багажника)

Десет пъти ме предупредиха от ангенцията за кола под наем и съдържателката на Еърбиенбито в Кейп Таун, че не трябва да оставяме абсолютно нищо, даже касови бележки в колата. Не знам, може всичко да ми е било преувеличено откъм сигурност или просто не съм свикнала толкова активно някой да ми  обяснява колко е висока престъпността и как трябва да си нащрек постоянно, защото мен са се опитвали да ме оберат в Париж, а в ЮА нищо не ми се случи подобно.

1 minute ago, Zaro said:

Live wire :cool:

Преводох си го дословно на български. Хаха. Как е правилния превод?

Връзка към мнение
преди 49 минути , Marusinka каза:

Преводох си го дословно на български. Хаха. Как е правилния превод?

Жица, по която тече ток.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Marusinka каза:

Десет пъти ме предупредиха от ангенцията за кола под наем и съдържателката на Еърбиенбито в Кейп Таун, че не трябва да оставяме абсолютно нищо, даже касови бележки в колата.

Да се притесняваш, че ще ти разбият колата, за да откраднат касова бележка, ми се струва, че е твърдо в зоната на параноята. Но - да - има южноафриканци, които се притесняват и на такова ниво. Културна особеност 🙂 

Кейптаун е малко по-особен случай, защото там в историческите квартали много коли няма къде да бъдат паркирани нощем освен на улицата. Аз може да не си заключвам винаги колата, но в други големи градове - Йоханесбург, Претория, Дърбан - съм съгласен, че би било безумие да си я оставя нощем на улица.

 

преди 1 час, Marusinka каза:

Как е правилния превод?

Live wire не го бях чувал. Това, което си снимала явно е някаква марка такова.

Нарицателното на английски в Южна Африка е electric fence. Има най-различни категории - за хора, за крави, за слонове. Ама за слонове рядко помага 🙂

Повсеместно е, така че не прави никакво впечатление. 

 

 

А това на долната снимка са колиби в "неформално селище". 

Връзка към мнение
преди 7 минути , tch каза:

A.K.A катун?

Не бих го превел катун. Катунът се асоциира с чергарски начин на живот. Временен лагер.

Тези по замисъл са за постоянно.

Неформалните селища са бедни квартали (все още) извън регулация. 

Но такива бедняшки колиби има и в квартали, които вече са в регулация и се обслужват от градските власти 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Не съм ходил и няма да отида в Австралия, защото смятам за обидно гражданин на държава от английската общност (Commonwealth) да има нужда да кандидатства предварително за виза за посещение в друга държава от същата общност. Напълно съм наясно, че това е изискване за гражданите на всички държави и повечето хора го смятат за по-справедливо, отколкото за някои да си изисква виза, а за други не, но това не променя моето усещане по въпроса.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.