Прескочи до съдържание

Air Baltic [airBaltic] - новини и въпроси


Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Разглеждах днес размерите за carry on багажа и освен че сумарният лимит е 8кг, вторият (по-малкият) е с доста големи ограничения. Доколко следят за тези неща дали някой има наблюдения?

Идеята ми е с carry on раница и куфар тип за райънеър дали ще е проблем да се ползват на борда на airbaltic?

Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Victoria каза:

Разглеждах днес размерите за carry on багажа и освен че сумарният лимит е 8кг, вторият (по-малкият) е с доста големи ограничения. Доколко следят за тези неща дали някой има наблюдения?

Идеята ми е с carry on раница и куфар тип за райънеър дали ще е проблем да се ползват на борда на airbaltic?

Аз не бих нарушила изискванията за размери и килограми. Преди лоукост АК да се появят в Балтика, те бяха като тях. Приемливи цени и изисквания за багажа.

Доста време пътувах веднъж годишно с тях от и до Виена или Истанбул. Строго се спазваха изискванията. След няколко дни ще проверя как е сега.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , adreno каза:

ще ни вози ето тази красавица 

IMG_20240507_105928.jpg.4bf0331f9d7eadb9ebacd4b989171c7a.jpg

Е самолет в женски род ли е? 😄 Безтурбулентно пътуване желая 😉

 

@Alexander, супер, че има голяма статия за София. Жалко, че когато аз пътувам, вече ще е друг брой и няма да мога да я прочета.

 

Дано airBaltic задържат полетите за целия сезон и не ги спрат по-рано. Може би интересът на балтийците към България е само.. към Черноморието, не и към София. А като човек видял и трите прибалтийски страни, твърдя, че техните столици са в пъти по-красиви от нашата, та едва ли има с какво да ги трогнем.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Hakkâri Spor каза:

че техните столици са в пъти по-красиви от нашата, та едва ли има с какво да ги трогнем.

До София има планини и се намира по-високо от най-високата точка в Балтика.

С добра стратегия може много народ да се докара. Все пак всеки търси това, което няма 😉

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 22.03.2024 г. в 13:41, epetkov каза:

 Преди няколко години, анализирайки месторазположението си в източна Европа, приеха концепцията да  предлагат удобни връзки през Рига "изток-запад" , "север-юг".   Няма да  споменаваме  българската авиокомпания каква концепция има. 

Не знам преди колко години са я приели тази концепция, но аз още преди 12-13 г. летях точно с AirBaltic от Стокхолм през Рига (с 20-часов overnight stop), до Севиля на един билет, за някакви смешни пари (40-45 ойро), особено на фона на останалите авиокомпании с прекачване някъде из Европа. Още тогава комплексно ми харесаха по много причини.

 

Цитат

Е самолет в женски род ли е? 

@Hakkâri Spor на английски и кораб, и самолет винаги са в женски род - "she/her", въпреки че не са човешки същества (единствените, които имат/-ха род в английски език). Вероятно от тук и @adreno е възприел тази форма на обръщение за самолет и на български.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 минути , adreno каза:

На прибиране към София ще ни вози ето тази красавица - имат и с литовското и естонското знаме като ливрея: 

IMG_20240507_105928.jpg.4bf0331f9d7eadb9ebacd4b989171c7a.jpg

Извън темата - Возиш се на скъпото 🙂 30 ойро за играчка това самолетче, тези не знаят какво са парите 🙂 🤪 🙂 

https://souvenirs.airbaltic.com/

  • Шок 1
Връзка към коментар

Днес полета за София е 80-90% пълен, та може да се задържат.

Да, тук не са виждали хълм, камо ли планина. Всичко е като тепсия равно и ниско.

В  статията за София с това се започва, втората най-висока столица в Европа!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

Днес полета за София е 80-90% пълен, та може да се задържат.

Какви са ти впечатленията за пътниците? Българи или?

Това е интересно и от това ще зависи, дали ще имаме полети и за в бъдеще според мен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Alexander каза:

 

В  статията за София с това се започва, втората най-висока столица в Европа!

Коя ли е първата най-висока? Andorra la Vella?

И в Нидерландия живеят на ниско и "планина не са виждали", но ако искат да видят планини и модерен град в подножието, може би предпочитат Швейцария, Австрия, Италия...

Интересното е, че един и същи съветски ботуш ни е газил и нас, и Балтийските държави, но разликата е между земята и небето, в много отношения. А помня как бяха и те с режим на тока и купонна система в началото на 90-те. Препоръчвам, който ходи в Рига или Талин, да посети Музея на окупацията, има такъв и в двата града 😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
3 hours ago, Alexander said:

Днес полета за София е 80-90% пълен, та може да се задържат.

Дано се задържат. Балтийските "тигри" са машина на времето - виждате бъдещето на България. Там можете да видите счупени стари хора и много много малко млади. Всичко е избягало по света. Интересен демографски експеримент. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Hakkâri Spor каза:

Коя ли е първата най-висока? Andorra la Vella?

И в Нидерландия живеят на ниско и "планина не са виждали", но ако искат да видят планини и модерен град в подножието, може би предпочитат Швейцария, Австрия, Италия...

Интересното е, че един и същи съветски ботуш ни е газил и нас, и Балтийските държави, но разликата е между земята и небето, в много отношения. А помня как бяха и те с режим на тока и купонна система в началото на 90-те. Препоръчвам, който ходи в Рига или Талин, да посети Музея на окупацията, има такъв и в двата града 😉

Даже го пише в самото заглавие на снимката.

 

Мадрид

преди 3 часа, jorocontrola каза:

Какви са ти впечатленията за пътниците? Българи или?

Това е интересно и от това ще зависи, дали ще имаме полети и за в бъдеще според мен.

Над 50% да. Имаше 3-4 магеланеца с още хора или 15 човека наши.

преди 22 минути , era123 каза:

Дано се задържат. Балтийските "тигри" са машина на времето - виждате бъдещето на България. Там можете да видите счупени стари хора и много много малко млади. Всичко е избягало по света. Интересен демографски експеримент. 

Няма страшно, като закъсат ще си внесат, като останалите умни европейци.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако не друго, поне разгледах надморските височини на някои градове в Европа 🙂

 

  1. Андора ла Веля, Андора - 1,023 метра надморска височина
  2. Мадрид, Испания - около 667 метра надморска височина
  3. Сан Марино, Сан Марино - около 749 метра надморска височина
  4. Прищина, Косово - 576 метра надморска височина
  5. София, България - 550 метра надморска височина

 

Сега видях, че в статията пише втората най-висока в EU, тоест европейския съюз. Интересен факт.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Hakkâri Spor каза:

че един и същи съветски ботуш ни е газил и нас, и Балтийските държави, но разликата е между земята и небето, в много отношения.

Не е само до съветския ботуш. Ние сме били много години част от Османската империя, а те не са били.  Влиянието на католицизма и лютеранството при тях е в пъти по-голямо отколкото при нас. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нещо погледнах, май става само като взимаш начална точка Рига 😞 София-Рига-София не става 😞
Но ако някой му трябва една посока от прибалтика/скандинавия-Sofia има билети за някои дати по 46-58 евро.

 

Връзка към коментар
преди 23 часа, epetkov каза:

Не е само до съветския ботуш. Ние сме били много години част от Османската империя, а те не са били.  Влиянието на католицизма и лютеранството при тях е в пъти по-голямо отколкото при нас. 

Българите са типичен южен народ, в което според мен е главната разлика...

Връзка към коментар

Мисля си, че главната разлика е, че там винаги са приемали руснаците за окупатори, а не за освободители. 😉

Страхотно е, че представят София по-този начин. От тук може да се даунлоудне списанието. Стилизираната снимка на корицата не ми изглежда да е от София или бъркам?

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Стилизираната снимка на корицата не ми изглежда да е от София или бъркам?

По-скоро прилича да е картина. Но такава сграда с такъв фонтан в София няма.
Интересно обаче художникът откъде е гледал, понеже за разлика от природните пейзажи, които понякога може и да са плод на фантазията на артиста, картините, изобразяващи градска среда, обикновено са рисувани като художникът наблюдава конкретно място, или поне от снимка...
Освен ако това не е пример на така модерните последно време изкуствено генерирани "AI-произведения"... :rolleyes:

Връзка към коментар

Историята на Прибалтика и България е много много различна още от преди Октомврийската революция и разликите са лесно обясними. Ние сме били част от източна цивилизация , те от западна.

Полско - Литовското Кралство в 16-18 век :

 

Polish-Lithuanian_Commonwealth_at_its_maximum_extent.svg.png

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.