Прескочи до съдържание

Air Baltic [airBaltic] - новини и въпроси


Препоръчани мнения

Това ли е стандартната цена за чекиран багаж 23кг. или в момента има намаление (понеже пише "discount included")? Струва ми се добре 80 евро за багаж 23 кг. за 4-те отсечки.  

image.png.69fe47f561240a8a7ce10a4af6486483.png

Връзка към коментар
преди 3 часа, r_nikolov1 каза:

Това ли е стандартната цена за чекиран багаж 23кг. или в момента има намаление (понеже пише "discount included")? Струва ми се добре 80 евро за багаж 23 кг. за 4-те отсечки.  

image.png.69fe47f561240a8a7ce10a4af6486483.png

Ако нямаш алкохол в багажа(или други акцизни стоки), спокойно можеж да си пътуваш с GREEN - билета, защото включва голям салонен! Виж предишното мнение, там ги има всички тарифи и багажи! 

Връзка към коментар
преди 44 минути , crazyhorse каза:

Ако нямаш алкохол в багажа(или други акцизни стоки), спокойно можеж да си пътуваш с GREEN - билета, защото включва голям салонен! Виж предишното мнение, там ги има всички тарифи и багажи! 

Да, видял съм ги, но ме притеснява, че трябва раницата и куфарчето да са общо до 8 кг. То само куфара сигурно е към 2-3кг. Добавяне на 4 кг. салонен багаж е 12 евро на полет и то става по-добре да взема чекиран куфар (като го разделя с още един човек от компанията, например). Четох, че на някои летища мерят килограмите, а и като цяло не знаем кога биха направили проверка. Но определено раница + куфар за 1 седмица общо надали ще бъдат под 8 кг. 

Връзка към коментар
На 23.12.2023 г. в 11:26, crazyhorse каза:

Едната е като се влезе в приложението и се разклати телефона-получават се точки

Току що получих ваучер за 10 евро. Не виждам да покрива изцяло която и да е услуга, но все пак е някакъв дискаунт ако ще купувате багаж, места или храна на борда. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще направим ли отделна тема за плануванията и пътуванията с купените билети? Има информация за Балтийските републики, но е добре да има нещо напълно актуално.

Аз се интересувам от местата за деца с тази авиокомпания и как стои въпросът там, но сме за август, има време и не съм проучвала все още.

Връзка към коментар
преди 15 минути , iMari каза:

Току що получих ваучер за 10 евро. Не виждам да покрива изцяло която и да е услуга, но все пак е някакъв дискаунт ако ще купувате багаж, места или храна на борда. 🙂

 

И аз получих 2 ваучера-един за 5, а другия за 15 евро! Иначе 2 пъти няма нищо, а в повечето случаи са точки-повечето пъти по 5,но имам  15 и 20... 

преди 2 минути , Hakkâri Spor каза:

И аз получих, но не знам къде да го приложа. Трябва да се ползва до края на юни. А имам полет в края на юли с airBaltic. 

На мен пише, че са валидни до трети януари, за полети от 15.01 до 30.06!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , Hakkâri Spor каза:

И аз получих, но не знам къде да го приложа. Трябва да се ползва до края на юни.

 

преди 8 минути , crazyhorse каза:

На мен пише, че са валидни до трети януари, за полети от 15.01 до 30.06!

Да и при мен е така. Имам полет в началото на юни, евентуално за тогава ще го използвам. А точките за какво се използват? Или имаш предвид мили?

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

но все пак е някакъв дискаунт ако ще купувате багаж, места или храна на борда. 🙂

 

Тези ваучери не са ли само за резервация на нови полети? Аз спечелих 2 ваучера за 15 евро и 1 за 10 евро, но май не мога да ги използвам за плащане на багаж към вече съществуваща резервация?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , r_nikolov1 каза:

Тези ваучери не са ли само за резервация на нови полети? Аз спечелих 2 ваучера за 15 евро и 1 за 10 евро, но май не мога да ги използвам за плащане на багаж към вече съществуваща резервация?

Така ли, не знам, не съм пробвала още? Мислех да изчакам какви награди ще ми дадат утре и на 2ри януари и тогава. 🙂

Да разбирам, че не могат да се комбинират?

Връзка към коментар

Ако се взима по време на резервацията, багажа струва 35 евро за едната посока (ако полета е с прекачване на една резервация все си остава 35 и минава транзит), ако обаче го добавяте на вече купен билет, то от 35 става 40. Рьчен уж е куфарче до 8 кила, ама досега съм летал сумати пъти от рига и обратно с тях и никой не ме караше да го претеглят на гейта. А от софия надали на гейта има и везна 🙂 Т.ч не вярвам някой да се заяде.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, iMari каза:

 

Да и при мен е така. Имам полет в началото на юни, евентуално за тогава ще го използвам. А точките за какво се използват? Или имаш предвид мили?

 

Да, точно мили имам предвид! 

преди 51 минути , r_nikolov1 каза:

Тези ваучери не са ли само за резервация на нови полети? Аз спечелих 2 ваучера за 15 евро и 1 за 10 евро, но май не мога да ги използвам за плащане на багаж към вече съществуваща резервация?

В условието пише, че отстъпката е за полети! 

Screenshot_20231231_134520_com.redmadrobot.pins_edit_515845680726494.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кодът за отстъпка явно е един и същ за всички. Значи не може да се преотстъпва. Аз имам 10+15 евро отстъпка и 5+5 точки. Тези ваучери за отстъпки може ли да се отстъпват на друг човек? Аз няма да пътувам преди юни месец, имам полет в края на юли. Така че щом не мога да се възползвам, няма ли начин да ги отстъпя на друг човек? Или самата отстъпка е автоматично добавена в профила ми? До днес в полунощ е крайният срок да се ползват тези кодове.

Връзка към коментар
На 31.12.2023 г. в 14:46, iMari каза:

Мда, въобще не излиза поле за ваучер при опит да се купят услуги. 

2087170159_Screenshot_20231231-1109492.png.b1f4b872d108e4bc798404b8bee3d2e7.png

При мен излиза такова поле, само когато се купува билет, не услуги... може да се въведе, точно преди последната стъпка, когато се плаща. Симулирах покупка на полет, по 37 евро са полетите от Рига до Талин. Просто преди юни месец не ми трябват билети. Не знам как да преотстъпя на друг човек моите кодове. Щом са ни еднакви кодовете на всички... не е ли странно?

Screenshot 2024-01-02 at 10.58.46 PM.png

Връзка към коментар
преди 10 часа, Hakkâri Spor каза:

Просто преди юни месец не ми трябват билети. Не знам как да преотстъпя на друг човек моите кодове.

Просто дай скриншот на кодовете, различни от този за 10 евро. Не знам да ли са обвързани с профила, но лесно ще се разбере. Днес е последният срок за резервация, може някой да се възползва.

Връзка към коментар

AirBaltic всяка година дават някакви игри, имат магазин феншоп, редовно си купувам от там календар с Латвийки за новата година и други дреболийки.

Много професионална авиокомпания, имейлите и промоциите им са стилни -  силно препоръчвам.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Просто дай скриншот на кодовете, различни от този за 10 евро. 

Същите са кодовете, и за 10 евро, и за 15 евро … сравних със скрийншотовете тук. 
Мисля, че снощи в полунощ изтече всичко.

 

 

09EC4DBC-A21E-4FA4-87BD-CCFAE0D4255D.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Бях купила билети София-Рига-Осло и обратно с Air Baltic (всичко на един билет) и понеже тия дни до днес имаше промоция 30% отстъпка от чекирания багаж, купих багаж поблазнена от идеята, че вместо 80 евро за 4-те отсечки ще ми струва 56е, а и като цяло ние не можем да пътуваме само с ръчен и винаги купувам и чекиран. Но, след като го купих, се сетих, че една от причините да не го купя още отначало, беше малкото време за прекачване от полета от София до Рига към този за Осло - 50 мин. Понеже в Осло ще сме само една нощ и сутринта рано имам план да тръгнем за Берген, където ще спим само една вечер, а и след това нямаме по повече от една нощувка на едно място, ако багажа не се прекачи на отсечката Рига -Осло не знам как и дали изобщо ще го получим преди края на пътуването. Полета ни към Осло е последния от Рига за деня, следващия е рано сутринта, но няма да успеят да ми го доставят в хотела в Осло, понеже ще сме тръгнали вече. Имам ли някакви полезни ходове да максимизирам шанса багажа да бъде качен (с презюмпцията, че и ние ще успеем да се прекачим за краткото време), с план Б да нося най-необходимото за ден (?) или ще е по-разумно да преглътна платения багаж и да летим без чекиран такъв (с 2х8кг, които са включени в билета)?

Връзка към коментар

Мисля, че щом те са дали опция за прекачване 50 мин., значи са преценили, че може. Иначе нямаше сайтът да Ви позволи да направите такава резервация.  Летището в Рига е малко, не е като истанбулските или тези големи европейски летища, на които сме свикнали. А има и друго: щом чекираният багаж е платен, значи чекираните куфари не са кой знае колко. Повечето хора се възползват от ръчните багажи (които са големи, не са  малки ранички като на лоукостовете) ... Тоест на багажната лента няма да е море от куфари (както след полет на Turkish Airlines, хаха)

Връзка към коментар

Ами на летището си слагат етикети "short connection" и "priority" и това е, повече няма какво да направите. Най-вероятно ще стане, ама кой знае, то и без прекачване се бави понякога.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще  продължат работата на базата си в Гранд Канария и през зимния период  2024/2025 със следните полети:

 

  • Gran Canaria – Oslo Gardermoen / 1 weekly flight / October 27
  • Gran Canaria – Copenhagen / 1 weekly flight / October 27
  • Gran Canaria – Tallinn / 2 weekly flights / October 27
  • Gran Canaria – Riga / 2 weekly flights / October 28
  • Gran Canaria – Tampere / 1 weekly flight / October 29
  • Gran Canaria – Vilnius / 1 weekly flight / November 2
  • Gran Canaria – Oslo Torp / 1 weekly flight / November 2
  • Gran Canaria – Billund / 1 weekly flight / November 2
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Air Baltic ще лети от София до Рига - директни полети, това лято, 3 (три!) пъти седмично, започват в началото на м. май 2024

 

Сигурно и на други места го пише, аз четях тук: https://sofiaglobe.com/2024/03/21/bulgarias-sofia-airport-announces-2024-summer-flight-schedule/

 

Чудех се дали ще паднат под 70 евро/посока при София... Имам наблюдения от полетите им към Бургас/Варна преди и знам, че са леко скъпчии, но то и София няма море... 😎

Връзка към коментар
преди 20 минути , Coo каза:

Сигурно и на други места го пише

И на предната страница го пише. 😉

Иначе имаха промо октомври и билетите бяха 78 евро двупосочно директно от техния сайт. През посредниците падаха доста.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.